Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan készülsz az adventi ünnepekre? fórum

Hogyan készülsz az adventi ünnepekre? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
54. 9536810fa1 (válaszként erre: 53. - B-zs)
2011. nov. 20. 14:31

olyan lesz mint a boltban kapható szárított narancskarika. :)) időben kezd el szárítani a radiátoron, alatta valami nedvszívópapír legyen lehetőleg.

Ajtódíszt csináltam mézesfigurásat... és le se ették. Mi a kérdés? :)

53. b-zs
2011. nov. 20. 14:01

adventi koszorúval kapcsolatos kérdésem lenne:)

Ha a narancsot felszeletelem és megszárítom ugyanolyan lesz, mint amit a boltban kapok? Készített már valaki olyan adventi koszorút, amin mézesfigura dísz van?

52. badonyimariaeva (válaszként erre: 21. - Szöszi71)
2011. nov. 18. 20:11

Nekem is vannak szép karácsonyi terítők, olyan szép az asztal olyankor.

Karácsony a legszebb ünnep a világon!

IMÁDOM!

51. Lady Blakeney (válaszként erre: 50. - Szöszi71)
2011. nov. 18. 20:02

Szia!


Ebben a gazdasági helyzetben a legtöbb családnál tényleg csak apróságok kerülnek majd a fa alá. Viszont nem ez az ünnep lényege, hanem az együttlét és a szeretet.

Van egy kb. 20 centis aranyos télapóm, még a férjemtől kaptam az esküvőnk előtt, tehát nem mai darab, de nagyon vigyázok rá. Azt szoktam az ablakba kitenni december 1-én. Már alig várom 27-ét, hogy elővehessem az adventi koszorúmat.

50. szöszi71 (válaszként erre: 49. - Lady Blakeney)
2011. nov. 18. 07:58

Szia!


Én is nagyon szeretem a karácsonyt és az előtte lévő készülődsét, igazi ünnepi hangulat van már előtte is:)

Nagyon jól csinálod, csak gratulálni tudok!:)

Én még folyamatban vagyok az ajándékok beszerzésével. Nálunk se telik nagy ajándékokra, de szerintem nem ez a lényeg. A lakást Mikulás előtti hétvégén fogom elkezdeni ünnepi díszbe öltöztetni:) Jövőhét vasárnap kikerül az adventi koszorú:) Már alig várom, hogy elkezdődjön!

Én is kívánok csodaszép készülődést!

2011. nov. 17. 16:47

Sziasztok!


Én nagyon szeretem a karácsonyi ünnepkört, minden évben alig várom már. Gondolom ebbe az is közrejátszik, hogy mi minden évközi ünnepet (születésnap, névnap, házassági évforduló, Valentin nap) közös megegyezéssel eltöröltünk a szűkös anyagi helyzet miatt. Így csak a karácsony maradt, abból viszont nem engedek. Ajándékok csak picik lesznek, mert ennyire telik. Már egyébként megvan minden, szeretem időben megoldani a beszerzést. Van, amit saját magam készítettem el: nagynéném saját készítésű 2012-es asztali naptárt fog kapni. Az adventi koszorút is én készítettem. A lakásdekoráció megvan az elmúlt évekből, nagy része saját munka, mindig változtatok rajta valamit. A lakást én december 1-én szoktam ünneplőbe öltöztetni. Van télapós edényalátétem a konyhára, azt is ilyenkor veszem elő. Adventi naptárt sosem csináltam. Az szerintem olyan helyen praktikus és izgalmas, ahol gyerekek vannak.

Mindenkinek csodaszép készülődést kívánok!

48. szöszi71 (válaszként erre: 46. - 9536810fa1)
2011. nov. 17. 14:17

Szia!

Sajnos én is ezt látom és láttam gyerekkoromban az én szüleimnél is. Anyu mindig lelkesen, szorgalmasan készült az ünnepekre és apu volt az aki úgy viselkedett vele szemben, hogy megbántotta. Anyu az szeretné a lakást is jobban feldíszíteni, de akkor apu morogna ért, így csak épphogy egy kis díszítést csinál.

Szerencsére nálunk a párom szereti, ha szépen fel van díszítve a lakás és szereti ahogy készülök az ünnepekre. Viszont Ő nem szereti ennek ellenére sem a karácsonyt és nem értem miért.

47. Bcicus (válaszként erre: 46. - 9536810fa1)
2011. nov. 17. 13:53
Nálunk nem volt ilyen gond soha.
46. 9536810fa1 (válaszként erre: 45. - Bcicus)
2011. nov. 17. 13:52

Anyuékon láttam, hogy anyu annyira akarta mindig a szép ünnepet, annyit dolgozott, annyit tervezett érte... és apum mindig elszúrta... és akkor mindig sírt...

Szerintem nagyon sokan láttunk ilyesmit a családunkban... gondolom... persze lehet, hogy csak a miénk volt ilyen.

45. Bcicus (válaszként erre: 43. - 9536810fa1)
2011. nov. 17. 13:49

fiam van.

Nem fogja azt látni hogy utálok ajándékot venni, mert ez nem mutat kifelé és megvenni már nem is utálom, csak azt a stresszt amíg kitalálom, hogy kinek mit vegyek.

44. 9536810fa1 (válaszként erre: 43. - 9536810fa1)
2011. nov. 17. 13:46
... hja, nem azért kellene, hogy a kislányomnak majdan legyen párja... hanem, hogy felnőtt korban eldönthessék a családok, hogy kívánnak ünnepelni. :)))))
43. 9536810fa1 (válaszként erre: 42. - Bcicus)
2011. nov. 17. 13:44

... mondjuk most gondold el, hogy az én kislányom összekerülne a Te kisfiaddal... a leányom azt látta itthon, hogy a december csoda...mesés, meghitt, és gyertyafényes... a Te fiad viszont azt, hogy fölösleges, meg különben is utál ajándékot venni.... íme egy különbség, ami megcsinálja a feszkót egy családban decemberben... és egyik ember se tud megfelelően a saját értékei szerint működni.


Ez most csak példa volt, nem tudom a kicsikéd fiú-e avagy leány, de az én kislányom már 19 éves elmúlt. :))


Ezért írtam alább valahol, hogy meg kell tanítani az ünnepet a gyerekeknek.

42. Bcicus (válaszként erre: 41. - 9536810fa1)
2011. nov. 17. 13:32

Adventi naptárat én is fogok neki venni majd szerintem, persze idén még nem, de ezen kívül más nem lesz.

Nálunk soha nem volt mézeskalács sütés azt a rokonoknál szoktunk enni karácsonykor. A karácsonyfadiszítés volt egyedül ami félig meddig családi program volt meg a szenteste, de én nekem ez így elég is. Elötte a vásárlásoktól meg már előre félek mindig, hogy kinek mit.

41. 9536810fa1 (válaszként erre: 40. - Bcicus)
2011. nov. 17. 13:26

... SZia!

Persze mindenki úgy üli az ünnepet, ahogy szíve-lelke diktálja... ezért szoktam írni, ha olyasmi merül fel, hogy mások az ünnepek, mert a tesco meg a kínai gagyi.... hogy az emberek ugyanolyanok, és az ünnepek is ugyanarról szólnak.... mindenkinek ugyanarról, amiről szeretné.

Én imádom az ünnepeket, mindenféle ünnepet... a karácsonyt különösen... 1,5 éves volt a kislányom, amikor először volt adventi naptár a lakásban.... emlékszem 3 napig varrtam kis házikó ablakokkal, amik zsebek voltak, és minden nap egyet lehetett ugye kipakolni... és évről-évre újat varrtam, aztán persze kisteső is lett. Nálunk pl. soha nem volt gond, hogy előre belekukucskáltak volna a következő zsákba, vagy ki akarták volna pakolni, mert ebbe nőttek bele, hogy minden napra egy apró öröm. Ugyanúgy végig decemberben a gyertyás, beszélgetős ünnepi vacsorák... végig, nem csak adventkor... karácsonyi énekeket, verseket tanultunk, amikkel aztán meg lehetett örvendeztetni a nagymamákat, az óvónéniket, tanító néniket, megbeszéltük mit ünnepelünk karácsonykor, ugye mindig a saját szintjükön... díszeket készítettünk, ajándékokat... imádtam a december, arra tartogattam mindig a szabadságomat. Mások nyáron jártak szabira, én decemberben. :))

Mézeskalács sütés már október elejétől volt... minden héten... vitték tízóraira, hogy a többiek is hangolódjanak lassan az ünnepre...


Ezt most nem azért írtam le, hogy rosszallást fejezzek ki, mert eszemben sincs... más emberek, más családok máshova helyezik a hangsúlyt... mást tartanak fontosabbnak, és ez jól van így, hiszen nem vagyunk egyformák.... :)

40. Bcicus (válaszként erre: 12. - 9536810fa1)
2011. nov. 17. 13:18
Nekem van már gyerekem, de még pici. Fél éves. Nem hiszem, hogy kevesebb lesz ettől. Mi soha nem ünnepeltük az adventet és ne is tervezem bevezetni. A karácsonyra pár nappal elöbb szoktunk készülni, de nálunk nincs sütés főzés olyankor.
2011. nov. 17. 13:02
:)
38. b-zs (válaszként erre: 37. - Szöszi71)
2011. nov. 17. 11:02
köszi:)
37. szöszi71 (válaszként erre: 36. - B-zs)
2011. nov. 17. 10:45
Engedd meg, hogy előre gratuláljak és sok-sok boldogságot kívánjak nektek!:)
36. b-zs (válaszként erre: 24. - Szöszi71)
2011. nov. 17. 10:37
16-án és az ötödik:)
2011. nov. 17. 10:20

És egy újabb link, azoknak akik fent vannak Facebook-on is. :) Itt is ötleteket, tapasztalatokat lehet megosztani egymással. :)


[link]

34. Akira001 (válaszként erre: 25. - Fiatal nő)
2011. nov. 17. 10:15

sajnos ez nem veleszületett. Ha valaki olyan családba születik, ahol egyáltalán vagy csak nagyon minimálisan ünneplik a karácsonyt vagy bármely más ünnepet és nem látja, hogyan kell feldíszíteni egy lakást, akkor nem tudja, hiába a kézügyesség.

Ilyenkor jön az, hogy meg kell tanulni.


A kézügyességről pedig annyit, hogy akinek nincs az inkább fejleszti, ha a pénztárcája rákényszeríti erre. :(

33. krisztacskaaa (válaszként erre: 26. - Akira001)
2011. nov. 17. 10:05
Köszi, otthon majd megnézem őket, most melóba vagyok.
2011. nov. 17. 10:04
Az embernek kellenek ünnepek az életében, nem hiába találták ki őket. Szerintem a szíve mélyén mindenki szeret ünnepelni, de azért hogy igazán jó legyen sok mindent kell tenni, ezt pedig nem mindenki vállalja be. Tehát könnyebb azt mondani hogy nem szeretem az ünnepet. Ha meg van már gyerek akkor szerintem miatta kötelező, ünnepek nélkül mit ér a gyerekkor?
31. Sibetti (válaszként erre: 26. - Akira001)
2011. nov. 17. 09:59
Hú, köszi!
30. krisztacskaaa (válaszként erre: 15. - Sibetti)
2011. nov. 17. 09:57
Láttam egy képet róla az interneten és nagyon megtetszett, ú.h. utánanéztem hogy készül. A jó benne az hogy olcsó az alapanyag és szinte akárhol lehet csinálni. Sok időm nekem sincs de igyekszem kihasználni :)
29. 9536810fa1 (válaszként erre: 25. - Fiatal nő)
2011. nov. 17. 09:57

"Szerintem ez "velünk született dolog". Díszíteni mindenki tud gyakorlatban, ha jó kézügyessége van valakinek, gyárt, ha nincs, vesz. "


Díszíteni mindenki tud... hm... de miért díszítsen? ... miért kellene díszíteni? ... mert jön a karácsony? Mi az a karácsony? ... mi az az advent? mik a szokások adventkor, miből választhatom ki a nekem leginkább tetszőt, magamhoz illőt... mi alapján találhatok ki a saját családomra nézve új szokásokat? Hogyan mondom el a gyermekemnek, hogy mit ünnepelünk ezidőszakban, hogy meg is értse? Milyen zenéket válogatok? válogatok-e zenéket egyáltalán? ... sütünk-e mézeskalácsot? Együtt készítjük-e a gyerekekkel? Mi is kell hozzá? ..... stb. stb....


Tényleg velünk született dolog? ;)

28. a14deb9047 (válaszként erre: 14. - Sibetti)
2011. nov. 17. 09:53
Véletlenül alakult úgy, hogy vizes oázisba köralakba szúrtam bele a borostyánágakat, gombostűvel megigazítva, vékony dróttal a gyertyákat bele, stb. A végén a borostyán kigyökerezett karácsonyra. Nem hátrány, hogy nem gyullad ki az égő gyertyától, hiszen ajánlatos öntözni, és szép élő zöld marad a borostyán levele.
27. szöszi71 (válaszként erre: 26. - Akira001)
2011. nov. 17. 09:50
Nagyon szépen köszönjük az ötleteket!:)
2011. nov. 17. 09:48

Én egy éve már elkészítettem a karácsonyi ajtódíszünket, aminek egy kis vesszőkoszorú az alapja.

Az ajándékozás is saját kezűleg "fogom letudni", Mivel alig pár napja veszítettem el az állásomat. :(

Mézeskalácsból készítek majd gyertyatartót gyertyával és anélkül (amibe teamécsest lehet tenni), a család majd valószínűleg bejglit kap saját készítésű ajándékkísérővel.


Megosztok veletek pár linket, ami nekem sokat fog segíteni, szerintem nektek is. Köztük van annak a bejglinek a receptje is, amit tavaly karácsonykor már megsütöttem és kihűlni is alig volt ideje. :)

A díszeket az 5 éves kisfiammal közösen fogjuk készíteni szerintem. :)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ha ez sem lenne elég, dobok még pár linket szívesen. Csak szóljatok.

25. Fiatal nő (válaszként erre: 22. - 9536810fa1)
2011. nov. 17. 09:42

Szerintem ez "velünk született dolog". Díszíteni mindenki tud gyakorlatban, ha jó kézügyessége van valakinek, gyárt, ha nincs, vesz.


A Karácsonyhoz való viszony meg... Aki szereti, az úgyis ünneplőbe öltözteti a szívét, aki meg nem, azzal meg nem nagyon lehet mit kezdeni. Idővel persze rá lehet érezni az "ünnep ízére", de nem mindenki szereti ezt az időszakot. Vagy a stressz miatt, vagy rossz élmények / emlékek miatt, stb.


De ha több időd lesz, megköszönöm a részletesebb választ, mert tényleg kíváncsi volnék rá. :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook