Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet az anyatejet még táplálóbbá, még zsírosabbá tenni? fórum

Hogyan lehet az anyatejet még táplálóbbá, még zsírosabbá tenni? (tudásbázis kérdés)

1 2
15. Linn (válaszként erre: 14. - Pirosalma)
2007. aug. 31. 14:12

Akire ez a kérdés még érvényes, úgy győződhet meg a dologról, hogy lefej egy kis tejet, és megnézi a színét. Elvileg azon látszik.

A másik "ellenőrzés" talán az lehet, hogy nem sír annyit a pici (mert elvileg jól van lakva), és később ébred fel enni.


Az amatőr szint azt jelenti, hogy kutakodsz a net-en és könyvekben?

2007. aug. 31. 11:29

Szia!

Olvasd el a 3. hsz.-t.

Amatőr szinten foglalkozom kémiával, dietetikával, biokémiával, élettannal, kórélettannal, endokrinológiával meg még egy-két dologgal. Nem mondhatnám, hog otthon lennék a témában, de azért igyekszem.


Egyébként ha kipróbálod, hogy fogod ellenőrizni, tényleg táplálóbb (ezt a szót definiálni kellene, mert 2 konkrét dolgot is lehet érteni alatta) lett-e a tejed?:-)

13. Linn (válaszként erre: 11. - Pirosalma)
2007. aug. 31. 08:11
Ezt miből gondolod? Ha szabad kérdeznem mivel foglalkozol, hogy ennyire otthon vagy a témában?
2007. aug. 30. 20:59
Esetleg minimális esszenciális zsírsavat adhat, amely azonban minimális, helyette omega-3-tartalmú olaj (lenmag, repce, kis mértékben a szója is), valamint tengeri hal fogyasztása ajánlott heti 2-szer (amennyiben ellenjavallat - pl. bizonyos gyógyszerek szedése - nincs).
11. Pirosalma (válaszként erre: 10. - Linn)
2007. aug. 30. 20:54

Szia!

Nem fog beválni, nem tudom, mi alapján gondolta, aki kitalálta ezt:-)

10. Linn (válaszként erre: 9. - Pirosalma)
2007. aug. 30. 20:05
Ez egy fajta kiegészítés, és mint írtam, nem tudom, hogy beválik e.
9. Pirosalma (válaszként erre: 8. - Linn)
2007. aug. 27. 20:56
Szia! Az anyatejet táplálóvá a megfelelő táplálkozás teszi:-)
8. Linn
2007. aug. 27. 20:03

Vapi!

Én anno úgy hallottam, ha kockasajtot, 2,8%-os tejet iszol, az segíthet táplálóbbá tenni az anyatejet. Nem tudom, van e benne igazság, én mindenesetre naponta ettem egy kockasajtot, és ittam legalább egy pohár tejet.

7. vapi
2007. aug. 21. 14:07
Már 7 hónaposak vagyunk, kap mellette mást is, de mostanában vettem észre, hogy már nem elég a 3-4 óránkénti szopi, mert van amikor 2, 2,5 óránként már éhes lesz. Ezért kérdeztem. Igaz nem eszek sokat,de azt a keveset viszont egészségesen. Zöldség, gyümi,mikor mit kívánok. De sajna nem vagyok éhes.
6. Pirosalma (válaszként erre: 5. - 7130b15964)
2007. aug. 21. 14:04

Szia!

A hal (főként tengeri) spec. "tuningol a tejen":-)(esszenciális zsírsavak)

5. 7130b15964 (válaszként erre: 3. - Nom)
2007. aug. 21. 13:05
Erre nem sok esély van. A halat pedig nagyon meg kell választani, mert bizonyos fajtákban elég magas a különféle nehéz fémek koncentrációja. Meg egyébként se tuningol semmit a tejen...
2007. aug. 21. 12:39

Sziasztok!

Az anyatej zsír-, fehérje-, szénhidrát- és energiatartalma szélsőséges esetektől (éhezés) eltekintve viszonylag állandó. Az étrend zsírsavösszetétele módosíthatja az anyatej zsírsavösszetételét, a zsír mennyiségére azonban gyakorlatilag nincs hatással.


"A táplálék zsír nem befolyásolja az anyatej zsírtartalmát, zsírsavösszetételére viszont hatással van...A szoptató anya táplálkozásának nincs közvetlen hatása az anyatej fő komponenseinek (fehérje, zsír, tejcukor, oligoszacharidok, kalcium) mennyiségére, hiányos bevitel esetén saját szervezetéből vonja el a tápanyagot. Komoly éhezés hatása is csak hosszú idő múlva mutatkozik az anyatej összetételében. A vízben oldódó vitaminok mennyiségét azonban befolyásolja az anya étrendje." (és valószínűleg a zsírban oldódó vitaminokkal is ez a helyzet, hiány esetén mindenképp)

(Tápanyagtáblázat, Medicina, 2005)

3. nom
2007. aug. 21. 11:57
de van akinek vizes a teje és igen is fel lehetne valahogy tuningolni,a helyes táplálkozás valoban fontos.Kevés édesség sok halféle és zöldségféle!
2007. aug. 21. 11:54

???


Micsoda kérdés!

Az anyatejet nem kell táplálóbbá és zsírosabbá tenni! Pont a babának megfelelő az összetétele! Ha te is megfelelően táplálkozol, és egészségesen, a tejed is megfelelő lesz a baba számára!

Miért kellene még táplálóbbá és zsírosabbá tenni?

Ha van elég tejed, és a baba jól eszik, nem kell más mellé!

1. vapi
2007. aug. 21. 11:29
Hogyan lehet az anyatejet még táplálóbbá, még zsírosabbá tenni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook