Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan fogjunk le 10 kg-t? fórum

Hogyan fogjunk le 10 kg-t? (beszélgetős fórum)


1 2
35. fokhagyma (válaszként erre: 34. - Krisztikrisz)
2023. máj. 22. 15:52

Köszönöm, hogy leírtad, valahogy így gondoltam én is. Tegnap pl. háromszor ettem levest, és tényleg nem voltam éhes. Este sajnos azért már kellett egy kis szeletke vajas kenyér retekkel, de tényleg csak egy kicsi. Napközben még almát ettem.

Igazad van, nagyon kell a mozgás a fogyáshoz, de sajnos, egyéb bajaim miatt éppen az nem megy.

Levesezek tovább, remélem, beválik.

34. krisztikrisz (válaszként erre: 31. - Fokhagyma)
2023. máj. 22. 13:03
Levesből lehet bármennyit, bármikor enni, amíg jólesik, mert úgyis táplál, éhséget nyom el és csak folyadék. Csak nagyüzemben kell gyártani a leveseket! 😊
33. krisztikrisz (válaszként erre: 31. - Fokhagyma)
2023. máj. 22. 13:01
Ha fogyni akartam, csak levest (bármilyet) ettem hetekig, amikor csak megkívántam. Mellette persze eljártam mozogni. A szilárd táplálékot nagyon megkívánja az ember, akkor megettem egy almát vagy répát, amit el lehet ropogtatni. Az éhséget mindig folyadékkal, levesekkel nyomtam el. A szénhidrátot kerültem, ha valami édeset kívántam, inkább mazsoláztam, vagy megittam egy kakaót, tejeskávét, néha bűnözésként megettem egy csík étcsokit. A mozgás csak felgyorsítja a fogyást véleményem szerint. Úgyhogy nagyjából ennyi, de pár hónap alatt végez azzal a pár 10 kilóval az ember, ha kitartó.
32. krisztikrisz (válaszként erre: 31. - Fokhagyma)
2023. máj. 22. 12:54
Volt egy régi Fókusz riport (olyan 2009 tájéka), ott egy túlsúlyos család dobálta le a kilókat, de ilyen 50, 90 kilókra kell gondolni, mindezt 1 év alatt! Elmondta a családfő hogy mi a titok: reggel úgy ahogy esznek, de amúgy leveseket, folyadékot, zöldséget, gyümölcsöt, de nem viszik túlzásba, és elmennek futni vagy kondigéppel edzenek. Mutatták a nadrágjaikat, nagyjából kétszer fértek bele, mert mázsás súlyuk volt. Azt mondták, csak az eleje nehéz, utána már gyorsan megy! Ilyen 5-7 kilókat fogyogattak 1 hónap alatt, szerintem brutális teljesítmény! De élvezték, mert mosolyogva csinálták, az egészségük és a vérnyomásuk is helyrejött.
31. fokhagyma (válaszként erre: 30. - Krisztikrisz)
2023. máj. 20. 19:56

Örülök, hogy írtad a leveseket. Korábban nem voltam nagy leveses, és munka mellett mindig egyszerűbb volt a családnak is egytál ételt csinálni.

Mostanában egyre jobban kívánom a levest, és egyre többször eszem csak azt ebédre, másodikat nem. Ha marad, még vacsorára is. Lehet, hogy a szervezetem bölcsebb, mint én magam, és tudja, hogy levest kell enni?

Szeretném a segítségedet kérni, illetve azt, hogy hogyan csinálod. Gondolom, ebédre eszed a levest. Mit fogyasztasz reggel, este vagy napközben? Mennyi levest eszel egyszerre? Jóllakásig, vagy korlátozottan? Nagyon jó lenne, ha ezzel a leves módszerrel tudnék fogyni. Köszönöm, ha megosztod a tapasztalataidat.

30. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 19. 23:08
Levesekkel, csak hozzá kell szoknod hogy egy-két hétig nem veszel magadhoz szilárd táplálékot. Amúgy a levesek nagyon egészségesek és könnyebben lemennek a fölös kilók. Főleg ha még mozogsz is mellé. Időnként be lehet iktatni. Én így fogytam le, semmi bajom nem volt tőle. Ha szilárdat kívánsz, akkor is zöldséget, gyümölcsöt eszel.
29. Channa* (válaszként erre: 28. - Libikóka)
2023. máj. 18. 20:55

Nekem annyiból könnyű, hogy sosem ettem sokat, mert otthon az volt, hogy én lány vagyok, elég a kevesebb is.

Már írtam példát, hogy nálunk egy dinnye úgy volt osztva, hogy a negyedet félbe végták és az volt az enyém és a húgomé, és a maradék 3 db negyed dinnye anyué, apué és a bátyánké. A szülők felnőttek a bátyánk meg fiú, így neki több kell:DDD


Ehhez szoktunk a húgommal, ez meg is maradt.


És sajnos a pajzsmirigy betegségem miatt, el tudnék hízni, csak van ez a rossz szokásom, mármint az, hogy nem szeretek enni;)


Mindennek meg van az ára! Ha valaki nem akar elhízott lenni, akkor valamilyen módon ezt meg kell fizetni. Ez esetben azzal, hogy kevesebbet eszik...

el kell dönteni, hogy mennyire fontos a cél. Ha nagyon, akkor csinálni kell. Semmit nem lehet úgy csinálni, hogy majd lesz valahogy. Bele kell állni.


Ja, és persze itt jön az életmód váltás, hiszen, miután a kevesebb étellel lemegy a felesleg, akkor nem szabad visszatérni a kőműves adaghoz! ezt egy életen át kell tartani...

28. libikóka (válaszként erre: 27. - Channa*)
2023. máj. 18. 18:45

Sok mindenben igazad van,,de a kiindulási pont az nálad ,hogy mint írtad sosem voltál elhízva.

Igen egy hízásra nem vagy kevésbé hajlamos megteheti ezt amiket írsz.

Aki hajlamos a hízásra,,vagy csak jó étvágya van,,szeret enni,,ott ezek a dolgok már borulnak mert meg kell változtatni a dolgokat,,nem fog jóllakni egy levestől,,vagy napi egy kajától.

27. Channa* (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 18. 14:35

A csodaszereket nem ajánlanám több ok miatt.


A legtöbb mellett diétázni kell! És ha diétázol, akkor mindenképp lefogysz, nem kell + több ezret fizetni egy csodabogyónak hitt valamiért.


A másik: ha használ, akkor valószínű, hogy vannak mellékhatásai is. Régen hallottuk, hogy infarktust kapott több ember az egyik fogyasztószertől, többeknek szívelégtelensége lett, stb!


Én a kevesebb evésre szavazok inkább, azaz mennyiségben kevesebbre, de mindent enni.


Tudom, hogy sokan ördögtől valónak gondolják az én étkezésemet, de köszönöm jól vagyok és szuper az energiám is és minden és sosem voltam még elhízva.


Tehát, én napi kb. 1200 kalóriát eszek. 1-2 alkalommal eszek naponta. Igen, van olyan, hogy csak csokit vagy péksütit eszek, és van olyan, hogy csak 1 párizsis zsömlét, vagy pl. hétvégén tuti, hogy csak késő délután eszek 1 adag (én adagom) általam főzött ételt.

Minden nap tornázok kb. 20-60 percet. Ez attól függ, hogy mennyire van kedvem. A torna nem azért van, hogy a súlyomat tartsam, hanem a mozgás miatt, ugyan is ülő munkát végzek.

Ja, ha bent dolgozok, akkor reggel eszek egy szendvicset és este 17-18 között amit főztem.


Az, hogy egyél kevesebbet és mozogj többet, nem megy! A mozgás több energiát igényel, azaz többet kell enni!


Ha nem csak tinglitangi tornát csinálok, akkor tuti, hogy a torna után eszek akkor is, ha előtte már ettem háromszor aznap;)


Sosem nézem, hogy mikor és mennyit eszek. Akkor eszek, ha éhes vagyok és annyit, amennyi kell. Van egy adagom, ennyit bírok, hiába akarnék kétszer annyit enni, nem fér el bennem. Ez a megszokás része. Az én adagom egy főtt ételnél, pl. kb. 100 gr rizs+1 v. 2 szelet rántotthús (kb. 15-20 dkg) + savanyúság.

Hétvégén, ha főzök levest, akkor legtöbbször kora délután eszek belőle és sokszor aznap már mást nem eszek, mert nem vagyok éhes, ha még is, akkor szemrebbenés nélkül eszek, akár este 10-kor is, ha éhesnek érzem magam.

Igaz, az én leveseimben van hús és rengeteg zöldség+tészta is, így laktatóak.


Szerintem, ahhoz szoktasd magad hozzá, hogy ne hatalmas adagokat egyél, hanem az életmódodhoz igazodó um. lányos adagokat;)

26. fokhagyma (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 18. 11:40
Sikeres fogyást neked! Remélem, megtalálod azt a módszert, ami számodra jó lesz.
25. fokhagyma (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2023. máj. 18. 11:39

Kedves Napsugár!

Nagyon keményen fogalmaztál. Attól, ha valaki csak egyszer eszik naponta, még nem szabad szellemileg visszamaradottnak nevezni. Azt írhatod, hogy nem értesz vele egyet, de lásd be, amit írtál, bizony sértő.

2023. máj. 18. 11:06

Kedves Hoxa tagok!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a hozzászólást, jó tanácsot, segítséget! Megkaptam azokat a válaszokat amiket szerettem volna. Táplálkozás, mozgás, életmódváltás.

Kíváncsi voltam, hogy ilyen zsírégető "csodaszereket" fog-e valaki ajánlani. De egyelőre nem volt ilyenről szó (szerencsére).

23. Bichi (válaszként erre: 19. - Levarosbukta)
2023. máj. 18. 10:28

Az életmódváltás nagyon mást jelent, mint hogy hánykor kel fel valaki...

Gyakorlatilag annyi, hogy minden ember tisztában van vele, hogy miért is hízik meg. Van aki sokat eszik, van aki bár alig eszik, de olyanokat, amit nem kell. És van egy nagy réteg, akinek akár még nem is a kajálással van a fő gond, hanem a mozgásszegény életével, aki ül a kocsiban, ül az irodában, és ül otthon a kanapén.

Az életmódváltás azt jelenti, hogy módosítsd azt a részt, ami rád vonatkozik, és a hízáshoz vezet, és hát ez mind egyéni.

És hát itt jön be az előre szabott diéták hülyesége, mert mondhatom én, hogy egyél halat meg zöldséget, ha nem szereted, de ettől még kizártnak tartom, hogy lenne olyan ember, aki ne találná meg a számára kedvező alternatív lehetőségeket, amit hosszútávon tud tartani. Mert hiába fogy le valaki 10 kilót, az simán visszajön csőstöl, amint abbahagyja a fogyókúráját...

Az én családom ékes példa erre, én ha csak nem jön közbe valami hormonális, vagy egyéb betegség kizárt, hogy meghízzak, mert inkább nem eszem, de akkor sem eszek meg olyat, ami nekem nem fér bele. És ezt nem teszem meg buliban/vendégségben sem, lévén nekem ez fontos. A férjem nem eszik extrém sokat, mégis van rajta felesleg, mert nem mozog. Amint nekiáll sportolni máris olvadnak le a kilók róla, pedig nem fiatal, és pont ugyanazt eszi.

22. Channa* (válaszként erre: 19. - Levarosbukta)
2023. máj. 18. 10:11

Én ezt már annyiszor kérdeztem, de választ még sosem kaptam.


Számomra az is életmódváltás, hogy pl. eddig naponta egyszer ettem 1200 kalóriát, holnaptól pedig naponta kétszer eszek 1200 kalóriát, mert ugye a napi 1 evés, az egészségtelen;)


Ha az életmódváltás azt jelenti, hogy innentől nem ehetek cukros, lisztes, tejes ételeket, csak zöldséget és húst, akkor számomra kivitelezhetetlen lenne a fogyás;)


A megvonásokat nem viselem jól.

21. Channa* (válaszként erre: 16. - Globus)
2023. máj. 18. 10:07

Ez nem teljesen igaz;)

Én legtöbbször naponta egyszer eszek és nem hízok.

Ez az egy evés, nem azt jelenti, hogy több ezer kalóriát magamba tömök, hanem csak az én adagomat.

20. libikóka (válaszként erre: 19. - Levarosbukta)
2023. máj. 18. 09:52

Nem mindegy hogy ki mit dolgozik.

Nen mindegy ki mit eszik.

Nem mindegy ki hány éves.

Nem mindegy ki mennyit eszik.

Nem mindegy mit szeret.

Ha hízik ezekhez képest kell változtatni.

19. levarosbukta (válaszként erre: 9. - Dominós)
2023. máj. 18. 09:39
Mindig ezzel az életmódváltással jöttök. Attól még senki nem fogyott le hogy reggel 6 helyett hétkor kelt, vagy 10 helyett 11-kor feküdt le. Amúgy meg aki lenyom 8 vagy 10 órát a melóhelyen hazamegy és teszi a házifeladatát ugyan milyen életmódváltozást lehetne végrehajtani. Meg egyáltalán mit is értetek az életmódváltás alatt?
2023. máj. 18. 08:47
Az időszakos böjt nem rossz,,aki fogyni akar olyan nincs hogy ne legyen valami megszorítás az előzőekhez képest.
17. ab443a467a (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2023. máj. 18. 08:30
OMAD? One meal a day? Nem ismerős? Az időszakos böjt egyik formája.
16. globus (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2023. máj. 18. 08:27
Nem értek hozzá, és ilyen sarkosan sem fogalmaznék. De az biztos, hogy logikailag tuti hízáshoz vezető út. Gyakorlatban ugyanaz, mint az egész nap nem eszek, de este telezabálom magam...
15. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Bichi)
2023. máj. 18. 07:53
Aki úgy él, hogy naponta 1x eszik, és beviszi a napi kcal-szükségletet, vagy annak a többszörösét = lelke rajta! Az véleményem szerint finom fogalmazva is: szellemileg kissé visszamaradott. :))
14. 55Judit (válaszként erre: 13. - Bichi)
2023. máj. 18. 07:34
Kimondtad a kulcsszót: akaraterő. Ezzel lehet kialakítani a helyes életmódot és nem az ilyen-olyan diétákkal. Ez nekem is megy.
13. Bichi (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2023. máj. 18. 07:12

A "bármit, bármikor" eleve megdől azzal, hogy pont az időkorlát az, ami ennek az alapja. Ehhez pont annyi odafigyelés kell, mint bármilyen más diétához, és hát nem kevés ember van, aki 1 étkezéssel simán beviszi a napi kalóriamennyiséget :DDDDD.

Én inkább figyel arra, hogy mit eszem, de azt valóban bármikor, és akár életem végéig. Igaz nekem van akaraterőm, és nekem fontosabb a magamnak kialakított és betartott életmód/sport, mint a többségnek, pláne az én koromban :DDDDDDD

12. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Bichi)
2023. máj. 18. 06:49

A "minden megvonás nélkül" ez esetben azt jelenti, hogy bármit, bármikor ehetünk, csak éppen figyeljünk oda, hogy mennyit! A szervezet majd jelzi, hogy mennyi az annyi, addig és ne tovább!

És persze, valamicske kis mozgás sem árt, én pl. amikor tehetem sétálok, gyalogolok, nem kell semmi megerőltető tornagyakorlatokra gondolni.

11. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Bichi)
2023. máj. 18. 06:45

Igen, ilyen is van.

Nekem már könnyű volt lemondanom a reggeliről, mivel hosszú évek alatt az egyik munkahelyemen leszoktattak róla. Így a d.e. 11,00-től este 19,00-ig bőven belefér napi 3-4 étkezés. A lefekvésig (23 óra!) eszembe sem jut, hogy egyek!

11-kor ebéd, 14-kor pár falat uzsonna, 16-kor egy csésze tea, 17,30-kor vacsora. Ha kell, 18,30-kor pótvacsi, de az már csak pár falat keksz, az utóbbi időben inkább 2 szem pezsgőtabletta 3 deci vizben! :))

Van, akinek a 8-16-ig vált be, változó.

Többen vannak, akik szépen fokozatosan tolták, étkezési idő kezdetét, végét, mire megszokta a szervezete az új étkezési időpontot.

De kinek mi a jó, azt kell követni.


Ahogyan a cikkben a doki is mondja, a szervezetnek naponta szüksége van 14-16 étkezési szünetre ahhoz, hogy az emésztésre és a pihenésre!! is maradjon ideje!

Ha csak 14 óra pihenést adsz neki, akkor neked étkezésre van napi 10 órád, már az is jobb, mint napi 12-13 órán keresztül enni + nassolni!

10. globus
2023. máj. 17. 21:49
Hanyatt döntve, kétfelől leszorítva, hogy meg se moccanjon.
2023. máj. 17. 21:40
Életmódváltással, nem fogyókúrával.
2023. máj. 17. 21:12

Face-n nézz be az "Életmódváltás éhezés nélkül valódi fogyással!" csoportba! Nem az én csoportom, de én is benne vagyok év eleje óta. Igaz, én csak 4 kg-t akartam leadni, meg valami egyszerű online tornát kerestem, de mostanra az 5 kg is lement és én - a világ lustája - napi szinten tornázom.

Van olyan, akinek több 10 kg ment le - persze nem egyik napról a másikra, hanem fokozatosan!

Nem kell semmit megvenni, nem erőltetnek rád semmit - ellenben rengeteg hasznos tanácsot kapsz és segítséget.

7. Bichi (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2023. máj. 17. 20:11
Nekem mondjuk ez pont megvonás, hogy 8 óra van arra, hogy egyek. Vagy reggel lennék rohadt éhes, vagy este, igaz én korlátozom a szénhidrátot, és hát ha este 7-kor ennék utoljára, éjfélig, mire lefekszem éhen vesznék...
2023. máj. 17. 19:55

Már másfél éve étkezek az időszakos böjt szerint (8/16), nem tiltok magamtól semmit, csak mértékkel, odafigyeléssel, és nyáron több, télen kevesebb mozgással, napi sétával, gyaloglással.


[link]


Éppen ma találtam a neten róla egy linket, azt nagyon-nagyon ajánlom elolvasásra.

Ismétlem: semmi megvonás, mert attól egy idő után besokall a szervezet, és falási rohamokat eredményez. Csak módjával, többet ésszel, mint erővel.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook