Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan készülsz az adventi ünnepekre? fórum

Hogyan készülsz az adventi ünnepekre? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
24. szöszi71 (válaszként erre: 8. - B-zs)
2011. nov. 17. 09:34

Ez nagyon jó, hogy együtt készültök az ünnepekre. Igazi meghitt a hangulat ilyenkor:)

Megkérdezhetem, hanyadikán lesz a házassági évfordulótok és hanyadik?

23. szöszi71 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2011. nov. 17. 09:32

Szia!


Ne haragudj, hogy megkérdem, de Te miért nem szereted az ünnepeket?

Sajnos a párom is így vélekedik. A napokban mondta, hogy egyre jobban nem szereti a karácsonyt. Én viszont már készülök rá és nagyon várom.

22. 9536810fa1 (válaszként erre: 17. - Fiatal nő)
2011. nov. 17. 09:30
... hát hogy hogyan öltöztessük ünneplőbe a környezetünket és a szívünket... vagy Te kapásból tudtad? :)Tudnék Neked regényt írni, de fél szemmel dolgozom, így ha este még megy a fórum, akkor írom inkább a magasabb röptű gondolataimat. :)
21. szöszi71 (válaszként erre: 19. - Badonyimariaeva)
2011. nov. 17. 09:30

:)

Én is lecserélem akkor a függönyöket. A napokban vettem a konyhaasztalra karácsonyi és télapós lemosható terítőt. Annyira megtetszett és úgy gondoltam praktikus, hisz lemosható:) Az adventi koszorút eddig minden évben megcsináltattam, de az volt vele a bajom, hogy mire eljött a karácsony addigra sok tűlevél mlepotyogott róla, így az idén vettem egy tartósat és azt fogom kitenni minden évben. Úgy gondoltam még feltuningolom egy kicsit:)

20. Héris
2011. nov. 17. 09:28
Ajánlom mindenkinek a Praktika magazint, nagyon sok hasznos dolog van benne. :)
19. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Szöszi71)
2011. nov. 17. 09:16

Előtte szépen kitakarítok, az ablakokat is megtakarítom, függönyöket cserélek.

Majd feldíszítem, különbözően, szép hangulatos díszekkel, az egész házat.

Az Adventi koszorút már megvan, csak elő kell venni.. ahhoz már nem lenne energiám, hogy magam készítsem.

18. Fiatal nő (válaszként erre: 15. - Sibetti)
2011. nov. 17. 09:11
Írd be a gugliba és minden ott van róla...
17. Fiatal nő (válaszként erre: 16. - 9536810fa1)
2011. nov. 17. 09:10

Nem baj, persze.


De ha már így gondolod, elmesélnéd, hogy szerinted mit kell ebből megtanulni?

16. 9536810fa1 (válaszként erre: 13. - Fiatal nő)
2011. nov. 17. 09:09

"Szerintem ezen nem nagyon kell tanulni semmit" :o)

Szerintem igen, de nem baj, ugye? ;))

15. Sibetti (válaszként erre: 4. - Krisztacskaaa)
2011. nov. 17. 09:08
Erre a papírcsík technikára hol találtál rá? Ez most nagyon érdekelne!
2011. nov. 17. 09:07

Sziasztok!


Épp most beszélgettünk a kolleganőmmel, hogy lassan itt az Advent, és ki hogyan készül!

Én idén szeretnék saját készítésű koszorút. Még soha nem készítettem.

Biztosan fogok narancskarikákat kiszárítani, az nagyon szép tud lenni akár a fán is.

13. Fiatal nő (válaszként erre: 12. - 9536810fa1)
2011. nov. 17. 09:07

Szerintem ezen nem nagyon kell tanulni semmit. Ha az embernek gyereke van, szerintem általában automatikusan örömet okoz a szülőnek a gyerek öröme és akkor valamennyi készülődés történik.


Különösebben én sem készülök. Időm sincs rá. Pedig vevő lennék a dologra amúgy, de az utóbbi években arra sincs idő, hogy süssek egy tepsi süteményt. Amikor nagy ritkán lenne idő, nem lehet, mert anya elfoglalja a konyhát.


Idén szerintem az ajándékokat is az utolsó pillanatban fogom tudni beszerezni, mert nincs idő erre sem. Legalább az utolsó pillanatokig lehet töprengeni, mert ötletem se igazán van ebből a szempontból...

2011. nov. 17. 09:01
Én ezzel kapcsolatban arra lennék kíváncsi, hogy akik nem készülnek sehogy, meg gondolni se akarnak rá... és esetleg van gyermekük, hogyan tanítják meg a gyermeket ünnepelni? ... mert ugye nem kérdés, hogy azt is tanulni kell. És bizony felnőttkorban, ha az embernek saját családja van akár konfliktus is lehet, hogy az egyikük harmonikus családból jött, vágyik az ünnepek (nem csak karácsony) melegére, szépségére. Látom anyuéknál, hogy anyukám annyira akarta mindig széppé tenni az ünnepeket, és apu se akarta szegény elrontani - gondolom, remélem - de mivel soha nem tanulta, náluk nem volt... így őneki teljesen jópofa volt, hogy már az ünnep előtt előszedte az ajándékokat, hogy had örüljön a gyerek... hm... anyukám szomorú volt... mi is.. és stb. stb...
11. Héris
2011. nov. 17. 08:59
Nagyon jó téma. :) Én is várom már az előkészületeket. Hamarosan elkezdek sütemény recepteket keresgélni. :) Dekoráción is gondolkozom, valami szép ajtódíszt mindenképpen szeretnék. Adventi koszorúnak szerintem még jó lesz a tavalyi, de körbe akarok nézni a karácsonyi vásáron is, viszont sokat nem tudok költeni...
2011. nov. 17. 08:56
Szia! Legkedvesebb időszakom ez a 4 hét. Saját készítésű az adventi koszorúm, igaz anyukám csinálja amilyenre akarom. Idén jobban várom talán mint eddig, mert a kislányom lassan 3 éves. A fa díszítéstől félek, hogy nagy be akar majd segíteni :) Az ajándékokat már apránként megvettem én is, én a fenyőfát is minden éven élőt veszek. Feldíszítem a lakást, ablakokat, kint a bejártai ajtó körül, girland, égő és az ablak párkányait a nappalinknak. A mászó télapókat is ki fogom tenni mikulásig, ezt már nagyon élvezi a kislányom. Nagyon szeretem amikor megindul a boltokban is a karácsonyi hangulat, olyan jó :))
2011. nov. 17. 08:50

Sehogy.

Sőt, igyekszek nem gondolni rá.

8. b-zs (válaszként erre: 1. - Szöszi71)
2011. nov. 17. 08:46

A lányom katolikus oviba jár, jövő héten készítik a koszorút, a szülők is mehetnek segíteni, együtt közösen, pénteken pedig megáldja a pap..

Mi így készülünk az ünnepekre, a Télapó ablakmatrica már kint az ablakban, lassan az ablakdíszek is.. elkezdtem a karácsony előtti sütést-főzést, ráhangolódást:)

Forralt bor, mézes süti, linzerek és sok-sok süti..

Nálunk egész december az ünnepről szól, házassági évfordulónk is decemberben van:)

7. kisj
2011. nov. 17. 08:40
sehogy
2011. nov. 17. 08:39
Sehogy.
2011. nov. 17. 08:39

sziasztok!

De örülök ennek a témának.Mindenem a karácsony előtti készülődés, adventi koszorú készítése, mézeskalács készítés , ajándékok megvétele és várni örömet tudtam e okozni, aztán az ajándékok becsomagolása.....sütés főzés....

2011. nov. 17. 08:33

Sziasztok!

Nagyon jó téma :)

Én is nagyon várom az adventot hogy feldíszitsem a lakást. Van már egy pár ötletem. Nemrég találtam rá a papírcsík tehnikára (quilling), sok díszt lehet készíteni vele.

Volt már sajátkészítésű és vásárolt koszorúm is, idén sajátra szavazok.

3. szöszi71 (válaszként erre: 2. - Pankakukac)
2011. nov. 17. 08:22

Szia!


Biztos nagyon finom a kalács amit készítesz:) Én is a lakásdekorációt advent első napján apránként elkezdem felrakosgatni. Már nagyon várom, hogy elkezdődjön.

Én is kívánok mindenkinek boldog Adventi időszakot!:)

2011. nov. 17. 08:21

Szia!

Én saját magam készítem az adventi kalácsot, saját magam készítette dekoráció van. Már elkezdtem készíteni a dekorációt, csak még nem kerül föl, hanem majd advent első vasárnapján

Vásárlás? Hát....az idén nem ezen lesz a hangsúly szerintem, mint az eddigi években, ugyanis a pénztárca kevés lehetőséget ad.

Mindenkinek boldog adventi időszakot kívánok!!!!

2011. nov. 17. 08:16

Sziasztok!

Ti hogyan ksézültök az adventi ünnepekre? Saját készítésű adventi koszorút készítetek? Én már nagyon ráhangolódtam az ünnepekre. Járom az üzleteket, nézelődöm és már apránként megveszem a karácsonyi ajándékokat is. Az adventre már megvan a koszorúm, már csak azt várom, hogy rákerüljön az első gyertya jövőhét vasárnap:) Ezek után jöhet a Mikulás, majd a szeretet ünnepe a Karácsony:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook