Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehetne védekezni a dohányosokkal szemben? fórum

Hogyan lehetne védekezni a dohányosokkal szemben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
160. bomee
2009. febr. 2. 20:15

igazából annak, aki nem dohányzik, és a környezetében sem dohányoznak nehéz lehet ezt a 70%-ot elhinni. Ez az adat azonban a cikk szerint valós, higgyünk neki, és örüljünk hogy mi nem abba tartozunk.

Sn valami ilyesmit akart mondani. ugyebár

159. emagdi (válaszként erre: 156. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 20:14

pont ezt szeretném már végre látni, de úgy látszik erre most már egyre kevesebb az esélyem:))

csak ilyenkor ne beszélj bizonyításról meg tényekről, mert pont ez amit már kb harmadszorra kérek, de nem vagy hajlandó valamiért elárulni hogy milyen adatokat idézel nekünk.


azért kíváncsi lennék mit értesz "magatok" alatt akikről én szerinted áradozom. :))


kicsit úgy érzem, hogy a levegőbe vagdalkozol, pedig még az is lehet, hogy igazad van. :) (ez kicsit lúzer dolog, és nem is értem miért csinálod, ennél értelmesebbnek nézel ki)

158. e6a07f094b (válaszként erre: 118. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 20:13

A szokincsed nem valami gazdag; talalhatnal mar mas szot arra, hogy "szegyen".


Allandoan azt fujod, azert gondoltam erre, talan van ra mas szo is.


Kezd egy kisse unalmas lenni.

Miert nem kapod elo azt a hires "intelligenciadat",(vagy a Magyar Ertelmezo Szotart), es talalj mar vegre valami mas szot is definialni a bagosokat.


Es miert szegyen dohanyozni? Az allam altal elismert "foglalkozast" uzod, tehat az mar nem is lehet szegyen, hacsak nem vagy magad is politikus.


A drogok(dohany, alkohol), ahogy irod, nem tarsadalmilag elfogadottak, hanem az allam altal elfogadottak, pontosan a hihetetlenul magas adojuk miatt.


Velemenyem szerint annak, aki dohanyzik, semmi szegyellnivaloja nincs, legfeljebb az, hogy ok sz@rnak az az embertarsaikra(mar aki), mondvan, hadd szivjak ok is!Elitelendo magatartas.


Felejts el ezt a szot, es talalj valami ujat, ha kepes vagy ra.Ebben viszont ketelkedem.


Es nem kell kikezdeni mindenkivel a Forumon,mi ertelme volna? Azonkivul, hogy akadnak, akik vitaba szallnak Veled? De Te eppen ezt akarod, ezen elvezel, kar, hogy sokan eddig meg nem jottek ra erre!

Ha nem reagalna senki a "szegyenletes" megjegyzeseidre, valoszinu, mar itt is hagytad volna a Forumot. Mert mit er az, ha vitatkozni akarok a magam goromba modjan, es senki sem reagal?


Odebb kell allni...)))

157. 68f3da251d (válaszként erre: 153. - Emagdi)
2009. febr. 2. 20:11

Ha tudományos tények érdekelnének, és nemcsak képmutatásból kérted volna, akkor a megadott információk alapján megtalálhattad volna, amit akarsz. Általában a forrás pontos megjelölése elegendő szokott lenni annak, aki már valaha csinált ilyet.

Egy szenvedélybetegnek meg amúgy se használnak az érvek, ezt mindenki tudja. Különben egy nő se dohányozna terhesen.

156. 68f3da251d (válaszként erre: 152. - Emagdi)
2009. febr. 2. 20:08
Éppen előbb láthattad, hogy annyira vannak tekintettel másokra a dohányosok, hogy még terhesen is folytatják. Te általánosságban áradozol magatokról, én meg tényekkel bizonyítottam az állításaimat.
155. emagdi (válaszként erre: 154. - Bomee)
2009. febr. 2. 20:01

igen, én is így értelmeztem amit írt.

de nekem ez is soknak tűnik.

154. bomee
2009. febr. 2. 19:59

szerintem a 70% az eredetileg is dohányzó és az azt nem abbahagyó terhes nők arányára vonatkozik. ez nem vonatkozik arra aki a terhessége előtt sem dohányzott. tehát nem a terhes nők 70%-a dohányzik!


tehát nem dohányzik a terhes nők 70%-a.

153. emagdi (válaszként erre: 151. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 19:55

nézd, nem vonok kétségbe semmit sem.

hivatkoztál egy adatra, hogy a terhes nők 70%-a a terhesség alatt is dohányzik, valamint lehordtál, hogy miért nem maradok a tudományos tényeknél.

rá mertem kérdezni, hogy vajon honnan vetted ezt az adatot, de úgy látszik nem árulod el:)))


sorry, de az nem hihető, hogy idemásolsz három tanulmány címét, nyilván nem ez a közvetlen forrásod.


az pedig nem elegáns, hogy azt válaszolod, hogy nézz utána a medline-on:)

(de nekem így is jó, ha nem akarod elárulni az adatok forrását, én elhiszem neked:)))

152. emagdi (válaszként erre: 145. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 19:53

nem akarok ezen vitatkozni, mert nyilván kívülről másképp is tűnhet, de hidd el, semmi rosszindulatot nem érzek irányodban. :)


az, hogy neked mi a szilárd meggyőződésed rólam, és arról amit kérdezek, azt nyilván nem vohnatom kétségbe, de ez csak a te fejedben van úgy.


miért gyűlölöd ennyire a dohányosokat?

azt megértem, hogy nem szereted a dohányfüstöt. én sem. egy kicsit sem. hidd el.

de azért nem kellene ennyire gyűlölködni. a dohányosok is emberek, és szerintem közöttük is többségben vannak azok, akik normálisan gondolkodnak, és tekintettel vannak másokra is.

151. 68f3da251d (válaszként erre: 148. - Emagdi)
2009. febr. 2. 19:52

Ne engem vizsgáztass. Egyszer eljátszottuk, kétségbe vontad az egyik állítást, kértél hivatkozást. Adtam hivatkozást, kétségbe vontad a forrást. Idemásoltam a cikk összefoglalóját, most egy másik adat forrását kéred. Ilyen primitív trükkökkel olyanokat ugráltass, akik a te színvonaladon vannak. Értelmes embernek elég volna ennyi bizonyíték.

Ha érdekel az idevonatkozó irodalom, akkor keress rá te is a MEDLINE-ban.

:-))

150. bomee (válaszként erre: 148. - Emagdi)
2009. febr. 2. 19:52
szerintem a 70% az eredetileg is dohányzó és az azt nem abbahagyó terhes nők arányára vonatkozik. ez nem vonatkozik arra aki a terhessége előtt sem dohányzott. tehát nem a terhes nők 70%-a dohányzik!
149. d9d8721118 (válaszként erre: 146. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 19:50

Engem igazából nem tudsz meghatni. Valami nagy problémád van, és itt töltöd ki. Azért mert igy viselkedsz, attól még nem fogok eret vágni, meg szerintem más sem.

Szeretsz belekötni másba és élvezed. Amikor viszont valaki hozzád intéz egy kérdést, felháborodsz és elkezdessz tök másról beszélni.

Szerintem ez a gyerekes dolog. De te tudod.

Hiába reagál bárki bármit, neked semmi nem tetszik, belekötsz mindenkibe. Csak az a jó amit te írsz.

Más is be tud másolgatni dolgokat, ahhoz nem kell nagy IQ.

148. emagdi (válaszként erre: 143. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 19:48

igazából én arra lettem volna kíváncsi (arra kérdeztem rá), hogy azt honnan vetted, hogy a terhes nők 70%-a dohányzik.

de csak azért, mert annyira mondtad, hogy maradjunk a tudományos tényeknél, egyébként eszembe sem jutott volna rákérdezni.

2009. febr. 2. 19:47
Milyen érzés nézni egy nikotinfüggő anyukának, hogy a gyereke ügyetlenke, butuska és közben tudja, hogy ezt ő tette? Milyen tiszteletet érdemel az ilyen ember?
146. 68f3da251d (válaszként erre: 144. - D9d8721118)
2009. febr. 2. 19:45

Gondolom a cikkek meggyőztek, hogy kevesek vagytok hozzá.

:-))

145. 68f3da251d (válaszként erre: 140. - Emagdi)
2009. febr. 2. 19:45
Nem hiszem, hogy őszinte a kíváncsiságod, de ha volt kételyem, akkor ez a hozzászólásod meggyőzött a rosszindulatodról. Hogy én mennyire tudom, hogy miről beszélek, azt néhány ténnyel támasztottam alá az előbb. Ha képtelen vagy megérteni, vagy felfogni, az nem az én hibám. Szerintem a személyeskedésről nyugodtan áttérhetsz a dohányzás témájára, ha érdemben tudsz hozzászólni.
144. d9d8721118 (válaszként erre: 143. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 19:43

Ugye, milyen kellemetlen amikor kóstolgatnak???

Te ugyanezt teszed minden fórumon.

143. 68f3da251d (válaszként erre: 139. - Emagdi)
2009. febr. 2. 19:42

Idemásolom neked az egyik elejét. Remélem, elég lesz arra, hogy ne engem kóstolgassatok, mert nem én mérgezem a saját gyermekem, hanem azok, akik szívják a cigarettát terhességük alatt.


Comparison of urinary and plasma cotinine levels during the three trimesters of pregnancy.


Wu FY, Chiu HT, Wu HD, Lin CJ, Lai JS, Kuo HW.


Institute of Environmental Health, College of Public Health, China Medical University, Taiwan.


Assays of metabolised cotinine are considered to be an accurate measure of exposure to cigarette smoke among pregnant women. We investigated the association and differences between the cotinine levels in maternal urine and blood, and the umbilical cord blood of three tobacco exposure groups at different stages of pregnancy. A prospective study was conducted among 398 pregnant women undergoing prenatal care in different trimesters at two medical centres and one regional hospital in central Taiwan. All 398 subjects (including 25 smokers, 191 passive smokers and 182 non-smokers) remained in the study up to the time of delivery; 384 of them delivered singleton live births. Cotinine levels were assayed in the maternal plasma and urine of the mothers at each trimester and in the cord blood of the newborns. All specimens were measured using a sensitive high-performance liquid chromatography. Cotinine concentrations in plasma and urine showed a significant dose-dependent difference among the three groups (non-smoker, passive and active smoker) and a trend that increased with gestation among the pregnant women. Significant correlations between cotinine concentrations in plasma and urine among the pregnant women in each trimester were found. In addition, the level of cotinine in umbilical cord blood was significantly correlated with that in maternal blood at term (r = 0.89, P < 0.001). A pattern of elevated cotinine concentrations in the plasma and urine of pregnant women from the beginning to the end of pregnancy was found, and this correlated significantly with the cotinine levels in the umbilical cord blood.

142. d9d8721118 (válaszként erre: 140. - Emagdi)
2009. febr. 2. 19:36

Az isten küldött téged :)))))))))

Vigyázz, mert kapsz te is.

141. 68f3da251d (válaszként erre: 136. - Bomee)
2009. febr. 2. 19:35

Egyszerűen lusta voltam idemásolni a számtalan cikket. A lényeg: a vérben található Cotinin-szintből lehet következtetni arra, hogy az illető dohányzik-e, vagy sem. Ez tény. Akit további részletek érdekelnek, az irodalmazzon.

Nem kell a terhes szavahihetőségére alapozni.

140. emagdi (válaszként erre: 137. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 19:34

ha hiszed ha nem, valóban kíváncsiságból.

mivel az a gyanúm, hogy úgy ítélsz meg embereket, hogy valójában nem tudod miről beszélsz. csak ezért kérdeztem.

139. emagdi (válaszként erre: 135. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 19:33

nem mondod, hogy ilyen szakirodalmat tartasz otthon, és hirtelen felütötted, hogy idézz nekünk?:))

ha esetleg beírnád, honnan másoltad ezeket:))) (mert nyilván nem közvetlenül ezekből a tanulmányokból)

138. bomee
2009. febr. 2. 19:33
cotinint
137. 68f3da251d (válaszként erre: 134. - Emagdi)
2009. febr. 2. 19:32

Merő kíváncsiságból, vagy merő rosszindulatból?

:-)

Ez a képmutató kérdésed inkább állítás. Válaszom: ha én alkoholista és heroinista lennék, aki éppen szivarozik, az általam leírtak akkor is tények.

136. bomee
2009. febr. 2. 19:32
az első cikk tehát arról szól, hogy a Nem-dohányzó nők váladékaiból is ki lehet mutatni a citinint?!
135. 68f3da251d (válaszként erre: 131. - Emagdi)
2009. febr. 2. 19:30

1.Simoni M, Baldacci S, Puntoni R, Pistelli F, Farchi S, Lo Presti E, Pistelli R, Corbo G, Agabiti N, Basso S, Matteelli G, Di Pede F, Carrozzi L, Forastiere F, Viegi G.: Plasma, salivary and urinary cotinine in non-smoker Italian women exposed and unexposed to environmental tobacco smoking (SEASD study). Clin Chem Lab Med. 2006;44(5):632–8.

2.Joseph DV, Jackson JA, Westaway J, Taub NA, Petersen SA, Wailoo MP: Effect of parental smoking on cotinine levels in newborns. Arch Dis Child Fetal Neonatal Ed. 2007 Nov;92(6):F484–8.

3.Wu FY, Chiu HT, Wu HD, Lin CJ, Lai JS, Kuo HW: Comparison of urinary and plasma cotinine levels during the three trimesters of pregnancy. Paediatr Perinat Epidemiol. 2008 May;22(3):296–301.

134. emagdi (válaszként erre: 130. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 19:25

még egy kérdés merő kíváncsiságból: neked volt-e már valamilyen rossz szokásod, szenvedélyed, amiről sikeresen le tudtál mondani?

ezt csak azért kérdezem, hogy vajon fel tudod-e mérni személyes tapasztalattal, hogy mit jelent valamiről leszokni.

2009. febr. 2. 19:24
A nikotinfüggőség ugyanúgy aláássa a felelősségtudatot és az akaraterőt, mint az alkohol és a drogok. Nem lehet hinni a fogatozásaiknak. Megbízhatatlanok.
132. bomee (válaszként erre: 130. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 19:24
oké, de ezt Mo.-on nem hozzák a kismama tudtára, vagy igen?
131. emagdi (válaszként erre: 128. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 19:22

írsz egy forrást, hogy honnan jön ez az adat?

köszi! (tényleg csak kíváncsiságból)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook