Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan növelhetném a tejem mennyiségét a tejelválsztást serkentő teán és a homeopátiás szeren kívül? fórum

Hogyan növelhetném a tejem mennyiségét a tejelválsztást serkentő teán és a homeopátiás szeren kívül? (tudásbázis kérdés)


1 2
25. Szamó (válaszként erre: 23. - A26b2a1b7e)
2007. nov. 1. 22:11

Hát, akkor neked nagy szerencséd is volt, mert nálunk sajna nem ilyen segítőkészek a védőnők. Már a kórházban is mondtam, hogy odaadnám a tejet a szobatársnőmnek (neki befelé forduló mellbimbója volt, depressziós volt, nem tudott/akart szoptatni, a babája meg csak fogyott), de nem engedték!


Én a vizsgálatokat azért nem vállaltam, mert nem volt könnyű életünk. Szülés után 2 hétig voltunk bent, mert a babám tüdőgyulladást kapot, 8 óránként adagolták neki az antibiotikumot. Aztán csak 2 hetet voltunk otthon, mert még nem volt egészen 5 hetes, mikor mentő vitt minket a megyei kórházba, gyomorműtétje volt a picimnek. Na, szóval, legkisebb gondom is nagyobb volt, mint a különféle vizsgálatok.... Fejtem éjjel-nappal, hogy legyen tejem, mikor a műtét után már cicre tehetem az egyetlenemet!


Megvethet bárki, de nem voltam abban az állapotban, hogy vizsgálatokra rohangáljak, fizetgessek (volt mit fizetni...)!!! Örültem, ha békességben otthon vagyunk és a kórház közelébe sem akartam menni!

2007. nov. 1. 21:58

Sziasztok Lányok-asszonyok!

Örömmel látom, h nagy az érdeklődés,és tanácsadás , bele is vágok, h minden üzit el tudjak olvasni ! :)

23. a26b2a1b7e (válaszként erre: 19. - Szamó)
2007. okt. 30. 18:12

Az igaz, hogy az elején több kivizsgálásra kell menni, és ezeknek egy részéért még fizetni is kell.

A székletvizsgálat: 1500 Ft, a vírus tesztek: 2000 Ft, de azután az anyatejadás behozza az árát.

Persze, én sem vittem a picurkámat a vizsgálatokra, mert akkor még csak 2 hetes volt, amikor ezeket megcsináltattam. Addig a párom, és az anyósom vigyázott a kisfiamra, és adták neki az előző este lefejt tejet. Persze, igyekeznem kellett vissza, mert én is nehezen bírtam, mert feszült a mellem a végére, és többször kellett melltartóbetétet cserélni, mert annyira kellett volna már szoptatnom.


Egyébként én egy faluban lakom. Itt nincs Anyatejgyűjtő Állomás, hanem a védőnő intézi az egészet. Ő adja az üvegeket, Ő keresi ki, hogy melyik kismama kaphatja meg a tejet (nyilván akinek a legkisebb a babája...), azután az anyuka minden nap eljár hozzám, és viszi a tejet. Ez persze nem fagyasztott, hanem frissen fejt tej, és a hűtőben tárolt tej. A fagyasztottat elméletileg nem szabad odaadni...

Azután havonta bemondom a leadott tejmennyiséget a védőnőnek, Ő aláíratja velem, és azzal az anyukával aki viszi a tejet, majd beküldi a TB-nek és nyolc napon belül utalják a számlámra a pénzt.

22. a26b2a1b7e (válaszként erre: 21. - Lily3)
2007. okt. 30. 18:03

Jó is :) Én is nagyon szeretem, amikor szopizik a kisfiam :) De azért most már betankoltam a turmixolt gyümikkel és zöldségekkel, mert még egy hónap van ebből az idilli helyzetből, azután betölti a hatodik hónapot, és el kell kezdenem a hozzátáplálást.

Persze, ha nekem is nem vinnék el a lefejt tejet, akkor nekem is tele lenne a fagyasztóm a felesleggel. Így viszont, hogy tejadó anyuka vagyok, minden nap jönnek a tejért (mi falun lakunk, és itt az az anyuka jön minden nap, aki a kislányának viszi, és így látom azt is, hogy az Ő kislánya hogyan cseperedik), és így nincs felesleg. Cserébe havonta több mint negyvenezer forintot utal a TB a számlámra...

21. lily3
2007. okt. 30. 17:57
Az én lányom több mint 3 évig szopott.Az elején én is fejtem kb 3-4 hónapig ,mert féltem hogy nem lesz elég,de igy rengeteg volt a felesleg.3 hónapos korában vettem észre hogy mintha többre lenne szüksége és nincs elegendő ekkor befeküdtünk az ágyba és egész nap szinte szoptattam és fejtem.Ekkor volt értelme fejni amugy tök felesleges volt szerintem,hiszen mindig annyi termelődik amennyit a baba szopik.Ja és nem ettem sokat ,különlegeset csak normálisan /ha volt időm./6 hónapig kizárólag szopott a lányom,de jó is volt......
20. bb2f4e28dd (válaszként erre: 16. - A26b2a1b7e)
2007. okt. 30. 14:38

,,szóval a "mindössze" mellé én még egy "gyakrabban"-t odatennék... "


Nyilván.

19. Szamó
2007. okt. 30. 14:16

A tanácsadáson is megkérdeztem, hogy nincs-e valaki, akinek szüksége lenne tejre, de azt mondták, hogy nem úgy megy, mint régen... Mindenféle kivizsgálásra kellett volna mennem: aids, tüdőszűrő, vérvétel, vizelet, széklet....

Na, ezt egy frissen műtött picivel nem vállaltam!

18. Szamó (válaszként erre: 17. - A26b2a1b7e)
2007. okt. 30. 14:14
Próbáltam, de a mi városunkban nem lehetett leadni! A legközelebbi 60km volt, nem járhattam be minden nap.....
17. a26b2a1b7e (válaszként erre: 15. - Szamó)
2007. okt. 30. 14:12
Kár, hogy nem jelentkeztél tejadó anyukának, akkor nem kellett volna kidobni a tejed...
16. a26b2a1b7e (válaszként erre: 14. - Bb2f4e28dd)
2007. okt. 30. 14:09

A topicnyitó gondolom szoptat, máskülönben eszébe se jutna, hogy fokozni akarja a tejtermelést, mivel, aki nem szoptat, annak tejtermelése sincs, így nincs mit növelni... szóval a "mindössze" mellé én még egy "gyakrabban"-t odatennék...


Továbbra is tartom, hogy szerencsés vagy Te is, mivel anyatejjel tudtad táplálni a gyermekeidet. Persze, a korababával nyilván megvannak a plussz aggodalmak, és más úgy fejni, hogy közben szoptatni nem lehet... de: én olyan anyukákról beszéltem, akik _egyáltalán nem tudnak_ szoptatni valamilyen oknál (valamilyen betegség, korábbi mellműtét stb.) fogva. Ha az egészséges babák anyukája közül senki nem fejné le a tejet, akkor ezeknek a babáknak esélye se lenne a tápszeren kívül mást kapni.

Persze, nem _kell_, hiszen semmi sem kötelező. De azért kategorikusan kijelenteni, hogy káros, meg, hogy aki fej, az bizony rosszul csinálja a dolgát, na, az nekem meredek...


A www.iboly.hu honlapon egyébként elég érdekes dolgok vannak. Nem tudom, olvastál-e minden cikket onnan, ha nem akkor, ha van időd, szerintem érdemes átböngészni őket.

Többek között például az emberiség kihalásával kapcsolatosan meg lehet nézni, hogy évszázadokon keresztül mennyire nem szoptatták az anyukák a gyermekeiket ilyen-olyan indokkal, és mennyi káros dolgot (cukrozott tehéntej, kása stb.) adtak a babáknak, és, bár a halálozási arány elég magas volt, az emberiség nem halt ki. Nemhogy nem fejtek, de, ahogy olvasni lehet, nem is szoptattak az anyukák! De az emberek leleményesek :) Szültek huszat, aztán megmaradt belőle egy-kettő, és örülhettek :)

15. Szamó
2007. okt. 30. 14:08

Sziasztok!


Látom, jó kis szócsata alakult ki, mindenkinek más a véleménye. Na, leírom én is az enyémet:


Császárral szültem 2003-ban. Kisfiam már az első alkalommal szépen szopizott, rögtön ráéreztünk egymásra. Mivel elég nagy baba volt(4090gr), nagyon féltem tőle, hogy nem lesz elég a tejem. Rendszeresen szopikált, igénye szerint. 3.nap lövellt be a tejem, éjjel. Két "kedves" csecsemős nővérke segített fejni, mert nem tudtam hogy kell. Csodás kék, zöld volt a cicim másnapra, de kiürült. Sírtam a fájdalomtól. Másnap a párom vett egy kézi mellszívót, olyan hagyományosat, gumipumpásat. Azzal már könnyebben ment, na meg találtam egy nagyon cuki nővért, aki segített. Kézzel is megtanultam fejni, meg pumpással is. Annyi tejem volt, hogy még 2 gyerek jóllakott volna, pedig a fiacskám is evett rendesen....Minden szopizás után kifejtem mindkét cicimet. Mire a babám megint éhes lett, addigra megint rengeteg termelődött. Sok folyadékot javasoltak, de igényelte is a szervezetem, ezért hát ittam.

Kisfiam 5 hetes volt, mikor műteni kellett, kórházba kerültünk. Mivel gyomorműtétje volt 3 napig nem ehetett. Addig is szorgalmasan fejtem, hogy mire kimondják a dokik a varázsszót: "cicire" legyen neki fincsi tejcsi. Bevált! Először csak 5ml tejet kaphatott cumisüvegből, 3 óra múlva 15ml, aztán 30ml, 60ml, 90ml, majd jöhetett a cici. Féltem, hogy visszafogadja-e a cumisüveg után, de szerencsére nem volt gond! Nem mondom, jól esett, hogy végre üresre kiszippantotta....

Aztán 6 hónapos koráig szépen szopizott, majd magától úgy döntött, hogy nem kér többet. Próbálgattam még kínálgatni, de elfordult, kifeszítette magát, nem kellett neki. Jobban szerette a krumplipürét (abba is anyatejet kevertem). Feladtam a próbálkozást, nem szoptattam tovább. 3 éves volt, mikor még mindig volt tejem!!! Pedig nem szpoizott....

Születésétől a lefejt tejet elraktam a fagyasztóba, ahogy kell. 1 dl-es zacsikban, dátumozva, sterilen. 5 hónapos volt, mikor egy barátnőm felhívott (2 és fél hónap van a gyerekek között), hogy elapadt a teje, kivette a lefagyasztottat, de a kisfia nem fogadja el. Rögtön én is kivettem a hűtőből egyet, felengedtem, kipróbáltuk, nem ment! Kisfiam sem ette meg. Próbálgattuk még 2 hétig, de nem ment. 93db 1dl-es zacsi tejet dobtunk ki. Zokogtam! Pedig akkor még mindkét cicim dugig volt tejjel, de nagyon sajnáltam kidobni. Sokat dolgoztam vele, szerettem volna odaadni a kicsimnek. De pár hét múlva már a cicimből sem fogadta el.


Ez az én történetem. Fejtem, sok folyadékot ittam, sokáig volt tejem.


Cselekedjen mindenki saját belátása szerint.

14. bb2f4e28dd (válaszként erre: 13. - A26b2a1b7e)
2007. okt. 30. 13:52

Te nagyon-nagyon kevered a dolgokat.


Aki a tanácsot kérte, a topiknyitó, nem azért kért tanácsot, mert korababája van. Ezért nem javaslom neki a fejést. ,,Mindössze" szoptatnia kell.


Hogy mennyire vagyok szerncsés... nem vagyok az, ugyanis tudom, milyen korababának tejet fejni hónapokon át.

Épp ezért bizton állíthatom, hogy egészséges gyerek esetén NEM KELL fejni.


Ha fejni KÉNE, akkor a természet vmit nagyon sz*rul alkotott volna meg, erre írtam, hogy kihalt volna az emberiség.

13. a26b2a1b7e (válaszként erre: 11. - Bb2f4e28dd)
2007. okt. 30. 13:07

Szóval azért nincs értelme a fejésnek, mert Te sosem tudtál megtanulni kézzel fejni? Azért ez szerintem kissé meredek...

Na most én megnéztem a www.iboly.hu honlapot, amit ajánlottál, hogy okosodjak. A gyakori kérdéseknél szépen leírja a hölgy, hogy melyik tejet hogyan érdemes tárolni (miért írná le, ha hülyeség volna a fejés?), valamint a fejést javasolja a mellgyulladás, valamint a hasfájós, bukós babák esetében is.


Azt értem, én, hogy azért nem tartod jó ötletnek az első tej lefejését, mert akkor összekeveredik a hátsó zsíros tejjel. Igenám, de az üvegben keveredik össze, nem a mellben! Amire lefejem, és amire az egyikből a babám szopizik, addigra a másikban is már bőven van kevésbés zsíros tej is, ha csak a szomját szeretné oltani. Meg aztán, ha valóban szomjas lenne, akkor a szopizás után hamarosan jelezné ezt, és nem gőgicsélne vidáman órákon keresztül minden szopizás után, hiszen szomjas lenne.


Azért kíváncsi lennék, hogy ha ne adj Isten valami ok miatt nem tudtál volna szoptatni, és a gyerekorvosod felírt volna anyatejet, és így más anyuka lefejt tejét kellett volna a babádnak adnod, akkor visszautasítottad volna, és azt mondtad volna, hogy a fejés hülyeség, ezzel Te nem értesz egyet, úgyhogy inkább tápszerezed a gyermeked, minthogy más anya lefejt tejét add oda?


Nagyon szerencsés vagy Te is, és én is, hogy tudunk szoptatni. Remélem, hogy én is jó sokáig tudok majd szoptatni (van rá esély bőven, ha a genetikai adottságokat nézem, mert engem is nagyon sokáig szoptatott az anyukám, és neki is bőven volt teje... és Ő is tejadó anyuka volt), de nem kellene elfeledkezni arról, hogy sajnos nem mindenki ilyen szerencsés, és nekik bizony jól jön, hogy vannak ilyen ostoba anyukák, mint pl. én is, akik lefejik és leadják a tejet.


Az meg végképp nem értem, hogy a minden szoptatás utáni fejés hogyan hozható összefüggésbe az emberiség kihalásával. De biztos vagyok abban, hogy erre is van egy ésszerű, tudományos, és rendkívül gyakorlatias magyarázatod...

2007. okt. 30. 07:34

Ja, a túlzott folyadékbevételt nem olvastam, konkrétan laktációs szaktanácsadótól hallottam, tőle:

www.iboly.hu

2007. okt. 30. 07:32

Kérdezz meg egy szoptatási tancsáadót. A fejés felesleges.

Azért nem tartom jó ötletnek az első tej lefejését, mert akkor gyakorlatilag összekeveredik a hátsó, zsíros tejjel, nem tölti be funkcióját. Míg ha szoptatás után fejsz, csak a zsíros tejet fejed, nem keveredik.

(kézzel sosem tudtam megtanulni fejni, sztem vagyunk így egy páran).


A nagylányom 26 hóig szopott úgy, hogy sosem fejtem, a kisebb most 14 hós, ő sem látott még lefejt tejet.


Az általad beidézett szakirodalommal, miszerint minden szoptatás után javasolt fejni, nme értek egyet. Rég kihalt volna az emberiség, ha ez így lenne.

10. a26b2a1b7e (válaszként erre: 5. - Bb2f4e28dd)
2007. okt. 30. 07:18

Nem mondtam, hogy géppel kell fejni. én spec. kézzel fejek. És nekem a gyerekorvos mondta, hogy elősször fejjem ki, és, csak utána adjam oda a cicit a babának, mert nekem annyi tejem van, hogy "bukik" tőle a babám, ha fejés nélkül adom oda. Amióta lefejem, azóta nem bukik.

És attól, hogy lefeji valaki szopi előtt, még szopi után nyugodtan oda lehet adni a lefejt tejet is.


De azt nyilván Te is jól tudodd, hogy amikor a baba csontszárazra szopizza a cicit, azután fejni már nem lehet semmit, de ha az ember addig feji, amíg már egy csepp tej sem jön, akkor utána a baba még vidáman tud belőle szopizni, mivel Ő hatékonyabban szopik, mint ahogy bárki is fejni tudna.


Másrészt pedig, amíg a baba az egyik mellből szopizik, addig a másikban is újratermelődik a tej valamelyest, úgyhogy szomjoltó tejhez még bőven hozzájuthat a másik mellből is a baba.


A fejést mondjuk miért nem tartod egyáltalán jó ötletnek?


Megnéztem a szakirodalmat, amit javasoltál, de ott nem írják, hgoy nem tartják jó ötletnek a fejést, és a folyadékról is azt írják, hogy minél több folyadékot javasolt fogyasztani. Hol olvastál olyat, hogy nem szabad sok folyadékot inni, mert ellenkező hatást vált ki? Én öt hónapja szoptatok és fejek, naponta 4-5 liter folyadékot iszom meg, és azon túl, hogy a babám csak anyatejet kap, és jól lakik vele, még pluszban napi 800-900 ml tejet tudok lefejni, és eladni.


Ha mindenki úgy gondolná, hogy nem akar fejni, akkor gyakorlatilag a koraszülött babák nagy részének, és azoknak a babáknak, akiket az anyukájuk nem tud szoptatni, már végképp esélyük sem lenne arra, hogy anyatejet kapjanak.


Másrészt pedig, ha van otthon előre lefejt tej, és a baba esetleg azt később elfogadja (persze, van olyan baba, aki nem issza meg a fagyasztott tejet), akkor az anyuka esetleg a baba nélkül is el tud menni pár órára, ha mondjuk hivatalos ügyet kell intéznie, vagy orvoshoz kell mennie stb., mert, ha van, aki vigyázzon rá, az tud neki addig előre lefejt tejet adni.


A fejéssel kapcsolatban idéznék én is egy szakirodalomból:


"Minden szopás után javasolt fejni. A két mell soha nem egyforma, így nem lehet azonos a tejtermelése sem.


A gyakorlati tapasztalat, a visszajelzések azt mutatják, hogy a rendszeres fejés után nagyon sokszor már az első alkalom után tapasztalható, hogy megszűnik a mell erős és fájdalmas feszülése, és baba könnyebben szopik. A fejéssel elérhető, hogy egészen föntről felszabadulnak, kinyílnak a tejcsatornák és az utána termelődő anyatej szabadon áramolhat a tejöblökbe. Ezzel segítve és megkönnyítve a babának a következő szopást.


Ne veszítse el az anya a türelmét, ha az első fejések alkalmával nem sikerül anyatejet fejni, a fejés mozdulatai, a stimulálás, ingerlés segít a tejtermelés beindulásában és fenntartásában.


Nem szabad félni a fejéstől, a tejcsatornák szabaddá tétele mind az Ön, mind gyermeke megelégedettségét szolgálja. Ha rendszeresen ügyel arra, hogy ne záródjon el a tejcsatorna, akkor elkerülheti a mellgyulladást is. A mellgyulladással járó fájdalom negatív hatást vált ki mind szoptatáskor, mind fejéskor és ez elveszi a szoptatás örömét, csökkentheti az anyatej mennyiségét."


- Szerző:Pálfi Erzsébet, A cikk megjelent: a Gyógyhírek 2001/3 számában és a Gyógyhírek Anyatej magazin 2000; 2001; 2002; 2004; 2006 számaiban-

2007. okt. 30. 07:12
Szoptass igény szerint.
2007. okt. 30. 06:58

Szió!

Én is az öregektől hallottam tippeket,volt ami nagyon bejött. Mennyire szereted a rántott levest? Én utálom,de a gyermekem kedvéért 2-3 naponta ettem egy tányérral. Raktam bele örölt köményt is, na ez nagyon bejött. A másik,nekem a sör is segített. Barna sör. A másik pedig, az olyan ételek,amibe van majoranna. Kapható a hipermarketben 5 l-es üdítő, kb. 300-500 ft között van, sárgarépa,narancs , citrom. Nekem ez is bejött. Ebből naponta 1,5 lit, mellette inkább gyümölcsleveket ittam, szénsavmentesből csak szintén 1,5 litert. Vigyázni kell,mert ha sok vizet iszol,állítólag hígabb lesz a tej. A másik,hogy minden szoptatás között egyél valamit,mert akkor lesz tápértéke a tejnek. Lehet csoki,gyümölcs, ha nincs időd enni. Azért írtam ennyi variációt,mert én is sokat szenvedtem az elején,hogy legyen elég tejem. Még tejlázam is volt. Kitratás!

2007. okt. 30. 06:41
nálam a sör semmit se ért
2007. okt. 30. 06:36

Szerintem úgy, hogy egyáltalán nemm problémázol ebben a kérdésben, hanem mindig mellre teszed a babádat, ahányszor csak igényli. :)

Meglátod lesz épp annyi tejed, amennyire neki szüksége van!

2007. okt. 30. 06:17

,,A fejéssel kapcsolatban megpróbálhatod azt is, hogy először fejsz, és csak utána szoptatsz. Én így csinálom. "


Ez rossz módszer.

Először is sokaknak nem működik a fejés géppel, épp csak csurran-cseppen valami, pláne, aki úgy érzi, eleve kevés a teje.


Aztán meg az első tejre szüksége van a babának -szomjoltó, hígabb tej.


A tejleadó reflexet sokkal könnyebb szopással kiváltani.


A fejést mondjuk egyáltalán nem tartom jó ötletnek, de ha már, akkor kizárólag a szoptatás _után._


A rengeteg folyadékot sem szabad túlzásba vinni, ugyanis a túl sok folyadék épp ellenkező hatást vált ki.


Ezt olvad el, ez valódi szakirodalom:

[link]

2007. okt. 30. 05:57
A "NAPRA" BIO-boltban (XI. ker. Szabolcska Mihály u.) korábban készítettek tejhozam fokozó keveréket, meg lehetett rendelni és összeállították.
2007. okt. 30. 01:47

Szia!


Nézd meg ezt a fórumot, itt mindent leírtunk:


"Ha valakinek már nincs teje, hogy szpotathasson van-e valamilyen módszer hogy újra beinduljon a tejtermelése?"


Minél gyakrabban kell fejni, rengeteg folyadékot kell inni, és minél gyakrabban kell mellre tenni a picurt!

A fejéssel kapcsolatban megpróbálhatod azt is, hogy először fejsz, és csak utána szoptatsz. Én így csinálom.

Ja, és a melegvizes zuhany is jótékony hatású!


Leni

2007. okt. 30. 00:43
ha szereted a sört azt ihatsz egy pohárkával naponta.Ezt a régi öregektől hallottam.
2007. okt. 29. 23:49
Hogyan növelhetném a tejem mennyiségét a tejelválsztást serkentő teán és a homeopátiás szeren kívül?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook