Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehetne leszoktatni egy hároméves gyereket az éjjeli pelenkáról? fórum

Hogy lehetne leszoktatni egy hároméves gyereket az éjjeli pelenkáról? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 18. 21:15
Azon gondolkodtam,hogy azért az gáz,ha éjjel nem teszek alá pelenkát.A sok pisiben aludjon?Mert ő nem fog felébredni,ha csurog már ki a pisi alóla,akkor sem!Annak meg nincs értelme,hogy két-három óránként cseréljem a lepedőt és ezzel felébresszem szegényt!
2010. aug. 16. 22:11

Igen,lelki problémák is felmerülhetnek.Van egy 9éves fiam is,aki persze nem a minimax csatornáját nézi már,és sajnos óhatatlan,hogy néha belekukkant a mesébe,ami igazából nem ilyesztő,v.ilyesmi,hanem már nagyfiús.

Ki fogom próbálni,hogy holnaptól nem adok rá pelenkát!!!Nagyon kíváncsi leszek az eredményre,be is szerzek egy gumilepedőt..

Az a bajság,hogy ilyenkor nyáron eleve 8előtt nem is vacsiznak,udvaron játszanak,stb.Másnap nem kell korán kelniük,mert nincs suli,ovi,így 9körül fektetem le a kicsit.

2010. aug. 16. 12:21

nem íjesztgeti senki napközben a gyereket?

Nem néz korának nem megfelelő filmeket?


Lelki problémák miatt is bepisilhet :(

De este 8 után, már ne adj Neki inni, megérti hidd el.

Napközben vedd le a pelusát, csak kicsi alsó legyen rajta és semmi más.

Egy idő után kialakul a gátlás, hogy ne engedje be.

Akkor már estére is lehet próbálkozni, no meg van gumilepedő is, tedd azt az ágyába és akkor nem kell azonnal ágyat húzni, csak a lepedőt lecserélni :)


viszont már csak pár heted van erre .

2010. aug. 16. 06:46
este 8-kor nem kellene innia!erről szoktasd le! ha este iszik persze hogy bepisil éjszaka és a jelek szerint sokat iszik ha tele van a pelusa
2010. aug. 16. 00:24
Én bedobtam őket a mély vízbe. Ha arra vártam volna, mikor lesz száraz a pelus éjszaka...........Egyszerűen, amikor tudtam, hogy pár hónap van oviig, kivettem éjszakára a pelust. 2-5x bepisilt. A fiam kevesebbszer, a lányom mondjuk 5x. Aztán többet nem. Sosem volt gond az oviban. Egyszer sem pisilt be egyik sem. Most 6 és 10 évesek, de azóta is talán 1-1x fordult elő, akkor is csak olyasmi miatt, hogy azt álmodták wc-n vannak, vagy lefekvés után röhögtették egymást :-)
2010. aug. 15. 23:53

Sziasztok !


Nekem a fiam 3 és fél éves,és még mindig nappali alvásnál is előfordul hogy bepisil,éjszaka pedig szinte mindig,sajnos az a ritka ha száraz reggelre a pelusa.

Viszont éjszaka már nem iszik.

Szeptemberben kezdjük az ovit,kicsit félek hogy mi lesz,hányszor fog bepisilni,nem tudom én sem hogy csináljam nála,hogy ne pisiljen be,pedig ő a 3. gyerkőcöm.

De a 2 nagyobbal az volt a tapasztalatom,hogy 1-2 hete szárazon vettem le reggel a pelenkát,így nem tartottam szükségesnek hogy rájuk adjam,és szépen el is felejtették a pelus lézetését.Persze azt hozzáteszem hogy lányok,és azt is mondják hogy a fiúk később érnek.

15. manó 72 (válaszként erre: 14. - Kitrákotty)
2010. aug. 15. 23:41
Szeptember elsején.
14. kitrákotty (válaszként erre: 13. - Manó 72)
2010. aug. 15. 23:32
Mikor kezditek az ovit?
2010. aug. 15. 23:22
Ja az ovihoz nappalra sem szabad pelenkát használni,nekünk pedig kell.
12. manó 72 (válaszként erre: 11. - Kitrákotty)
2010. aug. 15. 23:21
Sajnos hiába pisiltetem meg a nappali alvás előtt is,fél-egy óra múlva bepisil.
11. kitrákotty (válaszként erre: 9. - Manó 72)
2010. aug. 15. 23:16

Éjjel nem az oviban alszik :-))

(nem is kell ágytisztának lenni az ovihoz, legalábbis éjjelre nem, csak a napközbeni alvásra)


nappali alvás sem megy pelus nélkül?

először azt kéne megpróbálni, rövidebb idő.


megpisilteted előtte, és felkelés után is.

2010. aug. 15. 23:11

Nálunk már régen nem pisilt be,de kellett éjszakára a megszokott érzés miatt a pelenka.Mi közösen elmentünk vele vásárolni és vettünk kis bugyikat,amit természetesen Ő választott ki:-)

Elmondtuk neki,hogy a nagykislányok már bugyiban is alszanak,nem csak napközben veszik fel.

Még két alkalommal kérte a pelust ,de miuátn ujra és ujra elmagyaráztuk napközben is neki,hogy sokkal szebb,ha bugyiban alszik,már nem kérte.

Mi is odafigyelünk arra,hogy lefekvés előtt ne igya tul magát,de szerencsére azóta nem történt baleset:-)

2010. aug. 15. 23:09

Köszönöm a sok jó hozzászólást!Igazából minden reggelre tele lesz a pelus,sőt még néha kis is folyik belőle,pedig nem az olcsó fajtát veszem/azt már megjártuk/

Este sajnos még 8kor is kér inni,de azért ügyelek a mennyiségre.Azt gondolom majd magától "érik"az agyacskája.Ő szegénykém kérné,hogy ne tegyek pelust,de ezt is már egy párszor játszottuk,később mindig a mosógépbe kötött ki az ágyneműje.Szeptemberben óvoda,ezért félek,nem fogják szeretni,hogy nem ágytiszta még.

8. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Manó 72)
2010. aug. 15. 23:02

Nem kell leszoktatni.

Majd látni fogod, ha már itt az ideje, ő is jelezni fogja.


Teli van a pelus reggelre?


mert pl. a kisebbikemnek rendszeresen száraz maradt, és reggel ő maga vette le s pisilt a bilibe.

Így egyszer csak gondoltam egyet és nem adtam rá, azóta pelus nélkül alszik.


Nagyobbik fiamnál máshogy volt.

Ő hiába aludt pelus nélkül - saját kérésére - gyakran bepisilt, aztán rájöttünk, hogy annyira mélyen alszik, hogy nem ébred fel rá.

ÍGy őt jó ideig kivittük egyszer éjjel pisilni, fel se ébredt rá! :-O :-D

nem volt macerás, mert mindig akkor vittük, mielőtt mentünk aludni (ált. éjfélig ébren vagyunk, mármint a férjem meg én).


sok sikert! :-)

7. Hoxa
2010. aug. 15. 23:01
Nálunk ez a módszer bevált az esti lefekvés hisztimentesítésére is. Ha szépen gyűltek a matricák, akkor kapott egy-egy hűtőmágnest is. :)
2010. aug. 15. 23:00

érdemes megfigyelni, hogy mikor és mennyit iszik este 6 után.

ha sokat, abba kell hagyni, ha nem és nem jön be Hoxa javaslata, akkor irány az orvos, lehet vese probléma is.

5. mamcili (válaszként erre: 3. - C42aaaac41)
2010. aug. 15. 22:59

ezt nem ajánlom...

sok időbe telik mire visszaszokik...

de hoxa ötlete nagyon jó :)

4. Hoxa
2010. aug. 15. 22:57

Mi matricás jutalmazással csináltuk.

Felraktunk a falra egy nagy plakátot, amit közösen készítettünk és kezdetben minden száraz éjszaka után kapott 1 matricát, ha szólt, hogy pisilni kell, akkor kettőt.

Utána elhagytuk a pelust és úgy kapta a matricákat az éjszakákért.


Hamar ment így.

2010. aug. 15. 22:57
többször kell kelteni éjszaka pisilni
2010. aug. 15. 22:57
hagyd majd ő elhaggya ha itt az ideje :)
2010. aug. 15. 22:56
Hogy lehetne leszoktatni egy hároméves gyereket az éjjeli pelenkáról?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook