Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet elviselni a magányt? fórum

Hogyan lehet elviselni a magányt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
117. 7beaff55bc (válaszként erre: 116. - 9536810fa1)
2012. jan. 9. 09:58

Éppen ezért van ennyi magányos ember, mert senki sem akar bárkinek a karjaiba szaladni.

Hiszek benne, hogy mindenki megtalálja a párját, csak ki kell várni. Addig pedig maradnak a magányos éjszakák egyedül, és ez még mindig jobb így mint a magány egy kapcsolatban. :)

116. 9536810fa1 (válaszként erre: 115. - 7beaff55bc)
2012. jan. 9. 09:51

... változtatni viszont lehet rajt, de mindenki csak saját maga tud változtatni.... és nem úgy, hogy beleomlik az első szembejövő karjába, hogy ne legyen már "magányos". :)

Szerintem. :)

115. 7beaff55bc (válaszként erre: 111. - 0ee2179e64)
2012. jan. 9. 09:46
a magányt nem lehet megszokni, hiába hazudunk magunknak!
114. e16fe97baf (válaszként erre: 111. - 0ee2179e64)
2012. jan. 9. 09:46
Jolandával sem tudnád elképzelni?
113. d838452ed6 (válaszként erre: 112. - Micimaci87)
2012. jan. 9. 09:44

Mik a hírek azóta?

Van fejlemény? A férjed jelentkezett?

112. micimaci87 (válaszként erre: 110. - D838452ed6)
2012. jan. 7. 10:26

Nagyon szeretnek. Büszkék voltak, hogy mindkét lányuk szépen férjhez ment. Nem számítottak arra, hogy én 3 hónapra rá hazajövök.

Viszont sírtak és azt mondták, nem fognak nyugodtan aludni, ha én visszamegyek. Aztán, hogy nehogy befolyásolják döntésem mondták, hogy ha gondolom, menjek vissza és lásssuk, ha változik az úrfi. Azt se tudják mit csináljanak. Anukám folyton körülöttem van, állnadóan beszélne velem hogy ne legyek egyedül. Nagyon fáj neki... mert a szeretett lánya jelen pillanatban boldogtalan...

2012. jan. 6. 21:16
Ha arragondolok hiogy szabadvagyok akkor nem aza kérdés hogylehet elviselni a magányt ?Hogy lehet elviselni a párkapcsdsolatot:)))))))?
110. d838452ed6 (válaszként erre: 100. - Micimaci87)
2012. jan. 6. 21:13

Még ez is, mi? Lehet, h szegények ők sem örülnek, h megint megkaptak. Nem azért, mert nem örülnének, h ott vagy, hanem, h így alakult a fiatalemberrel.

Olvasgatok még az írásaidból, hátha összeáll kép. Hogy most mennyire beteg a férjed, vagy hogy te amikor szerelmet érzel, az mennyire .. szóval, h az miért van.

Nekem volt egy jelentéktelen kapcsolatom rég - nem is szoktam beszélni róla, mert egy komolyan mondom, életem sötét foltja, annyira rossz volt. Másfél évig éltünk együtt. De bűn rossz volt. Tényleg, még szégyellem is, hogy hogy kerülhettem olyan helyzetbe. Szóval egy olyan fiú volt, aki nem beszélt. Konkrétan nem nagyon szólalt meg. Például hazajött, és nem köszönt, csak mosolygott. Szóval majd bele őrültem. Mit is akartam? Ja, hogy mégis azt gonodolom, hogy valahol mégis szerettem, ha fel tudott bosszantani, ha meg tudott hatni, amit csinált. (pedig nem sok szeretnivaló volt benne). Lényeg a lényeg, hogy mégis tilos ilyennel maradni az embernek, én akkor eléggé tönkrementem bele csak úgy magamban, - nyilván más annyira nem vette észre, de például híztam magamhoz képest sokat, halasztottam az egyetemen.

2012. jan. 6. 21:06
:))))
108. Pici Manócska (válaszként erre: 107. - Df09bac22a)
2012. jan. 6. 20:58
perverz állat!!!!
2012. jan. 6. 20:57

"Hogyan lehet elviselni a magányt?"

Nos jó ponró, meg nemnek megfelelő segédeszközök. ;-D

2012. jan. 6. 20:54
Be jóóó. Én is ezt kellett volna tegyem, hiszen a polgári reggelén odacsapta a körömlakott az asztalra. Sajnos nem volt annyi bátorságom, hogy lemondjak mindent, na meg arra is gondoltam, hogy a feszültség miatt van.
105. d838452ed6 (válaszként erre: 99. - Micimaci87)
2012. jan. 6. 20:48
Még most olvasom vissza, de erre a "széttöröm a fejed"-re muszáj írnom. Beugrott egy jelentős dolog az életemben, esküvőre készülődtünk, és az anyakönyvvezetővel dumcsiztunk, sztorizott, mesélt arról ,h volt-e aki az anyakönyvvezetőnél nem-et mondott. Mesélt egy lányt, aki nem-et mondott ott a helyszínen, és azt is elmesélte a vendégseregnek, hogy miért. Mondta, hogy idefele jövet a lépcsőn megbukott és a férfi nagyon lehurrogta, valami nagyon csúnyát mondott neki, már nem tudom, mit, tán, hogy te szerencsétlen, vagy ,h te idióta hülye. Szóval a lány azt mondta, h ilyen fiúhoz nem mehet hozzá.
104. micimaci87 (válaszként erre: 103. - 9536810fa1)
2012. jan. 6. 18:23
Hogy bírtad ki a válást???? Én megint magamalatt vagyok, rettenetesen hiányzik a férjem... nem is tudom, hogy miért, hiszen múlt kedden, amikor hazajöttem azt éreztem, hogy undoródom tőle. Egészen meg vagyok hibbanva, nem értem magam, nem értek semmit. Csak annyit tudok, hogy el akarok válni egy olyan embertől, akit még (nem tudom mért a francért) szeretek.
103. 9536810fa1 (válaszként erre: 90. - Micimaci87)
2012. jan. 6. 17:59
... most olvasgatok vissza, tehát miért váltam el: se érzelmileg, se anyagilag nem voltam biztonságban, és már itt volt a két gyermek. Gyereket pedig csak biztonságban lehet nevelni, és ha ez csak így volt megoldható, hát így oldottam meg. Tömören ennyi. Apjukkal jó a kapcsolatom, gyerekek is szeretik, heti többszöri a kapcsolattartás, de egyik se akar rá hasonlítani.... vajon miért? :)
102. 9536810fa1 (válaszként erre: 89. - D838452ed6)
2012. jan. 6. 17:52
...csak gyorsan bekukk laptopról... tehát ... 26 évesen szültem, nem jött gyorsan a gyerek... :) ... nem becsülöm és nem ítélem el, ha valaki gyerekre, családra vágyik, de általában úgy van, hogy minél nagyobb a görcs, annál nehezebben jön össze... és az életben annyi szépség, annyi ragyogás van.... élvezni kell, és közben persze rajt lenni a családalapításon, és jönni fog, amikor jönnie kell... és akkor ajándék legyen, ne nyűg és teher, és lemondások sorozata... imádtam az anyaságot... minden örömével, és fájdalmával együtt... és imádtam az életet előtte...és boldog vagyok most is, hogy immár nagyok, felnőttek... a lényeg, hogy nem szabad görcsölni, azt kell élvezni és szeretni, ami megadatott, ami van... ha majd a gyermek, a szerető család, akkor azt.. és szívemből kívánom mindenkinek, hogy élje meg azt az érzést.... Neked is. :)
2012. jan. 6. 16:12
S nem a szeretet, csak megszoktam hogy otthon én vezettem a konyhát, most meg ugye ő, s nem hagy a 21-ből sehogy.
2012. jan. 6. 16:11
Amúgy állandóan veszekszem anyukámmal.. komolyan mindenből, szó szerint idegesít, nem tudom, hogy mi történt. Akartam hánatni fokhagymát, ne tegyem csak később. Akartam paradicsomlevet tenni a fokhagymapasztába, tartotta a tejfölt a kezében, hogy ne tegyem. Úgy érzem, hogy kiestem itthonról :(.. nagyon szeretem a szüleimet, mindig példaképek voltak, de mintha valami megszakadt volna az én részemről.
2012. jan. 6. 16:08
Hát... nagyot csalódtam. Soha életemben meg nem gondoltam ezt. Sőt, ha nem mondaná mindenki, hogy kutyából nem lesz szalonna, akkor mennénk orvoshoz is meg minden s reménykednék... Annyira nem tudom, hogy mit tegyek...vajon, ha gyógyszeres kezelésben részesülne és járnánk családterapeutához, akkor lenne esély arra, hogy észrevegye magát? Nem tudom. Annyit tudok, hogy rettenetesen megbántott, azt mondta egyszer nekem, hogy széttöröm a fejed, vagy hogy felpofozlak mindenki előtt. Szóval nem kevés történt e három hónap alatt. :(
98. d838452ed6 (válaszként erre: 97. - Micimaci87)
2012. jan. 6. 15:58

Jaj, de milyen csalódott lehetsz, hogy hittél a házasságban ,és most elvált asszonynak lenni fiatalon. Fene.

Egyébként én előttem szólókkal ellentétben ,azonnal belevágnék a társkeresésbe. Komolyan. Mégmeg elég intenzíven.

Én együttjártam egy fiúval egy évig, aztán vége lett, sehogyse jöttünk ki állandó veszekedés. Szóval a fiúnak mondtam ,hogy figyeld meg, két év múlva fogsz rádöbbenni, mit veszítettél, csak akkor már férjem lesz, és útban lesz az első gyerek. Ez csak úgy jött.

2012. jan. 6. 15:32
Hát tudjad, hogy rengeteg gondolkodtam, hogy mi legyen ezután. Nem hiszem, hogy megváltozik, sőt semmi reményem benne. S attól félek, most ha visszamegyek akkor szépen fog viselkedni, de lassacskán visszatérnek idővel a meglökések, furcsább, szavak. Ez a természete...mindenki azt mondja, hogy mi lesz, amikor gyermek lesz...
96. d838452ed6 (válaszként erre: 95. - Micimaci87)
2012. jan. 6. 15:25

Ja.;)hihi, helyes.

Igen,ha a szülő nem neveli meg.. gondolom, nem vagy épp hálás anyósnak emiatt.

Okoskodni nem akarok, mit tervezel, teljesen kizárt, hogy kapjon egy-két hónapot?

Persze ha kiábrándultál..

2012. jan. 6. 15:11
Ohhh, most sokkal másabb, mint régebb. Ugye a református vallás nem olyan veszélyes. Szóval nagyon is elengedhette magát, ha akarta, senki nem mondott semmit. Itt a gond a neveletlensége volt (ha most visszagondolok). Ohh, dehogyis...ezt csak a nagyon-nagyon hívők, vagy lelkész családban születettek gondolják így. Már azelőtt is nagyon jó volt:P.. sőt március óta folyton együtt voltunk, éjjel-nappal, csak éppen az ő kérésére nem tudta senki. Sőt azt kell mondjam, hogy ilyen téren az ideális társ volt, egyformán kívántuk, nem volt egyiknek sem nagyobb étvágya mint másiknak, viszont a sok vita miatt sokszor kedvünk sem volt hozzá, nem beszélve arról, hogy én lassan-lassan kiábrándultam belőle, eltávolodtam tőle.
94. d838452ed6 (válaszként erre: 92. - Micimaci87)
2012. jan. 6. 15:04
Bocs, h ezt kérdezem, de a harmónia megvolt a házaséletben? Merthogy nálatok csak esküvő után lehet. (tényleg érdekel, csak azért kérdem)
93. d838452ed6 (válaszként erre: 92. - Micimaci87)
2012. jan. 6. 15:02

Egyetértek azokkal, amit írtál. Nem is tudom elképzelni a férjed típusát. Ritkán látni ilyet. De nem az a baja, hogy kicsit össze van kavarodva? Hogy hogyan is kéne viselkedni. Legyen lelkész, mutasson példát, próbál is ő, de lehet, hogy a személyisége mást diktálna.

Elég sok szabály van, nyilván elég sokan figyelik is, mint fiatal lelkészt.

Őt se irigylem. Mindig példamutatónak lenni.. legalábbis ezt várják.

2012. jan. 6. 14:33

A főnök? Hát azt mondják a kívülállók, hogy látszott, hogy mennyire figyelek a páromra, s hogy segítek neki. Valamilyen szinten úgy fejezték ki, hogy irányítottam is, amire neki nagyon szüksége volt, mivel sokszor sok helyzetben nem tudott viselkedni normálisan... gondolok itt olyanra, hogy nem köszönt, ment fel a cukra egy-kettőre másokra s mondta volna ki, az ifin nem csinált rendet és én ezekben mind próbáltam nevelni. A tesomék azt mondták, hogy ő vezetett, mindenben, hogy ezt ne tegyem ide hanem oda, mikor menjünk haza, stb.

Viszont én egy döntést nem hoztam helyette, otthon kellett lennem időben, állt mellettem, hogy mennyit telefonálok, mért bújnak hozzám a gyerekek. Azt is mondta, h sokszor nagyokos vagyok, vagy hogy nő létemre sokat gondolkodok (persze ezzel jól megsértett) mert ő elvásárolta volna könyvekre az egész fizetését. Nálunk bonyolult volt nagyon. Kívülről úgy látszik, ahogy most leírom, hogy vezetni próbáltam s azért ömlött a bili. De úgy kell elképzelni, hogy minden erőmmel rákoncentráltam,( s ezt ő is tudta, hogy néha nem tud normálisan viselkedni csak lekacagta utólag, amikor meséltem neki, hogy miket csinált).

Én vezető típus vagyok, viszont az tetszett a férjemben, hogy ő is az volt. Egy olyan kapcsolat után, amelyben az én fejem kellett fájjon mindenért, semmi tervek a másik részéről vagy hogy kilépjünk bárhova, jött ő és ide mentünk, oda, véleménye volt dolgokról...még ha sokszor nem is tetszettek, de nem érdekelt, mivel örvendtem, hogy nem kell mindenért nekem fájjon a fejem.

Szóval én azt mondom, hogy meg kell találni a közös pontot. Nekem nem célom, hogy én vezessek (mert abba nagyon bele lehet fáradni), de ne legyek azért letíporva sem.

91. d838452ed6 (válaszként erre: 90. - Micimaci87)
2012. jan. 6. 14:17
Micimaci, a 81.hsz-ben írtam neked. Hogy látod ezt a házastársak közt vagy nálatok hogy volt?
2012. jan. 6. 14:15

Igen... ezzel én is egyetértek Vilki. Rettenetesen kívánom mindezeket.

Megkérdezhetem mért váltál el, Béka-királylány?

89. d838452ed6 (válaszként erre: 88. - 9536810fa1)
2012. jan. 6. 13:35

Akkor mielőbbi gyógyulást.

Két gyermeked van. Akkor ne becsüld el azt az érzést egy nőben amikor szinte beleőrül a gyerek utáni vágyba.

Sőt ha neked már 20 éves a nagyobb, akkor neked szerencsére hamar jött a gyerek anno. Akkor elképzelésed sem lehet arról, milyen az, amikor az ember már kerek 10 éve várja, hogy gyereke, családja lehessen, és kábé már semmi más nem számít. Egy nőben ez az érzés elviselhetetlen erős tud lenni.

Akkor így már értem, miért látjuk tök máshogy a dolgokat. Akkor te nem is ismerheted azt, amit én átélek, hogy várom a ciklus végét, és közben tudom, hogy a nagy nagy semmi vár rám....!

És ráadásul belénk van kódolva, ez nem olyan dolog, amiről el tudod terelni a figyelmed sporttal, szórakozással, munkával.

88. 9536810fa1 (válaszként erre: 87. - D838452ed6)
2012. jan. 6. 13:17
13 éve elváltam... 2 gyermekem van, egyik 20 éves, a másik 16 elmúlt. Amikor elváltam, hoztam egy olyan döntést, hogy egyedül.. a felelősséget és mindent. Voltam utána párkapcsolatban, egy 7 évesben egy háromévesben. Pillanatnyilag egyedül (?) vagyok, de ez is döntés... sérülten nem kezdek új kapcsolatot, és még gyógyulófélben vagyok etéren. :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook