Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet elviselni a magányt? fórum

Hogyan lehet elviselni a magányt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
237. 7beaff55bc (válaszként erre: 236. - 9536810fa1)
2012. jan. 12. 08:11
Csak rájöttem, hogy az életemet nekem kell irányítani.
236. 9536810fa1 (válaszként erre: 235. - 7beaff55bc)
2012. jan. 12. 08:07
... miért? ... mi történt "most már"? :))
2012. jan. 12. 08:04
Most már biztos vagyok abban, hogy csak addig vagyunk magányosak, amíg magányosak akarunk lenni.
234. korteforma (válaszként erre: 231. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 10. 19:31
Ó, most hogy belenéztem, beugrott, én ezt már láttam. De mivel tetszik... :)
233. micimaci87 (válaszként erre: 230. - D838452ed6)
2012. jan. 10. 15:53
:))))
2012. jan. 10. 14:35
Köszi, nagyon felkeltették ezzel az érdeklődésem! :-))))
231. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 227. - Korteforma)
2012. jan. 10. 14:15
nagyon kedves sorozat,néha túlzásokkal,gyakran komoly kérdésekkel.érdemes belenézni
2012. jan. 10. 14:09
Biztos onnan ered ez a nagycsalád utáni vágyunk.:)
2012. jan. 10. 13:33
Régebb én is néztem:)... le kell majd szedjem a nettről:)
228. d838452ed6 (válaszként erre: 227. - Korteforma)
2012. jan. 10. 12:42
A 10. évadban van ez.
227. korteforma (válaszként erre: 226. - D838452ed6)
2012. jan. 10. 12:29

Erre a sorozatra kíváncsi vagyok! Belenézek. Köszi.

És persze ki is próbálom a leírtakat :-)))

226. d838452ed6 (válaszként erre: 225. - Korteforma)
2012. jan. 10. 10:28

Ha már említettem a Hetedik mennyország sorozatot, abban volt mindig az, hogy megválaszthatod az érzéseidet. Vagy az ,h oké szomorkodj, de korlátozd be időben, pl. hogy most délután egy órán keresztül olyan rosszul érzem magam ,amennyire csak akarom, aztán abbahagyom.

Nem tudom, kivitelezhető-e.

2012. jan. 10. 09:19

Tegnap hallgattam Csiszár műsorát, s noha más problémával (munkanélküliség) telefonált az adásba valaki, mégis ide illőnek gondolom:


"Miért érzed így? Mert így akarod érezni." - valami hasonlót mondott a betelefonálónak, aki nem látott túl a problémáján.

S azt, hogy az ember minél többet pörög valamin, annál jobban bepörgeti magát és annál rosszabb lesz.

Ez rám is igaz persze :-) Minél többet mondogatom, hogy magányos vagyok, annál inkább azzá válok.

2012. jan. 10. 08:13
Igen...azt kell tennem. Alíg várom, hogy beszéljek valakivel, aki nem családtag, s ért is valamit emberekhez és szituációkhoz. :)
2012. jan. 9. 20:14

Hát na mindegy, de az egyház nekem már így helyből hiteltelen.

Igen ,biztos vagyok benne, h az tévesztett meg, h lelkész ,nyilván beleképzeltél dolgokat.

Ő meg gondolom, mivel ismeri magát, úgy akarta bebiztosítani, h egy nő eltűrje a viselkedését, h feleségül veszi. Úgy gondolta, h akkor már nem mernek elválni tőle.

Én fejvesztve menekülnék. Most már van annyi infóm, h erre jussak, hisz mi az, h "dögölj meg", hát kiakadok.

Ha belegondolok, h az én férjem milyen egy drága, meg tényleg végtelen látszik rajta, h acélja, h megfeleljen nekem, és ez kincs!

2012. jan. 9. 19:56
Ez már mindenkinek a saját baja:)... Ami ugye megnehezíti a dolgukat, hogy 6 év teológia elég sok idő, főleg ha már licis korod óta van egy barátnőd. Viszont ismerek olyat is , aki az egyetem, teológia ideje alatt összeházasodott, s nagy nehezen húzták le az éveket éppen ezért, hogy ne vétkezzenek:)
221. d838452ed6 (válaszként erre: 220. - Micimaci87)
2012. jan. 9. 19:31
Kedvesek, szeretetreméltóak, de szexelnek házasság előtt?
2012. jan. 9. 19:30
Nahh de azt is elmondom, hogy ne általánosítsunk, mert én nagyon sok lelkipásztort ismerek, akik lélektiszta emberek, nagyon kedvesek, szeretetreméltóak (gondolván itt reformátusra, katolikusra, unitáriusra , adventistára, baptistára)...
2012. jan. 9. 19:28
Végülis kell valahova tartozni, s ha jársz valahova templomba, társaságban könnyebben megmaradsz istenhívőnek. Viszont ezen már messze túlléptek a papok, akik ugye már kezdetektől fogva saját köreikben szerepeltek, ők feszíttették ki Jézust, ők voltak azok, akik latinul prédikáltak, hogy a szerencsétlen ember ne értsen semmit, ők voltak azok, akik régebben megverhettek egy gyereket, ha az rosszul viselkedett, stb...
218. d838452ed6 (válaszként erre: 216. - Micimaci87)
2012. jan. 9. 19:23

Pedig a Hetedik mennyország milyen jó kis sorozat.:)) Tiszta Camdenné is lehetnél.:)

Igen, igaz, amit írsz, azt az egyet kivéve, hogy a bibliáról el kell dönteni, hogy most tényleg Isten szól hozzánk által, szóval szentírás, mert ha igen ,sajna akkor nem szelektálhat az ember, h mit szabad és mit nem.

Nincs szükség kimagyarázásra, félremagyarázásra, a biblia tényleg tiltja. Ha az ember nem ért vele egyet, akkor a bibliát nem tekinti Isten könyvének (vagy mi).

Logikus.

217. micimaci87 (válaszként erre: 215. - D838452ed6)
2012. jan. 9. 19:20
Jajj, dehogynem... s főleg látván a férjem is most. Nekem ez egy nagy csalóka volt. Lehet, hogy ha nem lett volna lelkész jobban átláttam volna mindent...:(
2012. jan. 9. 19:18
Amúgy most ne a papnét lásd bennem...csak azt amit tapasztaltam s ahogy én gondolom a dolgokat: Istenben kell hinni, mert ő teremtett minket és ő viseli gondunkat mégha néha nehéz is az élet. A vallások, azok emberek által elindított tönkretevői sokszor az igazi hitnek. Mindent kimagyaráznak és azt mondják nekünk, hogy így meg úgy kell értelmezni a bibliát. Én azt mondom, hogy hinni kell, megfelelő életet élni, hogy másokat ne bántsunk, embereknek segítsünk és akkor biztosítva van az örökélet:)...de ez az én véleményem
2012. jan. 9. 19:18

Hát igen.

Téged nem háborít? Mert te is keresztény vagy.

Engem annyira dühít. Ja minden ember bűnös, ja Krisztus úgyis megváltott, ja hát akkor bármiféle bűnt elkövethetek, hisz ne legyünk már ilyen diszkriminatívak a bűnöket illetően.

Ja, hát akkor mi tartja vissza, hogy pl. házasságtörő legyen. Írhattam volna bmi más bűnt.

2012. jan. 9. 19:14

Úgy lépik át, hogy azt mondják, minden ember bűnös. Jézus megváltott a mi bűneinktől...viszont ők prédikálják ugyanazt is, hogy drága vére árán. Kinek amennyi adatott, annál többet vár el tőled az Úr. Tehát tőlük mindenképpen többet vár el....s ezt nem fogják ők fel!

Amúgy ismerek fiatal lelkészt, aki szűzen nősült. A barátnőm 25 éves, nagyon keresztény lány (a gyerekpszichiáter) és még nem volt fiúval, pedig volt már barátja. (és ő nem teológiát végzett)

2012. jan. 9. 19:07

Egyébként már akartam kérdezni. Ne értsd félre, de tényleg érdekel. Hogy van az, hogy a hívők határozottan tudják és állítják is, hogy bizony a biblia halál egyértelműen tiltja- nincs is mit vitázni rajta - a házasság előtti szexet (azt nem tudom, miért, vagy hogy pontosan ez miért jó), és mégis minden hívő, MÉG EGY PAP is halál lazán átlépi ezt a tiltást. És még jól is esik nekik. Lelkifurdalásuk sincs miatta.

Tényleg érdekel, hogy ez hogy van.

2012. jan. 9. 19:04

És még az ilyen LELKÉSZ!!! Gondolkozzunk már. Ő prédikál? Őt kéne hallgatnia az embereknek istentiszteleten? Hát ez jó...

Megőrülök a vallástól. Én nagyot csalódtam benne még fiatalon, és azóta több dolog megerősített a csalódásomban. (Nem a hitről beszélek ,a vallásról.)

Állítom, h a legtöbb gázos embert gyülekezetben lehet találni.

211. micimaci87 (válaszként erre: 210. - Korteforma)
2012. jan. 9. 19:02
Hát én is-is (feleség és segítő is). Nagyon ott lennék mellette, hogy ha az első alkalom után láttam volna, hogy őt ez annyira bántja, hogy így viselkedik velem... Akkor per pill. sír de utána ugyanaz folyik:( s tényleg itt már nem csak a segítkezésről van szó, hanem feláldozzam érte az életem, s felvállaljam, hogy néha még lesznek kicsapongások, s néha még egy-egyszer nekem rohan...de akkor már nem futhatok. Főleg vagy 4 gyerekkel a nyakamon...
210. korteforma (válaszként erre: 208. - Micimaci87)
2012. jan. 9. 18:45

Azt azért gondold át, hogy a kapcsolatban feleség vagy segítő szerepet akarod betölteni...

Aki így viselkedik valakivel, ott -elnézés-, valami nem stimmel. :(

209. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 207. - Micimaci87)
2012. jan. 9. 17:45

ez tényleg kimerítő,felőrölheti az életed..( sajnos betegnek látszik..szerintem egy lelkileg ép ember nem ennyire változékony,vagy ha mégis,akkor tisztában van vele,hogy ezt nem verheti le másokon,pláne így,feltűnően,mindenki előtt..)

remélem,találsz jó szakembert

2012. jan. 9. 17:43

Beszéltem egy pszichológussal az előbb telefonon, hamarabb meg kellett volna tegyem. Kértem, hogy ajánljon valakit, akit ismer Vásárhelyről, akivel elbeszélgethetnék. Azt mondta, hogy a párom nagyon társfüggő és hogy beteg, azt sem tudja, hogy a gyógyszeres kezelésnek milyen esélye van, s gondoljam át, mert én feleség szerepben mentem férjhez, nem asszisztensnek.

Próbáltam hívni a szakembert, nem vette fel a telefont. Viszont nem próbálkozom többet, mert holnap elkéri a barátnőm egy másiknak a számát, akit az ismerős pszichológus is elsőként ajánlott, de nem volt meg neki a száma.

Pszichiáterrel is fogunk beszélni a férjem végett, hogy lássam, mit mondd róla...

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook