Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan kell pihenni? fórum

Hogyan kell pihenni? (beszélgetős fórum)


1 2
2023. aug. 26. 19:22

Soha nem éltem egyedül, de a barátnőm igen, így látom, hogyan csinálta/csinálja.


Nem kell semmibe belerokkannod. Gondolom, kettő olyan állásod van, ami nem teljes munkaidős, azaz részmunkaidős?

Két 4 órás? Biztos nem találsz ott másikat, ezért teszed ezt, ugye?


Anyukádat milyen kezelésekre hordod és mennyi gyógyszert szed, hogy elmegy a nyugdíja? Vannak ingyenes kezelések is. Gondolom az egész nyugdíja nem megy el a gyógyszereire. Itt, nyerhetnél egy kis pénzt.


Azt írod, hogy főz, akkor ezt már nem kell csinálnod.

Azt írod, hogy a lányod rendben tartja a szobáját, így már ezt sem kell csinálnod. Esetleg rábízhatsz még valamit, pl. szemetet kiviheti, felporszívózhatja az egész lakást, stb.


Nem ismerem a munkaidő beosztásodat, de biztos van szabadnapod.


Három nő lakik együtt, így azt gondolom, hogy nem kell minden nap takarítani, elég hetente egyszer.

Mosni is elég hetente egyszer, ahogy vasalni is.


Én a helyedben azt tenném, hogy a munkanapjaimon pihennék, max. elmosogatnék esténként és a szabadnapokon takarítanék, stb.


A főzést intézze anyukád a munkanapjaidon, ehhez vásárolj be hétvégén.


Nem rohangálnék postára. Már nem is tudom, hogy mióta nem jártam postán. Mindent be lehet fizetni neten.

Gyógyszertárba én havonta járok, gondolom ez nálatok is megoldható.


Tb alapon is van olyan gyógytornász, aki jár lakásra. Ezt meg tudod beszélni háziorvossal.


Hétvégén se ess túlzásba. Ha rendszeresen takarítottál eddig is, akkor semmi gond nem lesz, ha valamit kihagysz.


Gondolom, fát sem kell minden nap vágni, így te se tedd!


Ne agyalj mindig előre valamin, ráérsz akkor gondolkodni rajta, amikor aktuális lesz.


Ne másoknak akarj megfelelni, mert úgy biztosan nem lehet lazítani/pihenni.


A pénztelenség, tudom, hogy nagy probléma, de hiába idegeskedsz, akkor se lesz több bevételed, így ne feszülj bele!


Nézz filmeket, olvass, sétálj, stb. ezek kikapcsolnak majd.


Sose feledd, hogy mindig van valahogy, olyan nincs, hogy nincs sehogy!


Nem okoskodok! Volt, hogy 2 lakást kellett rendben tartanom, mert a tesóm az elrontott csípőprotézise miatt, járásképtelen volt. Több, mint 2 évig futkostam vele, takarítottam a lakásást, mostam, főztem, vasaltam rá. Igyekeztem ezt elvégezni szombaton a saját lakásom takarításával, stb., hogy a vasárnap, ne erről szóljon.


Persze, más napokon is felugrottam hozzá, de akkor tényleg csak minimális segítséget adtam, mert akkor inkább a szórakoztatás volt a lényeg, hogy ne legyen depressziós.


A barátnőm is hasonlóan csinálta. Hétközben dolgozott, hétvégén pedig úgy alakította, hogy néhány óra alatt elkészüljön a házimunkával, hogy pihenni is tudjon.


Fel a fejjel! Ne sajnálgasd magad, hanem pihenj!

Nyugodtan ülj le, akár takarítás közben is egy kávéra, illetve vidd a gyereket valahová, a takarítás helyett, stb.

41. 55Judit (válaszként erre: 40. - Globus)
2023. aug. 26. 13:44
Azt nem. Ez is lutri. De legalább mindig a szerintünk legjobbat próbáljuk.
40. globus (válaszként erre: 39. - 55Judit)
2023. aug. 26. 13:27
Ahogy mondod. Ebben csak az a rizikófaktor, hogy nem tudjuk, meddig élünk.
39. 55Judit (válaszként erre: 38. - Globus)
2023. aug. 26. 13:24

Így helyes szerintem is. Legjobb egy nyugdíjas ház lenne ahol még önállóak lehettek, de van állandó nővéri felügyelet és orvos rögtön ha kell. Szükség esetén át lehet menni gondozási egységbe, más díjazásban.


Én a veszprémi nyugdíjas házat nézegettem valamikor, mert ott volt ideiglenesen egy 80-on felüli ismerősöm. Itt Világoson egyedül él, és eltörött a lába. 4 ágyas szobába került, nem emlékszem mennyi napidíjat fizetett, csak arra hogy nagyon húzós volt. Nem is volt panasza, azt mondta oda szívesen menne ha a lakásából mennie kell majd. Hát így, hogy hetekig tesztelte előttem ismerős fekvő gipsszel, én is örömmel mennék azonnal amint a kertemet nem tudom már művelni. Mivel drága hely, nincs is hosszú várakozási lista. Ha már kevés évet jósolok magamnak, hátha elég lesz a házam ára arra az időre.😀

38. globus (válaszként erre: 36. - 55Judit)
2023. aug. 26. 12:54

Az a krónikuson volt, ami kórház része. Szociálisban szerintem pelus van.

Akikkel több ápolási feladat van, őket teszik egy szobába, így könnyebb egyszerre mindenkit ellátni. Jobb állapotú gondozottak megoldják, ki tudnak csoszogni az ebédlőbe, esetleg lavórt kapnak mosdáshoz, ilyesmik.

Semmi szín alatt nem várjuk el a gyerektől, hogy gondoskodjon rólunk, csak annyit, hogy válassza ki a "kulturált" színvonalú intézményt 🙂 Lehetőleg ne lepra helyet, bárhol az ország területén. Mi mindenképpen együtt mennénk, persze ha élünk és szükség lesz rá.

37. ba5dd41df3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 26. 12:45
Lefekszel és nem mozdulsz.
36. 55Judit (válaszként erre: 33. - Fincsi5)
2023. aug. 26. 08:42
Az a baj, hogy a szociális gondozó csak reggel megy, nekem ha fekvő lennék nem lenne elég. Fizetős gondozó szóba se jöhet. Itt tudok egy asszonyról aki már nem tudta ellátni magát, szociális otthonba elvitték, 4-en voltak 1 szobában. Más betegek mondják el hozzátartozóknak hogy egymást etetik meg ha tudják, ha nem, a tányér leginkább érintetlenűl az éjjeliszekrényen marad. Fél óra múlva elviszik. Etetni-itatni elfelejtik a rászorulót, pelenkacseréért is könyörögni kell többnyire. Azt hiszem Globus írta itt valahol, hogy már nem pelenkának, katétert raknak be. Széklet meg ritkán van. Szóval nem lenne jó ezt megérni. Ha megadná Istenke hogy lassan romolna az állapotom, a kigondolt megoldásomat véghez tudnám vinni. Ha hirtelen esnék le lábról, az bukta.
35. 55Judit (válaszként erre: 31. - Ágio8405)
2023. aug. 26. 08:33
Akkor visszavonom amit írtam. Én sehogy nem tapasztalatam, csak ismerős mondta. Soha többet nem hozat semmit mert neki nem vált be.
34. fincsi5 (válaszként erre: 33. - Fincsi5)
2023. aug. 26. 07:53
Ha meg demens leszek, oly mindegy. Sajnos elég nagy rá ez esélyem.:(((
33. fincsi5 (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2023. aug. 26. 07:51
Egyébként én még azon is gondolkozom, ha ágyhoz kötött leszek, elég, ha naponta 2-3x rám néznek, istenneadja' tisztába tesznek, letusolnak. Nincsenek küszöbök, a nagy kádhoz elég egy ki-be fordítható szék, talán megoldható. és a heti takarítás is.
32. Bichi (válaszként erre: 30. - 55Judit)
2023. aug. 26. 00:00
Igaza van Áginak, nem lejáratközelit visznek, hanem kimondottan jó minőséget, főleg mert ha nem veszed át, vihetik vissza, az meg senkinek nem érdeke. Arról nem beszélve, hogy nem az üzletben szedik össze a polcól az árut, szóval semmi köze ahhoz, hogy a többi vásárló mit vett le...
31. Ágio8405 (válaszként erre: 30. - 55Judit)
2023. aug. 25. 20:45
Nekünk és több ismerősömnek nem ez a tapasztalata. Nagyon szép zöldségeket gyümölcsöket hoztak mindig. Több nagy családos ismerősöm is régóta rendel pont idő sporolásból, ők is elégedettek.
30. 55Judit (válaszként erre: 29. - Ágio8405)
2023. aug. 25. 20:27
Időt biztosan, de nem olcsó. Neki meg nincs pénze, azért gürizik. Nem beszélve arról hogy elsősorban a lejáratközeli tejterméket viszik ki mert a helyben vásárlók a frissebbet veszik el, zöldségből-gyümölcsből nem válogathat, kaphat olyat is ami takarmányozási célra se alkalmas. Amit a polcról nem visz el már senki, kiválogatták, azt kiszállítják.
29. Ágio8405 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 25. 18:44
Nem tudtok lakásba költözni ahol nem fával kell fűteni? Vásárlást oldd meg házhoz szállítással, sok időt spórolnál vele.
28. 55Judit (válaszként erre: 27. - Fincsi5)
2023. aug. 25. 17:10
Jaj, nem. Az elesett, kiszolgáltatott ember lelkileg is nagyon sérült, pont az állapota miatt. Ha nem leszel "önjáró" érzéseid akkor is lesznek. megkeseredett ember leszel. Vagyis én biztosan. De az otthonban nem beszélgetnek az emberrel, nincs aki vigasztalná, teljesen magukra vannak hagyva a nyomorúságukkal, mindenki csak azt várja, mikor szabadul már fel az ágy. Ezt ő is tudja. Szörnyű lehet úgy élni. Én ezt nem is akarom.
27. fincsi5 (válaszként erre: 24. - 55Judit)
2023. aug. 25. 14:36

Én pont önkormányzati nyugdíjas otthonról beszéltem.


Nyilván nem mennék amíg önjáró vagyok, de utána már olyan mindegy.

2023. aug. 25. 13:50
Segitsen a testvéred. Belefogsz rokkanni.
25. semleges (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 25. 13:35
Miért nem?! A tesód mit tesz vagy miért nem tesz valamit? Ne haragudj, de üljetek le és beszéljétek meg, igenis ő is vállaljon édesanyátok életében segitséget. Én ezt nem is értem. Miért egyedük kell megoldanod?
24. 55Judit (válaszként erre: 20. - Fincsi5)
2023. aug. 25. 13:30
Lehet hogy ezt nem jól tudod. Állami intézményben, szociális otthonban kell 80% nyugdíjat leadni. A nyugdíjas házaknak fix összeg alap havidíja van, nem kevés, és erre pluszban lehet igénybe venni olyat ami nincs benne az alapellátásban. Jó pénzért. Rohadt sok, tavaly volt hogy ennek utána olvasgattam. Maradok a seggemen amíg csak tudok.😀
23. 55Judit (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2023. aug. 25. 13:25

Számolgattam. A mostani egészégi állapotom alapján és ahogy teszek nap mint nap ezért, még 25-30 évet is élhetek. Ha most adnám el a házat, ennyi éven át nem fedezné a költségeket. A nyugdíjam egy jelképes összeg, ezt bele se számolom. Ha még élek 10 év múlva, újra számolok. 😀


Az már biztos hogy fiam nem jön vissza. Nyugdíjas korában pláne nem. Szerintem ő nem is tartana igényt a házamra. Így kezdésnél biztos örülne az árának, de amint beindul amibe kint fogott, ez neki csak apró pénz lesz.

Ha egy mód van rá nem akarok rá támaszkodni, végig meg akarom oldani az életemet.

22. Bichi (válaszként erre: 20. - Fincsi5)
2023. aug. 25. 13:13
Nem tudom, most nálunk lehet kellene, de igazából, ha olyanra van szükség, ahol mondjuk már segítségre is van az idősnek szüksége, mert nem képes pl. egyedül felállni/felkelni, akkor már csak többágyasba fogadják, ami konkrétan olyan, mint egy kórház, és hát jót sem olvastam egyikről sem. Ja nem, egyről írtak jót, kb 600 ezer / hó, hát konkrétan vicc...
21. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 25. 12:59

Mekkora lakásról, házról kell gondoskodnod, takarítanod?


Mi lenne, ha feladnád egyik munkahelyedet? Anyukád nyugdíja lehet fedezné, amit a 2. munkahelyen keresel. Csak azt ne mondd, hogy anyukád félretesz a nyugdíjából.:))

20. fincsi5 (válaszként erre: 17. - Bichi)
2023. aug. 25. 12:52
Debrecenben az "elfekvő" drágább, mint egy otthon. A ny. otthonban a nyugdíj 80%-át kérik, s még talán kis zsebpénzt, ki hogyan szokott vásárolni.
19. fincsi5 (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2023. aug. 25. 12:50

Én is nyugdíjas házban gondolkozok, egyelőre úgy néz ki, van rá elég pénzünk. De ha nem lenne, simán eladnám a házat, gyerek szépen el lett indítva, talán lelkifurkám sem lenne, pláne, mikor megkérdeztem, mit tesznek majd a házzal, közölte, hogy eladnák.

Gondolom, a te fiad sem jön már haza, legfeljebb nyugdíjasnak, te is eladhatod MAJD, minden rossz érzés nélkül.:))

18. 55Judit (válaszként erre: 17. - Bichi)
2023. aug. 25. 12:24
Lehetséges. Nem mostanában érdeklődtem. Egyszerű halandó számára megfizethetetlen. Hát még a nyugdíjas ház! Pedig én valamikor azt terveztem, ha nehezen tudom majd ellátni magamat, nyugdíjas házba megyek. Ahol egyedül lehetek, de figyelnek rám. Hát ennek is lőttek. Bár ha eladom a házamat.... na de nem viszem el a témát!
17. Bichi (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2023. aug. 25. 12:17
Sajnos 140 ezerért semmi nincsen, még az "elfekvő" jellegűek is többe kerülnek...
16. 55Judit (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 25. 12:09

Belegondoltál-e, az otthonnak tudnád-e állni a költségeit? Anyukád biztosan nem, hisz a nyugdíja elmegy a saját fenntartására és gyógyszerre, ezért a teljes rezsit te fizeted. 2 munkahelyed is van, bár sosem tudtam elképzelni hogy lehet egyszerre 2 helyen dolgozni, nem is ez a lényeg. csak kérdezem, ha így is teher mindent fizetni és kész vagy, hogy vállalnál még több munkát hogy az idősek otthonát is fizesd? Még a legolcsóbb hely is minimum 140 ezer ft havonta.

Mondjuk a csekk befizetés nem annyira munkaigényes és neten is megoldható, vagy levonják számláról is ha kéred. De a többi kikészít, meg kell oldanod, nem járhatsz úgy mint én! Nekem senki nem mondta mi lehet a túlzott odaadás, mindenáron megfelelni akarás ára.


És igaz, te tényleg nem leszel az első senkinek. Anyám a kórházban se látogatott meg, bezzeg mikor otthon voltam már megüzente, majd eljön nyaralni ha jobban leszek. Tiszta vicc! Vissza üzentem, majd akkor jöjjön nyaralni ha hívom.😀


Én jól vagyok. De nagyon vigyázz, mert te rosszabbúl is kijöhetsz ebből.

15. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 25. 11:55

Felidézted a fiatal éveimet. A mai napig elborzadok ha visszagondolok.

Kívánom, találd meg a kiutat de mielőbb! Én nem találtam. Rákosnak kellett lennem ahhoz hogy leálljak. Neked megérne ez előtt kitalálni valamit hogy ne kelljen egyik pokolból a másikba menni. Értékelhető tanácsot még én se tudok adni, miközben pontosan tudom milyen az életed. Együtt érzek veled, és drukkolok neked!🙂

14. tien (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 25. 11:45
Ebben pedig Te fogsz belerokkanni.
13. Bichi (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 25. 11:45

Dehogy, semmi gond.

Egyébként egy 12 éves már simán mehet vásárolni, a szobáján kívül másban is segíthetne, és hát a különórákra sem kellene hurcolni.

Szóval igaza van annak, aki kicsit mártírkodóna tart, hiszen tényleg az vagy. Anyukád sem ágyhoz kötött, nekem a nagyim 94 éves, járókeretes, van baja elég, és egyedül él. Persze megyünk segíteni, de azért ha nagyon akarná simán ellátná magát...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook