Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hízlal a ..... ? fórum

Hízlal a ..... ? (beszélgetős fórum)


2009. júl. 27. 23:10

Jó magam egy könyvből fogytam le 3 hónap alatt húsz kilót.

De nekem sokat kellett leadni-ezért 800 kalóriás diétát választottam,ami fehérjedús,szénhidrátszegény étrendből állt.

Volt még 1000,1200 kalóriás,aztán tojásdiéta-de ez is csak három napos kúraként alkalmazható.

2009. júl. 27. 23:07
Érdekesen múködik a szervezetünk. Több heti nagyon szigorú fogyókúrával, akár koplalással is, amit sikerül leadnunk, képesek vagyunk pár nap alatt visszahízni. Szerintem ez azért van, mert a szervezetünk védekezik, és bármilyen jól összeállított étrend semmit nem ér, ha nem szeretjük. Ráadásul az agyunkat állandóan arra kényszerítjük, hogy ezzel foglalkozzon. Így azt az információt küldi a testnek, hogy a legsoványabb ételből is zsírt raktároz. Szerintem nagyon lényeges, hogy azt együk, amit szeretünk. Ezzel boldoggá tesszük a testünket és a lelkünket is. Csak vigyázni kell, ha többfélét eszünk, akkor keveset, de ha egyfélét akkor amennyit kívánsz.Higyjétek el nem tudtok sokat enni abból, ami hízlal. Hiszen ki tudna csülökpörköltöt kenyér és krumpli nélkül sokat enni. Már az ötödik kanálnál elég lesz. De aznapra már ennyi elég. A szervezet mindig jelez, mikor elég. Amit meg megkívánunk, arra szüksége is van a szervezetünknek. Ha félünk az elhízástól, akkor el is hízunk, vagy éppen az ellenkezője történik,(kóros soványság). Felejtsük el a félelmeinket, s merjünk boldogok lenni, akár egy jó evéssel is. Nem kell mindent szigorúan venni, hiszen mindnyájan egyediek vagyunk, senkihez sem hasonlóak, különlegesek. Ne akarjunk mi sem senkihez sem hasonlítani. Persze nem arra akarlak benneteket bíztatni, hogy betegre egyétek magatokat, de az ízek örömét ne vonjátok meg magatoktól.
34. tixtina (válaszként erre: 33. - Binky)
2009. júl. 27. 23:06

Persze,de ezt csak átmeneti időszakra értettem.

Ezért kérdeztem,mennyit szándékozik leadni,mert hosszú távon nem jóóóó:))Ezt pár napig lehet csinálni-egy-két hétig-de semmi képpen nem hónapokig:))

33. Binky (válaszként erre: 31. - Tixtina)
2009. júl. 27. 22:52

Ha csak szénhidráton él, nemhogy mozogni nem lesz kedve, de még élni sem. Kisebb-nagyobb hangulatingadozások, depi, szorulás és hasmenés (vagy épp szorulás, pár naponta hasmenéssel) lehet az eredménye. És ha fogy is, azt se a lényegből, plusz a fehérje is hiányozni fog, ami kéne az izmok kiépítéséhez, így formátlan csontkollekció lesz, ráadásul még egészségtelen is.

A rossz alvásról,a vitaminhiányról sé a fáradékonyságról már ne is beszéljünk:)

A kardiomozgások pedig erősítenek, nem fogyasztanak, javasolt inkább az aerob mozgásfajta.

Szóval inkább ne, kedves kérdező, kúraszerűen ne edd.


Reggel, mikor még jól emészt a szervezeted, egy kis vízalapú vagy épp lightfagyi még belefér, ebéd után egy kis édesség is rendben van.


Én fogyózok, simán tolok egy héten egyszer-kétszer jégkrémet is, mert lemozgom:)

2009. júl. 27. 22:34
Es nem utolso sorban a fagyi nem egy egeszseges etel,inkabb husiteni ajanlott egy keves.
2009. júl. 27. 22:33

Ez sok mindentől is függ.

Például,mennyit szeretnél fogyni-ha csak két-három,de max 5kilót,akkor csinálhatsz egy fagyi kúrát-mértékkel persze-és mást nem eszel mellé-de a mozgás nagyon fontos-lehetőleg olyan mozgás,ami emeli a púlzusszámot.

Ha viszont ennél többet-mondjuk 10kg,vagy afelett-akkor nem ajánlatos fagyit enni-sőt mondanám,hogy felejtsd el a fogyasztásos időszakra.

Meg pl.az is lényeges szempont,hogy időhöz vagy-e kötve,stb:))

2009. júl. 27. 22:32
A fagyi attol fugg mennyire hizlal,hogy mibol keszult.Altalaban cukor van benne,tehat egyenlo sok kaloria.A tejszinbol keszultben sok a zsir,tehat ismet sok kaloria.Tolcser nelkul fogyasztva sporolhatunk a kaloriakon:)A wellness fajtak jobb valasztasok,a jegkremeknek viszont nagyon nagy a kaloriatartalmuk,tehat azok jobban hizlalnak.
29. eddit
2009. júl. 27. 22:26
ááááááá, épp ellenkezőleg...fogyaszt :DDDDDDDD végül is tele van cukorral... :P
2009. júl. 27. 22:26
fogyni
2009. júl. 27. 22:24

Na,ez egy bölcs tanács volt.

Érdemes megfogadni.

De annyit még hozzátennék-mivel magas szénhidrát

tartalomról van szó-lehetőleg ugráljuk le egy kicsit.:))

Attól függ-mit szeretnénk elérni.

Súlyt megtartani,vagy fogyni.

2009. júl. 27. 22:23
általába csaak egyet eszek
25. Judita79 (válaszként erre: 24. - Ddba37bd80)
2009. júl. 27. 22:22
:DD ez tök jó filozófia!! követni fogom ezután! :DD
2009. júl. 27. 22:19
Úyhogy, a lényeg, ha nagyon szeretünk valamit ne tagadjuk meg magunktól, csak akkor ne együnk mást. Így megvan az aznapi boldogságunk.
23. culko (válaszként erre: 20. - Tixtina)
2009. júl. 27. 22:18
az nem sok...
2009. júl. 27. 22:17

valszeg elég tápanyaghoz sem jutnál és rosszul is lennél, viszont megutálnád a fagyit! Tehát kivéded a problémát! :DDD


1-2 gombóctól amúgy nem fogsz elhízni szerintem! :D

2009. júl. 27. 22:16

csinálj joghurtból!


natur joghurt+gyümipép+kis folyékony édesítő, be a fagyóban, és pikk-pakk kész! :D

20. tixtina (válaszként erre: 18. - Ddba37bd80)
2009. júl. 27. 22:16

Ez igaz.Csak attól még megéhezne.

Ha naponta csak 1 tábla csokit ennénk-attól is fogynánk:)

Vagy sör kúráról is hallottam már.

De pl.egyik ismerősöm egész nyáron csak görögdinnyét evett-és 5 kilót fogyott.

2009. júl. 27. 22:15
tényleg???????????????????? :o
2009. júl. 27. 22:13
Szerintem, ha naponta nem ennel mást, csak 10-20 gombóc fagyit semmi baj nem lenne, még fogynál is.
2009. júl. 27. 22:13
hogy segítetek :)
2009. júl. 27. 22:12

Hát nem fogyaszt:DDDDDD)))))))

De van olyan fagyi,ami cukor nélkül készül-

Nem tudom pontosan-gyümölcscukorral,vagy édesítőszerrel-lightosan készül.

Na abból lehet enni,egy keveset:))

Attól függ persze,mennyire szigorú a böjt kúra.

2009. júl. 27. 22:12
kösziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
2009. júl. 27. 22:12
nagyon
13. Binky
2009. júl. 27. 22:11
Igen, de léteznek diétás fagyik édesítőszerrel, sőt, ha víz alapú és édesítőszeres, még jobb.
12. dee
2009. júl. 27. 22:11
iiiiiiiiiiiigen
2009. júl. 27. 22:09
SAJNOS IGEN!!!!!!!!!!!!!!
2009. júl. 27. 22:09
elég valószínű :)
2009. júl. 27. 22:08
A fagyi hízlal?
2009. máj. 5. 07:16

Nanááááá, hogy hizlal ! A malacok is ettől híznak :)

No, szerintem (viccet félretéve) itt is a mennyiség számít, mint minden ételnél!

7. Sena (válaszként erre: 6. - Sheckler)
2009. márc. 14. 14:07
Hát egy csövön tényleg nincs olyan sok. De konzervvel azért már jól lehet lakni. Egyél lassan és figyelj rá hogy mikor jelzi a gyomrod hogy elég! Ne azt várd meg amíg azt jelzi hogy most rögtön szétpukkad, mert akkor már tényleg sokat ettél. :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook