Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hízlal a ..... ? fórum

Hízlal a ..... ? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
246. 5e1b581a2e (válaszként erre: 241. - Dolores007)
2011. jún. 14. 01:40

Ne haragudj meg,tudom,hogy hoztad valahonnan,de vitáznom kell az itt leírtakkal...


Először is a kávé,amit a boltban kapsz azért kerül különböző árba,mert:

Többféle kávébab keveréke és ezek minősége igencsak eltér: arabica,liberica és robusta.Minőségük a felsorolás sorrendjében csökken.A koffein mennyisége növeli a kávé értékét a benne található klorogénsav,ami gyomornyálkahártya-izgató ugyanakkor csökkenti.Az arányok a minőséggel összhangban változnak.De mindegyik tartalmaz koffeint,1-1,5%között változik az egyes fajták között.Tehát a robusta fajtákban is van koffein.


A koffeinmentes kávékivonatokat úgy érik el,hogy a gőzzel feltárt nyerskávéból valamilyen oldószerrel(írjam?...diklórmetán,folyékony CO2 vagy ecetészter) kivonják a koffeint,majd ezután pörkölik a kávészemet.Ez azért fontos,mert a koffein a klorogénsavhoz van kötve,pörköléskor külön válnak,így nem lenne értelme a klorogénsavat kivonni, a koffein bentmaradna boldog önálló entitásként...


Ez az állítás tehát nem igaz és értelmetlen is,minthogy a boltiak is többféle kávéfajta keveréke:

"A furcsa jelenség feltehető magyarázatát az adja, hogy a koffeinmentes kávé másfajta kávébabból készül, mint a hagyományos."


A kávészem döntően linolsav és palmitinsav zsírsavakat tartalmaz igen magas arányú trigliceridbe kötve,koleszterint nem.


Na hát ez meg hallatlan.Még ha igaz is lenne,nem jogosítja fel őket arra,hogy egy tollvonással,indok nélkül áthúzzanak korábbi igazolt összefüggéseket:


"Úgy vélem, hogy nem a hagyományos, hanem a koffeinmentes kávé növelheti a szívbetegségek kockázatát."


Főleg ez alapján azt gondolom,hogy ez egy megrendelt,koncepciós kutatás volt.


"A hagyományos kávénál Arabica, míg a koffeinmentesnél Robusta nevű babot használnak. "


Még egyszer:A robusta is használt kávéfajta tehát az olcsóbbaknál túlsúlyban, a koffeineseknél is.Azért célszerű koffeinmenteshez ezt használni,mert ebből kevesebb koffeintartalmat kell eltávolítani.


"Ennek az az oka, hogy a koffeintmentesítés során az Arabica elveszíti az aromáját, ugyanakkor a Robusta sokkal gazdagabb a diptén nevű vegyületekben, ami növeli a zsírsavképzést a szervezetben."


Hát ez úgy hülyeség ahogy van.A pörkölés előtti kávé tele van olyan anyaggal,amelyek élvezhetetlenné teszik azt.Ezek a pörkölés során részben,vagy teljesen átalakulnak és ez adja mindegyik kávénak az élvezeti értékét(íz,zamatanyagok a pörkölés során alakulnak tehát ki)ÉS mint ahogy írtam,a koffeinmentesítés annyi,hogy a klorogénsavat a hozzákötődő koffeinnel együtt kémiailag kivonják.Ezután pörkölik.Robusta koffein-tartalma a legalacsonyabb,ezért indokolt azt használni.Arabicával is megtehetnék,nem bántaná az ízét az említettek miatt,csak épp nem célszerű.


Erről a titokzatos dipténről meséljen már nekem valaki valamit,szánom-bánom...nekem ez új fogalom.Guglinak is.


"A kávégyárak egyre több koffeinmentes kávét gyártanak, mert az emberek azt hiszik, hogy egészséges."


Hát ennek semmi nyoma.Ugyanúgy vadászni kell.Ez valami "kendőzzük el,hogy honnan ered a rendelés" mondat akar lenni?Bocs,hogy ennyire gyanakvó vagyok.Az emberek eszmélnek,igyekeznek a kávéfogyasztást visszafogni,ez kieső haszonnal jár...Így jártak!:)

245. Livilla
2011. jún. 13. 21:57
Csak tapasztalatbol szolok hozza, hogy a "koffeinmentes"-ben is van egy kicsi koffein, alvasido elott nem erdemes inni :)
244. 5e1b581a2e (válaszként erre: 236. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 13. 21:14

Háh!Mint a múltkor a piacon vevő az árusnak:"A múltkor hallottam,hogy ebben a növényben van B12..."

MAJDNEM SEGGRE ÜLTEM!!!:DDD


(Majd írok nem offot is...)

243. 9cf0020815 (válaszként erre: 242. - Ééénnn22)
2011. jún. 13. 20:18
Nyugodtan ihatod,semmi bajod nem lesz egy-kettőtől:-)
2011. jún. 13. 20:02
azért választottam volna ezt a fajtáját,mert szeretem a kávét,de nem tudok aludni a koffeintől...
2011. jún. 13. 19:51

Ártalmasabb a koffeinmentes kávé?


Egy nemrégiben napvilágot látott amerikai tanulmány szerint a koffeinmentes kávé akár szív- és érrendszeri kockázati tényező is lehet, mert megemeli a vér koleszterinszintjét. A furcsa jelenség feltehető magyarázatát az adja, hogy a koffeinmentes kávé másfajta kávébabból készül, mint a hagyományos.


A kutatást 187 résztvevő bevonásával végezték, akiket három fő csoportra osztottak. Az első csoportba azok kerültek, akik napi 3 és 6 adag kávét fogyasztottak, a második csoportba azok, akik ugyanennyi koffeinmentest, míg a harmadik volt a kontrollcsoport, ahol senki sem fogyasztott kávét. A vizsgálatot az atlantai Piedmont-Mercer Egészségügyi Központ végezte, Robert Superko vezetésével.


A kutatók a három hónapos vizsgálat elején és végén vérmintákat vettek, amelyekből a vér koleszterin- és egyéb zsírsavszintjeit határozták meg.


Megdöbbenésükre a koffeinmentes kávét fogyasztók káros zsírsavszintje 18 százalékkal, az apolipoprotein B nevű fehérje szintje 8 százalékkal növekedett meg a három hónappal korábbi értékhez képest. A másik két csoportnál nem tapasztaltak változást. Ezek a szerves anyagok részben felelősek a szív- és érrendszeri megbetegedésekért. "Úgy vélem, hogy nem a hagyományos, hanem a koffeinmentes kávé növelheti a szívbetegségek kockázatát. Ugyan a növekedés nem magas, de akinek eleve magasabb a koleszterinszintje, érdemes visszafogni a fogyasztást" – mondja a kutatás vezetője.


Az ok kutatásánál derült ki, hogy a kétféle kávé eltérő kávébabból készül. A hagyományos kávénál Arabica, míg a koffeinmentesnél Robusta nevű babot használnak. Ennek az az oka, hogy a koffeintmentesítés során az Arabica elveszíti az aromáját, ugyanakkor a Robusta sokkal gazdagabb a diptén nevű vegyületekben, ami növeli a zsírsavképzést a szervezetben. "A kávégyárak egyre több koffeinmentes kávét gyártanak, mert az emberek azt hiszik, hogy egészséges. A koleszterinszint szempontjából azonban nem biztos hogy így van" – összegezte kutatását Superko.

240. Bichi
2011. jún. 13. 19:50

Ugyanabból a kávébabból van, mint a koffeines, tehát ez a "zsírosabb babból van" hülyeség.


Cukor és tej nélkül egyáltalán nem hízlal, és tényleg én is az illúzió miatt iszom, mert egyszerűen imádom a kávé ízét.


Viszont ha nem a sima koffeinmentes neskávét választod, hanem a különböző gabonakávékat, akkor az tényleg hízlal, de kizárt, hogy annyit innál, amennyiből még ebben az esetben is jelentős kalóriamennyiséget vinnél be...

2011. jún. 13. 19:45
Másrészt: mégis mennyi zsír/olaj kerülhet a kávéba?
238. Várhegyi Márton (válaszként erre: 225. - Ééénnn22)
2011. jún. 13. 19:45
Nem, nem hizlal.
237. Gubóka (válaszként erre: 235. - 9cf0020815)
2011. jún. 13. 19:43

hehe :DDD


aki szerti az ízét annak biztos jó.

236. Várhegyi Márton (válaszként erre: 233. - 9cf0020815)
2011. jún. 13. 19:38

"A koffeinmentes kávét olyan kávébabból állítják elő, melynek sokkal magasabb a zsírtartalma, ezáltal a vér koleszterinszintjét jelentősen emeli."


Én nem értek a kávékhoz, de ha igaz is, hogy ilyen kávéból állítják elő, a növényi zsírok-olajok akkor sem emelik a koleszterinszintet (koleszterin sincs bennük).

235. 9cf0020815 (válaszként erre: 232. - Gubóka)
2011. jún. 13. 19:35
Az ILLÚZIÓ:-DDDDD
234. zebracsikó (válaszként erre: 232. - Gubóka)
2011. jún. 13. 19:32
az íze.
2011. jún. 13. 19:31
A koffeinmentes kávét olyan kávébabból állítják elő, melynek sokkal magasabb a zsírtartalma, ezáltal a vér koleszterinszintjét jelentősen emeli.Ennyi káros hatása van,de ez is csak azokra veszélyes,aki vedelik a kávét:-)
232. Gubóka
2011. jún. 13. 19:29
mondjuk én nem iszom kávét, de lenne egy kérdésem. hakoffein mentes tehát energiát enm nyersz tőle, cukor és tej mentes is. mi a jó benne??:DDD
2011. jún. 13. 19:21
az biztos, hogy nagyon egészségtelen.Akkor inkább a koffeines
230. Tevecca
2011. jún. 13. 19:20
nem
229. 2d23b5e087 (válaszként erre: 225. - Ééénnn22)
2011. jún. 13. 19:18
Nem hízlal, csak tönkretesz!...
2011. jún. 13. 19:17
Én úgy tudom a sima feketekávé kalória tartalma 0. Szerintem a koffeinmentesben sem lehet sokkal több, szóval ha tej és cukor nélkül iszod, akkor nem hinném, hogy attól híznál el.
227. dovima
2011. jún. 13. 19:16
sztem sem
2011. jún. 13. 19:16
szerintem nem
2011. jún. 13. 19:14
A koffeinmentes kávé hizlal cukor nélkül?
224. Nyafa
2011. máj. 22. 21:14
Sajnos igen. Én már leszoktam róla. Meg a chipsekröl is,pedig attól mindig elgyengültem. Manapság diákcsemegét rágcsálok. Kb. 3napra osztok be egy zacskóval.
2011. máj. 22. 21:03

okéééé:)

köszönöm a válaszokat!!!

2011. máj. 22. 21:00
Csak ha megeszed :D
2011. máj. 22. 20:59
Igen!!!
2011. máj. 22. 20:55
Nagy mennyiségben minden hizlal:D
2011. máj. 22. 20:55
Pár falat nyilván nem hizlal, de egy-két maroknyi, vagy egy zacskónyi már igen.
2011. máj. 22. 20:52
naná!
2011. máj. 22. 20:51
Olyasmi, mint a csipsz...még rosszabb szerintem :D
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook