Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szoktassam le 16 hónapos fiamat a ciciről? fórum

Hogy szoktassam le 16 hónapos fiamat a ciciről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
39. B.Marcell (válaszként erre: 36. - Mazsinka)
2012. jún. 29. 07:15

ott volt a szo:Majdnem!!!!

Es ami az emberneka gyerekevel kapcsolatos,az soha nem undorito,es gyomorforgato.

gondolom Te oda sem adtad a cicidet a Kicsinek,mert az gyomorforgato,vagy hamar lepattintottad a gyerekedet,h mar pedig a te cickoidat ne ragja?!!!inkabb gyomolcsot,friss zoldseget,vitaminban gazdag etelt vinnenek sokan,ne ertelmetlen parizsis szendvicset,meg az anyatejbe is tobb a pozitiv forras,mint a lisztes zsomjebe,meg a tartositoszerrel,sertos borrel tele rakott semmitero parizsiben!!!!no comment tovabb az irasodat:-)

38. irgum-burgum (válaszként erre: 19. - Dyus)
2012. jún. 29. 07:09
Bocsi,hogy ilyen későn írok,csak nem volt időm.Hát első lépésben inkább megtanítom egyedül elaludni,mert eddig nem ment,de most már egyre ügyesebb és a legtöbször elalszik egyedül és nem cicin.Gondoltam innen kezdem,mert ha elalváshoz nem kell cici,akkor egyszerűbb lesz.Próbálom fokozatosan elvenni.
37. globus (válaszként erre: 36. - Mazsinka)
2012. jún. 27. 13:21
:) A bizonygatás nem így néz ki... akinek inge, inkább csendben marad.
36. Mazsinka (válaszként erre: 35. - Globus)
2012. jún. 27. 13:16
Ti komolyan ezt akarjátok bemesélni nekem, hogy teljesen normális és nem ciki egy majd' iskolás gyereket szoptatni? Könyörgöm...mások szendvicset visznek uzsonnára, ők meg anyuci cicijén csüngnek. Megmondom őszintén, számomra ez gyomorforgató!
35. globus (válaszként erre: 30. - Sorlyke)
2012. jún. 27. 08:41
Ennél még tovább is lehet. Kb. egy évvel ezelőtt írta itt valaki, hogy majdnem iskolás volt a gyerek, mire erőszakkal el tudta venni tőle. Úton-útfélen rángatta a ruháját, nyúlkált pulóvere alá.
2012. jún. 27. 08:40
Még három év után is....
2012. jún. 27. 08:39
Engem tényleg érdekel, hogy a házastársakkal mi van? Mert ugye a tej, amíg szoptat az ember, az jön nem? Meg gondolom a mell is nyúlik, használódik, stb... Mit szólnak ahhoz a férjek, hogy helyettük más csüng a ciciken?
2012. jún. 27. 08:39
Dyus ö nagyon izé volt folyton azt hajtogata hogy szoktasam le mert már ez nem normális dolog stb stb de engem nem hatott meg:)most azért szeretném le szoktatni mert akarunk kistesot és igy ugye kicsit nehézkes:)
31. Dyus
2012. jún. 27. 08:37
Én bölcsődében dolgoztam gondozónőként, 6 évig. Volt olyan anyukánk aki bejárt szoptatni a gyereket, rászánta az ebédidejét.Soha nem volt ebből bonyodalom.
2012. jún. 27. 08:35
ja és ciki a cici vagy sem 3éves korig szoptatam ovi elött 2hétel szokot le!!
2012. jún. 27. 08:34
szia nekem is 15hos a lányom és extra cici függö söt azon is alszik el!az én fiam mikor bölcsis volt ö 20honaposan ment hát el kell mondanom én még akkor is ciciztetem hiába mondta a bölcsivezetö szoktasam le nem szoktatam ha haza jött ebéd után az volt az elsö mondta sziszi és már kérte is:-)
28. Dyus
2012. jún. 27. 08:28
Hát kedves Mazsinka akkor most elmondom hogy az én gyerekem 6 hónapos koráig kapott CSAK anyatejet utána szépen bevezettük az összes ételt, egy éves korára mindent evett, szépen rágott a kicsi fogacskáival, de mellette naponta még 2-3-szor szopizott (ebből egyet éjszaka).Nálunk az ebéd az szent, szépen megtanulta azt is hogy ülni kell a székben, soha nem volt gond, ez nevelés kérdése szerintem.Nem volt ciki a cici, és egyébként sem értem, betölti a 18 hónapot és kész nincs tovább? Miért gond ha a gyerek 2 éves koráig szopik? Jah és arról nem beszélve, hogy egyszer sem volt beteg.Az meg hogy maszatos lesz soha nem érdekelt, azért vagyok vele itthon hogy mossak fözzek, takaritsak rá. Ha 5-ször kell egy nap átöltöztetni akkor 5-ször öltözünk, van mosógép.
27. csgybzs (válaszként erre: 26. - Mazsinka)
2012. jún. 26. 16:50
Szerencsétlen mellekről, meg a férjekről nem is beszélve... :S
26. Mazsinka (válaszként erre: 23. - Csgybzs)
2012. jún. 26. 16:41
Ja, és még annyit: ki vannak akadva, hogy nem eszik a gyerek rendesen...persze, hogy nem eszik, ha kap cicit, nem kell rágni, szépen ülni az asztalnál, nem lesz maszatos minden irányban, és sokkal gyorsabban juthat hozzá a megszokott kajácskájához.
25. Mazsinka (válaszként erre: 22. - Katoca5)
2012. jún. 26. 16:37
Na ne dramatizáld túl! A gyereked egy éves, még pár hónap, és mindent fog enni. És akkor már bizony ciki lesz a cici. Arról az öt évesről az elején meg ne is beszéljünk...OMG!
24. Mazsinka (válaszként erre: 23. - Csgybzs)
2012. jún. 26. 16:36

Amit te...:)Rontom a levegőt. Én azt állítottam, hogy maximum 1,5 éves koráig, amíg mindent nem eszik, addig kell a cici, aztán már csak "meghittségből, összebújásból, érzelmi kötődésből" ciciztetnek. És erre meg is kaptam a választ.


Én is látom az ismerőseim körében: anya jobban ki van akadva azon, hogy nem ciciztetheti a gyereket, mint a gyerek maga. A másik meg mindent eszik, csak megszokásból jár rá. Van foga, egyen szépen husit, zöldségeket, gyümölcsöket, abban is megvan minden, ami kell.

23. csgybzs (válaszként erre: 21. - Mazsinka)
2012. jún. 26. 15:53
Mazsinka mit csinálsz Te itt?? :D Tudod, hogy nem tudhatod.... egyébként én meg úgy tudom, hogy az anyatej addig kell, amíg a gyerek nem fogyaszt szilárd táplálékot, mivel egy idő után már az anyatejben sincsen semmi tápláló, csak úgy rájárnak, tovább rontva a helyzetén... :D
22. Katoca5 (válaszként erre: 21. - Mazsinka)
2012. jún. 26. 15:51

Úúúúúr Isten! Ciki ciciztetni az 1-1,5 éves gyereket?! Ezt komolyan gondolod?


Hát akkor én ultra ciki vagyok, mert a 13 hós lányom még 5-ször cicizik (ebből 1-szer éjszaka) és mindkettőnknek jó és kényelmes és meghitt. És eszik rendesen minden mást is.

2012. jún. 26. 15:12
Mindig is meg akartam kérdezni: anyukák, miért jó hagyni, hogy a gyerek olyan sokáig cicizzen? Szerintem egy, másfél éves kora után már ciki ciciztetni a gyereket. Nagyfiú, nagylány létére, ehet, amit a többi gyerek, felnőtt, ember. Tudom, tudom, az anyatejet nem pótolja semmi, telis tele van mindenféle csodajó dologgal, amire a gyereknek szüksége van. Nem lehet, hogy ez egy kis túlzás? Talán anyuka érzelmi kötődése, a kényelem miatt nem hagyják fel a lassan oviba induló gyereknél a szopást, vagy mi az oka?
2012. jún. 26. 15:07

Az én lányom 22hóig cicizett, de addigra már csak az esti alváshoz (most 6éves), 1x elmentem és csak 10 után értem haza, apával elaludtak, aztán pár nap múlva elutaztunk pár napra, akkor nem e miatt, de utóbb jó volt, kizökentette és nem is kért cicit, elfeledte. Simán ment, nem is értem miért húztam én is ilyen sokáig. De magától nem mondott le a ciciről, pedig hogy vártam...

Anyukám nekem anno szúrós dolgot tett a cicihez, én se aakrtam leválni:D

19. Dyus
2012. jún. 26. 09:21
Érdeklődnék hogy haladtok?
18. Dyus
2012. jún. 21. 11:30
Hát ha egyszer elveszed akkor ne adj neki többet, mert akkor nagyon fogtok szenvedni.Mesélj neki, mikor altatod, tereld el a figyelmét...
17. irgum-burgum (válaszként erre: 16. - Dyus)
2012. jún. 20. 14:44

óóóhhh!hát megsajnáltam mert annyira sírt érte:-(

nem baj,most elaludt cici nélkül 10 perc ordítás után.Megpróbálom lassan elválasztani,de lehet egyáltalán nem kéne adjak neki.

16. Dyus
2012. jún. 20. 13:47
Hogy haladtok?Nagyon kíváncsi vagyok!:)
15. Dyus
2012. jún. 20. 11:26
Szegényke... ne add fel pár nap és túl lesztek rajta. Csak mostmár legyél határozott és ne engedj neki.Hajrá nagyon drukkolok!:)
2012. jún. 20. 11:18
:-D nem adja fel!5 percre rá újra jött,megint bekentem,rá aztán le cuppant.Szegény mérgében jól elverte a cicit és olyan keservesen elkezdett sírni,úgy sajnálom...
13. irgum-burgum (válaszként erre: 11. - Dyus)
2012. jún. 20. 11:08

Na jött a manó nyöszörgöt és kérte a cicit.Bekentem tejföllel mert azt nem szereti,rácuppant aztán le.Nem tetszett neki,utána hiába próbáltam neki adni nem kellett neki:-)és elvonult játszani...

Mondtam neki,hogy megromlott a tejcsi és elkezdte birizgálni,szegény nem érti mi történt:-D

Remélem beválik.

12. irgum-burgum (válaszként erre: 11. - Dyus)
2012. jún. 20. 11:03

Na ez jó ötletnek tűnik!

Engem is anno így szoktatot le 3 évesen anyám,bekente mustárral:-)

Ki fogom ma próbálni,így talán annyival könnyebb,hogy nem lesz lelkiismeret furdalásom,hogy elvettem tőle,hanem ha minden oké lesz,ő nem fogja kérni.Ez nagyon baráti.Annak idején a nagytól elvettem és nem adtam neki egyik napról a másikra.Szenvedtem is vele 2 hétig.

11. Dyus
2012. jún. 20. 10:32
Nekem 20 hónapos volt a kisfiam, amikor leszoktattama ciciről, mert már nagyon fájt a hátam, ugyanis nálunk is ez volt a menetrend, hogy éjszaka és nappal is szopizott. Lehet kicsit brutálisnak tünik a dolog de nekem bevált, és a védőnőm tanácsolta a módszert. Minden szopizás előtt kend be valami rossz ízű dologgal a cicidet(ecet, bors), amit nem szeret vagy keserű, csíp...stb, és mondd el neki hogy sajnos megromlott a tejcsi, és nem tud mostmár cicizni.Persze nem úgy kell bekenni, hogy az egész cici ússzon a rosszíztől, én csak a bimbót kentem be picit. Nekem elég volt 1 nap, másnap már nem kellett kenni, csak mondtam neki, hogy nem jó és megértette. Persze türelem kell hozzá, nekem is sírdogált, de ha határozott vagy akkor menni fog. Én nagyon sajnáltam szegényt, majd meghasadt a szivem mikor könyörgött, de nem adtam neki, és 4 nap alatt nekem simán leszokott. A mai napig úgy alszik el, hogy fekszik a mellkasomon és simogatja a cicit( most 21 hónapos), ez megnyugtatja, azóta az éjszakát végigalussza. Jah a legfontosabb, éjszaka csak vizet pohárból vagy üvegből, nem tudom hogy használtok e cumisüveget, nekünk a Ku.u-s üveg vált be, mert egyáltalán nem használtuk a cumisüveget.Sok sikert az elválasztáshoz, és várom a fejleményeket, milyen módszerrel és hogyan sikerült.
2012. jún. 20. 08:34
most megyek a dolgomra,de később visszanézek,de addig is várom a további jó tanácsokat
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook