Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Híztam 1,5kg-ot. Le kell adnom! Nehezen fogyok. Remélem még... fórum

Híztam 1,5kg-ot. Le kell adnom! Nehezen fogyok. Remélem még... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
2023. okt. 20. 08:08
Igyekszem nem enni annyit, de néha nem bírom megállni. Nyilván így is szaladt fel a plusz. Tegnap sajnos megint jól bevacsoráztam, mutatta is ma reggel a mérleg. Na sebaj, mától megint odafigyelek! Mozogni mozgok egyébként, azzal nincs probléma.
2023. okt. 19. 00:34

Jézusom!! 1,5 kg?? Hát nagy bajban vagy te lány!! 😱😱

Először is kezd azzal, hogy nem zabálsz annyit (lehetőleg édeset), és keresel magadnak valami jó intenzív mozgást. Meglásd, csak úgy olvadnak le rólad a kilók!

2023. okt. 18. 19:36
Hű mennyi érdekes hozzászólás született! Jó olvasni a tapasztalatokat. Közben a mérleg mutatója is elindult lefelé. Igaz éppenhogy csak, de haladok előre! 💪
28. xochipilly (válaszként erre: 27. - Napsugár8)
2023. okt. 17. 20:19
Ha normális mennyiségű vizet iszom, semmi bajom nincs, akkor kezdi felhalmozni a szervezetem, ha az "ajánlott" 2-3 litert iszom meg.
27. Napsugár8 (válaszként erre: 25. - Xochipilly)
2023. okt. 17. 17:37
Ha már a vesék régóta renyhén működnek, akkor célszerű valami vízhajtót enni, inni. Vagy bogyókat, vagy teát. De nem szabad elfeledni, ha már valami vészesen nem működik, akkor elsősorban az orvos!!!
26. Napsugár8 (válaszként erre: 24. - Fincsi5)
2023. okt. 17. 17:35
A glutén és hasonló érzékenységet szerencsére nem ismerem, talán majd jön valaki, aki többet tud ezekről.
25. xochipilly (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2023. okt. 17. 17:22
Akkor én fordítva vagyok bekötve (nem csak ebből a szempontból... 🤭) Ha 2-2,5 liter vizet iszom egy nap, az olyan szépen felhalmozódik, hogy nem csak az alakom kezd egy hordóra hasonlítani, de a mérlegen is látszik az "eredmény". Szerencsére annyira ihatatlan a csapvizünk (mosásra, hajmosásra is alkalmatlan kemény **** ) hogy 1,5 liternél nem tudok többet meginni belőle. Ásványvizet meg cipeljen a franc.
24. fincsi5 (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
2023. okt. 17. 15:54

Én éppen leveseket eszem mostanában, a hús nem kell, köret meg minek? Ma beszereztem sok zabkását, joghurtot, hátha mennek.



Ha gluténérzékeny lennék, azt miből venni észre?

23. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - Miss Angel)
2023. okt. 17. 13:58

Pedig azért egy tányér leves, főleg ha tele van zöldségekkel, jót tesz az emésztésnek is.

Nyáron sokszor főzök olyan levest, hogy: mindent bele, amit a nyuszi megeszik. Először a leghosszabb főzési időt igénylőket rakom össze, (pl. karfiol, karalábé, répa-gyökér) felöntöm vízzel, egy szem leves-kocka, só bele. És majd utána jöhet egy-két krumpli, káposzta, hasonlók, ami éppen van itthon. Csodás ízek jönnek össze. Bőven helyettesít egy tányér leves 2 dl vizet, és még a napi rostanyag-bevitel is oké. Próbáld meg, amikor van lehetőséged.

22. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2023. okt. 17. 13:52
Vagy lehetőleg radikálisan csökkenteni. :))
21. Miss Angel (válaszként erre: 18. - Fincsi5)
2023. okt. 17. 10:11
Szerintem rettenetes ízük van, én ezért nem ittam őket soha 🤭
20. Miss Angel (válaszként erre: 19. - Miss Angel)
2023. okt. 17. 10:10
Bocs véletlenül elkuldtem 😁 szóval sajnos én sose engedhetem meg magamnak, max unnepekkor hogy kicsit elengedjem magam, komplett ebédet már azt se tudom mikor ettem utoljára, így tudok karcsú maradni, többnyire még ezer kalóriát se viszek be naponta úgyhogy mindegy mikor merem magam viszont abban igazad van hogy minden nap nem kellene mernem a súlyomat mert ezzel csak feleslegesen stresszelrm magam 🤨
19. Miss Angel (válaszként erre: 16. - Napsugár8)
2023. okt. 17. 10:05
Én hétvégén se eszek többet,
18. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Xochipilly)
2023. okt. 17. 09:38
Már ilyen teákat nem tudok meginni. Bármennyire "nem rossz" az íze.:(
17. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2023. okt. 17. 09:36
Köszi szépen! Megiszom én a 3 litert, csak sok sós rágcsát eszem, akkor ez elmarad.:))
16. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Miss Angel)
2023. okt. 17. 09:35

Igen, sokféle terméket (bogyót, teát egyebeket) lehet már kapni, valamilyen mértékben mindegyik hatásos. Kinek mi válik be.

Én az Aranyvesszőfű teát ittam, amikor igen-igen leállt a vesém.

[link]


Valamikor én is keveset ittam, így szinte kortyonként szoktattam magam rá, hogy növeljem a napi mennyiséget. De működik. :))


Talán elég lenne csak szombat reggel ráállni a mérlegre. Ugyanis szombat-vasárnap a családi ebédek mindig kiadósabbak, mint a szaladós hétköznapok. Ezért érdemes lenne azt megelőzően mérni magad. :))

15. Miss Angel (válaszként erre: 14. - Miss Angel)
2023. okt. 17. 09:19

azt elfelejtettem irni,diétázom,de csak finoman,nem koplalok,a bennem lévő víz miatt mutatott többet a mérleg :)

próbáljátok ki,akinek kell,ártani nem árt :)

2023. okt. 17. 09:18

sziasztok vízhajtásra a hyrominum kapszulát jó szivvel tudom ajanlani,tele természetes anyagokkal,nem gyógyszer,"csak" étrendkiegészitő,de működik.sajnos én keveset iszok,ami miatt a szervezetem visszatartja a vizet,dolgozok azon,hogx ez valtozzon,csak nehéz,

azt vettem észre,ha alig eszem is durván többet mutat a mérleg masnap reggel-ami ugye marhaság,mert az nem hizás,de mindig láttma és idegesitett,már ott tartottam szó szerint: nem mertem inni

amiota szedem ez megszűnt,szóval nem reklámfogás.

13. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2023. okt. 17. 07:43

A só megköti a vizet. Vagyis aki sósabban eszik, mint azt a szervezet kívánja, vagy éppen valami sósból hirtelen többet eszik (pl. egy csomag sós mogyoró), és nem iszik rá eleget. A sok só leköti a szervezetben levő vizet, ez mutatkozhat súlygyarapodásként.


De ugyanígy súlytöbbletként mutatkozik, ha valaki pl. kevesebbet eszik, mint kellene, (drasztikus fogyókúra), az emésztőrendszer lelassul, (nincs dolga). Ezért nem üríti ki a salakanyagot teljes mértékben. Patóh Pál szindma: Ej, ráérünk arra még! Nem csak súlygyarapodást okoz, de székrekedést is.


A veseműködés javítását segíthetjük (paradox módon) a napi minimum 2,0-2,5 liter folyadék bevitellel. Ez segít kimosni a sót is, és mivel munkára fogjuk a vesét, visszaáll a normál működés is.

Persze vannak vízhajtó teák is, a net-en lehet találni kismilliót.

És vannak vízhajtó zöldségek is, közismert a zeller, akár nyersen, főve, sütve, borsó, karalábé.


A normál anyagcserét biztosítja a rostokban gazdag (zöld-leveles) zöldségekben = saláta, káposzta félék, az olajos magvak, dió napi fogyasztása... és persze a víz!! Ha napokig nem jön helyre, jöhet a hashajtó!


Állítólag a japán nők arcbőre azért olyan szép, mert ők rászoktatták magukat, hogy rögtön ébredés után 4-5 dl vizet megisznak éhgyomorra. Ez megakadályozza a szervezet kiszáradását.

De egyúttal beindítja a napi széklet távozását is. Én most a reggeli 2 dl-t már símán megiszom.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Myra)
2023. okt. 17. 07:36
152cm és 49,5kg
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Tulipán***)
2023. okt. 17. 07:34
Akkor gratulálok! Ügyes vagy! 😊
10. Myra
2023. okt. 16. 23:39
Megkérdezhetem hány cm magas vagy és hány kg?
9. xochipilly (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2023. okt. 16. 21:46
Salaktalanító teát próbáltál már "bevetni" ellene? Én is sokszor puffadok, a ciklusom első 7-8 napja gyakorlatilag ezzel telik 😞 most fogok méregtelenítő teával próbálkozni...
8. Gretaa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 16. 18:22
Ez nem sok!🙃1 hét alatt letud menni.
2023. okt. 16. 18:01
Oh 1,5 kg miatt ne aggódj. Az szinte semmi. Amúgy szerintem én is híztam kicsit, de én örülök neki. Nálam a hízás megy nehezen ....
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Xochipilly)
2023. okt. 16. 17:58
Igen, mindig ugyanakkor mérem magam. Ugyanígy gondolom, hogy jobb előbb tenni érte, mert ezt még “könnyebb” leadni. Sajnos nekem így is nehéz, de most elhatároztam magam! Nagyon köszönöm a szurkolást, sokat jelent és így talán könnyebben is megy majd! 🥰
5. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2023. okt. 16. 17:45

Erről a sóvisszatartásról mondj már valamit nekem.:))))


2 hónapja küzdök 2-2,5 kiló leadásával. Úgy érzem, mindig tele vagyok, puffadok.

4. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Xochipilly)
2023. okt. 16. 14:19
Még az sem biztos, hogy elhízás. Amennyiben "csak" az a gond, hogy a salakanyag ürítése nem megfelelő, vagy esetleg sósabban evett, és a só visszatartja a vizet a szervezetben... ezek akár 2,5-3,0 kg súlytöbbletet is okozhatnak. Először azt kell megvizsgálni, ezen a téren van-e valami javítani való.
3. xochipilly (válaszként erre: 2. - Vigyefene)
2023. okt. 16. 14:06
Ha reggel mérte és mindig ugyanabban az időben méri akkor ez hízás. Én értékelem azt aki időben észreveszi a "bajt" és tesz ellene, szóval hajrá :) Ennyi súlyfelesleg könnyen leadható :)
2023. okt. 16. 12:36
Á, fenét. Az a súlykülönbség evés előtt, és utána.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook