Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassuk le a kisgyerekünket, hogy ne a szülővel aludjon, hanem egyedül? fórum

Hogyan szoktassuk le a kisgyerekünket, hogy ne a szülővel aludjon, hanem egyedül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
88. DODICA (válaszként erre: 86. - Win)
2007. júl. 30. 20:22

Passz, nemigen voltam ilyen helyzetben. Ha mégis fájt valahol, akkor szopi közben forgolódtam, lehetőleg úgy, hogy a babót ez ne érintse.


Esetleg párnák használatával se jutnál előbbre? Hát mögé, láb közé, vagy máshogy, hogy ne fájjon.


Amúgy én se szerettem fekve szoptatni, csakis hulla kómás éjjeli állapotokban tettem, félig aludva. Ha ilyenkor fotelbe kikúsztam, képes voltam ott is elaludni a babával együtt, de azt veszélyesebbnek gondoltam a kicsire nézve (legurulhat az ölemből, ha túl mélyen elaludnék), ráadásul ébredés után nehezebb volt moccanni is.

87. bb2f4e28dd (válaszként erre: 86. - Win)
2007. júl. 30. 19:51
Egy jó csontkovács :)
86. win (válaszként erre: 84. - DODICA)
2007. júl. 30. 18:15

Nekem egy bajom van: nem tudok és nem is szeretek fekve szoptatni. Ez valószínűleg onnan ered, hogy a császár után, nem tudtam oldalt feküdni két napig (meg utána sem nagyon), mert a belém dugdosott csövek hol ezt, hol azt a fájó részemet húzták.


Meg nem is igazán találom meg a jó pozíciót, egy idő után vagy a derekam fáj, vagy a forgóm görcsöl be (rosszabb esetben mindkettő).

Mi a legjobb megoldás erre?

85. bb2f4e28dd (válaszként erre: 83. - LoLiNa)
2007. júl. 30. 09:45

Most akkor kell kipihent anyuka vagy sem? egyik mondatod üti a másikat.


Nem gondolom, hogy lusta lennék, amiért nem akarok éjszaka felkelni, felébredni és úgy szoptatni x alkalommal. Igenis így tudom a legtöbbet pihenni, ha velem alszik a baba. Mi szükség egy kialvatlan morcos anyára? 3 gyerek igényeit kell kielégítenem.


A babának -meggyőződésem- nagyon is kedvére való az anyja közelsége. Mi is szeretünk összebújni azzal, akit a legjobban szeretünk, nem igaz?


Egy nagy franciaágy kérdése, és jól elfér apa-anya-baba együtt. Egyéb intim együttlétekre meg lehet más helyet és időt is találni.

84. DODICA (válaszként erre: 81. - LoLiNa)
2007. júl. 30. 08:54

Én is így gondoltam egészen addig, míg kb. óránként nem kellett kelnem egy álló éven át a legkisebb babámhoz. Na, akkor emiatt a legelején ő is köztünk aludt egy darabig (meg előtte a középső gyerekünk is), s ezt lehet lustaságnak is nevezni, de bizony nem mindegy, hogy óránként felkel az ember, s hajlong a kiságyba be, vagy félálomban érzékeli a szopni akaró babát, s tud félig-meddig aludni mellette. Így volt számomra pihentetőbb, s ez a tesók, párom érdeke is volt egyben. :)

Igaz, ez az időszak kb. 6 hét volt mindkét esetben, amikor az éjjeli folytonos szopás beállt arra, hogy kb. kétszer kelt már csak fel a baba. Onnantól szépen vissza is kerültek a saját ágyukba. :)

83. LoLiNa
2007. júl. 30. 07:47
..hogy anyuka is tudjon pihenni.. mert ugye nem csak a baba van.. van apuka is meg esetleg tesók, akiknek ugyanúgy szüksége van az anyukára. tudjon a család is pihenni. és hogy anyuka ugye haladjon a dolgával is stb. meg az sem hátrány, hogy ki tudjatok a lakásból mozdulni..
82. LoLiNa
2007. júl. 30. 07:45
és hogy mi a gyereknek az igénye? minden gyerek más.. stb. a gyerek csak azt követeli, amire rászoktatták! amit ,,megtanult,,. a szokásokra /együtt alvás, fürdetési idő.. stb/ hamar rááll az apró csecsemő is. pár nap után tudja hogy ,,ilyentájt,, fürdés jön. ha beteszem az ágyába, aludni kell. stb. a gyerekek rafináltak, piszok hamar tanulnak. nem vagyok szigorú velük, de jobb a rendszeresség,
81. LoLiNa
2007. júl. 30. 07:37
pici babát se szabadna oda szoktatni. apukának is szüksége van az anyukára, a közelségére. az intim szférára.. stb. és a babát is nehezebb utána egyedül altatni. az, hogy anyuka ,,mondván,, úgyis folyton szopik, meg ,kényelmesebb, úgy szöveget mondja, az mind a lustaság jele..
80. LoLiNa
2007. júl. 30. 07:35
a saját ágyában alszik. egyik gyereket se szoktattam oda. nagyobbik fiam akkor aludhat velem, ha a párom külföldre utazik. akkor tudja, hogy jöhet ezerrel :-) vagy ha épp vihar van és fél. akkor természetetesen nem küldöm el. reggel nem igen bújik be, mivel korábban kelek, mint bárki más) de sose szoktatnám oda. van saját ágya, semmi keresnivalója a mi ágyunkban.
2007. jún. 10. 21:26
Én is próbáltam kiságyban tartani, de mindíg szopcsizott, a végén kimerültem és magam mellé vettem. Van tv a szobájában megkapcsolom neki és elalszik. Amikor kisebb volt elaltattam magam mellett és utánna beletettem a kiságyba.
2007. jún. 10. 18:06
En a gyerekeimet elso perctol, sajat agyikoikba fektettem, igy lattam helyesnek es soha nem is volt problema ezen a teren.
2007. máj. 29. 22:25

Én még mindig nem értem, miért KELL vissza- illetve átszoktatni a gyereket, ha nem akarja. Pláne, amikor elalszik a saját ágyában, de éjjel a szülőkhöz átvándorol. Ott érzi magát biztonságban, védelemben.

Azért, mert azt mondják sokan, hogy a szobájában a "helye"? Én nem aludtam a szüleimmel soha, de mindig irigykedve gondoltam vissza már felnőttként azokra az osztálytársaimra, akiknél természetes volt éjjel átköltözni hozzájuk. Mi a tesómmal mex. reggel kicsit heverésztünk anyuék agyában, de aztán ki lettünk paterolva, mert meg KELL ágyazni... KELL... KELL... KELL...


A kisfiam még csak 3 hónapos, de nálam semmi sem KÖTELEZŐ és semmit sem KELL. Biztos nem lesz ettől elcseszett gyerek, hogy később is engedek a kis kívánságának e téren. Amikor nagy lesz, már úgysem akar majd ölelgetni sem, mert ciki lesz. Hogy fog akkor hiányozni... Addig legalább kiélvezem a helyzetet, legyen miből emlékeket meríteni. :)

2007. máj. 26. 09:39
Nekem a 3 éves fiam majdnem minden éjjel átjon kozénk aludni.Vajon mi készteti egy kisgyereket arra,hogy éjjel felkeljen és atjojjon.Pedig le akarom szoktatni és nem megy.Ebéd után nem alszik,és este 10-11korul jár aludni,de csak akkor ha elaltatom.
75. bb2f4e28dd (válaszként erre: 74. - 4726e582cf)
2007. máj. 25. 12:02

De látod, ezt sem lehet mindenkire érvényesen kijelenteni, hogy egyszerűbb, ha nem szoknak be a szülői ágyba.

Nagyjából semmit sem aludtam volna az utóbbi 9 hónapban, ha kirakom onnan a legkisebbet.

74. 4726e582cf (válaszként erre: 73. - Bb2f4e28dd)
2007. máj. 25. 11:48

Én arról beszéltem, hogy nem lehetetlen, csak nehezen lehet a saját ágyukhoz szoktatni...


De nem szólok bele, hisz a gyerekvállalás nincs tervbevéve számomra. Csak arra akartam kilukadni, hogy egyszerűbb, ha nem is szoknak a szülői ágyhoz, anyuék tapasztalata, és sok ismerős tapasztalata szerint.

73. bb2f4e28dd (válaszként erre: 72. - 4726e582cf)
2007. máj. 25. 11:16

Azért az nem ennyi, hogy ,,örülj neki, szerencséd volt", ebben azért van némi szülői munka is. És nem _vissza_szoktak, hanem akkor szoktak oda először.


Meg különben is, egynél több gyerekkel aludni nem kényelmes.

72. 4726e582cf (válaszként erre: 70. - Bb2f4e28dd)
2007. máj. 25. 10:13

Minden gyerek más és más, csak az ismerőseimről írtak, nagyon nehezen szokott vissza mindegyiknek a gyereke a saját ágyába.

Örülj neki, hogy a tieid visszaszoktak simán...

71. bb2f4e28dd (válaszként erre: 68. - M_Marcsa)
2007. máj. 25. 09:33

Nem is volt harag :)


Csak úgy általánosságban írtam, hogy sosem értem, mit kell ezen csodálkozni.


És már írtam korábban, hogy ezt nem lehet erőltetni, aki nem tud a babával, az ne próbálja, mert akkor ő maga semmit sem alszik.

Szóval én nem propagálok ilyen szinten az együttalvás mellett, csak mondom, hogy nálunk ez kitűnően működk.

70. bb2f4e28dd (válaszként erre: 69. - 4726e582cf)
2007. máj. 25. 09:31
Ez sem igaz, mert a 2 nagy is átszokott az ágyába.
69. 4726e582cf (válaszként erre: 66. - Bb2f4e28dd)
2007. máj. 25. 09:28

Nincs gond avval, ha együtt alszol vele, csak nagyobb korában nem tudod majd visszaszoktatni a saját ágyába... :(.


Nem vagyok gyakorló anyuka, csak abból tudok kiindulni amit látok ismerősöknél. Bátyáméknál pont ez van, odaszoktatták a gyerkőcöt egész kicsi korától az ágyukba, most már nagyobb de nem alszik egyedül, mert azonnal hiszti van.

Nálunk anyum nem szoktatott minket az ágyukba, pedig szeretett velünk aludni :), pontosan ezért volt a kiságy az ágyuk mellett közvetlen.

68. M_Marcsa (válaszként erre: 66. - Bb2f4e28dd)
2007. máj. 25. 09:08

:n nem `rtam, hogy hogyaz baj, ha valaki a kisbabájával alszik, azt sem hogy elítélendő. Sőt, nem is csodálkozok ezen, DE én nem tudok vele aludni. Néha szeretnék, ő sem tud velem aludbűni, mert mond folyamatosan és játszani akar.

Aki szeret ígu aludni, aludjon.



Most béke van?

2007. máj. 25. 07:11

Lehetett érezni a hozzászólás stílusán....

Osztom véleményed Jamina. Mindannyian mások vagyunk, másképpen tartjuk helyesnek a dolgokat...

66. bb2f4e28dd (válaszként erre: 64. - M_Marcsa)
2007. máj. 25. 07:00
Jó, rendben, Nálad nem működik. De aki szeret így aludni, az miért elítélendő? Miért kell tág szemekkel rácsodálkozni, hogy ha valaki együttalszik a gyerekkel?
65. M_Marcsa (válaszként erre: 63. - Edicske)
2007. máj. 24. 19:15
Hol láttad a kegyetlen szigort???
64. M_Marcsa (válaszként erre: 56. - Bb2f4e28dd)
2007. máj. 24. 19:14
Egyfolytában figyelem, nehogy ráfeküdjek, nem tudok pihenni. egyszer aludt el, egy hajnali szopi után, nemvolt szívem felébreszteni. Olyaaaaaaaan fáradtam keltem, mert keresztbefeküdt és közben békésen szuszogott-muszogott.
2007. máj. 24. 16:29
Lányok visszaolvastam, és arra jutottam, hogy sokan összekeverik a következetességet a kegyetlen szigorral. Tudhatnátok (főleg azok akiknek több gyermekük van) hogy minden babának mások az igényei. Ezt kell szem előtt tartani!
2007. máj. 21. 14:51

Eleinte hagytam, hogy a gyerekek nálunk aludjanak el és utána átvittük őket a saját ágyukba.Aztán volt, hogy éjszaka hol egyik, hol másik költözködött újra át.Aztán mikor már több éjszakán keresztül én aludtam a gyerekágyba, mert már négyen nem fértünk el a mi nagy ágyunkon, akkor drasztikus módszerrel egyik napról a másikra "kényszerítettem" őket, hogy igenis a saját szobájukban, a saját ágyukban kell elaludni.

Drasztikus módszer: hozta a gyerek a párnáját, takaróját és mászott volna az ágyra én meg fogtam és mindenestől visszavittem a szobájába és lefektettem, betakartam a saját ágyába.

Bevált, bár eleinte hosszabb ideig tartott az elalvás, de ma már kb. fél óra és alszanak a vacsi után.

2007. máj. 21. 13:47
Az előbb kimaradtak a számok, kb. 3 hétig nem ment úgy a mozgás, a kisebb fiam pedig 2 éves múlott.
2007. máj. 21. 13:45

Én is úgy voltam mint Erás, hogy szülés után alig tudtam mozognikb. hétig. A kicsim éjszka többször is felkelt és ma is felkel pedig elmúlott éves. Akkoriban a férjem szokta büfiztetni amíg nekem nem ment úgy a mozgás. De az éjszakai felkelések miatt, ami volt, hogy 1-2 óránként történt én is odatettem magunkhoz. Most is ott alszik de most is felkel legalább 1* de inkább 2*. A nagyobbik fiam 4 éves ő nem szopizott csak nagyon keveset, vele alvás terén nem is volt gond,most már külön szobában alszik semmi probléma nincs vele. Remélem a kicsi is rájön, hogy a naggyal akarjon aludni, én erőszakkal nem akarom. Pedig nekem is kényelmesebb lenne.De a gyerekek nagyon érzékenyek.Én a nagyobbat próbáltam oviba szoktatni de annyira kikészült, hogy elszakítom a testvérétől, hogy éjszaka nem aludt, sírt és elkezdett kumkodni.Az oivi abba maradt, ők fiúk és csak 22 hónap van köztük nagyon jól elvannak együtt.A védőnőt kérdeztem erről a kummkodásról mert azt hittem, hogy baj van a szemével és ő mondta, hogy ettől lehet. Van olyan gyarak aki dadogni kezd. Most sokat mesélek neki beszélgetünk és nem erőltetem az ovit. Így vagyok a kicsivel is, nem akarom túl erőszakosan a külön ágyba szoktatást, csakj szép finoman. Nem akarom, hogy neki is ilyen lelki problémát okozzak ezzel.

Különben azt mondta a védőnő, hogy akinél a dadogás, kummkodás stb. hónapokon keresztül fennál azt pszihológushoz kell vinni. Hát bízom benne, hogy nálunk erre nem lesz szükség. Nagyon érzékeny a kicsik lelke.Mindent csak óvatosan finoman próbáljunk,legalább is tapasztalatom szerint, ne drasztikusan!

2007. máj. 2. 21:39
Fokozatosan szoktassuk a saját ágyukba,szobájukba.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook