Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan mondjam meg a gyerekeknek? fórum

Hogyan mondjam meg a gyerekeknek? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
78. 124637ff9b (válaszként erre: 77. - Csikil4ny)
2017. aug. 10. 11:49

Engem attól vert ki a víz, amikor az elhunyt illető családtagja az elhunyt oldalát elkezdte használni.

"xy-nak tetszett ..." :O

77. csikil4ny (válaszként erre: 76. - Töprengő)
2017. aug. 10. 11:45
Ez jó ötlet. Előre kiver a víz, ha arra gondolok, hogy még fél év elteltével is részvételni fognak.
76. töprengő (válaszként erre: 74. - Guruljka)
2017. aug. 10. 10:58

Én esetemben a kollnővel szemben, nem is tudtam mit vár tőlem. Többieket se kérdeztem meg.

( részvételemmel nem hozom vissza a férjét. lehet hogy kicsit ki is kapcsolta az agyát, most én meg emlékeztetem, csomó sebet tépek fel neki. Én úgy éreztem nem vagyok " mindenki " ahogy írod. Mert ilyenkor az a szokás : Őszinte részvétem. volt egy másik ismerős, szintén hölgy nagyon sokan ismerték őket. a piacon tuti lépten nyomon ismerős. és senki nem ment hozzá. Talán az újsághirdetésébe beírta : Részvétnyilvánítást mellőzzék. Másik kolléga beírta a facera Részvétnyílvánítást mellőzzétek ).

75. csikil4ny (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2017. aug. 10. 06:29

Ki volt a figyelmed éleződve a kérdésre, talán a kérdező irritált. Mert válaszolhattad volna azt is, hogy "képzelheted, hogy vagyok három nappal a férjem halála után", de fájt maga a kérdés.


Nem vagyunk egyformák. Meg gyász esetén zavarban vagyunk, tabuként kezeljük.

74. Guruljka (válaszként erre: 64. - Töprengő)
2017. aug. 9. 23:56

Néha jó az elcsépelt sablon is: őszinte részvétem.


Talán van, aki el is várja ezt. "Legalább annyit nyögött volna ki, mint mindenki!"

73. Guruljka (válaszként erre: 64. - Töprengő)
2017. aug. 9. 23:54

Konkrétan a testvérem telefonhívására gondoltam vissza. Illetve féltestvérem, és sokáig csak távolodtunk egymástól. A férjemmel 23 éven át voltam együtt, és nem találkoztak, azaz nem találkoztunk. Nagy ritkán telefonon beszéltünk.

Lehet, hogy nem tudott mit mondani, és rendes is volt tőle, hogy felhívott, de elég blődnek találtam a kérdést. Amikor a férjemet ápoltam itthon éveken át (Anyánk mindegyikünknek beszámolt a másik kettőről), akkor nem kérdezte, hogy vagyok...

Kérdezhette volna, hogy bírom. Kérdezhette volna, mit kérdezzen.


Mindegy - akkor erős voltam, mert nem akartam beengedni tényleg.

72. csikil4ny (válaszként erre: 71. - Jozsi.38)
2017. aug. 9. 20:50
Nyilván nem súlyemelésre gondoltam.
71. jozsi.38 (válaszként erre: 69. - Csikil4ny)
2017. aug. 9. 20:40
Nem nyelvészeti vitának szántam, csak nekem az erő mást jelent, fizikai erőkifejtést, munkát, ha úgy tetszik. Kinek mit jelentenek a szavak
70. 124637ff9b (válaszként erre: 64. - Töprengő)
2017. aug. 9. 20:30

Én is volt, hogy szégyelltem magam a "részvétem" miatt, pedig tényleg szívből jött.

Nehéz eltalálni a megfelelő határt, hogy kinek mi az igénye az együttérzésre, hiszen mindkét félnek új és szokatlan a helyzet. Van, akinek kifejezetten jól esik, hogy beszélhet a fájdalmáról.

69. csikil4ny (válaszként erre: 62. - Jozsi.38)
2017. aug. 9. 20:25

Mindannyian mások vagyunk, másképpen gyászolunk.


Nyelvészeti vitába ne menjünk bele, ha nem erő, hát önuralom. Amihez én pl. erőt, azaz tudatosságot használok. De nem vagyunk egyformák.


Én pl. roppant nehezen viselem, ha ölelgetnek. Még gyász esetén is. Barátnőm édesanyja a férje temetésekor belém kapaszkodott és úgy zokogott, a barátnőmet jól megöleltem. És évek múlva mondta, hogy az ölelések és a sok részvétnyilvánítás milyen sokat jelentett számára. Épp arról beszélgettünk, hogy nekem meg mennyire kínos, hogy azt sem tudom, hogy kicsoda és jön osztozni a fájdalmamban. Persze, hogy nem tud. Csak a maga módján részvétet nyilvánít.

68. jozsi.38 (válaszként erre: 67. - Töprengő)
2017. aug. 9. 19:43
ezért van ez a fórum, vélemény cserére :)
67. töprengő (válaszként erre: 66. - Jozsi.38)
2017. aug. 9. 19:37

azért kértem elnézést.

éppen privába is írhattam volna neked és amásik olvasótársnak, az is igaz...

66. jozsi.38 (válaszként erre: 64. - Töprengő)
2017. aug. 9. 19:29
a saját gyászunkról volt szó, amit nem zúdítottunk másra
2017. aug. 9. 19:08
Bocs hogy válaszoltam olvasó társnak.
64. töprengő (válaszként erre: 63. - 124637ff9b)
2017. aug. 9. 19:07

Részvétet kellett volna kívánni ismerős / kollnőnek.

Úgy gondoltam : Közhely, és, Nem tudom mit érez. ( nem vagyok a bőrébe )

Mikor jött melozni, találkoztunk. Én ezt mondtam : Új életszakasz kezdődik. ( férje halt meg elég gyors lefolyású betegséggel )

Nem tudom jól esett neki ez a pár szó, de ezt tudtam neki mondani.

Úgy írtátok : nem engedtem be a gyászomba.

Valami ilyesmi : nem akartam bemászni a gyászába.

63. 124637ff9b (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2017. aug. 9. 18:20

Lehet, hogy valóban érdekelte, hogy vagy.

Más kérdés, hogy nem muszáj rá felelni, én sem szoktam, mert csak rám tartozónak érzem.

Attól még a gesztus jól esik.

62. jozsi.38 (válaszként erre: 60. - Csikil4ny)
2017. aug. 9. 18:18

Nekem az a bajom ezzel, hogy ez olyan semmilyen tanács egy kívülállótól. Önuralom kell hozzá, hogy ne sírjon az ember a haldokló mellett, igen. Önuralom kell hozzá, hogy a gyerekek ne lássák mennyire fáj ez, igen. De erő? Nem hiszem. Időnként jót tesz a sírás, amikor nem látja más, de erőre nekem nem volt szükségem az apjuk halála után.

Én abban hiszek, hogy van amit nem lehet erőből megoldani, és a gyász, a veszteség, ilyen a számomra.

61. jozsi.38 (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2017. aug. 9. 18:12
Nem ment át,amit tennivaló címén gondoltam. Nem a szokásos hétköznapi tennivalókra gondoltam, és én sem engedtem be a gyászomba, csak annyit mondtam neki, hogy ez hülyeség. Nem ordítottam le a fejét és nem kaptam idegrohamot, de ne játssza el, hogy érdekli mi van velem, amikor alapból nem érdekli egyébként
60. csikil4ny (válaszként erre: 58. - Jozsi.38)
2017. aug. 9. 18:07

Miért lenne közhely?


Mondjam azt, hogy nyugodtan omolj össze amikor a gyermekeknek szükségük van rá? Nem értelek, de szeretnélek érteni.


Valahányszor meglátom a haldokló szerettemet bizony NEKEM erősnek kell lennem, mert nem sírhatok mellette, pedig csak zokognék. Nekem ehhez erő kell, ha közhely, ha nem.

59. Guruljka (válaszként erre: 58. - Jozsi.38)
2017. aug. 9. 17:54

Vannak helyzetek, amikor nem segítenek a tennivalók. Mégis erősnek mutatom magam. Például amikor felteszik a kérdést, hogy vagyok (3 nappal a férjem halála után) - mert nem tud mit kérdezni, nem tudja, hogyan kérdezzen. És nem üvöltöm le a fejét, nem kapok idegrohamot,nem bőgöm el magam, mert ez a gyász az enyém, és aki eddig sem volt mellettem, most ne akarja azt játszani, hogy értem aggódik. Vsgy ha komolyan aggódik is, fogja be és hagyjon békén.

Nem, nem engedem be a gyászomba, elmondom, jól vagyok, vacsorát főzök, holnap eztmegazt vettem tervbe. Akkor hamarabb békén hagy, azzal, hogy szóljak, ha baj van. Megnyugodott a kis lelke és ennyi.

58. jozsi.38 (válaszként erre: 47. - Csikil4ny)
2017. aug. 9. 16:48
Ez a most erősnek kell lenned egy orbitális hülyeség, nekem is ezzel jött valaki, én meg azt mondtam, hogy nem. Nem vagyok erős, csak azt teszem, amit tennem kell, mert nincs más választásom. Ez egy giga közhely, ne is haragudj
57. 124637ff9b (válaszként erre: 53. - Verbéna78)
2017. aug. 9. 14:27

Egy kis halvány igazság van ebben a megúszásban, némileg talán annyi, hogy vannak, akik nem fojtják magukba a negatív dolgokat, kiüvöltözik, kikáromkodják, megnyomorítják a másikat lelkileg ... így gyakrabban nem betegszik meg a testük.

De a kín nem érdem.


Hogy van a férjed?

Tudtok pár szót váltani?

56. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 53. - Verbéna78)
2017. aug. 9. 13:57
Elobb-utobb mindenkinek kijut - max. nem mindenki tudja a masikrol.
55. 12d083b51b (válaszként erre: 53. - Verbéna78)
2017. aug. 9. 13:47

Sok igazság van abban, amit írtál, nem vagy igazságtalan. És most ebben a helyzetben különösen érzékeny vagy ezekre a dolgokra.

De hidd el:

- mindenkinek meg van a maga keresztje, neked is, gyermekeiteknek is, férjed édesanyjának is, és a férjednek is, mindenkinek!

- és azoknak is, akikről azt gondoljuk, hogy csupa öröm és boldogság az élete. A sors mindenkinek kiosztja a maga feladatát, csak nem biztos, hogy kívülállóként látjuk is azt

- az, hogy a másik gonosz, meg rosszindulatú, stb. az az ő baja, amiért majd valamikor, valahol felelnie kell. Az ilyesmit senki nem ússza meg!

- valahol, egy könyv borítójára mottóként írták:

"Kit szeretnek az istenek, korán magukhoz szólítják!"

Mondjuk akkor ez a mondat nekem is sovány vigasz volt, de legalább ebbe a kis "kegyes hazugságba"! kapaszkodtam!

54. csikil4ny (válaszként erre: 53. - Verbéna78)
2017. aug. 9. 13:41

Én abban hiszek, hogy amikor leszületünk a földre hozunk magunkkal egy sorsot, aminek nagy vonalait magunk választjuk, mert a lelkünk valamit meg akar tanulni általa. S könnyebben tudom elfogadni valahányszor jön egy újabb megpróbáltatás. Persze háborgok, hogy miért én, mit követtem el, hogy ezt érdemlem, de aztán beletörődöm.


Nem tudok hinni egy bosszúálló istenben, akinek nincs jobb szórakozása, mint embereket megkínozni.

53. verbéna78 (válaszként erre: 51. - 1c2bf7d42c)
2017. aug. 9. 13:35

Tudom nem érdem... megis nehéz elfogadni úgy, h látom egyes emberek mi mindent követnek el maguk és mások ellen, mégis vígan élik az életüket.

Az hülyeség, h az élet része a szenvedés, mert lássuk be, h a rendes emberek szenvednek, az önző erőszakos emberek pedig általában megússzák.

Lehet, most én vagyok igazságtalan. De nem érdekel.

52. csikil4ny (válaszként erre: 51. - 1c2bf7d42c)
2017. aug. 9. 12:51
Jól van. De ilyenkor mindannyian feltesszük a kérdést, hogy miért velünk történik, nehéz elfogadni az elfogadhatatlant.
51. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 44. - Verbéna78)
2017. aug. 9. 08:35
A szenvedes-nem szenvedes nem erdem kerdese, hanem az elet resze.
50. 12d083b51b (válaszként erre: 44. - Verbéna78)
2017. aug. 9. 06:40

Látod, nem csak mi vagyunk melletted, az égiek is. Nem volt véletlen, hogy pont most beszélgettünk arról, hogy a kicsiknek mikor, hogyan, mit is mondj. Amikor úgy érzed, hogy nagyon nehéz, gondolj az angyalokra, gondolj arra, hogy nagyon-nagyon vigyáznak rád, mert bizony még hosszú az út, mire a gyermekeitek saját lábra állnak.

És hidd el, majd a férjed is ott lesz veled, érezni fogod, hogy soha el nem hagy titeket!

2017. aug. 8. 22:20

"Áldjon meg téged az Úr, és őrizzen meg téged!

Ragyogtassa rád orcáját az Úr,

és könyörüljön terajtad!

Fordítsa feléd orcáját az Úr,

és adjon néked békességet!

Ámen."


Ölelés nektek.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook