Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet feldolgozni a gyászt? fórum

Hogyan lehet feldolgozni a gyászt? (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. Oneday (válaszként erre: 34. - 485d8077dd)
2021. jan. 23. 22:25

Szia. Először is őszinte részvétem! Én áprilisban veszítettem el aput, szintén egyedül ment el, nem mehettünk be hozzá. Későn derült ki a betegsége, de nem iparkodott a kezelőorvosa, hogy próbáljon időben segíteni, sőt.. De ez már mindegy is :(

Hogy hogyan lehet feldolgozni? El kell sajnos fogadni a megváltozhatatlant és valóban.. Az idő lassan, de "segít".. Nem felejteni, hanem elfogadni a helyzetet.

A múltba nézni, hogy mi lett volna ha stb kár, mert ettől senki nem jön vissza... Csak emészti magát az ember, hogy bárcsak tett volna valamit, bárcsak, bárcsak, bárcsak... De ez nem segít már rajta. Ne haragudj viszont rá,az nem jó érzés. Ha úgy érzed, beszélj hozzá, kérd a "segítségét", mondd el az érzéseid, de ne haragudj rá.

Nagyon nehéz, úgy is ha hirtelen távozik a szerettünk, úgy is, ha tudjuk, hamarosan megy. De az emlékek, amiket együtt megéltetek, azok sosem múlnak el, azt nem veheti el senki.

Nekem nagyon fáj, hogy nem tudtunk apun segíteni, hogy nem lehettünk ott vele.. És olyan hihetetlen, hogy már nincs. Az agyammal tudom, de látni nem láttam még utoljára. Mintha csak épp elutazott volna. Hogy ettől könnyebb vagy sem nem tudom, mert tisztában vagyok ugyanakkor vele, hogy ő már nincs itt a földön. Ugyanakkor hálát adok, hogy nrm húzódott úgy el a betegsége, hogy szenvedjen hosszú ideig és már csak árnyéka legyen önmagának.

Gondolj rá szeretettel, ne haragudj rá. Hiszem, hogy valahol ők még mindig léteznek, látnak, hallanak minket.

35. a97b9a4e4e (válaszként erre: 34. - 485d8077dd)
2021. jan. 23. 22:18
Ezen a mélyponton mindenki keresztül megy. Én is hónapokig kerestem felelősöket. Okokat. A kérdéseimre választ. Igazán senkitől se kaptam. De ezek nem is igazi kérdések voltak, asszem. Majd benned is lecsendesedik idővel ez a dolog. Sajnos a halálunkat nem választhatjuk meg, az élet az ami nem mindegy. Kitartás! Meg a legjobbakat!
34. 485d8077dd (válaszként erre: 33. - 8d00a82c06)
2021. jan. 23. 22:05

Nem tudom feldolgozni ahogy element


Ràfogtàk hogy Cividos...de nem volt az

2 hètig nem látogathattuk ès nem tudtunk vele beszrlni,mert nem engedtèk a telefont


Hol az embersèg


Ès ahogy el lett temetve is szìv fàjdìtò


Ez nem minden napos halàl


Ùgy meghalt,hogy nem làtott minket.

33. 8d00a82c06 (válaszként erre: 32. - 485d8077dd)
2021. jan. 23. 21:35

Ez ismerős!

Már nekem sincs kivel megbeszélnem az ilyen dolgokat.

32. 485d8077dd (válaszként erre: 31. - 8d00a82c06)
2021. jan. 23. 21:05

Köszönöm


Annyira de annyira hiànyzik Apu

Annyira meg szeretnèm ölelni meg érezni az illatàt


😭


Egy nagyon nagy lèpès előtt állok amit csak vele tudnék megbeszèlni.Hiànyzik,hogy elmondjam neki

31. 8d00a82c06 (válaszként erre: 30. - 485d8077dd)
2021. jan. 23. 16:00

Őszinte részvétem!

Tudom mit érzel!

Ne haragudj rá!

2021. jan. 22. 23:50

Nagyon mérges vagyok nèha...sìrok de nagyon mèrges vagyon Apura


Mondom neki: Hogy vetted Te a bàtorsàgot,hogy itt hagytàl Minket.Elsem búcsúztál megsem ölelhettelek


40 èv sem volt elèg Apubòl.


Úgy èrzem beleőrülök...


Megmagyaràzhatatlan dolgok törtènnek amióta elment...


Hiányzik a mosolyod Apuka 😭💔


A leges legrosszabb napja az èletemnek amikor örökre elaludtál💔

2021. jan. 22. 23:39

Sziasztok,

😭

Most is sírok...annyira de annyira hiányzik Apu


November 22èn kaptam a telefont,hogy Apu örökre elaludt💔

Akkor pont Londonban voltam...Utáltam minden percét,hogy ott voltam.


Apunak volt egy infarktusa és 2013 ban pár hónapra rá megis můtötték.Hála sz Istennek akkor pàr hónqp alatt felèpült.Igen erős ember volt...szekrényeket cipèlt,téglát.Nagyon nagyon örültünk,hogy felépült.Nagyon ambíciózus ember volt A tòl B-be eljutàshoz nem ismert lehetetlent.Nagyon szegény csalàdba nevelkedett...soha nemis tudta magàt túltenni magàt a sok éhezèsen,fizikai és lelki bántalmakon DE szerentem ez adta neki az extra erőt,hogy maximalista és kedves,segítőkész legend.


Anyuval 44 évet voltak hàzasok...de gyerek koruk òta ismerték egymàst.A bátyàm meg èn születtünk.


Sohq men ismertem éhezèst Apunak mindèg volt Ránk idelye....megbeszélt mindent Anyuval.

Mindég 44èv házassàga alatt anyu meg èn kaptunk rengeteg viragot.Nagyon romantikus volt.

Szóval nekem a mèrcèt magasra tette,hogy egy nővel hogy is kell bánni.Soha nem volt papucs férj,de asszem minden nő irígyelte Anyut.


Anyunak ugyan olyan rossz gyerek kora volt.Lehet hogy azèrt is lett mind kettőből ennyire sikeres ember és sikeres hàzasok.


Elmerengtem kicsit...


Persze tudom,hogy mindenki meghal...de nem mindegy hogy hogyan...


Apu mindèg ember központù volt...szeretett segíteni embereknek ès imàdtàk a vàrosunkban.

Ismert ember volt...romàk vagyunk.

Apunak sok rengeteg magyar üzlet tàrsa,barátja volt.


Olyan " nagy emberek" voltak Apu barátai akik tudták,hogy Apu tisztességes,nagy szivű és nem utolsó sorban ambíciózus.Aput az egész megyèben isnerték hogy honnan indult ès hová jutott az esze által.


Mindèg nagyon büszke voltam Apura.Istennek Hàla hogy ilyen Apukám volt aki igazi példa képem volt Nekem és rengeteg embernek aki ismere.Sok száz üzenetet kaptunk szivet melengetőt.Sok unoka testvèrem mondta,hogy Apu volt a példa kèpük és nem a sajàt apjuk.


Azt mondtàk: Apu egy legenda volt❤💔



Szédülni kezdett...majd magas làza lett...majd rohamossan fogyott.

Június óta 3szor volt korházban.Kapott infúziót.Azt mondták,hogy a Hepatítisze van..honnan tudhattuk volna

Az epéjèvel is baj volt.Ki engedték azok az állatok a korházból úgy hogy amikor kivettèk a blanket akkor szinte az egész bőrét egy nagy tenyèrnyi helyen leszakították.Amikor láttam a képet nem hittem a szememnek.Anyu kezelte 2 hètig otthon krémekkel.



Aztán nagyon felvizesedett..màr gyógyszerreel sem tàvozott a víz.


Hadd ne nondjam,hogy az a baron hàzi orvos azt mondta,hogy nem jön ki mert a Covid miatt..a bátyyàm heltre tette az orvis hisz erre esküdött fel vagy nem...


Az orvos azonnal hívta a mentőket.Azok EKG csináltak ès nem volt Apunak szív elègedettlensège.


Elvitték Kecskemètre...màsnap mondtàk a tudtunk nélkül elvitték Kiskunfélegyházsra a Covid osztályra.


Fizikai képtelensèg,hogy Covidos volt,mert anyu mindég szájon puszilta Aput.Akkor Anyu miért nwm kapta el?

Anyu nem engedett fel senkit Apuhoz amikor betegeskedett.


2 nap utàn talàltak rá Apura,hogy hova szálítottàk.


Apu utàlta a mobil telefont.Elfelejetette Anyu oda adni amikor otthonról a mentő elvitte Aput.


Kèrleltük a Covid osztályos orvosokat,hogy legalàbb a potrán leadhassuk a telefont.

Azt mondtàk a telefon nem megengedett,mert fertőzés veszély miatt☹☹☹


Hazugok!!!


Mert utólag megtudtuk a betegeknek volt telefonja.


2 hètig Apu nem tudtuk meglátogatni sem beszélni vele😭😭😭


Apu egyedül halt meg


És ezen egyszerűen nem tudjuk magunkat túltenni


Mi történhetett vele..


Szerntem mèg a napi gyógyszer adagját sem kapta meg.Az alvadàs gátló hiànya pedig halàlt okoz.


Milyen fura,hogy mindenki Covidban hal meg


Kimondhattalan fájdalmat érzek.Nincs nap hogy nem sírok,mert nem tudtuk Aput megvédeni.


Már nem mondja :Picikèm mikor jösszz haza.Annyira büszke vagyon ràd.


Mindèg mondta : Úgy meghalok,hogy nem lesz Tőled unokám

Igaza lett😭💔


Imádlak Apuci és alig várom hogy újra veled legyek💔😭

28. rabankari (válaszként erre: 27. - 8d00a82c06)
2021. jan. 9. 22:38

Sokat gondolkodtam azon is, hogy biztos nehezen hagynak itt minket!

Kapaszkodj a gyerekedbe, férjedbe, és ō is ott lesz a mindennapjaitokban mindig, mert sokmindent úgy csinálsz majd ahogy ō szokta,életben tartjátok, hogy gondoltok rá, beszéltek róla!

Biztos nagyon büszke rád!

27. 8d00a82c06 (válaszként erre: 26. - Rabankari)
2021. jan. 9. 21:22

Ez nagyon jó! Örülök, hogy segített!

Sajnos az én édesanyám nem volt különösebben társasági ember. Barátai sem voltak. Csak mi hárman voltunk neki.

26. rabankari (válaszként erre: 25. - 8d00a82c06)
2021. jan. 9. 21:19

Amikor apu meghalt szó szerint kerestem a baráti társaságát.

Rengetegett beszélgettem velük, de ez anyu halálánál is így volt amúgy.

Nagyon jól éreztem magam ettōl, hogy milyen szeretettel beszélnek róla, a jó sztorik stb...

Nekem ez is segített sokat!!!!

Mai napig összejárunk sokukkal!

25. 8d00a82c06 (válaszként erre: 24. - Rabankari)
2021. jan. 9. 21:10
Férjemmel, lányommal tudok beszélgetni de a távolabbi rokonokkal nem. Főleg mikor azzal jönnek, hogy nekik fáj a legjobban...
24. rabankari (válaszként erre: 16. - 8d00a82c06)
2021. jan. 9. 21:07
Jajjjjjj, az én családom is hasonló.Meghalt, eltemettük, vége, beszélni sem kellett róla de leginkább úgy kellett csinálni mintha semmi nem történt volna! Fontos, hogy beszélj róla!
23. janszi
2021. jan. 9. 19:47
Én azt gondolom,hogy mindannyian vesztettük már el az egyik-másik szívünk csücskét,ami miatt a bánat kitéphetetlen,de senki nem fog megetetni és megmosdatni öntudatlan bánatunkban,ha eljő egy újabb nap,meg kell felelni az elvárásoknak újra.Mindenki számít ránk továbbra is,nem emberhez méltó a végtelen gyengeség,mert példák vagyunk még a bánatban is,hogyan lehet csikorgó fogakkal és könnyek között mégis embernek maradni.A mi erőnk és kitartásunk lesz a példa a következő generációnak,árgus szemmel figyelik,mily erőt és méltóságot igényel nap mint nap talpon maradni.Mindennek megvan a helye és ideje,s ha távol minden zajtól újra elfog a szomorúság,jusson eszünkbe hogy sok szép emlék várja hogy újra és újra éljük együtt.
22. 8d00a82c06 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 19:25

A tükörnek akarj tetszeni!

Az élet nem áll meg, hiába érzed úgy hogy megáll.

Magadért tedd meg! Gondolj arra, hogy lát.

Nem ezt akarja látni, hogy szenvedsz!

Tedd büszkévé!

2021. jan. 9. 19:23
Mindig neki akartam tetszeni. Miatta növesztettem a hajam, csinosan jártam , edzettem, most már többé nem akarok még fésülködni se.
20. 8d00a82c06 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 18:57

Pedig van, csak meg kell találni!

Én neki álltam tanulni. Baromi jól eltereli a figyelmet.

Új cél.

2021. jan. 9. 18:54
Nem látom értelmét a további életnek ...
2021. jan. 9. 18:41
Sehogyan nem lehez feldolgozni, együtt kell ezzel élni :(
2021. jan. 9. 18:39
Másfél éve veszítettem el az Édesanyámat. Fél se tudtam fogni, a mai napig fognám a telefont és felhivnám. Minden nap beszéltünk. Mennék hozzá, de már nincs kihez. Sokszor gondolatban visszamegyek amikor még voltak szüleim.Mindig megdöbbenek, hogy változik az élet, az ember élethelyzete. Ahogy valaki írta, azóta vagyok árva hiába régen nem vagyok már gyerek.
16. 8d00a82c06 (válaszként erre: 15. - Rabankari)
2021. jan. 9. 16:24

Egy napom volt olyan, hogy egész nap a konyhában ültem és bőgtem. Majd jött egy pont amikor azon voltam, hogy vonatnak megyek.

Úgyse hiányoznék a kutyának sem.

De hazajött a kis családom, és addig ölelgettek míg legalább utána menni nem akartam.

Lassan 2 hónapja hagyott itt, de még hazavárom.

Tegnap kimentem a temetőbe, de az csak sír, nem érzem azt hogy ott lenne.

Minden napom arról szól hogy csináljak valamit, hogy ne gondolkozz rajta, a múlton vagy azon hogy mi lett volna ha...

Csak a velem élők látják min megyek keresztül. A család pedig azt hiszi, hogy minden happy, túl vagyok rajta, még csak nem is fáj... Persze, ezzel is csak lejjebb nyomnak.

15. rabankari (válaszként erre: 3. - 8d00a82c06)
2021. jan. 9. 16:10

Tudom most nehezen hiszed, és én sem tudtam nagyon sokáig elengedni a szüleimet, de egy napon majd arra ébredsz, hogy nem dühöt, szomorúságot érzel, hanem mosolyogsz amikor eszedbe jut.

Ez a gyászfolyamatnak már az elfogadás része.

Ne küzd az ellen, amit érzel éld át, ahogy van, hozzátartozik ez a rész ahhoz, hogy eljuss a következō szakaszba.

Egyébként amikor nagyon elkeseredtem, olyan is volt, hogy élni sem akartam, hátha úgy együtt lehetünk, mindig azt mondogattam magamban, most is itt van, csak nem látom, nem tud válaszolni.

14. Lau_Ra (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 12:55
Egy hete vesztettem el valakit. Nagyon-nagyon hiányzik, még nagyon friss. Szoktam hozzá beszélni ha egyedül vagyok, nem érdekel ha hülyének tűnök emiatt. Nekem segít. Halt meg már más közeli hozzátartozóm is, de ez szörnyen megvisel. Egy érzékeny, rendes, jó értelemben naív ember volt és fáj, hogy hirtelen elvesztettem.
13. 9cf0877606 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 05:31

Két és fél éve halt meg a férjem.

Én azt tapasztalom magamon, hogy a gyászt nem "feldolgozni" kell, hanem megélni.

Hogy hogyan tudtam utána talpra állni?

Még most is csak időnként "sikerül".

(Nálam, úgy látszik, tovább tart ez az egész, mert olvastam "valahol", hogy általában 1-2 év alatt elmúlik a gyász.)

12. 8d00a82c06 (válaszként erre: 11. - Janszi)
2021. jan. 8. 19:35

Mivel ott nem így hangzott, rájöttem, hogy nem idéztél.

De igazad van, a szeretet a legerősebb a világon.

11. janszi (válaszként erre: 10. - 8d00a82c06)
2021. jan. 8. 19:33
...Igen,mondjuk nem abból idéztem,de ott is kulcsszerep jut a szeretetnek...
10. 8d00a82c06 (válaszként erre: 9. - Janszi)
2021. jan. 8. 19:28
Erről a Csillagok között című film jut eszembe.
9. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 8. 18:19

Érdekes dilemma lehet azt gondolni hogy szerettem,vagy szeretem.

Ha úgy teszem fel a kérdést,hogy szeretem vagy nem szeretem akit a szívembe zártam,nem kérdés hogy jelenidőben mondom hogy szeretem.A múltidőt az esemény miatt érti az ember,de a szeretet nem függ az idő múlásától.

8. birebora (válaszként erre: 6. - Globus)
2021. jan. 8. 17:48

Ez gyönyörű és nagyon igaz!


Ha elveszítjük a szüleinket akkor leszünk igazából árvák. Akárhány évesek vagyunk és akárhány gyerekünk van és társunk, egyedül maradunk. Ott valami véget ér, megszűnünk gyereknek lenni. Akkor növünk fel igazán.

7. 8d00a82c06 (válaszként erre: 6. - Globus)
2021. jan. 8. 17:02

Jesszusom!

Ezt érzem!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook