Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy lehet az extrovertáltak tudtára adni, hogy nem vagy társalgós kedvedben anélkül, hogy megsértenéd őket? fórum

Hogy lehet az extrovertáltak tudtára adni, hogy nem vagy társalgós kedvedben anélkül, hogy megsértenéd őket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
48. l.luiselotte (válaszként erre: 46. - Amaunet)
2021. márc. 13. 11:23

Én inkább intro vagyok, - a tesz alapján 100 %-ig - de a főnöknőm imád beszélgetni. Igy megváltás, amikor vidéki melóm van, mert a sok " felesleges beszéd családról soha nem látott személyekről, etc. " már már nem egy esetben fizikai fájdalmat okoz.

De lehet h. társaságfüggő, pld édedanyám volt az egyetlen akivel éjjel nappal egyfolytában képes voltam beszélgetni, de a halála óta nem is hiányzik.


Ja és én amikor dolgozom, többnyire beszélnem kell, ez is befolyásolhatja az otthoni csend igényemet.

47. Guruljka (válaszként erre: 46. - Amaunet)
2021. márc. 13. 11:08

Én szerencsés vagyok a fordítói munkával.

Azért hogy itthonról dolgozom (és csak fordítok), abban annak is szerepe van, hogy nincs szakképesítésem más munkára, ezért kicsi is az esély ara, hogy egy vállalat alkalmazzon és bent kelljen lennem egy irodában.

Ezt úgy értem, hogy sokaknak a fordítási munka a vállalati feladatok egyike. Pl. beszerzőként dolgozik, vagy titkárnőként a külföldi partnerrel is levelez.


Baráti köröm van, de a találkozók egy-egy külső helyszínen zajlanak.

46. Amaunet (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2021. márc. 13. 09:28

Pl. munkahelyen nem hangulat kérdése. Mert ha egy megbeszélést kell moderálni, akkor extrovertáltá kell válni. Ha viszont terveket kell készíteni, elemezni, ahhoz introveltáltá.

Azt hiszem szerencsés vagyok, hogy ambivertáltként mindkét "szerepben" jól érzem magam.

Amikor egy nehezebb hét után én szervezem össze a baráti kört egy vacsorára, de van, amikor én mondom le elsőként. Ez viszont hangulat kérdése.

45. Guruljka (válaszként erre: 43. - Auróra2010)
2021. márc. 13. 08:54
No meg nem is lehet váltani, nem hangulat kérdése ez. Mélyebben gyökerezik.
44. tumbo2
2021. márc. 13. 08:53
mikor otthon laktam az apámmal két szót sem váltottunk.ja,mikor megkérdezte,mi kell a boltból.életemben nem beszélgettem vele.igaz az anyámmal sem,mert azt sorolta,mi volt a gyárban.ki a rák volt rá kíváncsi.de mikor jöttek a barátnők,minket kizavart a szobából.
43. Auróra2010 (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2021. márc. 13. 06:47
Furcsa lenne a váltás, mint ahogy nekem is, ha állandó beszédünkkel telne meg a ház. A macskára is azért haragudtam eddig, mert állandóan nyávogott, örömében bánatában.
42. fidel
2021. márc. 13. 00:44
Egy höss pics és más semmi és közben elmenni..
41. Ildi
2021. márc. 12. 21:22
Embere válogatja. Van aki megérti h nincs kedve beszélgetni,van aki nem. A legjobb barátom intro,imádom. :)
40. Guruljka (válaszként erre: 39. - Channa*)
2021. márc. 12. 20:54
Ha eddig jó volt, ne változtass... :D
2021. márc. 12. 20:18

Most kicsit aggódok, hogy jó dolog e extrovertáltnak lenni;)


Egyébként a férjem és a gyerekem is az, ezek alapján:D


Nem megyünk egymás agyára:DDD

Hányszor mondtam a gyerekemnek amikor kicsi volt, hogy legalább 5 percig maradj csöndbe:DDD


Mert az én gyerekem reggel kinyitotta a száját és a szemét és estig be sem csukta;)

38. Guruljka (válaszként erre: 36. - E'lodie)
2021. márc. 12. 18:39

Igen...

De az a mondat is igaz, hogy a szolgáltatókkal nehezen tudunk beszélni.

Legalábbis sokáig nehéz volt, de bele kellett jönnöm.

37. New(l) (válaszként erre: 36. - E'lodie)
2021. márc. 12. 17:31
Ezt de átérzem! :))))
36. E'lodie (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2021. márc. 12. 17:25

Huhh, ez nagyon ott van! :D


"Lemondani programokat, vagy érezni az örömöt egy más által lemondott program miatt a mi drogunk."

35. tumbo2 (válaszként erre: 34. - Auróra2010)
2021. márc. 12. 17:10
engem nehéz átvágni,eleve gyanakvó vagyok.
34. Auróra2010 (válaszként erre: 33. - Tumbo2)
2021. márc. 12. 16:45
képzelt, ha nyitott vagy, és kellemesen elcsacsogsz velük és jól átvágnak ,,,,
33. tumbo2 (válaszként erre: 32. - Auróra2010)
2021. márc. 12. 16:42
néha bunkó vagyok,az biztos,mikor járták a falut valami gázosok,kérdezték nem akarnék-e a gázért kevesebbet fizetni.nem, mondtam,aztán becsaptam az ajtót.persze kiderült,átvágás volt az egész.
2021. márc. 12. 16:38
a teszt szerint igazi intro vagyok. Csak az első válaszom lett piros, a többi 29 zöld
31. Channa* (válaszként erre: 27. - Amaunet)
2021. márc. 12. 16:06
Én is ezt...
30. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 12. 15:54
miért lenne sajnos.ilyen vagyok és kész.
29. tumbo2
2021. márc. 12. 15:49
igazi introvertált vagy.bár voltak olyan kérdések,amire nehéz volt válaszolni,mert egyik sem illett rám.csodálkoztam is,hogy a kórházban szívesen beszélgettem,bár inkább hallgatóság voltam.
2021. márc. 12. 15:41

Kíváncsi lettem, én is kitöltöttem.

"Introvertáltként nem szereted felhívni magadra a figyelmet, jó hallgatóság vagy, mondanivalódat átgondolod mielőtt kimondanád. Odafigyelsz a részletekre és a dolgok mögé nézel. Csak az igazán mély kapcsolataidat nevezed barátságnak. Hiába készülsz fel előre a találkozókra, megbeszélésekre, sőt a partikra is, azok akkor is kimerítenek, ha jól érzed magad ott. A nap folyamán is szükséged van szellemi felfrissülésre, rövid elvonulásra. A nagy partik helyett szívesebben töltöd a szabadidődet egyedül. Nyugalomra, harmóniára törekszel. Fogadd el a természetedet és tanuld meg udvariasan távol tartani magadtól az energiavámpírokat."

Azt hiszem, nem mindig gondolom át eléggé, mit mondok. Hajlamos vagyok nyersen reagálni, de a többit igaznak érzem, a két utolsó mondat meg kifejezetten tetszik.

2021. márc. 12. 15:15

Ezt a tesztet töltöttem:

[link]


"Ambivertáltként magadban hordozod az introvertált és extrovertált jellemzőket is. Szívesen vagy egyedül, szeretsz elvonulni. Ugyanakkor ha társaságra vágysz, akkor nem okoz gondot új kapcsolatokat teremtened vagy mozgósítani a baráti köröd tagjait. Előfordul, hogy a társaság középpontjává válsz, máskor pedig elüldögélsz egy csendes sarokban az italodat kortyolgatva. A hangulatod határozza meg, éppen hogyan viselkedsz."

2021. márc. 12. 14:57

Szívesen csevegsz teljesen idegenekkel is: ez azért így nem igaz, mert csak akkor teszem, ha kedvem van hozzá, és csak akkor, ha az illető szimpatikus.


Ez kivételesen rám is igaz, a finomítással együtt.

25. Guruljka (válaszként erre: 22. - Channa*)
2021. márc. 12. 14:56

Így finomítva se stimmel.

Valamikor készült rólam egy kép, egy pörgős néptáncos buliban elvonultam egy csendes sarokba, leültem a földre, a nagy szoknya alá húztam a lábam és néztem a forgatagot.

Később a képet látva (mert csak aki a fotót csinálta, az vett észre) mindenki azt hitte, hogy a képen nagyon szomorú vagyok, de én akkor is bitang jól éreztem magam.

Egy idő múlva felálltam és buliztam tovább.

24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Channa*)
2021. márc. 12. 14:52
Másik teszt lehetett.
23. Channa* (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2021. márc. 12. 14:47
Nekem meg az volt a bajom, hogy csak igaz vagy hamis válasz volt.
22. Channa* (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2021. márc. 12. 14:46

Egy kicsit azért lehet finomítani;)


- Szeretsz a figyelem középpontjában lenni: azért nem mindig, de ha átadom ezt a szerepet, akkor szoktam unatkozni:DDD

- Szívesen felvállalod a 'parti lelke' szerepet: ez szinte teljesen igaz, de ez is úgy, hogy van amikor átengedem, de akkor unatkozok:DDD

- Nagyon élvezed a változatosságot: ez pont így van

- Sok 'közeli, személyes' barátod van: nincs sok, de kevés sem, úgy pont elég:DDD

- Szívesen csevegsz teljesen idegenekkel is: ez azért így nem igaz, mert csak akkor teszem, ha kedvem van hozzá, és csak akkor, ha az illető szimpatikus.

- Energiát merítesz abból, hogy emberek vesznek körül és nyüzsöghetsz: főleg a nyüzsgés igaz

- Ha egyedül vagy, hamar elunod magad: hát persze, hogy igaz:D

- Szabadidődet szívesebben töltöd aktívan, mások társaságában: ez is igaz

- A külső ingerek stimulálnak, így

gyorsan beszélsz, gondolkodsz és cselekszel: igen, valóban minden gyorsan és pőrgősen teszek.

21. Guruljka (válaszként erre: 19. - Birebora)
2021. márc. 12. 14:39

Akár. Attól még figyelem a beszélgetést és nem zavarok bele.

(Majd otthon esetleg utánanézek, mi is az, amiről szó volt.)

20. Auróra2010 (válaszként erre: 15. - Birebora)
2021. márc. 12. 14:38
ja, az én extrovertált ismerőseim is értenek a szóból... amit nem eresztek bő lére.
19. birebora (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2021. márc. 12. 14:38
Eszem tovább:)
1 2 3 4 5 6

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook