Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan fogyjak le? Kinek milyen módszer hozott eredményeket? fórum

Hogyan fogyjak le? Kinek milyen módszer hozott eredményeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. bd55e3f068 (válaszként erre: 63. - Havasigyopár)
2012. ápr. 17. 17:42
Először el kellene menni orvoshoz, mert az nagyon nincs rendjén, ha minden gyümölcstől és zöldségtől fáj a gyomrod.
65. bd55e3f068 (válaszként erre: 64. - Anna0129)
2012. ápr. 17. 17:32
A Dukanra még egy lékúra kész gyilkosságnak hangzik.
2012. ápr. 17. 08:53
Én is csak 5 kg-tól akartam megszabadulni, elkezdtem a Dukan diétát illetve tornázni és már csak 1 kg van hátra :) Nem kell nyers zöldséget enned, ez inkább a fehérjére épül.
2012. ápr. 17. 05:29

Szervusztok.

Arra adjatok tanácsot,hogy 4-5 kg-tol hogyan lehet megszabadulni,mert nem birom a nyers zödséget,gyümölcsöt,ugyanis fáj tóle az epém és gyomrom.Még ha párolva eszem is fáj s föleg éhségérzetem van.

válaszotokat megköszönöm.

62. bd55e3f068 (válaszként erre: 61. - Anna0129)
2012. ápr. 16. 18:03
Stephen Blauernek van egy Lékönyv című könyve. Könyvtárban és antikváriumban is biztos megtalálod a régebbi kiadásokat, abban jól le van írva, hogy mit hogy kell csinálni. Ha ennek akarsz nekiugrani, jobban teszed, ha nyáron fogsz neki, mikor már lesznek friss zöldségek, gyümölcsök.
2012. ápr. 16. 10:02

Sziasztok!

Egy jól megtervezett léböjtkúra receptjére lenne szükségem. Tudtok segíteni?

60. Anna0129 (válaszként erre: 59. - Criscito)
2012. ápr. 13. 12:59
Én nem mondtam hogy baj van vele, mindenki azt eszik amit akar, csak én a zöldséget jobban preferálom, ha már keményítőről van szó.
59. Criscito (válaszként erre: 58. - Anna0129)
2012. ápr. 12. 23:21
A rizs is összetett szénhidrát, tehát nem igazán értem, hogy mi vele a baj.
2012. ápr. 12. 21:43
Az ember keményítőszükségletét elsősorban növényi eredetű táplálékokból, gabonafélékből, burgonyából stb. nyeri.A táplálék szénhidráttartalmának nagy részét a keményítőknek kell adniuk. Az összes napi kalóriaszükséglet 50-60 %-át ajánlatos összetett szénhidrátokból( összetett cukor: pl keményítő) fedezni.
57. Criscito (válaszként erre: 56. - Bd55e3f068)
2012. ápr. 12. 20:18

Az a helyzet, hogy nincs mindenek felett álló diéta.

Hanem egy diéta van , a többi ( 90 napos, atkins, dukan stb. ) meg egy baromság ;)

56. bd55e3f068 (válaszként erre: 47. - AlBundy)
2012. ápr. 12. 16:54

Én nem kérdeztem, hogy miért nincs konkrét tökéletes diéta, hanem (egész pontosan Criscitotól) kérdeztem, hogy szerinte mégis mit jelent a professzionális diéta. Az utóbbira nem is kaptam rendes választ egyikőtöktől sem.


Rendben, nem fogyókúráról beszélsz, akkor ezt én hámoztam ki tévesen. Mivel a Hogyan fogyjak le? kérdéssel indító topikba írtad a 10 pontodat, talán elnézhető az asszociációs hiba.


A Föld eltérő pontjain igen más élelmet szolgáltat az anyaföld, és részben ehhez alkalmazkodva genetikailag is igen nagy lehet különbség ember és ember emésztése közt. Ezen kívül (bár sokat használom én is egyenértékű szinonímaként), az ember jó esetben nem egyszerűen táplálkozik, hanem étkezik. Értem itt ezalatt, hogy a gasztonómia a kultúra része. Ebbe beletartozik, hogy egyes alapanyagokra vonatkozhat erkölcsi, vallási tiltás, másoktól mémként idegenkednek, ill. gyakorlatias megoldásból más kiindulásianyagok fordulnak meg sűrűbben a konyhában, továbbá eltérő elkészítési módok vannak szokásban, és kultúránként, éghajlatonként más-más életritmusban élhetnek. Plusz még vegyük ide, hogy jelenleg sem 100%-ig tisztázott minden élettani folyamat, és valószínűsíthető, hogy a tudomány még nem állt meg a fejlődésben.

Szóval én nem csak nem hiszem, hogy létezne egy mindenek felett álló és mindenki számára jó diéta, hanem egyenesen tagadom.


A sztárdiéták és bogyók kárhoztatása kicsit megmosolyogtató, miközben az egyik legmenőbb szisztémát kántálod és fehérjeturmixot javasolsz.


Akár megvitathatnánk azt a pár pontot, amiben nem értünk egyet, de ilyen bigottsággal feleslegesnek tartom a további ellentétes felvetést.

55. Criscito (válaszként erre: 52. - Anna0129)
2012. ápr. 12. 15:38
Az pontosan mit jelent, hogy fedezi az ember napi keményítő szükségletét? Mennyi egy átlagos ember keményítő szükséglete?
54. Anna0129 (válaszként erre: 53. - AlBundy)
2012. ápr. 12. 15:34
Akkor megegyeztünk :D
53. AlBundy (válaszként erre: 52. - Anna0129)
2012. ápr. 12. 15:33
Sosem mondtam, hogy bajom van a zöldséggel. Engem a rizs jobban eltelít, de jó mindkettő..
52. Anna0129 (válaszként erre: 50. - AlBundy)
2012. ápr. 12. 15:28
Az ember napi keményítő szükségletét pontosan fedezi az "egészséges táplálkozás" miatt elfogyasztott napi zöldségmennyiség. Így a rizs fogyasztása feleslegessé válik, nem beszélve arról hogy zöldségek gazdagok antioxidánsokban, jótékony hatása van a koleszterinszintre és a cukorszintre. Jelentős mértékben életminőséget javíthatnak ezek a jótékony hatások.
2012. ápr. 12. 15:23

"A rizs fontos szénhidrát, amely megfelelő mennyiségű energiához juttatja a szervezetet. Koleszterinmentes, így bármilyen diéta alapja lehet. A barna változat magas rosttartalma hozzájárul a jó emésztéshez. A táplálkozási szakemberek nem véletlenül biztatnak a fogyasztására: a rizs kevés zsírt, cukrot és sót tartalmaz, ezért betegek vagy kórosan elhízottak étrendjében is szerepelhet.

Helyettesíthető vele a kenyér, a burgonya és az olajos magvak. A rizs semlegesíti az erős aromájú ételeket és fűszereket, tehát ideális köret."

(forrás: kiskegyed.hu - fogyás rizzsel)

50. AlBundy (válaszként erre: 49. - Anna0129)
2012. ápr. 12. 15:17
És ennek van valami értelmes oka is?:) Vagy csak mert azt írják?
49. Anna0129 (válaszként erre: 38. - AlBundy)
2012. ápr. 12. 15:14
Én a rizst kapásból kizárom, mint minden diéta.
2012. ápr. 12. 15:07
Ja és ez nem fogyókúr..:)
2012. ápr. 12. 15:07

"nincs egy mindenek felett álló és mindenki számára jó"

De van. Általános elvek és rendszer, amit a sok bogyó és sztárdiéta felrúg és állítja ez a tökéletes. Előszőr azt kérded miért nincs konkrét ami tökéletes, majd kijelented, hogy nincs ilyen?

Ez sapkás esetnek fest..

46. bd55e3f068 (válaszként erre: 44. - AlBundy)
2012. ápr. 12. 14:47

Felőlem márványba is vésetheted ezt a fogyókúrát, attól még nem válik semmissé az a sok mérésekkel, tanulmányokkal, tapasztalattal alátámasztott és működő diéta, amiben nem hiszel.

A dietetikusnak meg nem csak a lusta, pénzes fogyni vágyók kiszolgálása a dolga, de ebbe már kár belemenni.

45. bd55e3f068 (válaszként erre: 42. - AlBundy)
2012. ápr. 12. 14:44

Szerintem te nem érted, hogy én miről beszélek. Norbi egy a sok közül. Van egy csomó másik rendszer is, és nincs egy mindenek felett álló és mindenki számára jó.

Példaként kiragadnék egy dolgot abból, amit írtál. A napi 6-7 evés számomra nagyon sok. Én sokkal jobban érzem magam, mióta napi 5 alkalom helyett inkább háromszor eszek. Ettől még nem szólom le azt, akinek a több a jobb.

2012. ápr. 12. 14:40

Szerintem ezek már felesleges körök.

Biztos van jó dietetikus és kevésbé jó. Nem gondolom, hogy ők hülyeséget mondanak. Pont ugyanezeket az elveket fogják mondani. Egy rakás pénzért megteszik azt, hogy kiszámolják mennyit egyél. Amit amúgy utánajárással magadnak is meg tudsz tenni.

43. bd55e3f068 (válaszként erre: 41. - Criscito)
2012. ápr. 12. 14:32

"A dietetikus olyan szakember, akinek feladata: a gyógyítás a beteg élelmezésben, ezentúl tanácsadás különböző területeken, valamint a prevenció vagyis a korszerű kiegyensúlyozott táplálkozás megismertetése.

Dietetikusképzés [szerkesztés]


Felsőfokú dietetikusképzés számos egyetem (Semmelweis, Corvinus, Pécsi) egészségügyi ill. élelmezéstudományi főiskolai karán, külön szakirányként választható."

2012. ápr. 12. 14:26

Most csak abból kell kiindulni, hogy Norbi (akinek amúgy a ténykedését így önmagában értékelem) Updates menüsorára gondoltam egy időben én is munkába, de megnéztem és képtelenség számolni vele (csak a ch-t írja oda meg a gliko-t*kömtudja indexet). Nekem kevés az info, fehérje, zsír(?). Szóval az övé sem tökéletes, pedig nem hiszem, hogy nevével engedne hülyeséget reklámozni.

Az egészet egyénre kell szabni, nyílván a kalória is változékony, nem mindenkinek ugyanúgy működik. Ezért érdemes vezetni és akár heti rendszerességgel belenyúlni ha látod, hogy kevesebb/több kell, de ehhez nem kell orvos, csak számolási képesség.

41. Criscito (válaszként erre: 40. - Bd55e3f068)
2012. ápr. 12. 14:15
Elárulom, hogy az orvosok 90%-a ( de lehet, hogy most keveset mondtam ) semmit nem tud a diétákról és a táplálkozásról ;) A dietetikusoknál nem tudom milyen az arány, de sokkal szerintem ott sem jobb a helyzet.
2012. ápr. 12. 14:00
Meggyőződésem szerint meg az a professzionális diéta az, amit egy szakember (pl. orvos vagy dietetikus) állít össze előzetes alapos felmérés alapján személyre szabottan, és a későbbiekben szükséges ideig kontrollálja is. Aki ezt rá tudja húzni egy sémára, az vagy a professzionális vagy a diéta szót nem érti.
39. Criscito (válaszként erre: 37. - Bd55e3f068)
2012. ápr. 12. 13:39
Az amit AlBundy felvázolt. Igaz az még nem a teljes igazság, de kezdésnek bőven megfelelő. Persze még ezer meg egy dolog van amire oda kell figyelni, de kiindulási alapnak az tökéletes, ami abban a néhány pontban le van írva.
38. AlBundy (válaszként erre: 37. - Bd55e3f068)
2012. ápr. 12. 13:39

Tényleg nagyvonalakban:

Reggeli: rost(zabpehely, natúr)+gyümölcs+olajforrás (pl lenmagolaj)

Következő mondjuk 2 étkezés: rízs+hús (hal vagy csirke, max pulyka)

Edzés után proteinturmix (ebből be lehet esetleg iktatni még egyet)

Este (nem túl késő 2-3 órával lefekvés előtt ha lehet): kevés zöldség+hús

Mindez egyénre szabva kalóriákkal számolva stb.

Ehhez lehet egyéb kiegészítőt használni (mondjuk L-karnitin).

Ez tényleg nagyvonalkban mivel személyre szabottnak kell lennie, de valami ilyesmi a kiindulási alap..

37. bd55e3f068 (válaszként erre: 36. - Criscito)
2012. ápr. 12. 13:27
Mert szerinted mégis mi az a professzionális diéta?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook