Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan tudnék hízni? 46 kg vagyok... fórum

Hogyan tudnék hízni? 46 kg vagyok... (tudásbázis kérdés)


1 2 3
32. prüntyli (válaszként erre: 31. - 372f7e7275)
2008. szept. 15. 21:44
Félek nyilvános helyre menni,szorongok. amikor dolgozom olyan ruhákat hordok ami elrejti hogy nézek ki. Ott meg fitness ruhákba kéne öltöznöm és nem merek, meg nem is kapok magamra, mindenben hülyén nézek ki.
2008. szept. 15. 21:38
Edzőterem?vannak kevésbé drága helyek,és 2-3hónap alatt kezd látszani az eredmény szépen....
30. prüntyli (válaszként erre: 29. - 372f7e7275)
2008. szept. 15. 21:36
Igen,a torna nagyon jó, csak magamtól nem tudom a technikákat, nézegettem ilyen Norbi dvd-t, de nekem az nagyon kemény, és inkább magamtól csináltam amít bírtam, csak hát eredmény nincs. Sajnos...:(
29. 372f7e7275 (válaszként erre: 28. - Prüntyli)
2008. szept. 15. 21:25
A torna tényleg jó,fokozatosan terhelve biztosan birnád,szépen formál.
28. prüntyli (válaszként erre: 27. - Erikpipi)
2008. szept. 15. 21:24
Szoktam tornázgatni, már amennyit az erőnlétem miatt bírok. ez nem túl sok ugyan, de azért szoktam. Nem látszik meg rajtam. A pajzsmirigyemet nézték még a lelencben, kaptam rá thiroxint, de a legutóbbi vizsgálatkor azt javasolták már ne szedjem.
2008. szept. 15. 21:13
Pajzsmirigyedet nézték már? Ha hízni akarsz,de nem megy, akkor inkább tornázz, és erősítsd az izmaidat, hogy szép formás legyél.Keress egy konditermet, és edzőt. A torna is meghozza az étvágyat. Akkor nem fogsz gebének látszani.:)
26. 372f7e7275 (válaszként erre: 10. - Swallow18)
2008. szept. 15. 20:13
Ne haragudj de ezekért harapni szoktam!!Én örökösen fogyózok,van miböl,hugicám pedig 40+pár kiló körül mozog évek óta....szóval láttam,végigkisértem mennyire nehéz egyes embereknek hízni,ez nem szimpla nyavajgás hanem komoly probléma!!
25. enci2
2008. szept. 15. 18:33
Kezdj el diétázni(napi 600kcal) majd hirtelen hagyd abba állítólag mindenki így hízik el diéta után.
24. prüntyli (válaszként erre: 21. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 15. 18:16
Utánanéztem a kinezióológiának, tetszik a lehetőség, csak fogalmam sincs hol találhatnék jó szakembert, aki ráadásul nem kér a kezelésért túl sokat. Kicsit el vagyok keseredve. Nem is kicsit, nagyon. De a lelkem mélyén várom, hogy kiderüljön, csak félek is. Igen az egyensúly...azt jó lenne megtalálni. Azt hiszem sose voltam egyensúlyban, normális párkapcsolatom sincs, egyszerűen nem kellek senkinek, amit nem is csodálok, nincs rajtam semmi, ammi tetszhetne bárkinek. Az anorexiáról olvastam, nem érzem magam annak, a kórházba gondolom ki is derült volna, ugyanis én nem látom magam kövérnek, téveszméim sincsenek. Egyszerűen szeretnék pár kilót felszedni, akár izmosodni, nőiesebbnek kinézni, ilyesmik, de nem megy.
23. prüntyli (válaszként erre: 19. - Marcsix)
2008. szept. 15. 18:10
SAjnos nem tudom, hogy milyen génjeim lehetnek, 2 éves koromtól állami gondozásba kerültem, később pedig nevelőszülőkhöz, a valódikaról nem tudok semmit...könnyen lehet, hogy ez valamilyen furcsa örökség, de ezt nem áll módomban kideríteni, de viszont borzalmasan érzem magam a bőrömben.
22. prüntyli (válaszként erre: 18. - A7baea197d)
2008. szept. 15. 18:08
Dehogynem, jól tetted és köszönöm, csak ezen nagyon elgondolkodtam...sose gondoltam ilyenekre, mert én végül is szeretek élni, de egy picit szíven ütött amit mondtál..ezen sokat fogok még gondolkodni...
21. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 18. - A7baea197d)
2008. szept. 15. 15:46

Okos gondolatok.


Prüntyli, ezekre a kérdésekre a kineziológussal együtt mind meg fogjátok találni a választ. És ha a probléma gyökrere megvan, onnan már egyszerűbb az út az egyensúly felé.

20. marcsix (válaszként erre: 7. - Prüntyli)
2008. szept. 15. 15:24
Na jó, persze nálam nem fordul elő ilyen jellegű probléma, akkor viszont lehet valami, és kikéne vizsgáltasd magad.
19. marcsix (válaszként erre: 5. - Prüntyli)
2008. szept. 15. 15:23
Helló! Szétnéztél a családtagjaid körül??? Nem lehet, hogy a génekben van a hiba??? Szerintem alkati kérdés is lehet...Én 43 kg vagyok, és 163 cm magas. Nos, reménykedtem, hogy a terhesség alkalmával sikerül felszednem pár kg-ot. Mondjuk akkor 45 kg voltam, 53 lettem, szülés után hetek mulva ujra 43. Többet fogytam mint amennyit híztam. Persze azt elmondhatom, nem élek ugy mint anyósomék családja ahol mindenki a 70 kg fölött van, ők pacalt, zsíros hust stb esznek. Én is sokat probálok enni, amennyi legalábbis belém fér, de nem sikerül hízni. Kiskorom óta igy vagyok. Az osztályban is a legvékonyabb voltam... Nem tudok hízni, de szerintem ha alkati gondok vannak, akkor teákkal gyógy dolgokkal sem fog menni. sajnos. Ez olyan lehet, mint aki nem tud fogyni. Anyósom 105 kg és iszik teát, stb, de nem tud fogyni.
2008. szept. 15. 15:11

Prüntyli! Engedj meg egy mondatot, tipródtam írjak e neked, és úgy döntöttem igen: egy ismerősömnek hasonló problémája volt, Ő elment egy pszichoterapeutához,- (akik ezt javasolják maximálisan igazuk van!)- akivel közösen elkezdtek munkálkodni, és bár hónapok teltek el, kezdett kirajzolódni a probléma gyökere. Nála kiderült, az étkezési gondjai mögött egy érdekes dolog áll: A táplálkozás ill. a táplálás szorosan összefügg az élettel, ill. nincs e nélkül élet, tehát tápláljuk, gondozzuk testünket, hogy fizikailag gyarapodjunk, legyen erőnk a mindennapokhoz. Mivel a lélek is csak ép testben tud harmonikus maradni, táplálni kell e fizikumunkat. Valahol itt lehet a dolog nyitja. Milyen furcsa lelki elutasítás lehet emögött a dolog mögött, hogy nem vagy képes táplálni a tested? Nem bírsz enni? Megjegyzem: nálad nem biztos, hogy erről van szó, de érdemes elgondolkodni rajta. Tudat alatt nem utasítod-e el az életet? Az életbenmaradást? A saját tested áldozod talán?

N

Elnézést, lehet , hogy nem tettem jót, hogy ezt leírtam, de én úgy érzem igen.És jó, és segítő szándékkal tettem.

17. prüntyli (válaszként erre: 16. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 15. 14:57

NAgyon köszönöm, megnézem, utánaolvasok. Bízom benne, hogy van valami gyógymód, bár azt érzem, ez nem egy rövid távú történet lesz, hosszasalmas folyamatnak nézek elébe.

Köszönöm még egyszer.

16. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 15. - Prüntyli)
2008. szept. 15. 13:33

Na igen, könnyű ismeretlenül egy monitor mögül beszólogatni az embereknek. Én éppen ezért vagyok a holisztikus gyógyitás hive, mert a testet, a lelket és a szellemet egyszerre kell kezelni ahhoz, hogy a problémát megtaláljuk.

A magam részéről azért tartom a kineziológiát hatékonyabbnak a pszichológiánál, mert a test nem hazudik, az izmok tónusából a kineziológus azonnal megkapja a valódi választ.

Olvass utána a kinezilógiának, a neten rengeteg anyagot találsz, ha a google-ba beirod. Olvasgass, ismerkedj és fogadj el egy tanácsot. Ez is egy olyan szakterület, ahol a profizmus elengedhetetelen, csak olyanhoz menj, akiről van referenciád.

15. prüntyli (válaszként erre: 14. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 15. 13:04
Hálásan köszönöm a jótanácsodat, kicsit félve írtam eleve a problémámról, mert látszik is, van aki úgy gondolja nyavajgok, pedig nem így van, nekem ez sajnos óriási probléma. Mivel a kórházban nem mondták hová fordulhatnék, azért nincs is tapasztalatom mit kellene tennem. Pszichológushoz már akartam menni, de nincs ebben sem tapasztalatom, hogy hol keressek szakembert, a kineziológiáról pedig sajnos azt sem tudom mi lehet....
14. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 11. - Prüntyli)
2008. szept. 15. 12:54

én nem természetgyógyászatról beszélek, hanem pszichológiáról vagy kineziológiáról. Segit kideriteni, hogy miért nem tudsz enni. A gyökerét kell a problémának megtalálni, miért nem eszel, utálod magad és ezzel bünteted? Történt valami trauma, ami az étkezéssel, az önelfogadással kapcsolatos? Erre nem fogsz rájönni, napestig agyalhatsz róla, ehhez már szakember kell. A tudatalattiban ott a válasz, csak felszinre kell hozni.


Itt csak hozzávetőleges tanácsokat kapsz, jó estben jószándékúakat................

13. swallow18 (válaszként erre: 12. - Prüntyli)
2008. szept. 15. 12:52
Kedveském, nem ez a komoly probléma. Nem irigykedek, mert 164 cm vagyok és 55 kg. Egyél reggel sonkás tojást, ebédre gulyáslevest, rántott húst hasábbal, tejfölös uborkasalátával,somlóit, vacsorára sonkás sajtos melegszendvicset kakaóval. Tízóraira, uzsonnára 1-1 banánt. Minden nap hasonló legyen az étrended és garantáltan hízni fogsz. Ha gyomorproblémáid támadnak, keresd fel a háziorvosod.
12. prüntyli (válaszként erre: 10. - Swallow18)
2008. szept. 15. 12:46
Kedveském, én komoly problémát jeleztem itt, nem kell hozzászólnod ha valami nem tetszik...senki sem kötelez rá...Viszont ha neked komplexusaid vannak, vagy irigykedsz, ne rajtam vezesd le...Oké?
2008. szept. 15. 12:45
Jártam természetgyógyásznál is, de néhány teakeveréken kívül nem javasolt mást, az meg ihatatlan volt számomra. A lelki háttér bizony ingatag, de úgy érzem ennek okai magában ebben a problémámban keresendőek. Kicsi korom óta vékony vagyok, de sajnos 'semmim' sincs ami nőiessé tenne, se cici, se popsi, úgyhgy a béka segge alatt vagyok.
2008. szept. 15. 12:43
Látogass meg egy gyerekonkológiát pl. Akkor majd rájössz, hoy de jó dolgod is van és nem kapsz gyomorgörcsöt a kajától. Egyél szépen magas kalóriatartalmú ételeket ha valóban hízni akarsz, ha pedig nem, ne nyavajogj itt, mert ez szánalmas.
9. erikpipi (válaszként erre: 7. - Prüntyli)
2008. szept. 15. 12:43
Akkor csak van valami bajod, nem?
8. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - Prüntyli)
2008. szept. 15. 12:41

Simán lehetsz topmodell :))


Na jó, tudom, neked nem vicces. Meg kellene nézni a pszichikai hátterét. Esetleg egy jó kineziológus?

2008. szept. 15. 12:37
HA valamit megeszem, azonnal begörcsöl a gyomrom, de olyan szinten, hogy azt hiszem megőrülök...
6. prüntyli (válaszként erre: 4. - F5c6739a81)
2008. szept. 15. 12:36
Nem lenne az jó neked! Hidd el!
2008. szept. 15. 12:36
Sziasztok! Sajnos nem jártam sikerrel semmilyen eredményre nem jutottam, már kórházba is voltam emiatt. Nincs más egészségügyi problémám csak ez. A magasságomhoz legalább 10 kg-ot kéne híznom, 170 cm magas vagyok. Sok mindent kipróbáltam. Segítsetek!
2008. szept. 15. 12:33
Szeretnék én annyi lenni. Cseréljünk :-)
2008. szept. 15. 12:32
Nem tudom, de máris utállak :)). Én 65 vagyok, de 59 szeretnék lenni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook