Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy fogalmaztam meg? fórum

Hogy fogalmaztam meg? (tudásbázis kérdés)


7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 20. 22:43

És mikor jár le a gyed?

Azon túl, hogy minél előbb be kell jelentened, hogy veszélyeztetett terhes vagy, nekik az lenne a fontos, hogy most milyen státuszban tartsanak és jelentsenek le a hatóságok felé.


Nem kell cifrázni a bejelentést sem, de a dátumot, hogy mikortól (dátum és hány hetes terhesség) vesznek táppénzre veszélyeztetett terhesként azt közölni kéne velük.

6. 9370250d08 (válaszként erre: 5. - Panna07)
2021. okt. 20. 19:24
Egyetértek, legyen nyoma minél hamarabb, hogy hivatalosan bejelented. Utána beszélj velük a részletekről, vagy közben. De ez nagyon függ sztem munkakörtől, cégtől, munkáltató hozzáállásától, mióta vagy ott, mennyire ismered őket, mennyire vagy jó munkaerő, pótolható, tudsz-e betanítást vállalni, szükséges-e...
5. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 20. 19:05
Szia! Ahogy írták, nem küldhetnek el, törvényi tilalom h terhes nőt nem lehet elbocsátani. Nem nagyon kell túlgomdolni bejelentést, kb így: Tidztelt XY Munkáltató! A mai napon szeretném bejelenteni, hogy x hetes veszélyeztetett várandós vagyok. Ennyi.
2021. okt. 20. 16:23
Nem küldhetnek el.
3. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 20. 16:22

Szia!


TP-en is leszel?


Elküldhetnek ilyenkor?


Nem tudom mik az aktuális szabályozások a témában. Sztem ezeknek mindenképpen járj utána.

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 20. 15:40

Ha nem több száz fős cégnél dolgozol, akkor talán jobb lenne inkább személyesen megbeszélni vele. Előtte max. egy időpontot kérni, mikor lenne jó neki. Akkor ott elmondanád amit most itt leírtál, és megkérdezed, milyen papirokra van szükség, hogy minden rendben legyen.

Akkor látná a már megszületett babádat is. Emberibb lenne a te részedről is, és talán az ő részéről is hasonló döntés születne.

2021. okt. 20. 15:02

Sziasztok!

Jelenleg gyeden vagyok a kisfiammal,viszont úton a kistesó.

Veszélyeztetett terhes vagyok. Munkahelyemnek mit írjak? Kérlek segítsetek megfogalmazni.

Nagyon félek, hogy elbocsátanak. :(

Előre is köszönöm a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook