Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan szoktassam rá 8 hetes kiskutyámat, hogy ne bent végezze el a dolgát? fórum

Hogyan szoktassam rá 8 hetes kiskutyámat, hogy ne bent végezze el a dolgát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
73. Bcicus
2009. júl. 18. 22:53
nég=még
72. Bcicus (válaszként erre: 1. - Brad)
2009. júl. 18. 22:53
Nég sehogy gondolom, ha 8 hetes most hoztad el és egy oltása van. Minimum a 4 alapoltásnak meg kell lennie, mielőtt kiviszed, úgyhogy addig ne is várj tőle szobatisztaságot. Pelenkára rászoktathatod arra az 5-6 hétre amíg még nem viheted ki.
71. Bcicus (válaszként erre: 69. - Brad)
2009. júl. 18. 22:50
Ugyan nem engem kérdeztél, de mivel igen sok westit kozmetikáztam régen van némi fogalmama. Mindfenképpen trimmeltetni kell. Nem az a legfontosabb érv emelett, hoyg sokkal kevésbé koszolódik ami igaz. Hanem, hogy a nem trimmelt wetik igen-igen nagyon %-nak késöbb nagyon csúnya bőrgyulladása lesz mivel, a nyír nem megfelelő ennek a fajtának, hiszenm így bent maradnak az elhalt szőrszálak, amik elöbb utóbb gyulladást okoznak.
2009. júl. 18. 22:25
Mit csinál a kutyus?
69. Brad (válaszként erre: 67. - Monizsofi1982)
2009. júl. 18. 16:39

Tényleg! Ha már neked is westid van, kérlek mond el a véleményed a trimmelésről! Állítólag nem fáj a kutyiknak, mert az elhalt szőrt húzzák ki neki.

Azt olvastam, ha lenyírják a szőrét, akkor már nem lehet trimmelni. Viszont a nyírott szőr sokkal puhább és dúsabb, ellenben benne marad a kosz, nehéz tisztán tartani. A trimmelt szőr viszont keményebb és szinte kipereg belőle a kosz és por.

Te kifejezetten westi speckó kutyakozmetikushoz szoktad vinni? Mennyibe kerül egy kozmetikázás?


Bocsi, ha sokat kérdezek :) De jobb egy westis gazdi véleményére hallgatni ilyen esetekben! :)

68. Brad (válaszként erre: 66. - Monizsofi1982)
2009. júl. 18. 16:35

Igazából nagy izgaloban vagyok, mert a barátom még nem látta. Elment itthonról és már nagyon kíváncsi rá :) Holnap jön haza. Én meg arra vagyok kíváncsi hogy fognak kijönni! Remélem nem kényezteti el!

Ez a fajta képes az uralkodásra, viszont én meg akarom tartani a falkavezér szerepét! Különben baj lesz belőle!

Hihetetlen mennyit alszik... egy órát játszunk, másfelet alszik. :D Hál IStennek! :D

2009. júl. 18. 16:32
De ez megint csak az én véleményem :)
66. monizsofi1982 (válaszként erre: 65. - Brad)
2009. júl. 18. 16:31

a mi kutyunk is elég sokáig nyüszített,meg sírt ha elmentünk dolgozni.de hidd el,egy idő után megszokja.csak a szomszédok bírják.amikor éjszakások voltunk, mi égve hagytunk neki pár éjszakára az állólámpát.szabályozható világítású,csak annyira,hogy lásson valamennyit.Nekünk is minden hová odapisilt,meg kakilt,de egy idő után rájött,hogy csak a pelusra való rámnetel után kap dícséretet.

És jól teszed,ha leviszed,én tökéletesen egyetértek a módszereddel.Nem kell órákig lent lenni,mert az a pár perc,amíg lent van,és elvégzi a dolgát bőven elég a dolgok helyes alakulásához.

És igen,sok türelem kell,de hidd el,megéri :)

65. Brad (válaszként erre: 64. - 62cc0f78ae)
2009. júl. 18. 15:56

Jól van. Sokat játszunk. Hamar lefárad még és sokat alszik.

Reggel negyed 8-kor ébredtem. Kinyitottam az ajtót és bolond módjára örült nekem. Szegényt úgy sajnáltam, de hát kell egy fajta fegyelem... Az éjjel egy csomó tanulmányt olvastam a neten, hogyan is kell a kiskutyikat egyedüllétre nevelni és én jól csináltam! :) Csak nehéz kibírni, a nyüszítése a szívemet fájdítja. Kíváncsi vagyok a mai nyüszítéssel mi lesz. Hány órás lesz. Tegnap 3 órás volt. Meg éjjel is hallottam egy csomoszor felébredt és sírt, de csak pár percig, aztán rájött, hogy hiába sír, a gazdi nem fog kijönni.


Tudom, hogy nincs meg minden oltása, de én leviszem a fűbe. Van itt egy nagy tér. A kutyikakikat kikerüljük, és más kutyik, ha oda jönnek, felkapom. De nagyon ügyes, mert mikor lemegyünk mindig van eredmény. Persze még itt benn is vannak csomagok. NÉha (sztem véletlenül), de az újságpapírra pisil. :) Ilyenkor mindig agyondícsérem: :D

64. 62cc0f78ae (válaszként erre: 63. - Brad)
2009. júl. 18. 12:56
Mi van a kutyuval?
63. Brad (válaszként erre: 62. - 62cc0f78ae)
2009. júl. 17. 22:00

Szia! Pont most hallgatott el. 2 órán át vonyított. Hidd el szó szerint belebetegedtem, hogy sír szegény, teljesen belázasodtam. De tudom, ha most nem mondok neki NEMet, soha sem fogok. Tegnap is össze-vissza kakilta és pisilte a padlót! Én nem a padló miatt aggódom, hanem hogy ki kell cserélni és arra már nem lesz pénzem. :( Még pici szegény, tudom és megszakad a szívem, ha így bele gondolok, hogy sötétben, egyedül... De kinyitottam neki az ablakot és árad be elég sok fény, mert itt van elöttünk az utcai lámpa... meg friss levegő is jár...

Igyekszem sokáig fenn maradni és megfigyelni meddig bírja sírás nélkül. Addigis virrasztok.. hoxázok...

2009. júl. 17. 21:48

brad, csináld úgy, ahogy jónak látod! Pici még az a kutyu, korai ennyire következetesen nevelni! Lehet, hogy azért nyafog, mert azt hiszi, eltűntél!

Szerintem ráérsz egy hónap múlva nevelni, most még kis buta!

Menj ki hozzá, vagy engedd be, mert nekem szakad meg a szívem...

Esetleg nem tudnád azt a törülközőt (az almot, ahol alszik) egy műanyag tálba rakni? és kkor aludhatna melletted, hidd el, csendben lenne! És nem kakilna Össze-vissza!

61. Brad
2009. júl. 17. 21:03

Jesszusom, szétszedi a lakást! Innen hallom.

Kiírtam az ajtóra, hogy "BOcsi szomszédok a kellemtlenségekért!" Remélem abba hagyja :(

60. Brad
2009. júl. 17. 20:25

MOst kitettem a folyosóra a kuytust, hogy ott aludjon. A konyhába is be tud így menni.

NAgyon nyüszög. DE NEM MEHETEK KI! Azt akarom, hogy ott legyen a helye! Muszáj, mert éjjel bepisil és beszívja a laminált padló. Olyan bűz van már így is. Kint meg csempe van.

De úgy nyüszög. Néha abba hagyja, de aztán rákezd.

Félek a szomszédoktól. Húúú... meg kaparja az ajtót is :S Remélem lelkileg nem fog sérülni. Az előző kutyáinkat is így szoktatuk rá a külön alvásra. :S Jajjjj szegény, vonyít is. :S


Anyu azt mondta, hogy ilyen lesz 1-2 éjszaka, de aztán megtanulja, hogy neki nem benn van a helye a nappaliban!


Ugye jól teszem!!!???

59. Brad
2009. júl. 17. 11:05
Hát megint nem jött össze. Hát nem az újság mellé tette a csomagot....:(
58. Brad (válaszként erre: 57. - 41e36cdb38)
2009. júl. 17. 10:42

:)


Én ma reggel is levittem. Muszáj volt mozogni. Ebben a lakásban nem lehet. Figyelem a kutyi kakikat, meg egyéb veszélyes tényezőket, s oda nem engedem. Meg jott egy édi kis Yorki ismerkedni, de sajnos nem hagyhattam őket játszani :( felkaptam. MOst elég sokat alszik. Remélem este is fog!

Mostanra kitapasztaltam, hgy az előszobába piszkít, így oda tettem néhány újságpapírt. Hátha így könnyebb lesz rászoktatni a szobatisztaságra.

2009. júl. 17. 08:47
Kertes, de nem viszem ki, amíg nincsenek meg az oltások. Féltem a macskától is, mert bejár, úgyhogy lesznek gondok az elszeparálással
56. Brad (válaszként erre: 55. - 41e36cdb38)
2009. júl. 17. 08:44
Hát hajrá! Kertes ház vagy lakás?
2009. júl. 17. 08:42
Még 3 hét, és hozom haza a pici Yorki kutyusomat. Ajajjjjjjjjjjjj
54. Brad
2009. júl. 17. 08:35

Alig aludtam. :S 5ször keltett fel. Ebből 4szer volt kaki. :S Folyton nyüszög. De hát nem tudok vele mindig foglalkozni. :( Sokat játszunk, de nem lehet mindig!

Reggel lementem 10 percre a boltba, és beraktam a konyhába. Már a lépcsőházban hallottam a sírását. Ráadásul kiszabadult és egy csomaggal az ajtóban várt. :( -"Köszi gazi, hogy itthagytál!"

Hogy megyek így 4 órás tanfolyamra szerdától...?


Vagy megunja a nyüszögést, ha rájön, a gazdi mindig vissza jön? A kétbetűs helyiségre sem tudok kimenni anélkül, hogy ne legyen hiszti belőle!CSak a szomszédoktól félek, hogy nekik nincs elég türelmük! :S


Jajj, csak a türelmem ne hagyjon el!

53. 41e36cdb38 (válaszként erre: 50. - Brad)
2009. júl. 16. 21:05
Gratula, de tényleg....
52. monizsofi1982 (válaszként erre: 50. - Brad)
2009. júl. 16. 20:45
Mi kutyapelust használtunk.Csak később már túl költségesnek bizonyult,mert 1-2 pisi után csréltük ki,mert ugye teleáztatta.Nyugodtan le lehet vinni a ház elé,csak egy pisire is akár,talán előbb megszokja.Nem kell elvinni sétálni,csak levinni,és ugyanígy megvárni,míg pisil,esetleg kakil.Mert ugye azt mondják,hogy amíg nincsenek meg az oltásai,nem szabad kivinni...
51. eddit (válaszként erre: 50. - Brad)
2009. júl. 16. 20:43
Helyes! Meg is érdemli! de később óvatosan az ajnározással, mert a fejedre nő és nem fogod tudni kordában tartani:)
50. Brad
2009. júl. 16. 20:39

Istenem! ÉN vagyok a legbüszkébb 1 napos gazdi ezen a világon! Felébredt a kutyus, azonnal elvittem az újságpapírokra, és addig nem mozdultunk amíg nem pisilt!

ÉS IGEN, IGEN, IGEN! Telibe találta a papírújságot! Agyon dícsértem és még jutalomfalatot is kapott!:D

2009. júl. 16. 20:18

Aztaqrwa... Az a póz...:))))))))) Besz*rás:)))

De a Samu is egy nagyon szép kutyu, őt se hagyjuk ki a dícsérgetésből!!!:)

48. Brad (válaszként erre: 47. - 62cc0f78ae)
2009. júl. 16. 20:17
:D utána kötöm a felmosófejet :D -na jó ez vicc volt! :D
47. 62cc0f78ae (válaszként erre: 35. - Brad)
2009. júl. 16. 20:14
csepegés ellen: egy felmosóval mászkálsz utána... Ágyba akkor nem jöhet fel, ha fotelba v. ilyen helyre fekszik, mindig kell alá egy plusz rongy-nálunk így megy.
46. eddit (válaszként erre: 45. - Brad)
2009. júl. 16. 20:13
Hát az első két kép eszméletlen tüneményes....mától én is így alszom :DDDD
45. Brad
2009. júl. 16. 20:10

Tettem fel róla képet! :) Még frissek, ropogósak :D!


A másik eb, Samu a pulim, aki vidéken van anyuéknál! Imádom azt a bolond kutyát! :)

44. Brad (válaszként erre: 43. - Eddit)
2009. júl. 16. 20:09
:D
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook