Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan beszéljem meg a lányommal a gondokat? fórum

Hogyan beszéljem meg a lányommal a gondokat? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. gránátalma1 (válaszként erre: 40. - Madul)
2008. nov. 18. 16:03

Kedves Tőled! :-)


Megpróbálok megtenni mindent, szavak nélkül :-) ,rávezetni az élet rejtelmeire! *) Nagyon remélem,hogy sikerül.

Köszönöm szépen Mindenkinek még1szer :-)

40. madul (válaszként erre: 39. - Gránátalma1)
2008. nov. 18. 15:07
Látszik hogy nagyon szerető és gondoskodó anya vagy!:-) Írígylem a kapcsolatotokat! Biztosan csak bele kell rázódnia, ahogyan írtad is. Nem könnyű feladat egyikőtöknek sem. Kívánom Nektek a legjobbakat és hogy mihamarabb rendeződjön ez az időszak! Kitartás!:-)
39. gránátalma1 (válaszként erre: 37. - Madul)
2008. nov. 18. 13:52

De igen,értelek:-)!Egyáltalán nem állítom,hogy tökéletes vagyok,de mindig igyekeztem számára a legjobbat és a legtöbbet adni mindabból,amit csak egy anya adhat.

A hibáimmal is maximálisan tisztában vagyok.A lányom nagyon büszke rám,s úgy általában ugyanúgy gondoljuk a dolgokat mindketten,csak ez a rendeten lakás bánt, az,hogy nem igazán házias,meg az,hogy lehet ,hogy én rontottam el.


Állítása szerint a világ legjobb édesanyja az övé,ami nekem nagyon jó visszaigazolás az elmúlt 24 évre :-)

De3 még akkor sem tudom,hogy ezt hogy beszéljem meg Vele.

Lehet,hogy tényleg csak időre van szüksége,meg kell szoknia,hogy már nem vagyok mindig mellette.Elképzelem azt is,hogy megrettent a rá váró feladatoktól(ő mossa a saját ruháit,SŐT még egy másik személyről is gondoskodnia kell,nincs az ha ez nem ízlik,anyuci majd készít másikat stb.)...

Megpróbálok mosz (is) az Ő fejével gondolkodni,hátha jutok majd tovább :-)

2008. nov. 18. 12:02
a húgim detto ilyen! otthon nagyon rendet tartottunk,hisz valahogy elképzelehetetlennek tartottuk,hogy "szaladjon" a szobánk! viszont most,hogy különköltözött a párjával háááát sokszor olyan a lakásuk,mintha bomba robbant volna,vagy háború lenne :D Anyut is zavarja, de nem szól bele,sőt viccesen próbálja kezelni a helyzetet :) szerintem nem kell ezen, túl stresszelni magad,majd belerázódnak a lányodék,fogd fel,hogy ez egy átmeneti időszak :) és kezeld lazán ,ne azt érezze a lányod,hogy nem tetszik neked és hogy zavar,ahogyan és amilyen környeztben élnek! ez lehet,hogy anyaként nem könnyű, de ha nekik jó, akkor próbáld meg elfogadni a helyzetet vagy pedig barátnőként szeretettel, kedvesen terelgetni a lányod :)
37. madul (válaszként erre: 30. - Gránátalma1)
2008. nov. 18. 11:48

Sajnálom hogy nem azt olvastad ki a soraimból amit szántam:-( Néha látni kell a saját hibánkat is. Én nem hiszem hogy csak a lányod a hunyó. Nem venné bántásnak a tanácsaidat ha nem lenne oka rá.

Ismétlem, nem bántani akarlak! De lehet hogy az ő szemében nem minden úgy jó ahogy Te csinálod. Ha mégis, ez úgyis kiforrja magát és(már ezt is írtam:-) hozzád forul majd.:-)

36. 79c4a8a7a1 (válaszként erre: 25. - Gránátalma1)
2008. nov. 18. 11:36
Megértelek, egy anya csak jót akar a gyerekének. Felmenteni ami alól lehet, hogy inkább a tanulásra fordítsa az idejét, mert abból lesz valami. Az viszont baj, hogy ő minden jó szándékú figyelmeztetést rosszul fog fel. Azért remélem sikerül megoldani a problémát. Most is neked kell türelmesnek lenned, kicsit ráhagyni talán (nem tudom), hátha észreveszi magát. Ha nem csak a szerelem lesz a legfontosabb, vagy esetleg nem lesz ő már neki, lehet hogy rájön dolgokra. Szurkolok...
35. gránátalma1 (válaszként erre: 34. - Monika1225)
2008. nov. 18. 11:27

Nagyon bízom Benne !


Köszönöm :-)

34. monika1225 (válaszként erre: 32. - Gránátalma1)
2008. nov. 18. 11:25
Hidd el , belejön a lányod!
2008. nov. 18. 11:20
Ha kezdetektől fogva jó a viszony a gyermekekkel,bármit meglehet beszélni,mi már kicsi korultól fogva "kerekasztal"beszélgetéseket folytattunk./ez kezdődött azzal,miért nem vehetünk meg bármit az üzletben/Mikor már nagyok lettek,akkor is mindenki elmondta saját véleményemét,bármi promléma adodótt,és megoldottuk családon belül.
32. gránátalma1 (válaszként erre: 31. - Szmandi73)
2008. nov. 18. 11:19

Mind' erre én is gondoltam,nagyon megnyugtató olvasni a soraid:-)!

Szerencsére szinte minden másnap beszélünk,nagyon szeretjük egymást,csak ez a renddel-tisztasággal való kapcsolatán szeretnék javítani,nehogy a kapcsolata bánja:-(,olyan nagyon szerelmes,s végre én úgy örülök ennek!Az a fiú van mellette VÉGRE akiröl mindig álmodott!Szeretném,ha nagyon boldog lenne!Megpróbálom rávezetni a dolgokra,anélkül,hogy észre venné!

Köszönöm Mindenki válaszát,olyan jó,hogy itt beszélhetek róla.

2008. nov. 18. 11:03
Szerintem nem a piszkálás és a beleszólás a lányod problémája, hiszen egy jó anya-lánya kapcsolatba ez is beleférne. Valószínű, nála a tőled való elszakadás okozza ezt a negativitást irányodba. Lehet, hogy nem pont olyan a helyzet, amibe került, mint ahogy elképzelte, csak ezt nagyon nehéz bárkinek is bevallani. Meg kell szoknia az önállóságot, minden velejárójával együtt. Te számára tökéletes vagy, ami az ő tökéletlenségét, gyengeségét még inkább erősíti saját magában. Szeretne úgy megfelelni a kihívásoknak, mint te, de ez még nem megy neki, hiszen most kezdte, még tanulnia kell. Szerintem a legfontosabb most a türelem és a szeretet, éreznie kell, hogy elfogadod őt ilyennek is, még ha nem is tud az elvárásoknak megfelelni! Próbáld meg úgy terelni a beszélgetésiteket, hogy magától mondja el a problémáit, ne kezdd azzal, hogy a hibáit sorolod, mert be fog zárkózni irányodba. Most is tudja ő, hogy te jót akarsz, mert a kapcsolatotok erről szólt és erről szól. Más élethelyzetbe került, ami számára még szokatlan. Egyetértek Szamócával, picit hagyni kell, és ő fog megkeresni, mert tudja, hogy nálad mindig meghallgatásra és jó tanácsokra számíthat! Türelem, és meglátod, minden rendbe jön!
30. gránátalma1 (válaszként erre: 27. - Madul)
2008. nov. 18. 11:03

Mindig leültünk,megbeszéltük a dolgokat szépen.Most nem megy.Mindenen lázad,bántó szándékot lát minden szóban.

Ezelőtt igenis úgy működött "néha jeleztem,egy szempillantással a rendre utaló igényem :-)" elég volt CSAK ennyi :-)

2008. nov. 18. 10:59

Szerintem nyelj nagyokat továbbra is, tapasztalja mega a lányod az életet. Kell néha egy kis kudarc is, nem óvhatod meg mindentől. És az, hogy nincs rend, nem hiszem, hogy a lányod rossz irányba terelése miatt van. talán nincs ideje, vagy kedve takarítani. Nézd el neki. és hagyd hadd élje az életét. ha szüksége lesz rád, biztos megkeres, és akkor majd elfogadja a tanácsodat.

összetettem, volna a két kezem, ha ilyen segítőkész anyám lett volna.

Viszont, ha hagyod érvényesülni, talán magától is belátóbb lesz irányodban. :))

28. gránátalma1 (válaszként erre: 19. - Cyntia)
2008. nov. 18. 10:57

Akor amikor láttam előre a "bajt" én nem mondtam ki semmit,csak javasoltam,hogy lassabban a tempóval.Érezte Ő,hogy valami nem tökéletes,én nem szótam bele,csak tudtam a végét,és amikor megtörtént a szakítás,mindketten sírtunk egy hétig,Ő sajnálta a srácot,én meg az én egyetlen Kincsemet.

Sosem mondtam még "ugye én megmondtam.."

27. madul (válaszként erre: 17. - Gránátalma1)
2008. nov. 18. 10:56

Szia Gránátalma!

Miért ne ülsz le beszélgetni a lányoddal? Ezt csak Ti ketten tudjátok megoldani.

"néha jeleztem,egy szempillantással a rendre utaló igényem :-)" Lehet hogy pont ez ellen tüntet. Most már nem Te vagy a "főnök", nincs beleszólásod a dolgaiba.Hagyd hogy élje a saját életét, ha nem boldogul, úgyis Te leszel az akitől segítséget kér. Felnőtt ember, már nincs szüksége terelgetésre.

Minden bántás nélkül írom ezt Neked. Az én apám még mindig mindent jobban tud(na)nálam. Nagyon rossz érzés, elhiheted.Az én főztöm soha nem lesz olyan finom mint az övéké stb.

Nem is kérek tanácsot tőlük semmiben.

2008. nov. 18. 10:53

Attól, hogy a Te szemednek ott rendetlenség van, még nem biztos, hogy nekik is! Magamból kiindulva, ha én rendet rakok, kitakaritok, azt mondom, hogy kész vagyok. De ha anyám betenné a lábát a lakásomba, tutira minimum 3 órahosszáig takarítana! A rend nagyon relatív, ami téged zavar az a lányodat nem, és ezekszerint a fiut se! Amint a fiú szóvá teszi , hidd el egyből megcsinálja, mert nem az anyja mondta, hanem a szerelme! Az is lehet hogy a lányodnak egyszerüen elege van abból a rendből amit te tartasz otthon , s ezért most kicsit elengedte magát! idővel előjön belőle is, hogy rendben hamarabb megtaláldokgokat, s a kosz se tünik el magától!

hívd el őket magadhoz, és látni érezni fogják a különbséget....Nem mindenki igényli a főtt ételt, lehet egyszerübb nekik gyorsan bekapni valamit utközben, vagy hideget enni! Mindenki azt eszik amit szeret, nem amit elétesz a mama!Főleg nem felnőtt korban! De ha nálad esznek mint vendégek, valami finomat, és a fiú szeretne máskor is enni olyat akkor előbb utobb az az Ő lakásukban is megfog főni!!!


Hidd el tapasztalat, hamarabb megcsinálja majd a lányod, ha Ő , Ők igénylik!! De ha Te mondod, akkor már csak azért se! Persze ez sok időbe ( hónapokba fog telni) addig meg nem tudsz mást tenni mint csendbe lenni


Vagy kérdezd meg hogy segíthetsz e valamit, nem biztos hogy jó ha megcsinálod helyette , kérés nélkül!! Én utálom ha az anyám be teszi a lábát a konyhámba!!! van neki sajátja....ott élje ki magát

25. gránátalma1 (válaszként erre: 21. - 79c4a8a7a1)
2008. nov. 18. 10:49

Itthon is gyakran kellet "pislognom" a rendetlenség láttán:-),de mindig kapcsolt,megcsinálta.Próbáltam a házimunka alól mentesíteni,mert tanult folyamatosan,6 éves korától ezidáig.Bevallom,elkényeztettem,pl.ágyba vittem a reggelijét, mindig én mostam rá,még a cipőjét is kitisztítottam,a férjem mindig mondja is,hogy túlzása vittem,nem kellett volna ennyire ki..... a se...t.

De ez már így történt,most meg töröm a fejem,mi legyen,már éjszaka is ezen gondolkodom.

24. ce8b002a07 (válaszként erre: 6. - Gránátalma1)
2008. nov. 18. 10:49

Ez már az Ő élete, és elrontani is joga van, rumlisnak lenni is joga van. Az már gáz, ha nem főz, mert rendesen kell enniük. Nem kellene kritizálni, ha ők így jól érzik magukat, akkor had legyenek kuplerájban. Ha elfogy a tányér/ruha úgyis mosni/mosogatni kell.


Én inkább a helyedben néha vinnék neki egy nagy adag házi kosztot, elhívnám moziba/színházba.


Most már fel kell fognod, hogy önálló ember, és maximum a barátnője lehetsz, nem a bírája.


Ha nem takarít a srác kedvéért, azért a srác is hibás. Majd érezteti vele, ha nem tetszik neki, de ez már a KETTŐJÜK DOLGA!!


Bíznod kell abban, hogy Te jól nevelted, és ha levetkőzi ezt a korszakot, majd meglátod, mindent rendben találsz. Addig meg dőljél hátra, és ne kritizáld, mert csak elrontod a kapcsolatotokat.

23. Sirga (válaszként erre: 6. - Gránátalma1)
2008. nov. 18. 10:45

Először valami olyasmire gondoltam, amit anyám mondott nekem: "Ne várd, hogy felnőttként kezeljelek, ha gyerekesen viselkedsz!" Szerintem próbálj meg leülni, beszélgetni vele egy olyan időpontban, mikor tud csak Rád figyelni, és tényleg baráti hangnemben mondd el neki ezt!(Hozzáteszem: anyám mindig hasonlóval akaszt ki. Nem tudom, Nálatok hogy működik, de ő csak a rosszat teszi szóvá, dicséret el nem hagyná a száját! Mindha a jót nem látná... )A másik - ami szintén nem működik nálunk -: "mindig belátta, hogy igazam van" - ez fordítva is igaz? Ha igen - és Te is belátod, ha tévedsz -, akkor tényleg a beszélgetést látom megoldásnak. De én még mindig vallom: a szülői is tévedhet, és neki is kell tudni a gyerekétől bocsánatot kérni!

Sok sikert! :)

22. gránátalma1 (válaszként erre: 12. - 7934d1ac97)
2008. nov. 18. 10:41

Persze,próbáltam,SŐT teszem is mindig ha náluk vagyok.Legutóbb például javasoltam neki,mit készítsen a párja számára mire hazaér munkából.

Elmondtam,mit hogyan,meddig,és elkészítette.Nagyon fini lett!


A másik dolog amin rágódom,mi lesz ha baba lesz,ha most úszik minden?Most még szinte semmi tennivaló nincs,illetve nem lenne más,csak a környezetük renben tartása.Hmmm?

2008. nov. 18. 10:39
Hát igen, kb. én is ilyen tájban költöztem el otthonról albérletbe. Nem sokat voltam otthon, ezért nem is nagyon kellett főzni, de mindig tisztaság volt. Mondjuk én már 12 éves koromtól egydül mostam, takarítottam otthon, aztán szépen lassan főzni is megtanultam. Anyukámnak nem volt aggódnivalója, nem is szólt bele mit hogyan csinálok, elég önálló voltam. Nem mondom, hogy nem voltak gondok, de csak addig amíg otthon voltam, és ezek inkább a fiús dolgokra vonatkoztak. Nem tudom, hogy amíg otthon volt a lány mennyit foglalkozott a háztartási munkákkal, de 24 évesen már azért bőven illik tudni maga körül rendet tartani, pláne, ha fiúval él. Vagy annyira nincs rá igény?
20. 95897bc429 (válaszként erre: 6. - Gránátalma1)
2008. nov. 18. 10:37

Szerintem ne piszkáld és ne mond neki meg hogy mit tegyen. Ezzel csak a szakadékot mélyíted a kettőtök kapcsolatában. Majd egy kis idő után rádöbben, hogy nem csak a szerelem és az azzal járó kellemes dolgok vannak egy kapcsolatbna. És majd ezután tudja, hogy a párját nem csak a szex érdekli, hanme a tiszta lakás, főtt étel az asztalon.

Lehet hogy nem pont ennél a fiúnál döbben rá, mert addigra így elhagyja, de a következőnél tuti tudni fogja mit is kell tennie!

19. Cyntia (válaszként erre: 17. - Gránátalma1)
2008. nov. 18. 10:36

Na erről beszélek!

Ha ezt mondod: hogy én úgyis tudom, hogy mi lesz a vége, meg ehhez hasonlók: akkor beszugerálod, hogy rossz legyen.. Érted? Miért nem lehet magad kivonni ebből? Annyira nagy kérés ez?

Nekem csak úgy sikerült, hogy jól elköltöztem. Most egy évben 2 x látjuk egymást. Így legalább nem kell azt hallgatnom, hogy: ugye én megmondtam..

18. szamóca41 (válaszként erre: 17. - Gránátalma1)
2008. nov. 18. 10:35

Látod?!

Neked is önállóságra volt szükséged,biztos,hogy Ő is ezt szeretné most.

De tényleg vigyázz,mert nagyon megkeserítheted ezzel az életét./annak ellenére,hogy biztos vagyok benne,hogy csak jót akarsz/

2008. nov. 18. 10:30

A lányom egy fantasztikusan kedves,szeretni való teremtés.Eddig nem volt gond amíg itthon lakott velünk,esetleg néha jeleztem,egy szempillantással a rendre utaló igényem :-),fél szavakból értettük egymást,a véleményem mindig meghallgatta,mindig tisztában volt azzal,hogy csak neki szeretnék jót!



Az,hogy belátta(utólag),hogy "igazam volt":pl.18 évesen lett igazán szerelmes,az a NAGY szerelem (részéről láttam,csak sajnos)teljesen elvette az eszét,Akkor már sejtettem a NAGY szerelem végét,hogy hogyan is fog alakulni,amikor 1-2 hónap eltelt.Elég volt látnom a fiút.Nagyon jó emberismerő vagyok,sajnos pontosan úgy történt minden,ahogyan azt előre sejtettem,de tudtam,hogy hiába is tiltanám,ezt meg kell tapasztalnia a saját bőrén,hisz anno én sem hallgattam senkire ebben a témában.

2008. nov. 18. 10:29

Ha jól veszem ki a szavaidból,jó volt a kapcsolatod a lányoddal.

Szerintem most hagyd egy kicsit,had élje a saját kis életét.

És ha tényleg jó volt a kapcsolat,biztos,hogy előbb-utóbb visszatér okos tanácsokért.

15. annaluca (válaszként erre: 6. - Gránátalma1)
2008. nov. 18. 10:24

Az én anyukám is így kezdte. Aztán belátta, hogyha amíg otthon voltam nem tudott rendre nevelni, akkor azt ne huszonéves fejjel, az önálló életemben tegye.

Ha a párját zavarja a rendetlenség, vagy a főtt étel hiánya, akkor majd ő szól, és nagyobb hatása lesz, mint neked.

Próbáld meg, hogy meghívod őket ebédre vagy megleped őket vmi finomsággal. Mert ugye a férfi és a gyomra szoros kapcsolatban vannak, és így hátha a lányod is kedvet kap a főzőcskéhez.

2008. nov. 18. 10:22

A srácot Te ismered.Biztos,hogy arra van szüksége,hogy csillogjon-villogjon minden?Igényli a főtt ételt?Mert,ha nem akkor ne aggódj,hogy elhagyja.

Ha pedig igen,akkor valószínűleg rá fog jönni a lányod is,hogy ez így nem jó,hogy nem végzi el az otthoni feladatokat.

Mellesleg én is nagyon utáltam,ha beleszóltak az életünkbe.

Pont 24 voltam én is amikor elköltöztem otthonról.

13. Cyntia
2008. nov. 18. 10:19
A lényeg, hogy nekem már fiatalabb koromban (nem 24 évesen) elegem volt abból, hogy ugye én megmondtam, már megint nekem volt igazam.. Erről le kell szokni, mert a másikat az őrületbe lehet kergetni.. És ráadásul: az igazság is relatív. Ráadásul jó, ha csak féligazságok vannak.. Én itt keresném a "hibát".
12. 7934d1ac97 (válaszként erre: 6. - Gránátalma1)
2008. nov. 18. 10:18
Egyébként az én anyám azt szokta csinálni, ha épp vigyáznia "kell" az egyik gyerekemre mert a másikkal olyan helyre megyek ahova a kicsit nem tudom vinni, és épp elvagyok úszva a házimunkával, hogy mire haza megyek elmosogat. (Pl.) Ha esetleg megpróbálod azt hogy nem szólsz, csak fogod magad és néha, nem mindig egy kicsit besegítesz? Vagy ezt már próbáltad?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook