Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet leszoktatni egy gyereket a követelőzésről? fórum

Hogy lehet leszoktatni egy gyereket a követelőzésről? (tudásbázis kérdés)


2023. aug. 10. 13:28

A hugomra babakora vigyaztam, pelenkaztam.

Nekem nem hisztizett, masnak igen.

Lehet, hogy ridegnek tartanak egyesek, de onnan, hogy beszelni tudott, a siras nem hatott. Foldhoz is verhette magat. "Csak mond meg, mit szeretnel." Es mukodott.

Mikor anyam nem birta feloltoztetni, lepasszolta nekem. En megkerdezem a ketto kozul melyiket. Es kesz.

Meg mikor el kellett pakolni, anyak szeretet a nyakamba sozni, mert "rad hallgat".


Az anyukam nem rossz, csak talan faradt volt.

25. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 10. 13:15

A sogornom gyereke szettaposta a babat a szemunk lattara, mert nem a tizenezres volt, amit az anyosom beigert, hanem masik.

Talan kidobni egy hegyrol megolddas.

Mi megmondtuk, hogy legkozelebb ajandek nelkul jovunk a szulinapjara, es ugy is tettunk. Nehogy mar a nyul vigye a puskat!

Nem volt egyszeru a volt ferjem meggyozni, de nekem nem fog egy ovodas dirigalni.


A szulok qrtak el a gyereket, es nem kell nekik segitseg. Nelkuled megoldjak, hogy fejukre nojon.

Szallj ki!

2023. aug. 10. 11:31
Szia! Csatlakozok azok véleményéhez, akik azt mondják, hogy nem a te "gondod" ennek a rokon gyereknek a nevelése. Azonban abban tudod korlátozni, hogy veled mit tehet! És ezt tedd is meg! A gyerekek nagyon jól tudják, hogy kivel mit engedhetnek meg! Szóval, ha zavar amit csinál, akkor mondd el neki. Ha eddig mindig engedtél, akkor érdemes új lappal kezdeni. Tehát, ha legközelebb mész hozzájuk, és a gyerek kezdi az ajándék-kéréses, figyelemfelhívásos produkcióját, akkor mondd meg neki, hogy "Gyere, beszédem van veled! Én nem szeretem és most már nagyon zavar is, amit csinálsz ezért új szabályok jönnek! Ajándékot akkor hozok, ha névnapod, szülinapod vagy Karácsony/Húsvét/Hanuka van. A táskámba rajtam kívül más nem nyúl, csak ha külön megkérem rá. Ez érvényes a zsebeimre is. Szívesen meghallgatom azt, amit mondani szeretnél, de ha a szüleiddel beszélek és közbevágsz, sajnos nem fogom meghallani." Természetesen bármit mondhatsz itt, ami téged zavar és amit feldolgoz (iskolás korú tk. mindent megért). Viszont utána kőkeményen be kell tartanod! Ha kitartó vagy, bármi történjék is közben, akkor szépen hozzászokik az új rendhez. De vigyázz, csak egyszer kell újra engedned a követelőzésének és visszacsúsztok! Jó próbálkozást!
23. libikóka (válaszként erre: 22. - PöttyösPanka)
2023. aug. 10. 11:23

Ez is lehet,,meg sok minden.

Anno,, a kisgyerek akit említettem ,,most már a mai fejemmel pedzem mi lehetett vele a gixer,,csak nem jöttek rá ,,szakemberhez meg tán nem fordultak.

22. PöttyösPanka (válaszként erre: 18. - Libikóka)
2023. aug. 10. 11:02
Vagy a saját gyerekkorban keletezett űrjüket akarják ajándékokkal kitölteni.
21. gigi> (válaszként erre: 20. - Libikóka)
2023. aug. 10. 10:22
Biztos vannak kivételek. Legyen úgy! Váljon normális felnőtté.
20. libikóka (válaszként erre: 19. - Gigi>)
2023. aug. 10. 09:35

Azért nem biztos,,volt ismerős,,csúnyát mondok,,de olyan volt a gyermek akire azt "szokás" mondani hogy csak az anyja szereti.Kicsinek rémes volt.

Aztán rendes normális fiatal/ felnőtt lett belőle.

19. gigi> (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 10. 09:15

Akkor ezek a szülők, neharagudj de idióták!

Mi lesz ebből a gyerekből? Egy követelőző, senkit és semmit nem tisztelő agressziv felnőtt!

18. libikóka (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 10. 09:01

Valószínűleg igyekeznek"megváltani" a nyugalmunkat ,,pillanatokra sikerülhet is az ajándékkal.Aztán egyre rosszabb lesz.

Ezt te nem magyarázhatod nekik (valószínűleg) gyermektelenként.

2023. aug. 10. 09:00
A gyermek viselkedése a család tünete. A család egy rendszer. Ha a rendszerben hiba van, hiába próbálod megjavítani egy elemét, vagyis a gyereket. Például ha a szülők folyton gyorsételt esznek, irreális elvárni a gyerektől, hogy egészségesen táplálkozzon.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Gigi>)
2023. aug. 10. 08:36
Igen , folyamatosan vásárolnak…
2023. aug. 10. 07:43
Nem a te dolgod megnevelni más gyerekét. Ha a szülőkben eddig nem volt késztetés változtatni, akkor miattad sem fognak. Amit megtehetsz, hogy meghízod a saját határaidat a gyerek felé. A gyerekek nagyon jól tudják, hogy kivel mit lehet megcsinálni, ki mit enged meg, ki mire kapható. Ő pontosan tudja, hogy ha üvölt, akkor játszol vele, úgyhogy miért ne üvöltene?
14. globus (válaszként erre: 10. - Ildi992)
2023. aug. 9. 18:36
Az állandóan nyafogó, panaszkodó ismerősökre is használ. Fel kell venni a stílusát, hamar rájön, mennyire fárasztó.
2023. aug. 9. 18:32
El kell vinni valami játszóházba, vidámparkba, ott kitombolja magát addig, amíg el nem fárad.
12. gigi>
2023. aug. 9. 18:30
A szülei mindig vesznek neki ajándékot ünnep napokon kívül is? Ha igen, akkor szépen el baltázták. Ha nem, akkor a kis srác szerintem nárcisztikus személyiség miniben.
11. Mária 54 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 9. 18:18
Akármilyen közeli rokon, ha kiborítanak, nem muszáj oda járnod. Vagy ritkítsd a látogatásokat. Már az első percekben közöld, nincs ajándék a táskádban és nem szeretnéd, ha kotorásznának a gyerekek benne. Ha mégis megteszik, nem lesz játék. Akkor sem, ha nem hagynak beszélgetni a szülőkkel. Márpedig a szülőkkel is meg kell beszélni, hogy ez a viselkedés mennyire zavar és a gyerekeiket bírják rá, hogy ezt ne folytassák.
2023. aug. 9. 17:48
Egyszer egy vidóban láttam, hogy amikor a gyerek elkezdte magát a földhöz verni, hisztizni, az anyja elkezdte utánozni. Annyira meglepődött rajta, hogy abbahagyta.
2023. aug. 9. 17:32
Csapkodd a földhöz magad és közben üvöltsed azt, hogy FIAM, hagyjad abbafele a követelőőzéééstt!!!!
8. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 9. 16:57

1. Szólj rá szépen a gyerekre

2. Szólj rá erősebben a gyerekre

3. Szólj rá a szülőre, hogy tegye helyre a gyerekét, mert ha nem, akkor majd megteszed te!

2023. aug. 9. 15:54

ez a szülő dolga igazából, nem a tiéd. Azonnal elkapni Pistikét/Julcsikát, és közölni, hogy nagyon nem szép amit művel, nem illik más táskájában kotorászni.

A beszélgetésnél te is nyugodtan rászólhatsz, hogy most anyáddal/apáddal beszélgetek, utána veled

6. Főnix3 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 9. 15:36
Akkor csücsülj a földre velük, és mond el nekik, hogy ez így nem jó, nem szép viselkedés. Ha kell, ismételd nekik.:)
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Főnix3)
2023. aug. 9. 15:31
Közeli rokon, így igen. És szeretem őket, de ezek a dolgok nagyon kiborítanak.
4. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 9. 15:22

Ihh!

Ez a szülők problémája, nem a tiéd. Viszont, ha a táskádban turkál, azért helyre teheted. Nem vagy köteles neki ajándékot vinni.A szülők rendesen elkapatták, nem irigylem őket!

Tisztelettel kérdezem!

Muszáj neked oda járni?

2023. aug. 9. 15:13
Állj le! Így..
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 9. 15:13

Nem a te dolgod.

Ami a te részed az annyi hogy ha turkál a táskádban,vagy ajándékot követel,megmondod neki nincs szülinap.

2023. aug. 9. 15:07

Nem a boltban való követelőzésről beszélek most, hanem olyan esetekről mikor a gyerek lényegében már "elvárja" hogy mindig vigyél neki ajándékot.

Nyilván minden kisgyerek tűkön ül karácsonykor vagy a születésnapján és ez rendjén is van, de mi a helyzet mikor szabályosan szóvá teszi hogy hol az ajándék , vagy már turkál az ember táskájában előre. Már iskoláskorú gyerekről van szó, az anyja rá is szól , de nem igazán van ennek hatása.

Ugyanez, hogy követeli, hogy rá figyelj, csak vele játsz és ha 5 percig nem vele foglalkozol, akkor addig üvölt és mászik az arcodra annak ellenére, hogy szólsz, hogy várjon már egy kicsit.

Természetesen vannak élettani részei is ennek, de én akárhány gyerekkel találkoztam, akár gyerekkoromban vagy felnőttként máshol én úgy gondolom ez már egy kezelendő helyzet, a kérdés hogy hogy? Mik azok a módszerek , inkább tettek amik ezekről leszoktatják a gyereket, mert úgy látszik , hogy a szó nem ér semmit.


Köszi ha válaszoltok!


Ui. : Nm az én gyerekem , egy rokonomé , csak valahol rém kellemtlen szituáció már ez sokszor és bár szívesen foglalkozok a kicsikkel és szeretem is őket, nem azért találkozok velük, hogy mindig ajándékot vigyek meg a 8 órából 8 arról szól, hogy mi felnőttek 2 mondatot nem tudunk váltani mert közbeüvölt valaki percenként.

Hogyan tudnék segíteni esetleg a szülőnek ebben ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook