Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy szoktassam le a férjemet a kocsmázásról? fórum

Hogy szoktassam le a férjemet a kocsmázásról? (beszélgetős fórum)


110. andi6020 (válaszként erre: 105. - Mókuska_57)
2013. júl. 7. 17:26
Bocsi, de az is gáz, hogy úgy jutsz (juthatsz) el az uszodába, hogy nem tud róla.
109. Nephes (válaszként erre: 107. - Mókuska_57)
2013. júl. 7. 17:24
Persze az úgy tiszta, azt neki is meg kell értenie. Mert úgy nem járja, h csak ő mehet el, de azt magyarázd el neki, mert tényleg így logikus. :)
108. c8ec504c40 (válaszként erre: 104. - Nephes)
2013. júl. 7. 17:22
Felnőtt emberek nem tilthatják meg egymásnak, hogy hova járjanak el. Az mindig választás kérdése.
107. Mókuska_57 (válaszként erre: 104. - Nephes)
2013. júl. 7. 17:20
Hát elengedném 1 héten egyszer, de akkor nekem is adjon egy kis szabadságot, amikor ő van a gyerekekkel.
106. c8ec504c40 (válaszként erre: 91. - Pzm3)
2013. júl. 7. 17:20
Értelek és én is tudom, hogy kettőn áll a vásár. Az elénk tárt ismeretek tükrében azonban akkor sem az a megoldás, ha valaki kocsmázik a problémák megoldása helyett, főleg, ha már gyerekek is vannak a képben.
105. Mókuska_57 (válaszként erre: 102. - Andi6020)
2013. júl. 7. 17:19

Ja, hogy ezért.

Volt, amikor elmentem uszodába, de ő nem tudott róla. Ennyi. Csak most ezt nem tudom megtenni, mert nyári szünet van, gyerekek itthon. stb.

104. Nephes
2013. júl. 7. 17:17

Nekem is van egy ismerősöm, aki néha eljárogat ide-oda, annak ellenére, h van családja. De náluk ebből szerintem nem csinálnak akkora gondot, mert a felesége is eljárogat néha, akkor meg ő vigyáz a gyerekekre. De van úgy, h ketten mennek el együtt, akkor meg a nagyszülőkre, testvérekre hagyják (persze ilyenkor csak vagy 9-ig lehet kimaradni, de az is több mint a semmi). Meg mondjuk ott meg van adva, h ki meddig maradhat ki. De szerintem is meg kellene beszélni, hogy hogy lenne jó nektek a dolog.

Mert az is igaz, h azt nem várhatod, h csak a családja legyen neki kikapcsolódásnak, kell más is, az biztos. Gondolom, neked is azért lenne szükséged egyéb programokra. Lényeg, h nem baj, ha a család mellett csináltok egyedül is valamit, ha soknak érzed, akkor beszélj vele, h legyen kevesebb, de a teljes tiltás biztos nem vezetne jóra...

103. Mókuska_57 (válaszként erre: 100. - 9b68993820)
2013. júl. 7. 17:14
Mindjárt jövök, csak iszok egy fröccsöt.
102. andi6020 (válaszként erre: 99. - Mókuska_57)
2013. júl. 7. 17:13
"Én is szívesen elmennék kikapcsolódni, pl. uszodába, de ha megemlítem már féltékenykedik, hogy biztos nem oda megyek meg ilyenek. Szóval inkább maradok..."
101. c8ec504c40 (válaszként erre: 90. - Kszb)
2013. júl. 7. 17:09
Az első bekezdéssel egyetértek. A többivel is félig-meddig, mert az igaz, hogy mi innen nem tudunk segíteni, de mivel ez véleménykérő fórum, a véleményemet nyilvánítom ki.
100. 9b68993820 (válaszként erre: 1. - Mókuska_57)
2013. júl. 7. 16:21
Amikor azt kéred Tőle, hogy ne menjen a kocsmába, akkor ő mit válaszol?
99. Mókuska_57 (válaszként erre: 96. - Andi6020)
2013. júl. 7. 16:11
Miért is?
98. syria (válaszként erre: 87. - Mókuska_57)
2013. júl. 7. 15:23

Le kéne ülnötök, és meg kellene vele értetned: ha neki szüksége van a heti 2-3 alkalomra, hogy a kocsmában lazítson meló után, neked is szükséged van heti 2-3 napon kikapcsolódásra. Mert attól, hogy otthon vagy a gyerekekkel, ugyanolyan keményen dolgozol mint ő.


Vagy pedig vedd fel a fapofát, s legalább egy hónapig ne tedd szóvá a kocsmázást. Mert ha folyton csak pampogsz, azzal nem fogsz elérni semmi jót.

97. 91d4989ab9 (válaszként erre: 87. - Mókuska_57)
2013. júl. 7. 15:09
menjetek együtt ki vagy kezdj el félretenni a pénzed mert ha így folytatjátok válás lesz a vége
96. andi6020 (válaszként erre: 87. - Mókuska_57)
2013. júl. 7. 15:07
Megérdemled, már ne is haragudj.
95. 55416fb8e2 (válaszként erre: 94. - Mókuska_57)
2013. júl. 7. 15:00
de ha te nem mesz sehova, mert o megjegyzeseket tesz, de azt sem birod elviselni, ha o elmegy, akkor szerinted mi a megoldas? az lenne az idealis elet, hogy munka, azutan otthonules, es semmi kulon program? ha te is neha elszabadulna baratnokkel, moziba vagy barhova, lehet, hogy teged sem zavarna, ha o csinal kulon programot, nem?
94. Mókuska_57 (válaszként erre: 93. - E49241a632)
2013. júl. 7. 14:23
Ő nem foglalkozik vele mit gondolok, de nálam ez nem ilyen egyszerű sajnos.
93. e49241a632 (válaszként erre: 87. - Mókuska_57)
2013. júl. 7. 13:47
Akkor te vagy a hibás! Miért foglalkozol vele, hogy mit szól ahhoz, hogy uszodába mész? Ő foglalkozik vele, hogy mit szólsz hozzá, ha kocsmába megy?
92. Mókuska_57 (válaszként erre: 91. - Pzm3)
2013. júl. 7. 13:31
? Elmondod?
91. pzm3 (válaszként erre: 85. - C8ec504c40)
2013. júl. 7. 13:23
Eddig Mókuska pártján voltam,de volt egy megvilágosodásom azóta!!
90. kszb (válaszként erre: 88. - C8ec504c40)
2013. júl. 7. 12:48

én simán a páromra hagynám azokon a napokon a gyerekeket, amikor ő nem megy haverozni, kocsmázni.... Aztán majd észbe kap. Kirittyennék, és elmennék bnőzni én is. Ha meg rinál, akkor egy-két célzatos mondattal elfojtanám a rinyát.

Azért a gyerekek a hét többi napján látják az apjukat. Amikor meg hazaér, ha késő este, akkor már a gyerekek alszanak, ha minden igaz.

Amúgy meg, ha vkinek nme volt elég élő példa a szüleit végignézni, akkor azon te nem segíthetsz... Senki nme segíthet rajta, csak ő saját magán....

89. c8ec504c40 (válaszként erre: 87. - Mókuska_57)
2013. júl. 7. 12:42
Márpedig ki kell engedned a gőzt. S tényleg, tedd azt, amit már lentebb ajánlottunk. Hazajön a munkából, te már légy készen, bikiniben, felöltözve, s mondd, hogy most akkor ő vigyázhat a gyerekekre, te meg elmész egy kicsit úszni. Persze, mehetnétek együtt is, de ne legyen lelkiismeretfurdalásod, tedd meg ezt párszor, aztán majd mentek családostól, mert hátha közben rádöbben, hogy milyen ha heti 2-3 alkalommal a párja egyedül megy szórakozni... lazulni... nevezd aminek akarod, a lényeg, hogy amikor ő jön, te már fordulj is kifele, ne adj neki alkalmat arra, hogy ő lépjen le először. Megjár neked!
88. c8ec504c40 (válaszként erre: 81. - Kszb)
2013. júl. 7. 12:38

Mint ahogy azt is leírta, hogy nincs kire hagyja a gyermekeket. Magyarán a párjára kéne hagyja, hogy ő is el tudjon menni mondjuk egy kis vásárlásra - ami bőven járna neki is, a sok sörre elment pénzhez viszonyítva. Attól, hogy most már közös programokat kéne szervezzenek, nem szűnik meg az ember önmaga lenni.

Nagyon nem értek egyet veled. Itt nem csak sima billiárdozásról van szó. S miért nem hívja magával a párját is? Mert akkor mint csinálnának a gyerekekkel? Ugye. Szóval itt a férj igenis önző módon hódol a kedvteléseinek, míg az asszony...

Itt pont nincs mi. A fórumindító is írta, hogy ugyan elmegy velük a játszótérre, de aztán már alig várja, hogy lelépjen a haverjaihoz, majd késő este esik be italgőzösen. Miközben minden a feleségre zúdul. De gondolj csak a gyerekekre. Mit látnak az apjukból? Mit látnak az apjukon? Hogy érzik magukat, amikor kérlelik, hogy maradjon velük, de ő mindig másokat választ... ez vezet majd jó esetben váláshoz, aztán az ilyen embernek főhet a feje, hogy volt szerető családja... majd ölelgeti a sörös üveget, mert az marad meg neki, meg egy jó kis hasnyálmirigy gyulladással összekötött májcirrhosis.

2013. júl. 7. 12:36

Nem tántorog, csak jó kedve lesz. Semmi olyan lelki gondja nincs, amiért oka lenne elmenni itthonról.

Én is szívesen elmennék kikapcsolódni, pl. uszodába, de ha megemlítem már féltékenykedik, hogy biztos nem oda megyek meg ilyenek. Szóval inkább maradok és kerülöm a konfliktust.

Tavaly nyáron is ezt csinálta, aztán ősszel, télen ritkán, most nyáron megint elkezdte.

86. c8ec504c40 (válaszként erre: 80. - Pzm3)
2013. júl. 7. 12:32
:)
85. c8ec504c40 (válaszként erre: 79. - Pzm3)
2013. júl. 7. 12:31

Szerintem is önző, már bocs Mókuska.

A gyermekeket ketten csinálták "maguknak", ha folyton csak a feleség marad otthon velük, számára a házasság lesz börtön, vagy a párkapcsolata, tök mindegy melyik helyzet, ők már egy család.

Én nem gyűlölöm a részegeket, de biztos, hogy nem hagynám szó nélkül hasonló helyzetben.

84. c8ec504c40 (válaszként erre: 78. - Mókuska_57)
2013. júl. 7. 12:29
:) Sosem értettem, hogy aki családot alapít, miért... teszi pl. amit a te párod.
2013. júl. 7. 12:03

Sodrófa?:)

Milyen állapotban tér haza? Ha tűrhető, örülj a szabadságnak azokra az estékre, léy vidám, amíg nincs otthon. Amikor meg otthon van, te is lépj le néha, szervezz külön programokat.

Persze nem ideális a helyzet, mert a heti 2-3 alkalom lelépés túl sok, addig rád marad minden. ha te is ugyanezt megtennéd, nem lenne olyan nap, amikor együtt lehetnétek. Szóval a legjobb az lenne, ha lecsökkentené az iszogatást mondjuk heti, kétheti alkalmakra. Csak az a baj, hogy ezt veszekedéssel nemigen lehet elérni, vagy csak ideig-óráig fog működni.

Lassan azért nőnek a gyerekek, ha a nagyobbakra rábízod egy-két órára a kicsit, attól is könnyebb lesz.

82. kszb (válaszként erre: 79. - Pzm3)
2013. júl. 7. 11:58
működhetne oda- vissza! Csak a feleségnek nincs programja! Könyörgöm olvassatok már vissza!!!!
81. kszb (válaszként erre: 77. - C8ec504c40)
2013. júl. 7. 11:56

és az nme jut eszedbe, h éppen most kerülhetett vmi olyan helyzetbe ami lelki válságot okozott neki???

Hát, akár tetszik, akár nem, nme gondolom, h azért, mert gyereke van, családja van vkinek, akkor minden szabadságát fel kell adnia. És ezt a páromtól se várom el, és én magam se vagyok hajlandó beáldozni magam. Egy kapcsolatban is én én vagyok a mi után. Ő pedig ő.

Bocs, de én otthon, gyerekkoromban sem azt láttam, h így kell működnie a dolgoknak, ahogy te azt hangoztatod, és csak így működhetne, és én se akarom ezt az utat követni.

Külön programként amúgy biliárdozni megy a férj, csak ott lecsap vmit. És egyszer sem írta a kérdező, h tántorogva, részegen megy haza az ura. Annyit írt, h jobb a kedve olyankor, és ő érzi rajta a pia szagot. Én a páromon már 1 sör szagát is érzem.... De a te állításod szerint az én páromnak is a pszichiátrián, elvonón lenne a helye, mert ha a P betűs haverjával dumálnak hajnalig is akár, akkor söröznek is....

Ja, és tudod, én azt látom, h pont azért is van ennyi válás, mert ennyire be akarják korlátozni egymást az emberek.... Meg kell, h szűnjön az egyén, és ha már gyereket csinált, megházasodott, akkor csak a mi létezik, semmi más.... Hát, pedig ez nme így működik....

7 napból 2-3 nap, amikor szabadságra vágyik a férj. A többi 4-5 nap vmelyikén a kérdező is szervezhetne magának programot.

De ő le is írta, h zavarja, h neki nincs programja, a férje meg megy....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook