Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassuk le a kisgyerekünket, hogy ne a szülővel aludjon, hanem egyedül? fórum

Hogyan szoktassuk le a kisgyerekünket, hogy ne a szülővel aludjon, hanem egyedül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
118. McKenzi (válaszként erre: 41. - Bb2f4e28dd)
2008. máj. 22. 14:16

én se találkoztam ilyennel, de elég ezt a fórumot végignézni, itt is a többség arra büszke, hogy neki nem volt gondja, mert eleve különrakta a babát.

Mindenki csinálja belátása szerint, aki együtt alszik azok közül sokan később átszoktatják a gyereket, ez talán nem egyszerű. Semmi baj sincs, ha valaki segítséget kér egy ilyen fórumon ebben a témában, kár, hogy használható tanácsokat nem kap, mert sokan inkább gúnyolódni járnak ide.

Rajtam is nyugodtan röhöghetnek pár év múlva, mikor én is ebben a cipőben leszek, de már most tudom, hogy nekem megérte - és nagyon jókat alszunk, szerintem később is kelek amióta mellettem alszik a gyerekem :)

2008. máj. 22. 04:35
Időben. Rá sem kell szoktatni. Max. az első 1-2 hétben aludjon a szülőkkel, aztán - főleg, ha megoldható - aludjon külön.
116. Serry
2008. máj. 14. 18:41
Egyszerűen nem kell magad mellé szoktatni. Az enyémek kezdettől külön ágyban szobában alszanak.
115. McKenzi (válaszként erre: 112. - H.editke)
2008. ápr. 15. 21:38
nekem megér néhány nehéz éjszakát ez a szép időszak.
2008. ápr. 15. 21:20

Az én kisfiam addig aludt velünk, amíg szopizott. Aztán 2 hét alatt átszokott a kiságyába, azóta nem is tud mellettünk elaludni. Kb. 30cm-re van tőlem az ágyikója, úgyhogy még a szuszogását is hallom!!!

Most tavasszal szeretném külön szobába tenni, de ha arra kerül a sor, biztosan nem alszom majd pár éjszakát.:-(

2008. ápr. 15. 19:06

Nyugi! Mire családot alapít, nem akar majd veletek aludni:-)

Komolyabban szólva, a mi gyerekünk is nagyon gyakran keveredett "valahogy " éjszakánként a mi ágyunkba, aztán ahogy nőtt-most 8 éves-szép lassan minden erőszak nélkül leszokott róla.A leszokást akkor kezdte meg, amikor megvettük neki az "ifjúsági" heverőt, ami már olyan felnőttes dolog volt négy évesen.Ma már csak akkor alszik velem, ha az édesapja éjszakás. Akkor viszont jól összebújunk:-))

2008. ápr. 15. 19:00
Előre gondolván nem kellett volna rászoktatni sem.
111. bb2f4e28dd (válaszként erre: 109. - Avelyn)
2008. márc. 13. 10:48
Ez milyen szuper jótanács :-/
110. supin
2008. márc. 13. 09:41
Ülj mellé és olvass mesét mig el nem alszik..
109. avelyn
2008. márc. 13. 08:43
Egyszerű,nem kell hozzá szoktatni!
108. dus
2007. dec. 19. 20:19

Sziasztok!

Az én babám most 9 hónapos, kezdetektől fogva a tesójával, külön szobában tőlünk, a saját kiságyában alszik. Mindenki azt mondta, hogy milyen gonoszok vagyunk, de mi így láttuk helyesnek!

Kb. 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát! Nem szopott ő sem óránként! Sőtt, volt, hogy 4-4,5 óra elteltével ébredt enni! Most, hogy kevesebb a tejcsim és a foga is bújik, néha felébred éjszakánként 1x cicizni, de azzal is inkább csak a szomját oltja, ment nem szopik sokáig! A teát nem fogadja el, így mostanában éjszakai cicizősök lettünk!

De eszünkbe sem jut, hogy magunk közé vegyük, mert abból csak a baj lesz! A nagyobbik fiunk 6 éves és amióta a tesója megszületett, azóta köztünk alszik és nem tudjuk "kitenni" az ágyunkból!

107. DODICA (válaszként erre: 102. - LoLiNa)
2007. aug. 5. 19:25

Jajj, persze, hogy nem mindig óránként kér enni egy baba.


Bár....

Amikor még csak előtej van, akkor bizony (ugye a "rendes" tej a 3.-8. napon indul be valamikor) - mint már írtam, az anyatej gyors felszívódása miatt - óránként kéri egy cicit a baba. Kórházban lehet, ez kevéssé feltűnő, pláne, ha nincs 24 órában a mama mellett a kicsi, avagy adnak neki cukros vizet, tápszert, stb.... De akkor is más a helyzet, ha a szülés során ment az oxitocin, vagy bármi más (epidurális, egyéb gyorsítók). Ilyenkor a babák aluszékonyabbak (sajnos ezt tartja a nagy többség normálisnak, mert ez az átlag. :((((), s emiatt nem feltétlen kérnek óránként enni.


Ez az óránkénti evés alábbhagy, mikor beindul a tej, fokozatosan átmegy másfél, két órába, végül beáll magától a KB. 3 órás időintervallumra. Hangsúlyozom, hogy KÖRÜLBELÜL, mert bizony, ez nagyon változó ám!

Ahogy win és jamina nagyon jól írtak már erre példákat előttem. :)))

106. win (válaszként erre: 104. - D@nu)
2007. aug. 5. 19:17
Pedig nagyon kíváncsiak lennék! :))))
2007. aug. 5. 19:10
Akkor itt vagyok én: a 11 hónaposom még soha, egyetlen éjszakát sem aludt át cicizés nélkül. Biztos azért, mert lusta vagyok :-/
104. d@nu (válaszként erre: 103. - Win)
2007. aug. 5. 16:09
Én már meg sem szólalok. :D
103. win (válaszként erre: 102. - LoLiNa)
2007. aug. 5. 13:35

Szerintem itt senki sem írt olyat, hogy egy gyerek MINDIG óránként kér enni. Van OLYAN eset, amikor ez így van, és nem fogunk belehalni, ha olyankor teljeítjük a kívánságát.

Lehet, hogy valami miatt nyugtalan, és a cicizés megnyugtatja.

Lehet, hogy növekedési ugrás zajlik nála, és amíg nem emelkedik meg a tejmennyiség, 1-2-3 nsapig többször kell mellre tenni, utána viszont ugyanúgy 2-3 óránként fog szopni, mit előtte.

Lehet, hogy nagy meleg van, vagy csak neki van melege (mert a szülők néha hajlamosak túlöltöztetnia babákat) és szomjas.


A barátnőm kisfia 7 hónapos, van, hogy egy éjszaka felébred 5-6x is, de van, hogy csak egyszer.

102. LoLiNa
2007. aug. 5. 13:21
akkor se hiszem el, hogy születésétől fogva óránként kért enni.. nem cicit kell adni egyből neki, hanem kideríteni mit akar.. itt szokták sokan elrontani a babákat.. utána persze hogy ameddig csak teheti óránként kéri, sőt.. szinte le se lehet tenni.. ha 1x már megvígasztalódott azzal...
101. LoLiNa
2007. aug. 5. 13:06
nem azt írtam, hogy pontosan 3 vagy 4óránként etessen bárki is. én 1időponthoz ragaszkodok, a 7órás fürdés. azon felül ő irányit. az éjxakát átalussza, nappal átlag 2-3 óránként eszik. ami tuti, hogy egy órán belül nem teszem cicire. ha szomjas az persze kivétel.. de akkor másként ,jelez,..
100. win (válaszként erre: 99. - DODICA)
2007. aug. 5. 12:53

Mostanában olvastam, hogy egy újszülött gyomra akkora, mint egy cseresznye. Most akkor elképzelhetjük, mekkora mennyiséget lehet "belegyömöszölni" egy ekkora gyomrocskába!


Abban pedig maximálisan egyetértek Veled, hogy az ösztöneiknek engedelmeskednek a gyerekek -az újszülöttek méginkább-, és csak később romlanak el (elsősorban a hathatós szülői, nagyszülői közreműködésnek köszönhetően.:( ).


De szerintem elég csak magunkból kiindulni: mindig ugyanannyit eszünk, és mindig pontosan ugyanannyi idő elteltével éhezünk meg? NEM! Akkor miért várjuk el ezt egy csecsemőtől?

99. DODICA (válaszként erre: 96. - LoLiNa)
2007. aug. 5. 10:57

Jajj, ez annyira a szokásos szöveg, bocsi, nem bántásból írom, de tény.


Egy újszülött gyomra még nagyon pici, így az elején a világon semmi fura nincs az akár fél óránkénti szoptatásban se, mert az anyatej rendkívül gyorsan megemésztődik (a tápszer jóval lassabban!!! a tápszeres babáknál ezért lehet a 3-4 órát is tartani). Egyáltalán nem biztos, hogy kell egy óra az emésztéshez (az első két hétben pl. biuztos, hogy nem), ez attól is függ, mennyit evett. Van, hogy csak inni kér, akkor pár korty, s utána fél órával mondjuk kedve szottyan enni is. :))

A hasfájás meg 3 óránként etetett babánál is lehet, nem csak a túletetés az oka. (Én személy szerint ebben a túletetésben se hiszek, tapasztalatom szerint elég egyértelműen elutasítják a táplálkozást, ha már degeszre ették magukat. :) )

98. DODICA (válaszként erre: 95. - LoLiNa)
2007. aug. 5. 10:52

Feltéve, ha....


És mit tettél volna a helyemben?? Ha nem keltem volna akár óránként szoptatni (ki lett próbálva a dolog), bizony, kelhetett volna a folyamatos üvöltésre az egész család. Aztán nézhettem volna pl. a sulis gyerekem kínlódását is, mert hulla fáradtan megy iskolába.


Ááá, nem ilyen egyszerű ez, s vannak babák, akik nem engedelmeskednek a hozzásokás "törvényszerűségeinek", s ébredeznek, ha tetszik nekünk, ha nem.


Két nagyon jó alvó baba után a harmadikkal egy egész éven át kellett éjszakáznunk. Kipróbáltunk mi már mindent, de semmi se jött be. :( Aztán egyik napról a másikra, nem sokkal 1 éves kora után minden rendbejött, átaludta az éjjelt. Azóta ugyanolyan jó alvó, mint a tesói.

Kínoztam volna ezért?? Nem tettük meg, inkább mi kínlódtunk, ez kétségtelen, de nekem így jobb is a lelkiismeretem.

97. LoLiNa
2007. aug. 5. 10:06
..azt kapom, hogy nektek ez a legjobb... nade meddig? nem akartam senkit megbántani, ne értsetek félre... ez az én véleményem mindössze.
96. LoLiNa
2007. aug. 5. 10:05
hozzáteszem, hogy gondolom a kórházban sem óránként volt a szoptatás.. a legelején a 2órát még aláírom.. de hogy óránként... egy óra minimum kell míg emészt a pici pocakjuk, igy ha ráetet az ember, csak hasfájást okoz.. ez tapasztalat. mi is megjártuk az óránkénti etetést. mióta nem úgy csináljuk, nincs hasfájás. minden baba más, ki kell tapasztalni, hogy nektek hogy a legjobb.. tudom, erre mst
95. LoLiNa
2007. aug. 5. 10:00
..cicit. annak semmi értelme,hogy óránként felkelsz és szoptatsz. félálomba nem szopizik rendesen, nem lakik jól. ha jól lakna,nem kelne egy óra mulva. az éjszaka alvásra való, hamar megtanulják, kivéve,ha óránként szoptatjátok.. ebben semmi ,brutális, dolog nincs, mert ha éhes, persze, hogy meg kell szoptatni! de nem éjszaka kell anyucival ,,szerelmeskedni,,. nem találtam jobb szót, bocsi!
94. LoLiNa
2007. aug. 5. 09:53
leírom,hogy én hogyan csináltam. fürdés 7kor, nem előbb, nem később. majd úgymond vacsora. 9 körül ágyban alukál a pici. ha felébredt éjszaka, megvártam,míg felsír,nem csak nyöszörög, hátha csak megébredt valamiért. sokszor volt,hogy csak felnyöszörgött.. egy kis ,popsi paskolás, után aludt mint a bunda tovább. ha ő valóban éhes, jelzi, nem alszik vissza és akkor szopizik eleget,nem csak élvezi a
93. win (válaszként erre: 92. - DODICA)
2007. júl. 31. 09:06

Igen, valóban nagy szerencse volt.:))))

És még csak nem is tettem érte semmit. Ő maga kb. 1 hónap alatt kiiktatta az összes éjjeli szopit, és aludt este fél 10től reggel fél 7ig. Igaz, 3 hónaposan már 7330 gr volt, és talán ezért is bírta ki reggelig.

92. DODICA (válaszként erre: 90. - Win)
2007. júl. 31. 09:01

:)))

Piszok mázlista vagy ezzel a gyerekkel, tudod? :))

Mi a legkisebbel több, mint egy évig kínlódtunk éjjelente. Kész rémálom volt. :(( Pláne atesók után, akik hozzászoktattak minket ahhoz, hogy éjjel is tud aludni egy baba.

91. Krysty
2007. júl. 31. 08:58
Mi elvittük magunkkal amikor ágyat vettünk neki, ő választotta ki és azóta ott is alszik.
90. win (válaszként erre: 88. - DODICA)
2007. júl. 31. 08:55

A párnázós módszerrel próbálkoztam, de az sem mindig vált be.

Nekem jobban bejött, hogy kikaptam a legényt a kiságyból, körbetekertem magunkon a szoptatóspárnát úgy, hogy támasztotta a nyakam és azt a karom, amelyiken épp a fiam feküdt, a vége pedig a fiam alatt volt. Így pl. szuperül lehetett aludni félig ülve az ágyban szoptatás közben, és félni sem kellett, hogy a gyerek leesik, ha elalszom.


Az is igaz, nem sokáig volt ilyen gondom, mert 3 hónapos korától a fiam átalussza az éjszakákat, de semmi garancia nincs arra, hogy a következő gyerkőc is hasonlóan "szülőpárti" lesz. :)))

89. win (válaszként erre: 87. - Bb2f4e28dd)
2007. júl. 31. 08:49
:))))))))))
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook