Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan, miből lehet ma egy-kettő gyereket vállalni? fórum

Hogyan, miből lehet ma egy-kettő gyereket vállalni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
61. 53dfddad18 (válaszként erre: 60. - 4d201760e3)
2011. nov. 17. 11:13
Csak mondom, van ahol nem csinálnak ebből ekkora problémát.
60. 4d201760e3 (válaszként erre: 56. - 53dfddad18)
2011. nov. 17. 10:15
Vagy maradjon itthon és vállaljon tízet! Körülbelül ugyan ott lenne! Jó ötleteid vannak ,nem mondom!!!!
59. martin3 (válaszként erre: 1. - Ami.)
2011. nov. 16. 22:15

szia! bocs, nem olvastam végig az összes hozzászólást, de ha abból indulna ki mindenki, hogy csak úgy vállaljon gyereket, hogy legyen egy biztos anyagi háttér, akkor már kihalt volna az emberiség...

A háború(k)után szerinted mit adtak enni a gyereknek, milyen ruhákba jártak, milyen játékot vettek és nem beszélve milyen különórákat adtak? szerintem teljesen el vagyunk anyagiasodva(jó csúnya szó), nem ettől lesz szép az élet. Én nem azt mondom, hogy az (állandó) zsíros kenyér boldogít, de ha összeszámolnánk, mennyi felesleges dologra adunk ki pénzt, elcsodálkoznánk, abból simán fel lehet nevelni 1-2 gyereket:)

58. spinneli (válaszként erre: 48. - Ami.)
2011. nov. 16. 22:14

persze, de ki lehet szűrni normálisakat is...én azon vagyok.

:)

57. Ami.
2011. nov. 16. 21:06

Köszi..valószínűnek tartom h a szint is olyan.Örülnek ha van mit enni inni.

Azért nem pont így képzeltem el!:)

56. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Ami.)
2011. nov. 16. 20:34
Költözz Afrikába! Az ott élők több mint a fele kevesebb mint napi egy dollárból él. Nem egy-kettő gyereket vállalnak...
55. Ami.
2011. nov. 16. 19:37

Akkor 1 éve vagytok kint..már beszélnek rendesen a gyerekek? Jah úgy egyszerűbb,hogy volt hova mennie,ráadásul magyar cég is intézte.

Elhiszem,hogy bejött,sztem sok mindenki maradt volna:) Ismertek más magyar családot is kint,vannak akikkel összejártok?

2011. nov. 16. 19:26

koszi szépen,kis csibészek...

szuperül alkalmazkodnak és nagyon népszerűek,jól elfogadták őket a francia gyerekek.

magyar cégen keresztül van kint.

fél évet kint volt,de nem birtuk egymás nélkül igy kijöttünk próbaként,és nagyon bejött,szeretünk itt lenni.

és igazad van nem is akarunk vissza menni,pedig egy berendezett új lakást hagytunk magunk mögött,

53. Ami.
2011. nov. 16. 19:17
Jajj,nagyon gyönyörű gyerekeid vannak.Jól összehoztátok:)
52. Ami.
2011. nov. 16. 19:08

Gyerekeknek nem lehet egyszerű a suliba.

Párod úgy ment ki,h már itthon talált munkát,vagy ott keresett?Gondolom nem is terveztek visszajönni...irigyellek kicsit:)

51. toth0816 (válaszként erre: 49. - Ami.)
2011. nov. 16. 18:57
1 éve vagyunk kint,víz-gáz szerelő a párom,és itt tanultuk-tanuljuk a nyelvet.
50. Arianne113 (válaszként erre: 47. - 5239d91094)
2011. nov. 16. 18:56

jah a te kommentedre válaszoltam de általánosságban írtam tehát ne vedd magadra, megkérdeztem amúgy páromat is és ő is azt mondta hogy nem költözne külföldre semmi pénzért.


Tudom hogy sokan nem tudnak nyaralni, én sem vagyok olyan jó helyzetben, de bízom magamban a jövőben, úgyis csak én tudok tenni a szebb életért, azért hogy meglegyen amit szeretnék.

49. Ami. (válaszként erre: 46. - Toth0816)
2011. nov. 16. 18:53

Igen,más a kereseti lehetőség...

Mit dolgozik a párod?Tudtátok a nyelvet amikor kimentetek,vagy ott tanultátok meg?

48. Ami. (válaszként erre: 45. - Spinneli)
2011. nov. 16. 18:51
Ez jó,de elég kevés otthonról végezhető munka van.A legtöbb átverés.
47. 5239d91094 (válaszként erre: 37. - Arianne113)
2011. nov. 16. 18:47
Nem írtam külföldet. De sokan még azt sem tehetik meg, hogy országon belül nyaraljanak.
46. toth0816 (válaszként erre: 36. - Ami.)
2011. nov. 16. 18:39

Franciaországban,és nagyon családcentrikus ország,a fiaim iskolába járnak.

csak a férjem dolgozik egyenlőre,de igy is ki tudjuk fizetni a lakás és autó hitelt,itt az albérletet,és szépen meg élünk a maradékból.

45. spinneli (válaszként erre: 1. - Ami.)
2011. nov. 16. 18:35
A GYED azért a csp-vel, adójóváírással együtt nem olyan szörnyű...én javába keresek olyan otthonról végezhető munkákat, amiket a baba mellett is végezni lehet, az ebből keresett pluszpénzzel ki lehet húzni szerintem.
2011. nov. 16. 18:35

De ez csak én vagyok...

És igen nehéz megélni, tudom én is, nekem is vannak kétségeim mégsem gondolom úgy hogy megoldás lenne elhagyni a hazámat, feldobni az életemet, persze én nem ítélem el azokat akik külföldre menekülnek, ez csak az én magánvéleményem.

43. Arianne113 (válaszként erre: 39. - Ami.)
2011. nov. 16. 18:32

Lehet hogy itt mindenki megvet engem ezért, de azthiszem cseppet sem fog érdekelni, nemtehetek róla de én nemtudnék külföldön élni, idegen emberek idegen szokások között.. semennyi pénzért..

Az emberek mohósága határtalan ez tény, ez is kell az is kell...

Van tető a fejem felett és van mit ennem, a saját magam jónak látta szórakozási lehetőséget is látom, hiába mondja akárki hogy hú mert külföldön milyen jó... meg hogy a pénz pénz pénz.. meg itt nem lehet megélni.. kéremszépen meglehet, ha addig takarózik az ember amíg a takarója ér...

42. Ami.
2011. nov. 16. 18:32
Egyébként én sem szeretnék visszajönni dolgozni,ha elég lenne a férjem keresete,de nem az.Élvezném,hogy egész nap otthon babázhatok.Vannak akik ezt szeretik,valakik meg egyből vissza dolgozni,mert depisek lesznek az otthonléttől,mindenki máshogy éli meg.Én muszályból dolgoznék.
41. Bcicus
2011. nov. 16. 18:28
de anya miért nem akar dolgozni. Meg is őrülnék ha nem dolgohatnék többet azért mert gyerekem van. nyilván kell egy jól kereső apuka egy stanil állás anyunak és megtakarítások befektetések, ingatlanok.
40. 6a6e086e31 (válaszként erre: 3. - Kira88)
2011. nov. 16. 18:21
Na ez mekkora baromság!már megbocsáss ezt te sem gondolhatod komolyan!
39. Ami. (válaszként erre: 37. - Arianne113)
2011. nov. 16. 18:14
Igen itthon is vannak szép helyek.De pl mi Horvátországba voltunk idén a családdal,nem csak férjemmel,hanem anyukámék,tesóim,8an voltunk.Olcsóbban jöttünk ki,mintha a Balatonra mentünk volt,útiköltséggel együtt is.
2011. nov. 16. 18:10
Az biztos hogy durva a mai anyagi helyzet de az is legalább ilyen durva hogy hány család van ahol meg van a biztos anyagi háttér, minden biztositva lenne a gyereknek de mégsem jön össze a baba. Hány pár van aki bármit meg tenne érte de a golya mégis elkerüli öket....
37. Arianne113 (válaszként erre: 33. - 5239d91094)
2011. nov. 16. 18:02

Egyébként még egy dolgot nem értek. a nyaralás az a mai embereknek miért csak külföldön jó?

Lehet szar országban élünk, de az kétségtelen hogy annyi gyönyörű tájunk van, és sok nyaralási lehetőség ami szerintem kis spórolással minimálbérből is kihozható dolog.

Én nem vágyom külföldre, semmilyen formában, itt is megtalálom a kedvemre valót..

36. Ami. (válaszként erre: 32. - Toth0816)
2011. nov. 16. 18:01

Jól tettétek,mennék én is.Melyik országba vagytok?

Ott mennyivel másabb a helyzet?

35. Ami. (válaszként erre: 29. - B73e24f31f)
2011. nov. 16. 17:58
Látod ez a szomorú.Hogy valakinek a szaros pénz miatt kell lemondani az anyaságról.Uuuutálom ezért ezt az országot.Nincsenek lehetőségek,nem látjuk a jövőt.És igen,nem mindenki mer a bizonytalanságba szülni.Teljesen megértem.De én nem fogok lemondani erről,mert 16éves korom óta készülök rá,és vásárolok babaruhákat(nem vagyok babonás)
34. fdóri
2011. nov. 16. 17:58
Szerintem nem kell rajta gondolkodni, miből fogom "zeneórára járatni". Ha van fedél a fejem felett, van munkám, szülök... Ahogy én tettem is és remélem még tehetem 1*. Nekem és a férjemnek az a természetes hogy 3 gyerekünk lesz. Egyikünk családja sem gazdag, SŐT!!! De mindketten jártunk zeneiskolába, hangszeren játszunk. A két bátyja, az én 2 tesóm is járt ahova szeretett volna. Más elmegy nyaralni vagy cigire költik, a mi szüleinknek ez volt a fontos... Nekünk is. Még kicsik a gyerekek, de amint lesz rá időbeli kapacitás fognak különórára járni. Most csak a férjem dolgozik. Én gyest, családit kapok, albérletben lakunk, mégis megvagyunk, a gyerekek semmiben sem szenvednek hiányt.:)
2011. nov. 16. 17:56

Szerintem az igényektöl függ.

Sokan nevelenek minimálbérböl gyereket, nem járnak különórára, nem nyaralnak, nem étkeznek változatosan. Így is felnönek és lehetnek boldog emberek.

Ha a szülök viszont mindent megadnának a gyereknek, akkor tényleg jobb, ha elötte spórolnak pár milliót.

Én szerencsésnek érzem magunkat, hogy egy nem elbaxott országban élünk és nincsenek ilyen gondjaink. Ha otthon élnék, a semmire nem vállalnék gyereket az biztos.

32. toth0816 (válaszként erre: 17. - Ami.)
2011. nov. 16. 17:55

Lehet számolni akárhogy is vesszük ha csak az alapokat vesszük akkor minimálbérből(ami odahaza van)meg abból a siralmad gyed-gyes-ből nem lehet még a megfelelő étkezést sem a gyereknek(jó nem azokrol beszélek akinek van szülő a háttérben,nekünk nem volt)

Biztos alapokra helyeztük a gyerek vállalást,mégis egyre jobban lecsúsztunk,amikor az első fiam megszületett és kezdődött a hozzá táplálás a védőnő felhívta a figyelmemet,hogy ne készítsek én friss zöldségekből ételt,mert vegyszerekkel túl van kezelve minden,na ilyen esetben mit tesz egy szülő a legjobbat akarja a gyermekének vásároltam a drága készítményeket.

Amikor a másik fiam is meg született már annyira bizalmatlan voltam alapból folytattam a megszokott dolgokat,rettegés nélkül.

Tehát nem lehet kiszámolni mennyi kell egy gyerek vállaláshoz,de odahaza keményen lehetetlen helyzetek vannak,az én fiaim is felnőttek volna kínai ruhában ha az is nem röppent volna fel hogy milyen veszélyeket rejt.


A kérdésedre válaszolva Ami azért jöttünk ki,mert apa ki jött dolgozni hogy megteremtse számunkra a megélhetést,nem tudtunk így élni és meg oldottuk hogy ki költözzünk,a fiaink után ez a második jó döntésünk.

Elnézést ha valakit meg bántottam,de ez az én szemléletem.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook