Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kell a testvérféltékenységet kezelni? fórum

Hogyan kell a testvérféltékenységet kezelni? (beszélgetős fórum)


2014. jún. 27. 11:30
nem a gyerekel van a gond,inkább az anyjával kellene megbeszélni hisz a gyereknek ez nemfog jot tenni igy nem fogja testvérként sem kezelni a kicsit mert inkább azt érezti az anyja vele h a kicsi fontosabb a saját apjának mint ö,elsöbb az anyját kellene leálitani majd azután a gyerekel beszélni.
8. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Anyuci88)
2014. jún. 27. 10:34

Minosithetetlen az ex feleseg magatartasa. De azert el kell mondanom, hogy ilyen spekulalok kozremukodese nelkul is, edestestverek kozott is, egy csaladon belul is, vannak feltekenysegek. Ezt nem szabad hagyni, de ahogy no a kisebb, altalaban egyreszt megvedi magat, masreszt jatszotarssa valik, es a nagyobb gyerek megtanulja ot megbecsulni es felretenni a feltekenyseget. A gyerekek kivancsiak, jatekosak, baratkozoak. Ez egy ido utan felulirhatja a felnottek egymas kozotti versengeset.


Kulsosok elott pedig kulonosen osszetartonak bizonyulnak, pl ha otthon elofordul a vita, akkor is, ha kesobb a jatszoteren valaki belekot a kistesoba, mindjart elinditja azt a mechanizmust, hogy automatikusan megvedi. Szerintem meg varnotok kell egy kicsit, aztan lesz lehetoseg sok kozos programra, ahol osszekovacsolodnak meg jobban. Addig is bevonnam a nagyot segiteni, pl peluscserenel, etetesnel, hadd erezze magat nagytesonak:)))

2014. jún. 26. 19:30

Mindenképp maradjatok szerintem ennél, hogy ő tesó (hiszen tesó is ténylegesen)

És igen, vonjátok be közösen a kistesós fdolgokba. szóval mit tudom én pelusozáskor, elsőre neki modnjátok, hogy ügyes, meg de jó hogy van mekkora segítség, stb.


És kitartás! ha szeret nálatok elni, és érzi a biztonságot, meg fog békélni a szituval akármit fúr valaki hátulról. hiszen a tapasztalatainak fog hinni. (legalábbis az emberek ygerekek többsége annak hisz.)

6. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Anyuci88)
2014. jún. 26. 15:53

Megpróbálnám bevonni a kicsi gondozásába. Rájönne, hogy egy ártatlan, tehetetlen csöppségről van szó, akivel lehet babázni, játszani, lehet gondoskodni róla, szóval nem ellenség, aki kitúrta az apja kegyeiből.

De meg lehet beszélni egy 7 évessel, hogy akkor jöjjön, amikor a kicsi alszik és olyankor az apukája csak és kizárólag vele tud foglalkozni. Amúgy pedig az apuka ne olyankor babázzon, amikor a másik is ott van, mert ez olaj a tűzre. Az apuka pedig, mondhat meséket is a nagyobbnak, amibe szépen beleszövi az életüket és a lányka meg fogja érteni, hogy az apukájának 2 gyereke van és mindkettőt nagyon szereti! Ezek a megoldások jutottak az eszembe. De nem tudom milyen a viszony a volt feleséggel, ha olyan közel laktok, esetleg vele is lehet beszélni. Nagyon károsan hat a gyerek lelkivilágára, ha nem hasonló a nevelés. A gyerek ne legyen eszköz a volt férje új kapcsolatának elrontásában.

5. Anyuci88 (válaszként erre: 4. - Mizsu77)
2014. jún. 26. 11:53
koszonom szépen :)
4. mizsu77 (válaszként erre: 3. - Anyuci88)
2014. jún. 26. 11:37
Nekem is van egy fogadott "fiam" igaz ő velünk él, és nagyon várta a kistesót, őt is próbálták ellenem hangolni, de nem nagyon sikerült mikor látta, hogy itt senki nem beszél az anyja ellen (legalábbis előtte soha). Az a lényeg, hogy ti ne dobáljátok (előtte) a sárt, azért nem olyan pici már, előbb utóbb látni fogja. Sok türelem kell! Remélem valamelyik ötlet be fog válni. sok sikert!
3. Anyuci88 (válaszként erre: 2. - Mizsu77)
2014. jún. 26. 11:23
Igen neki jovelunk,mindig is jo volt,szeretett nálunk lenni.Csak szerintem nem érti nagyon a kialakult helyzetett. Mi azt mondjuk neki,hogy ok testvérek,az anyja meg azt mondja,hogy neki ahoz a gyerekhez semmi koze nincs. Neki nincs más tesoja.Amiket leírtál lehet hogy segíthetnek,ki fogom probálni.
2. mizsu77 (válaszként erre: 1. - Anyuci88)
2014. jún. 26. 11:18
Én megpróbálnám, hogy külön programokat csinálni. Mármint apa külön egyszer az egyikkel egyszer a másikkal. Veled hogy jön ki a kislány? Az anyukával nem lehet mit csinálni, ha nem lehet vele beszélni sajnos. A gyerekekhez nem könnyű megtalálni az utat, de ha egyszer is rájön, hogy ott is jó veletek, akkor mondhat akármit az anyja. Amúgy a kislányban nincs benne ez a "babázhatnék"? Neki van a másik családban kisebb tesója? Mennyire vontátok bele a terhességbe? Ha veled jóban van, lehetne hogy apa elmenjen kamuból ide oda nem messzire, csak boltba stb. És addig megkérhetnéd a kislányt, hogy segítsen a baba körül. Állítólag ez segít édestesóknál is.
2014. jún. 26. 11:10
A férjemnek van egy lánya az elozo házasságábol és egy kozos kisfiunk is.A lány 7 éves a fiu 6 honápos.Amikor átjon azt szeretné,hogy az apja csak vele fogalkozzon,kiabál hogy tegye le a kicsit. Az anyja azt mondogatja neki,hogy ne hagyja az apjának,hogy torodjon a kicsivel,mert neki nem az apukája .PEDIG AZ.Ha mondjuk csak heti egyszer kétszer jonne akkor nem volna gond,hogy csak vele foglakozik,míg itt van,de napi szintem jon. Nem tudom,hogy érthetnénk meg vele,hogy a testvére nem az ellensége. Még édestestvéreknél is nehéz ezzel megbírkozni,nem még így,hogy az anyja tomi a fejét.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook