Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szoktassam le 16 hónapos fiamat a ciciről? fórum

Hogy szoktassam le 16 hónapos fiamat a ciciről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
69. B.Marcell (válaszként erre: 64. - 130454e42d)
2012. jún. 29. 11:11
feletobb megerolteto es faraszto port mericskelni,vizet forralni,es kavargatni,.atya vilag,hova fajul az anyasagrol valo elmelet.ja es ha valakinek megerolteto kavargatni a par mili porocskat,az,h gyur,dagaszt es keszit a csaladjanak kelttesztakat,stb??az nem megerolteto???most lenne egy ide nem illo hason latom,de ez mar valoban utne a primitiv velemenyezest.
68. 130454e42d (válaszként erre: 66. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 11:08
Értelmezni tudsz? Ott van a HA.
67. 130454e42d (válaszként erre: 65. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 11:07

Próbáltad? Amúgy ha már, akkor szoptatni bármely koca tud... De inkább ne menjünk le erre a szintre.

Tapasztalatból beszélek, szoptattam is, adtam tejet lefejve fél évig és tápszert is.

Mi nehéz a szoptatásban?

66. B.Marcell (válaszként erre: 63. - Dyus)
2012. jún. 29. 11:07
Te ez nekem is,kivagta a biztositekot??:-) lusta az aki szoptat,az agyam eldobom,de olyan jot nevettem,meg a Paromat is felhivtam,h lepjen ma be a hoxamra,es olvassa el ezt a par hszt :) es csak kapkodta a levegot,milyen nok valjak magukat anyanak,ha en ilyen elmelettel birtam volna mikor megszuletyett a babank,es igy gondolkodtam volna a szoptatas es a tapszerezesrol,kivagott volna mint macskat szarni,ha nem a gyereke az elso,hanem a koszos kis poricska,amit a gyereke gyomraba lokok
65. B.Marcell (válaszként erre: 61. - 130454e42d)
2012. jún. 29. 11:05
mi olyan nehez a tap elkesziteseben??? a malacokat,kocakat etetjuk tappal normalis esetben,meg a tyukokat az olba,a gyerekek azert minoseget erdemelnek nem??nem kerte egy gyerek sem az eletet,mi kutya kotelessegunk,mindenbola maximumot,es a legtermeszetesebbet nyujtani,es biztositani.meg a kutyammal sem etetek tescos szemetet,ami tapnak van titulalva,kozbe meg egy muanyagg szemettel feldusitott ervenytelen szemet kupac
64. 130454e42d (válaszként erre: 62. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 11:04

Nem azt mondom, hogy lusta aki szoptat, de HA valaki a kényelmet nézi a szoptatás egyszerűbb, mint vizet forralni, port méricskélni, kevergetni...

Csináltam mindkettőt, a szoptatás jóval kényelmesebb volt.

63. Dyus
2012. jún. 29. 11:02
Lusta az aki szoptat? Mi van?
62. B.Marcell (válaszként erre: 61. - 130454e42d)
2012. jún. 29. 11:01
egyszerubb a tapszert bizony a vizzel,mint szoptatni,aki ezta fajta "muanyag taplalast valasztja a gyerekenek,az egy lusta nocske.bevagnia mikroba,a melegitobe,osszeburogatni a kettot,azt nesze kolok egye.,haaat ez marhara erdekfeszito mutatvany,szerintem is.persze,aki nem szoptathat Ot megertem, es egyutt is erzek vele,de en a masok oldalrol beszelek csak.
61. 130454e42d (válaszként erre: 60. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 10:52
Szerinted tápszert készíteni egyszerűbb, mint szoptatni? ha valakit a lustaság motivál a szoptatást választja inkább, mert egyszerűbb jóval.
60. B.Marcell (válaszként erre: 59. - Dyus)
2012. jún. 29. 10:47
igy biza,ne legyunk restek felkelni megszoptatni,azt ha kesz levalt ,eleg lett neki,mehet vissza a sajat agyaba,ennyi.egyszeru a keplet,nehogy mar a sajat gyerekunkhoz legyunk lustak.igen is keljunk fel,
59. Dyus (válaszként erre: 58. - Tavasz007)
2012. jún. 29. 10:27
Ez nevelés kérdése szerintem az én gyerekem attól hogy 20 hónapos koráig szopott a kiságyában aludt az első pillanattól kezdve, és most is ott alszik. Az hogy felkelt éjszaka szopizni egy dolog felkeltem hozzá, evett és vissza a kiságyba.
2012. jún. 29. 10:21

szerintem az ultragáz, hogy a gyerekek 2 éves korukig még mindig nem tudnak elaludni egyedül.


Voltam külföldön bébiszitter, ott ez elő nem fordult, gyerek 3 hónapos korátol a kiságyban aludt. Persze kellemetlen volt az anyának, mert következetesnek kellett lennie, itthon meg sorra azt látom, hogy megvették a kiságyat, azt kidobják, mert nem is használták soha.


Ez mind az anyának a gyengesége, nem a gyereké...

57. Dyus (válaszként erre: 55. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 10:12
Ott a pont, teljesen egyetértek.
56. 130454e42d (válaszként erre: 55. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 10:06

A szoptatás nem mindenek felett való szerintem, jó, ha megy, de magánügy. Sokkal fontosabb dolgok vannak egy gyerek életében.

Tudom, szaranya vagyok, de én nem vártam 1-2 évig. Sőt, a kicsi meg se tanult szopni, 6 hónapig kapta az anyatejet, addig tartom valóban meghatározónak, utána hozzátáplálás és tápszer.

A nagynál se élveztem a szoptatást, ez van :)

2012. jún. 29. 10:01
erdekes,egyben elkeserito (szerintem)h manapsag egyre tobb no,aki "Edesanyava valik,mennyire ellenzi a szoptatast,vagy szinte erezni a szavaikban,h alig varjak,h elmuljon a babajuk 1-2 eves ,es levalaszthassak magukrol,miert kell ezt tehernek,es kinnak megelni,,soha nem fogom megerteni.Ez csak urugy,h ott vannaka fogacskak,szilard etelek amiket mar ehet a baba,igen ez teny,tanulja mar a poharbol valo ivaszt,evoeszkozt is adjunka kezebe ,"had szokja" csak magunk helyzetet konnyitsuk meg,es mar engedjuk is kia szarnyaink alol!!!!Miert kell ilyen hamar szelnek eriszteni egy par evest ,ennyire koran,hisz onnantol ahogy hordtuk 9-10 honapig,megszuletik,onnantol csak is gondoskodnunk kene rola,es 3 eves koraig maximalisan felaldozni magunkat a babanknak,onnantol mar ki tudja fejezni magat Rendesen,szobatisztasag stb,addig meg szenteljuk mar neki magunkat,mikor elkezdodik az iskola ,onnantol egyre kevesebbet leszunk egyutt,a legelso 3 evet megerdemli a baba es az anyukaja is,mindenfele teren,akar cici ragas teren is.....,es sok egyeb mas teren is.Ennyire nem szerethetjuk magunkat,h irtozattal,vagy taszitolag gondolunk ,esetlegesen a szoptatasrol,a baba-mama kapcsolat barmitol elorebb valo,akar a Parunkkal valo egyuttlettol is,h nehogy azert hideguljon el tolunka parunk,mert szoptatunk.konyorgom,a dolgokat kulon kell valasztani,semmi kozuk egymashoz,aljunk helyt a Parunkkal kapcsdolatosan is,es a Babankkal kapcsolatba is,ez ket kulonbozo dolog,nem vonhato ossze!!!!
54. 130454e42d (válaszként erre: 53. - Dyus)
2012. jún. 29. 10:01
Ha rám hallgat mindenki azt csinál amit akar :) Bár én nem tenném, nem is tettem.
53. Dyus
2012. jún. 29. 10:00
Nem is azért írtam, csak hogy érthető legyen hogy nem én találtam ki. Egyébként azért a 2 évet én is soknak találom, hogy semmi más csak anyatej.CSak gondoltam hátha látta valaki.És egy kis alátámasztás, hogy semmi gond ha valaki 2 éves koráig szoptatja a babáját.
52. 130454e42d (válaszként erre: 51. - Dyus)
2012. jún. 29. 09:51
Nem téged támadlak, csak ez eléggé meglepett :)
51. Dyus
2012. jún. 29. 09:37
Feltételes módban mondta,és én is úgy írtam.
50. Dyus
2012. jún. 29. 09:36
Most is épp ismétli a Tv2-n.
49. 130454e42d (válaszként erre: 48. - Dyus)
2012. jún. 29. 09:35

Milyen szakember volt? Ezt még a WHO se támogatja, pedig az is eléggé szoptatáspárti, és tekintve, hogy gondolnia kell a fekete-afrikai országokra is teljesen jogosan.

2 évig csak anyatej? Szerintem nettó baromság.

48. Dyus
2012. jún. 29. 09:28
VAlaki látta a tegnap esti riportot Bálint Antóniával?A szakember azt mondta az lenne a leghelyesebb ha a gyermekek 2 éves korukig csak anyatejen nevelkednének.Egyből ez a blog jutott eszembe.
47. B.Marcell (válaszként erre: 46. - Timycat)
2012. jún. 29. 08:51
igen lehet,igazat is adok reszben,de en azert meg kicsit kitolnam,max 2 eves korig kb,de ettol fuggetlenul abban viszont Neked van igazad,h 3 utan mar borzaszto nehez a gyereknek,ha akkor kezdjuka leszoktatast,szinte kinnak eli meg ha nam kapja meg a napi cici adagjat.Szoval a kovetkezonel,max 1,5 eves koraig szoptatnam,se tovabb.Sajat borunkon ereztuk,(most ebbe nincs benne Apuka)csak mi ketten,h mindkettonk erdekeben jobb lett volna hamarabb elvalasztani.Es tenyleg,Timcet,tetszik az elmeleted,mert sok igazsag van benne,foleg aki mar at is elte tudja.......
2012. jún. 29. 08:36

"Raerunk akkor ujra rendbe szedni amgunkat, mikor mar a baba talpra allt, es elhagyta a cicit, addig maximalisan csakis az O erdekei a legfontosabbak"


ebben maximálisan egyet értek veled, amíg talpra áll, kb 1 éves korig.

Én a "túlszoptatást" inkább az anyák ceremóniájának tartom. Környezetemben, aki ezt csinálta baromira látszott, hogy ehhez inkább anya ragaszkodik és "nyomja el" vele a gyerek önállósodását. Ezer programot lehet közösen csinálni, amikor csak anya és a baba van együtt, miért kell így magunkhoz "kötni" 3-4 éves koráig. Ne mondja nekem senki, hogy ezzel használ a gyerekének. Szépe le lehet szoktatni akkor mikor ismerkedik az ételekkel, fokozatosan átveszi a "normál" kaja a lassan funkció nélküli anyatej helyét, ehelyett 3-4 évesen kínozzák a kölyköt a leszoktatással amikor már rituálévá alakul a gyereknél, észérvekkel nem lehet meggyőzni, mert az eddig tartó szoptatásra sincs észérv, aztán sírás-ordítás és "elmegyek otthonról"-átveréssel pattintják le a gyereket a csecsekről, hát gyönyörű.

A szoptatásról leszoktatás szerintem sok helyütt nem a gyerek leválasztása, hanem inkább anya leválasztása a gyerekről

45. B.Marcell (válaszként erre: 44. - Csgybzs)
2012. jún. 29. 08:25
a normalis apanak,is ez a normalis!!!
44. csgybzs (válaszként erre: 43. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 08:18
Én értelek, persze, hogy az anyának ez a normális. Mégis rengeteg helyen hallom, hogy a férjek eltávolodnak, kiszorulnak a burokból, egy idő után terhes számukra ez a része a dolognak. Csak érdekelt, ennyi. Köszi.
43. B.Marcell (válaszként erre: 33. - Csgybzs)
2012. jún. 29. 07:40

A hazastarsak koszonok jol vannak!!!:-)

Jon hat,foleg ha agyba eldontod a dolgokat,akkor mindenkepp,ha megerett az ember agyilag is az anyasagra,es mas nem szamit neki csak az ujszulott csecsemoje,!!!Nyulik a bugyi,meg hasznalodik ha abba jar valaki minden nap,de mint az allat ugy hasznalodik.Hogy mit szolnaka ferjek,az az O magan ugyuk,de ,h mas csung a cicin ez kicsit durva kijelentes?Ki az a mas ,ugye nem mindegy?A gyereke a kedves Ferjnek,neeeem?Az Neked mas??Pont O ,csak Kicsibe,es amig ilyenen parazik egy Apa,h a felesege cicijen mas csung,nem azt nezi,h az elenanyagot,a vitaminokat,az anyai kozelseget megkaphassa,a biztosagot,a nyugalmat az anyja mellen,az a Pasi assa el magat a sarga foldod,vagy huzza fel magat az elso fara,ami utjaba esik!!!!Az en Parom mondta volna meg,vagy szolt volna bele ebbe,szerintem akkor ,aznap vettem volna meg nekia repulojegyet,vagy tankolhatta volna meg maganak a kocsit,es mehetett volna az Edesanyjahoz haza,ha ilyenbe beleszol.Pl:Nalunk az elejen annyi tejem volt,h amikor az egyiket szivta a Kicsi,mara a masik spriccelt is,iszonyatos erzes mikor feszit,jott szepen a mellszivovala Parom,es fejte a tejemet,hanyszor de hanyszor,O rohogott,h hogy spriccel,szajon is vagtam volna ha undorodik,hisz a babat Ketten hoztuk ossze,tisztaba volt a velejaroival,es a kovetkezmenyekkel,mi lesz ha megszuletik,es ez masreszt meg egy termeszetes jelenseg,h egy nonek megindul a teje,a csecsemonek azona helye,nem muanyag cumisuveg szajan,errol ennyit....a mukormos,naplopo,pi..aknak,akiknek szules utan is az szamit,h szepek,fittek,mutatosak legyenek,azok meg ugy is tok mindegy mirol beszelek,ugysem ertik....Raerunk akkor ujra rendbe szedni amgunkat,mikor mar a baba talpra allt,es elhagyta a cicit,addig maximalisan csakis az O erdekei a legfontosabbak,nem az,h a buta fajta,tisztelet a kivetelnek,apukanak nem tetszik,h MAS log a csecsen.....

42. irgum-burgum (válaszként erre: 36. - Mazsinka)
2012. jún. 29. 07:29

Addig azért nem,az már nem normális.De szerintem ha anyuka otthon marad 3 éves koráig,teljesen rendben van ha addig szopik.Nincs ebben semmi ciki,szerintem azért gondolod így,mert nincs gyereked.

Amikor egy anya szoptatja gyermekét,olyan erős érzelmi kötödés jön létre anya és baba közt.Későbbiekben igaz már nem a táplálék végett szoptat,hanem a érzelmi oldala végett,mind a baba és az anya oldaláról.Ezek nagyon meghitt pillanatok,ami csak az anyáé és a babáé,ilyenkor csakis egymással foglalkoznak.Ezek olyan dolgok,amiket tapasztalni kell és átérezni,mert addig míg valaki nem tudja átérezni,nem is fogja megérteni,hogy miért is annyira jó szoptatni.

41. irgum-burgum (válaszként erre: 33. - Csgybzs)
2012. jún. 29. 07:22

Szia csgybzs!

Nos a férj!A tej csak a szoptatás elején spriccel össze-vissza,már akinek.Az én uram nem undorodik tőle,van akié igen,de volt,hogy teli találta a tejcsi és nevetett rajta:-)

Hát 2 gyereket szoptattam,de az én csöcseimnek semmi baja,nem lóg,nem veri a térdem és nem szotyadt mint egy mazsola,csak naponta kell tornáztatni.Az én uramat nem izgatja,továbbra is képes nőnek tekinteni,még akkor is épp csöcsön lóg a gyerekem.

2012. jún. 29. 07:20
en 3 eves kora korul vettem el tole fokozatosan,ha rajta mulna meg most is szopizna,Eletem(3.5 eves mult):)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook