Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hízlal a ..... ? fórum

Hízlal a ..... ? (beszélgetős fórum)


66. agis
2009. júl. 29. 13:53
Most csináltam házi fagyit. 4 dl tejszín, 5 tojás sárgája, 12 dkg cukor meg egy tábla 70%-os étcsokiból. Kiszámoltam, hogy összesen 2314 kalória van 900 ml-ben. Azaz 100 ml tartalmaz 160 kcal. Azt hiszem az annyira nem vészes. Persze lehet vízzel meg édesítőszerrel csinálni, de ha annyit eszel belőle, mint mi (minden este 2 evőkanállal fejenként) nem fogsz elhízni. Mi ugyanis majdnem minden este vacsora után fagyival zárjuk a napot. És mégsem vagyunk bálnák (én 160/45 ő 178/73, tudni kell, én már voltam 62 kg is... )valaki mondta hogy a mérték a lényeg, ezzel maxinális egyetértek.
2009. júl. 29. 13:24
Az életben mindent mértékkel kell tennünk. Ez minden területen így van. Fontos azonban, hogy amit teszünk, azt boldoggá tegyen minket. Nem szabad hagyni, hogy szenvedéllyé váljon bármi, amit szeretünk. Az evés is szenvedéllyé tud válni. De ha észrevesszük, hogy nem azért eszünk, mert éhesek vagyunk,és nem érezzük mikor elég, az már nem egészséges. A felesleges evés valamilyen lelki bánat következménye, pótcselekvés. A test így próbálja kárpótolni a lelket, persze tévesen. De attól ne féljetek, hogy azért, mert néha kalóriadús ételt esztek, hangsúlyozom néha, hogy meghíztok. Ez kell a boldogságunkhoz.
2009. júl. 28. 17:28
nem tudom,de jókat pukizok tőle :D
2009. júl. 28. 16:14

Szerintem azt hizlalja, akiben megmarad. Én, ahogy eszem, már búcsút is mondok neki.. megszalajt :-)))) Egy cső is, egy doboz is. De imáááádom!!!!

A korábbi hsz-kkal egyetértek: mértékletesség, és a megfelelő napszakban edd, ha nem akarsz hízni. :-)

nem vagyok Norbi-fan, én még az eredeti norbis módszerrel fogytam, amikor nem volt update... meg norbis csodalisztje...stb.. csak délelőtt szénhidrát, délután fehérje, és működöttt. Mínusz 20 kg. :-) Kukoricát is ettem. :-)

62. 2104cc91e8 (válaszként erre: 61. - Tixtina)
2009. júl. 28. 13:25
És a mértékünk a: "Vödör" :D :D (Én is imádom)
2009. júl. 28. 12:54

Jó-nem adok veszélyes tanácsokat:DD)))))


Többieknek üzenem-csak mértékkel ám a fagyival:)))))

60. Binky
2009. júl. 28. 12:50

Igazad van kedves fiti, azt hiszem a kérdést megválaszoltuk, bár kicsit eltértünk a témától.


Kedves tixtina, ha butaságokat mondasz, és még tudod is, akkor nem értem mit vársz tőlem.

Remélem ezentúl jobban vigyázol magadra, főleg édesapád példájából okulva, és nem adsz veszélyes tanácsokat.

2009. júl. 28. 08:01

Na, de, hölgyeim, itt nem is volt szó a kérdésben arról, hogy hízó vagy fogyókúráról van szó!!!


Az érdeklődő csak azt a kérdést tette fel, hogy:

"A fagyi hizlal"-e :) :) :)

58. tixtina (válaszként erre: 48. - Binky)
2009. júl. 28. 00:21

Ja,és légyszíves ne butázz le,és ne nevezz ostobának-szépen megkérlek.

Mert max az anyámtól,és az apámtól tűröm meg.

Köszönöm.

57. tixtina (válaszként erre: 52. - Binky)
2009. júl. 28. 00:14

Tudom-apám cukorbeteg volt majdnem 30 évig.

Csodálkoztam is,hogy ekkora mennyiségnél-amit én elfogyasztok- csupán napra vonatkoztatva is-tök normális a cukrom.4,7.

Nincs más megoldás-le kell szoknom az édességről.

Ez van:(((

56. tixtina (válaszként erre: 53. - Binky)
2009. júl. 28. 00:08
Jó éjszakát.:DD))
55. tixtina (válaszként erre: 53. - Binky)
2009. júl. 28. 00:06
De miért mértéktelen?Pár gombóc?Mennyi CH lehet benne?Nem hiszem,hogy hatalmas mennyiség:))
54. tixtina (válaszként erre: 52. - Binky)
2009. júl. 28. 00:05
Jó,akkor megpróbálom a sporttal kompenzálni a hiányát.
53. Binky
2009. júl. 28. 00:03

Fagyikúrát javasolsz, én csak ez ellen tiltakozom, a kérdezővel semmi bajom, csak a te javaslatoddal.

Pár napos ill. egy-két hetes kúrát javasoltál.

Kérlek légy észnél, és nézz utána BÁRHOL a neten, könyvben, hogy mit okoz a cukor mértéktelen fogyasztása, és az egyéb tápanyagok elhanyagolása.


Mostmár tényleg lépek.

52. Binky (válaszként erre: 47. - Tixtina)
2009. júl. 28. 00:00

Amit te elvonási tünetnek nevezel, az egyszerűen abból adódik, hogy gyorsan bomló szénhidrátokkal tömöd magad, ami gyorsan megemeli a vércukorszintedet, majd ez le is csökken, ezért ugyan löketet ad, de azonnal le is fáraszt (de te folyamatosan adagoltad magadnak, kb mint a koffeint vagy valami drogot).

Most, hogy abbahagytad,a szervezeted nehezen viseli, hogy már nem gyógyszerezed magadat azzal a sok szeméttel,és idő kell, míg talpra áll.

Ha elég vitamint fogyasztasz, és hanyagolod a szénhidrátot, akkor hamarosan jobban érzed majd magad, mint valaha, és elkezdesz fogyni.

Javaslom, nézz utána egy könyvben.


Még egy kis cukor, és már aggódhatsz a diabétesz miatt is.

2009. júl. 27. 23:59

Külömben is itt pár gombóc fagyiról volt szó-nem arról,hogy tömje magába a szénhidrátot.

Kicsit felnagyítod szerintem a dolgokat:D))

50. tixtina (válaszként erre: 48. - Binky)
2009. júl. 27. 23:57

Most írom,hogy NEEEEEEEM ESZEM CH-t!!!!!!!!!!!!

Háromszor írtam le.

Ezt csak egy egyhetes kúrának írtam.

Pár naposnak.

2009. júl. 27. 23:55

Viszont a sport-akár otthoni aerobic-vagy egy kis fallabdázás kitűnő endorfin tuningoló.

Úgyhogy a depis hangulat enyhíthető.:))

48. Binky
2009. júl. 27. 23:54

A butaság ellen sajnos nincs gyógyszer.

Ha nem látod be mekkora ostobaság magad szénhidráttal tömni, akkor sajnos előbb-utóbb máshogy fog jelentkezni.

Nem csak a vérkép kell, javaslok egy átfogó vizsgálatot (vizelet, széklet, májfunkciók etc.)

Egyél sok gyümölcsöt, és nem fogod kívánni az édeset, mert ugyan ezekben is van cukor, de gyümölcscukor legalább.

Sok szerencsét kívánok a fogyóhoz és további jó(?) egészséget, kívánom, hogy valaki előbb felnyissa a szemed, minthogy baj történjen, mert úgy látszik az ember csak a saját kárán tapasztal meg sok mindent.

Azonban kérlek, hogy az esztelen diétádat ezentúl ne ajánlgasd senkinek, csak kárt okozol a másiknak, főleg, ha nem ismered az egészségügyi állapotát.


Na jóccakát, én mentem aludni, a kérdés feltevője meg ne féljen a fagyitól, csak épp ne tömje magába esztelenül. Keress pár házi fagyireceptet, lehetőleg gyümölcsöset, amit édesítőszerrel is lehet csinálni!

2009. júl. 27. 23:50

Azt mondod,hogy ha szénhidrátot ennék egész nap,akkor lennének elvonási tüneteim???

Érdekes gondolat..Most nem próbálom ki:DD))

Mivel 25 kiló van rajtam.

Már három napja nem eszem kenyeret-krumplit-és csak minimális CH-t fogyasztok-de már most a plafonon vagyok

46. tixtina (válaszként erre: 44. - Binky)
2009. júl. 27. 23:43

Nem akkor jelentkezik a dühroham,ha ch-t eszem,hanem amikor kiiktatom az étrendemből

De ezt már az előbb leírtam,hogy nekem nem jó a ch diéta most,mert sokat kell leadnom.

Éppen ezért csak max.20 gramm CH-t ehetek-esetleg 50 grammot.Ezért vannak elvonási tüneteim:DD

45. tixtina (válaszként erre: 43. - Binky)
2009. júl. 27. 23:40

Már csináltattam előtte,és utána.

Teljesen jó volt a vérképem:DDDDDDD)))))))))

44. Binky (válaszként erre: 42. - Tixtina)
2009. júl. 27. 23:35

és az általad javasolt fagyidiétában lévő cukor mégis mi, ha nem szénhidrát???!

épp erről beszélek, nyomod magadba a szénhidrátot, ami hangulatingadozáshoz, dührohamokhoz is vezethet, utána panaszkodsz, hogy elvonási tüneteid vannak pl. dührohamaid

43. Binky (válaszként erre: 41. - Tixtina)
2009. júl. 27. 23:33

Örülök, hogy csak magadon kísérletezel, mindenesetre ilyen megalapozatlan javaslatokat ne tegyél senki másnak. Javaslom azért csináltass vérképet és egy-két vizsgálatot, ha legközelebb ilyenre vállalkozol (ami tiszta őrület).

A dinnyekúra létezik, természetgyógyászok szeretik és alkalmazzák. Azért remélem látod a különbséget a vitaminokban gazdag dinnye és a cukorban, esetenként zsírban gazdag fagyi közt.

Dinnyenapot szokás tartani több fogyókúrában is.


Ha egész nap sült vattát vagy épp háztartási kekszet ennél, akkor is fogynál, csak kérdés, milyen áron.


Nagyon dühít az ilyen hozzáállás, mi jön még, csoki- és fagyikúra? Cukorkadiéta? Alkoholfogyó? Legegyszerűbb akkor már rászokni a cigire, az gyorsabban öl...ja és elveszi az étvágyat.

2009. júl. 27. 23:25

Az ember pár nap alatt úgyis érzi-tapasztalja,hogyan reagál rá a szervezete.

Nekem pl .attól van dührohamom,ha nem ehetek szénhidrátot.-na attól nagyon depis leszek.

Elvonási tünetek jelentkeznek sajnos((

41. tixtina (válaszként erre: 39. - Binky)
2009. júl. 27. 23:23

Már csináltam,és működött:)))

Egy hét alatt nem tudja kicsinálni magát.

Persze ez szervezettől is függ.

Lehet,nálad székrekedést okozott-de nekem nagyon gyors az anyagcserém.

Semmi bajom nem volt tőle-sőt akkor még élt anyám,aki orvos volt-kikértem a tanácsát is.

Azt mondta-pár napig csinálhatom.

Barátnőm csak dinnyét evett egész nyáron,és rendeződött a széklete-jobb lett a közérzete.

Szerintem,nem lehet általánosítani.

Ha nem bírja,abbahagyja.))

2009. júl. 27. 23:23
minden amiben cukor van, az bizony hízlal. A cukormentes, ami édesítőszeres, az pedig étvágyjavító.
39. Binky (válaszként erre: 34. - Tixtina)
2009. júl. 27. 23:18

Szeretném, ha a javaslatodat kipróbálnád élesben, két hétig, és leírnád a tapasztalataidat.


Egy hét? Egy hét alatt kicsinálja magát, majd dupla annyit szed föl, közben szedheti a hashajtókat dupla annyi ideig, kedvetlen lesz, esetleg dührohamok látogatják (tapasztalatból mondom, én a végén a végbélnyílásomban egy hosszú fémcsővel kötöttem ki, mert a helytelen étkezésem miatt egy vérző seb alakult ki, aranyérra gyanakodtunk először).

Semelyik diéta nem jó, ami bármitől is elvon. Kiegyensúlyozott étkezésre van szüksége (és igen, muszáj néhanapján fagyival megjutalmaznia magát), hogy legyen energiája mozogni.

38. tixtina (válaszként erre: 35. - Ddba37bd80)
2009. júl. 27. 23:15

Persze ettől függetlenül létezik a jojó effektus.

nekem a legnagyobb pronóblémám a mértékletesség.

Akkor is tömöm magamba a kaját,mikor már egyáltalán nem is vagyok éhes:(((

37. tixtina (válaszként erre: 35. - Ddba37bd80)
2009. júl. 27. 23:13

Nem híztam visza,Tíz évig egy deka nem jött fel.

Csak terhességeim alatt sikerült magamrakapni,nem kevés hájtömeget.

Igaz,rengeteget mozogtam,sportoltam-de ettem is rendesen mindent ,amit megkívántam-édességet is bőven.Nem jöttek vissza a kilók tíz évig .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook