Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan tudok leszokni a dohányzásról? fórum

Hogyan tudok leszokni a dohányzásról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
54. Szuszy (válaszként erre: 51. - Sanett77)
2010. febr. 7. 20:36
Gratulálok Neked is! Ugye milyen jó érzés? Soha nem gondoltam azelőtt.
53. Szuszy
2010. febr. 7. 20:34

Én most tudom, hogy mit érezhettek a környezetemben, amikor megjelentem bárhol, előtte oltva be a cigimet. Büdös volt a ruhám, a hajam, a számról nem is beszélve.

A kedvesem nem dohányzik, mostmár gondolom mit élt át amíg a nikotinos csókokat kapta tőlem. Azóta mondogatja, hogy finom a csókom, addig ezt nem hallottam tőle. Már ezért is megérte.

A kocsiban még hetekig éreztem amikor beültem, hogy büdös cigi szagú. Addig nem is tűnt fel, hogy büdös van az autómban. Alig vártam hogy kiszellőzzön, mostmár nem érzem ha beleülök.

52. reba30
2010. febr. 7. 20:32

Hát nem tudom,apám 13 éve szokott le róla,pont valamelyik nap említette,hogy egy fárasztó favágás után benyúlt a mellzsebébe,hogy rágyújt(persze nem volt cigi a zsebébe,13 év alatt egy szálat sem szívott,csak a szokást nem felejtette el).

Én már háromszor leszoktam róla(most is 2 hónapja nem szívom,de a három leszokásból kettő könnyen ment,most nagyon nehéz).Hiányzik ahogy kavargatom a forró kávét és szívnám a cigit,vagy amikor hallok valami jó-rossz hírt azonnal szaladnék,vagy egy jó nagy takarítás után stb egy cigi mellett úgy elmerengenék.Szóval nekem ez a rituálé hiányzik,ráadásul sütöm állandóan a süteményeket,mert ugye jobban érzi az ember az ízeket ha leszokik,és híztam is,nem tudom miért megy most olyan nehezen a leszokás,talán mert jönnek sorba a gondok.Szerintem könnyebb a leszokás ha kiegyensúlyozott az ember,egy haláleset,betegségek sorozata lelassítja a leszokás folyamatát.Nem?

51. sanett77 (válaszként erre: 32. - Boszy28)
2010. febr. 7. 20:30

Szia Boszy:))

Hatalmas elhatározás és akaraterő kérdése:) dec 31. óta nem cigizek:))

50. Szuszy (válaszként erre: 40. - 7448dbc8a0)
2010. febr. 7. 20:30

Mondd neki hogy leszoktál és szokjon le inkább ő is.

Tényleg szemétség ha ezzel cukkol.

2010. febr. 7. 20:29
20 éve szoktam le a dohányzásról úgy,hogy egyik nap elhatároztam és másnaptól nem gyújtottam rá. Ezt nem lehet másként csinálni,szilárd elhatározás és többé nincs csak még egy utolsó szál. Nem lehet,hogy csökkenteni az adagot, mert abból nem lesz leszokás.Két hét volt igen nehéz,ideges voltam de erőt vettem magamon és kibírtam. Azóta sem gyújtottam rá. Azt még nem is említettem, hogy a volt férjem viszont dohányzott még jó néhány évig mellettem,de idővel őt is rávettem,hagyja abba. Valóban hatalmas erő és akarat kell hozzá,de megéri. Drága, büdös és egészségtelen. Sok sikert!:)
48. 62cc0f78ae (válaszként erre: 40. - 7448dbc8a0)
2010. febr. 7. 20:27

Bunkók ellen nincs orvosság, sajna!

Az első 3 nap egyedül voltam! :) Utána már nem zavart, ha kínáltak vagy mellettem cigiztek; szeretem a cigi illatát! Csak már nem magamon:)


Próbálj meg olyan időszakot választani a leszokásra, amikor nyugi van! Hidd el, nem olyan szörnyű, mint mondják! Az első 5 nap kicsit nehezebb, addig tart, míg kiürül a nikotin! De öt nap után már nincsenek testi tünetek!


Megpróbálhatod Allen Carr könyvét (ebook, a goggle-lel megtalálod), és azt olvastam el, mielőtt letettem volna a cigit. Nekem segített!

2010. febr. 7. 20:26
MINDEN SZER PÉNZ KIDOBÁS!!!H nincs elhatározás vehetsz amit akarsz!!Én le szoktam A férjem folyton meg magyarázza ,hogy akar leszokni...!Persze semmi siker!!!Elhatároztad???Akarod????Hát meg teszed!!!
2010. febr. 7. 20:25
Férjem közölte mától nem gyújt rá. Ennek már 1 éve. Van otthon cigi , direkt nem dobja ki... bármikor rágyújthatna... Mondjuk én nem dohányzom így nincs kísértés sem .
45. Szuszy (válaszként erre: 32. - Boszy28)
2010. febr. 7. 20:25

Miért szoktál vissza? Mennyi idő után?

Hiányzott?

44. hemej (válaszként erre: 43. - Szuszy)
2010. febr. 7. 20:24
tényleg büszke lehetsz magadra :-)
43. Szuszy
2010. febr. 7. 20:23
Engem senki nem kínálgat, szerencsére sokan tudják mostmár hogy leszoktam. Én is büszke vagyok magamra.Naponta elszívtam másfél dobozzal is. Én döntöttem úgy hogy soha többé nem akarok rágyujtani. Óriási erő kellett hozzá, de túl vagyok rajta:)
2010. febr. 7. 20:23

A volt párom elég régóta dohányzott már, amikor lement egy ilyen leszoktató kezelésre(5-8 ezer ft). nem tudom, pontosan milyen elven működik, talán ez a biorezonanciás..


A lényeg, hogy utána fél évig kb nem cigizett egyáltalán, nem kívánta! Tehát nyilván hatásos volt.

Az már más, hogy utána visszaszokott, az ő gyengesége, a lényeg, hogy ezek szerint az ilyen kezelés hatásos, és szerintem ez egy jó löket a leszokáshoz.


Apukám több tíz évig dohányzott, 50 éves korában megfájdult a szíve, na ő akkor rakta le, azóta mindenkire rászól a cigiszag miatt :)

41. hemej
2010. febr. 7. 20:21
Juj de utáltam amikor enges kináltak.....igazából el háritani nem lehet.
40. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 35. - 62cc0f78ae)
2010. febr. 7. 20:20
És hogyan hárítottátok el az állandó kínálgatást? van olyan munkatársam aki sportot űz abból hogy megnehezítse!
39. hemej
2010. febr. 7. 20:20
Szerintem ne segít semmi tapasz meg ilyenek akart erö kérdése az egész..................
38. 62cc0f78ae (válaszként erre: 34. - Szuszy)
2010. febr. 7. 20:16

Én nov. elsején! :)

De én szeretem a cigiszagot. Rágyújtani már nem tudnék (egyszer próbáltam, mikor fel**ták az agyam), de ha más bagózik mellettem, azzal semmi bajom:)

2010. febr. 7. 20:16
fuu erre en is kivancsi vagyok mert en pont a heten vettem ilyen hulye tapaszt de eddig csak annyi a hatasa hogy kicsivel kevesebbet cigizek es faj a fejem meg hanyingerem van
36. hemej
2010. febr. 7. 20:16
amúgy napi 1 doboz cigit szívtam
2010. febr. 7. 20:15
Sziasztok! 3 hónapja tettem le. Csak úgy, nem akartam többet rágyújtani! Lesz utána 1 nem annyira jó hét, de aztán egyre kevésbé jut az eszetekbe a cigi! Egy hónap után jön a büszkeség, és az mindent megér! :) Sok sikert nektek!
34. Szuszy
2010. febr. 7. 20:14

Én november 15. óta nem dohányzom. Nekem úgy sikerült, hogy délben rágyújtottam, aztán soha többé. Mostmár majdnem 3 hónapja. A csökkentés nálam nem vezetett eredményre.

Nehéz volt az első hét, de túl vagyok rajta. Hidd el, menni fog Neked is, csak el kell határozni magad.

Azóta menekülök a környékről is ha valaki füstöl, mert nagyon nem bírom a füst szagot. Még utcán sem, ha valaki több méterrel előttem füstöl, ááá a frász jön rám.

33. hemej
2010. febr. 7. 20:13
èn magamba határoztam el nem szívok többet ki dobtam a kukába minden cigit azóta sem gyújtottam rá már 4-éve.
2010. febr. 7. 20:12

erre én is kíváncsi lennék!

Sajnos novemberben visszaszoktam. :(

Bár épp ma mondta Anyum, hogy a nővérem egy köhögőroham után letette a cigit másfél hónapja, azóta nem gyújtott rá.

Nagybátyám is így csinálta.

Akaraterő kérdése az egész. Szerintem.

2010. febr. 7. 20:09
Van vkinek ötlete hogy lehet könnyebben leszokni a dohányzásról? eddig csak csökkenteni sikerült de abbahagyni sajna nem :(
2009. dec. 9. 09:37
13 év dohányzás után, hízás és sóvárgás nélkül végre leszoktattak a cigiről, hihetetlenül hangzik, de egy rövid csoporttréningen, amit egy ismerősöm ajánlott. nem olcsó de én még nem találkoztam olyannal, aki ne járt volna sikerrel velük! Mostanáig nem értem, mi történt velem, de gyszerűen nem kívánom a cigit... Az a honlapjuk neve h nemdohanyzunk, mindenkinek csak ajánlani tudom. Állítólag olyanokkal is foglalkoznak, akik leszoktak de elhíztak tőle, vagy nem gyújtanak rá ugyan, de szenvednek, én is rengetegszer próbálkoztam már előtte mindenfélével, ezeket a fórumokat is olvasgattam... És most nagyon jól vagyok! Sok sikert mindenkinek!
2009. szept. 25. 10:45

Én 8 évig cigiztem, másfél hete nem gyújtottam rá, de már nem is akarok. Nekem a teljesítményem romlott mozgás terén, és sokszor már levegőt sem kaptam. Úgy éreztem itt az idő, hisz még előttem az élet. Hányszor akartam már letenni... Most vettem tapaszt és rágót, igaz, ideges vagyok, de legalább pörgök ezerrel. :))


Amúgy ez a 8 év dohányzás nem napi fél doboz volt.. sokkal több. Négy évig (fősulin) csak csomagos dohányt tömtem, volt, mikor egy csomag ment el egy nap (= 3 doboz cigi). Vékony szálút, narancssárga v egyéb világos dobozú cigit utáltam, nem is éreztem...


És most sokkal jobb, bár annyi szemét jön fel néha, hogy majd megfulok. DE megéri :)


Mindenkinek kitartást!!!

2009. szept. 24. 11:39
Sziasztok én 15 napja nem dohányzom mert volt egy kezelésem, előtte 16 évig keményen szívtam és el sem tudtam képzelni az életem nélküle, ha pár órát nem gyújthattam rá már teljesen kész voltam, most meg több mint 2 hete nem cigiztem. Mondjuk maga a cselekvés, a rituálé nagyon hiányzik, a sok megszokott pillanat amikor cigiznék, de nikotin éhségem egyáltalán nincs. A férjem is velem együtt leszokott. Azaz ezt még korai mondani, de nem cigizik. Mondjuk az elmúlt pár napban erősödött a hiány, de nem nikotin, hanem rágyújtás terén, gondoltam hogy veszek esetleg nikotinmentes elektromos cigit, akkor az illúzió mégis megvan de ezen még nagyon gondolkodom, lehet inkább felhívom a csajt még egyszer. . . .
2009. szept. 24. 07:14

Én kb. 12 évig dohányoztam, a férjem kb. 20 évig.

Én nem voltam nagy bagós, általában társaságban sokat bagóztam, otthon viszon egész nap elég volt 5-6 szál.

A férjem már a napi 2-3 doboznál tartott.


Először én olvastam el Allen Carr: Rövid úton leszokni a dohányzásról című könyvét. Az ismerőseim közül 2-en ezt olvasták, és az egyik 30 év bagózás után egyik napról a másikra letette a cigit. Na, gondoltam, én is elolvasom, és nemtom hogy, a könyv elolvasása után nem bagóztam. A barátnőim el sem tudták hinni, hogy én már nem bagzok a találkozóinkon. Mindig kínáltak, és nehéz szívvel, de ellenálltam. Nekem sokszor fájt már a mellkasom, ha cigiztem, és utáltam a bagó szagát. Így erőt adott az, hogy arra gondoltam, ezek már nem lesznek többé... Már 4 éve nem cigizek.


A férjem pedig a pénzt sajnálta már a cigire, meg én is folyton folyvást unszoltam, hogy szokjon le, de sikertelenül (eleinte). Aztán kezébe adtam ezt a könyvet, mondtam neki, olvasd el, mit veszítesz? És elolvasta (bár több, mint fél évig tartott). Azóta ő sem cigizik. Nem tudta ő sem megmagyarázni, hogy tulajdonképpen mi vitte rá, hogy ne gyújtson rá, pedig még most is kívánja néha, de már több, mint 2 éve nem dohányzik.


A barátnőm papol mindig, hogy ő is leszokna. Megkapta tőlem kb. 4 éve ezt a könyvet ajándékba, azóta is a szekrénye tetején porosodik. Nem bírja rászánni magát, hogy elolvassa, pedig ő "le akar szokni!!!"


Az biztos, hogy nem elég a könyv elolvasása, hanem akaraterő is kell (szerintem)! Főleg arra kell az akaraterő, hogy aztán ha letetted a cigit, ne is gyújtsál rá még 1 szálra sem, különben megint "véged"!

2009. szept. 24. 06:01
Én úgy szoktam le, hogy egyszerűen többet nem gyújtottam rá. Nem volt könnyű, de meggyőződésem, hogy csak így lehet. Pedig előtte legalább 20 évig dohányoztam.
2009. szept. 8. 02:17
Gondoljatok csak bele. 5-10 évig pöfékeltek és napi szinten kb. 2 dobozzal elszívtok. Egy cigi elszívása kb. 4-5 perc. Nos ez alatt folyamatosan szívod magadba a káros, nikotinos füstöt. Belegondoltál mennyire fullasztod ezzel a szervezetedet?? És így megy ez már évek óta. Persze a szervezeted erős egy darabig. De mi van ha neked nem annyira?? Ugye??... 10 évnyi pöfékelés alatt úgy megöregszel mint a huzat. Büdös leszel és megfonnyadsz. Senki sem fog kívánni csak a magadfajták. Éjszakánként felébredsz a fullasztó köhögéseidre mint a szomszédom. Aztán költhetsz a műtétekre, kezelésekre, fogászatra mert teljesen elrohasztottad magad. Emberenként fél milliót elpöfékeltek egy évben kedves dohányosok. Abból vehetnél egy motort vagy utazhatnál. Vagy elbuliznád vagy akármi ami jól esik. De a félmillió elszáll füst formájában a levegőbe. Ennyi pénzed van erre a szarra???!!! Ha neked ez megéri hát csináld. De nem látok semmi jót benne. Remélem érted.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook