Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tovább a kütyükkel az online oktatás után?! fórum

Hogyan tovább a kütyükkel az online oktatás után?! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan tovább a kütyükkel az online oktatás után?!

1 2 3 4
94. 53a8a9f73d (válaszként erre: 93. - Boldogzokni)
2020. júl. 23. 17:13
bocsesz nekem ez a véleményem,,
93. boldogzokni (válaszként erre: 92. - 53a8a9f73d)
2020. júl. 21. 09:54

Bőrtönőrös??? Ne röhögtess.

Nem kizárni akartam, hanem normális mértékűre csökkenteni. Egyébként sikerült.

2020. júl. 13. 19:04
Elég szigorú anyukának tűnsz, nekem amolyan börtönőrös feelingem volt olvasás alatt. 2020-AT ÍRUNK mégis miért akarod kizárni a kütyüket? Mert te nem csak napi pár órára akArod csökkenteni a használatot hanem ha tehetnéd tiltanád őket.... legalábbis nekem ez jött le.,,
91. Szabokisandi (válaszként erre: 90. - Rebus01)
2020. jún. 24. 13:22
Köszi. Hagyom :)
90. Rebus01 (válaszként erre: 89. - Szabokisandi)
2020. jún. 24. 12:26

Hagyd figyelmen kivül okoskát, nem ér annyit, hogy kirakjanak innen.

Ahogy olvasom, nem nehéz odajutni😑

89. Szabokisandi (válaszként erre: 85. - Amaunet)
2020. jún. 24. 12:19

Ezek nem kifogások és nem panaszkodások.

De te ezt nem értheted.

Viszont a frankót meg tudod mindenkinek mondani.

Nagyon király vagy!

88. Rebus01 (válaszként erre: 84. - Noozimanoo)
2020. jún. 24. 11:35
Totálisan igazad van👏
87. Amaunet (válaszként erre: 86. - Noozimanoo)
2020. jún. 22. 21:48
Beszélgessél a témáról és ne mással kapcsolatban személyeskedj!
86. noozimanoo (válaszként erre: 85. - Amaunet)
2020. jún. 22. 18:59
Nem, nem hozzád szóltam. 😊
85. Amaunet (válaszként erre: 84. - Noozimanoo)
2020. jún. 22. 15:53

Rólam beszélsz? Akkor hozzám szólj!


Tökéletesen értem amit leírtok itt kifogásokként.

2020. jún. 22. 15:51

😁

Szerintem hagyjátok...

Nem AKARJA érteni...

😉

83. Amaunet (válaszként erre: 82. - Boldogzokni)
2020. jún. 22. 15:34

Viszont.😐

És kívánok még sok gyermekáldást. Megérdemled.😂

82. boldogzokni (válaszként erre: 81. - Amaunet)
2020. jún. 22. 15:21
Sajnállak.
81. Amaunet (válaszként erre: 79. - Boldogzokni)
2020. jún. 22. 15:08

Nincs szükségem önigazolásra. Én még egy problémámra sem kerestem itt választ - megoldottam.

Sajnálni csak azokat kell, akik nem tudnak időt szánni a gyermekükre.

80. Amaunet (válaszként erre: 78. - Szabokisandi)
2020. jún. 22. 15:06

"Attól, hogy én nem vállalok felelőtlenül több gyermeket "


Ezzel azt írtam szerinted, hogy mindenki felelőtlenül vállal gyermeket? Mert ha az lett volna a gondolat,akkor azt írom - és akkor nem kellett volna neked kiforgatni.


Jah! Mindjárt megszakad a szívem, hogy mennyi dolga van egy anyukának otthon. Nagyszüleink 5-9 gyermeket neveltek fel zokszó nélkül. Mentek a földekre/gyárakba dolgozni, főztek a semmiből laktató ételeket, mosták/főzték a pelenkát.

Ezzel nem azt mondom, hogy vissza kéne térni a háború utáni helyzethez. De tényleg nem értem ezt a sok panaszkodást.

79. boldogzokni (válaszként erre: 78. - Szabokisandi)
2020. jún. 22. 14:39
Szerintem ez vmilyen önigazolás lehet. Láttam már ilyet, h nem lehetett és így könnyebb volt elfogadni, hogy mindenféle nyakatekert gondolatokat sorolt az illető. Sajnálom nagyon.
78. Szabokisandi (válaszként erre: 57. - Amaunet)
2020. jún. 18. 15:22
Miért lenne felelőtlen, aki gyermeket vállal? Ha te valamit elvállalsz, akkor onnantól kezdve mindennel elégedett vagy? Ez amúgy sem panasz volt, pusztán egy megvitatandó kérdés, amire véleményeket várt az anyuka. Mert a fórumindító felelős döntést akar hozni, úgy, hogy közben nem haragítja magára a gyerekeit sem. Meg akarja találni a jó megoldást. Nem fair olyan esetekben ítélkezni, főként ismeretlenül másokról, amikben nem veszel részt nap, mint nap. Mert néha foglalkozni gyerekekkel egészen más, mint amikor a szülője vagy és érzelmileg is kötődsz a gyerekhez, közben el kell látnod a saját feladatodat és gondoskodnod kell minden egyébről is egy olyan helyzetben, ami neked is, neki is új. Hidd el, nem volt könnyű helyt állni. Akinek kettő vagy több gyereke van, azok előtt megemelem a kalapom.
2020. jún. 18. 14:21

Nekem csak egy gyermeket érintett a távoktatás. Illetve kettőt, de a nagy már egyetemista, nem volt szüksége rám. A kicsinek a technikai dolgok nem okoztak nehézséget, inkább az "irányítás nélküli" tanulás volt a feladat. Hogy önállóan leüljön. Megtette, de akkor meg maratoni időket töltött a könyv és a füzet felett és úgy kellett rászólni, hogy nyugodtan iktasson be ugyanúgy szüneteket, ahogy az iskolában szokott lenni. Minden nap sétáltunk, mivel én homeofficeban dolgoztam, nekem is kellett.

Nem tudtam annyit segíteni neki, mint amennyit szerettem volna, mert nekem is dolgozni kellett. Mondom ezt azoknak, akik azt vallják, hogy mellette kellett volna ülni. Nem volt rá kapacitás, hogy egész nap felügyeljem. Amikor segítség kellett, akkor szólt.


Kütyü vagy nem kütyü? Őszintén! A 21. században élünk. Nyakunkba szakadt egyik napról a másikra a távoktatás. Kérdezem én, hogy akinek volt eszköz, de nem engedte a gyermekét korábban hozzáférni, annak meg kellett küzdenie rendesen. Nem elvem az, hogy csináljon amit akar, csak ne nyaggasson. Szívesen viszem a levegőre és játszok, sütök, főzök vele otthon, keresek neki gyerektársaságot, csinálok neki programot. De... ebbe születtek bele. A kamaszoknak amúgy is ez a legfontosabb. Érdemes vele szembe menni?

Videókat néznek. Igen. Hülyeségeket? Időnként azt is. (Mi nem csináltunk, néztünk hülyeségeket? De. Csak nem a neten)

De olyan kérdéseket tesz fel időnként a 11 éves lányom, hogy csak pislogok, hogy honnan tudja? Hát a videókból. Érdekes és fontos információkhoz jut, tájékozottabb lesz. Filmeket néz. Káros? Nem az. Beszélget? Had tegye. Nagyobb városban lakunk, az osztálytársai is messze laknak ahhoz, hogy egyedül útra keljenek egymáshoz.

Meg kell találni az arany középutat kütyüzés és nem kütyüzés között. Közben megtanítjuk őket kompromisszumot kötni.

Szerintem

76. Rebus01 (válaszként erre: 75. - Amaunet)
2020. jún. 13. 12:35

Tudod, én nem tudok autót szerelni, nem is kotyogok bele.

Nem értek hozzá!


Viszont az, amit te közvetítesz az anyák felé, az minden csak nem vélemény!

Te vagy itt a megmondó ember?

Szerinted ezt a 3 hónapot kérte a szülő?, gyerekszámtól függetlenül.

Én csak segítettem 2 gyereknek, egy középsulinak és egy felsős diáknak, de elhiheted, nekem is tele lett a nemlétező micsodám, mert az iskola, azt várta el 1 db szülőtől, rosszabbik esetben képesítés nélkül, amit a suliban végzett tanárok tanítanak, és nem egy tanár, hanem 6.

Rohadtul helyt kellett állni, ahol több gyerek van, ott bizony több felé kellett 1 anyának szakadni.

Rohadtul nem arról szól, hogy itt mindenki felelőtlenül szül.


De te ezt honnan is tudhatnád.

Annyira okos vagy, hogy hihetetlen! A saját anyádról is így vélekedsz, hogy téged felelőtlenül szült meg?


Amúgy leperegheted, akkor is leírom🤷🏼‍♀️

75. Amaunet (válaszként erre: 74. - Rebus01)
2020. jún. 13. 12:18

Nem hozzám, hanem a témához kéne hozzászólni. Miért ne lehetne véleményem a gyermeknevelésről? Csak mert nem szültem?

A személyeskedő megjegyzéseid leperegnek rólam. Nem tetszek? Ne olvasd!

74. Rebus01 (válaszként erre: 70. - Amaunet)
2020. jún. 13. 08:39

A hozzaszólásaidat olvasva, az önértékeléseddel valóban nincs probléma, viszont azzal, hogy anyukákat a sárba döngölsz, porig alázol úgy, hogy fingod nincs a gyereknevelésről, annál nagyobb probléma.

Miért szólsz hozzá olyan témához, ami téged nem érint?

Ideje volna az egódból kicsit visszább venni, mert ez a stílus eléggé taszító.

73. Rebus01 (válaszként erre: 71. - 05ce195f6f)
2020. jún. 13. 08:32

Ez nem igaz!

Vissza áll minden a régi rendszerbe.

72. unom (válaszként erre: 71. - 05ce195f6f)
2020. jún. 13. 08:08
Remélem, nem igaz.
2020. jún. 13. 07:57
Azt hallottam, hogy (az Ált. Iskolásokat kivéve) szept.-től folytatódik a távoktatás?!? Vannak ilyen alakuló tervek, talán...
70. Amaunet (válaszként erre: 68. - Boldogzokni)
2020. jún. 13. 07:37

Én itt fórumozókat látok véleményekkel.

Az önértékelésem pedig rendben van. Nincs szükségem arra, hogy más erősítgesse. Köszi!

2020. jún. 12. 18:02

Nekem nincs iskolás gyerekem, viszont segítettem tanulni kettőnek.

Iszonyat mennyiségű lecke volt feladva, nem is tudom az elmúlt 3 hónapot sokan hogy csinálták végig.

Minden elismerésem az övékè!

68. boldogzokni (válaszként erre: 67. - Amaunet)
2020. jún. 12. 17:48

Helyette a hobbid az anyáknak beszólni. Gratulálok.

Ne is vállalj gyereket, mert még a végén rájönnél, hogy te is esendő vagy és leesnél a piedesztálról, amire felállítottad magad.

67. Amaunet (válaszként erre: 66. - Boldogzokni)
2020. jún. 12. 15:27
Nekem volt korábban is annyi, hogy nem vállaltam gyermeket, hogy utána arra panaszkodjak, hogy nincs magamra időm, vagy utol kell érni egy alsó tagozatost a tananyagban.:D
66. boldogzokni (válaszként erre: 65. - Amaunet)
2020. jún. 12. 14:18
Az eszed, és szólt, hogy ne dumálj bele mindenbe? :)))
2020. jún. 12. 13:36
Na, húzom innen, mert megjött.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook