Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitelkártyát miért utasíthatta el a terminál? fórum

Hitelkártyát miért utasíthatta el a terminál? (tudásbázis kérdés)


11. Bichi (válaszként erre: 5. - Levarosbukta)
2023. júl. 20. 23:29
Hát nem tudom, nálunk kiír hibakódot...
2023. júl. 20. 17:42

Aktiválással is lehet gond.

Általában a kártya aktiválása után, javasolnak egy ATM tranzakciót végezni. Pl. egyenleg lekérdezés, KP felvét.

Bár a tied hitelkártya így annál lehet, hogy nincs ilyen.

Ha viszont x idő után tudtad ma használni, akkor rendszerhiba lehetett, de ezt illet volna tudni a pénztárosnak...

2023. júl. 20. 16:27
Az eset után, pár óra múlva, tudtam vele fizetni a Lidl-ben. Lehet, hogy tényleg valami központi hiba volt. Azért köszönöm a segítő szándékotokat!
2023. júl. 20. 16:04
Még egy dolog: ma láttam egy másik fórumon, hogy egy posztolónak nem működött ma az OTP kártyája és rákérdezett, hogy más is tapasztalt-e ilyen problémát (dél körül tette fel a kérdést). Még az is lehet hogy valami központi átmeneti hiba volt.
7. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 20. 14:12
Lehet, hogy a limittel van a gond. Ha mondjuk napi 50000-re van beállítva a kártyás fizetés, és a benzinkúton fizettél vele 45 ezret, a postán már nem tudsz vele kifizetni mondjuk 20000-et. Nézd meg, mi van beállítva.
6. 55Judit (válaszként erre: 3. - Bichi)
2023. júl. 20. 13:30

Az enyémet a Pennyben nem fogadja el a terminál. Azt mondja a pénztáros, hogy az OTP-set nem fogadja el érintéssel. be kell dugni, és PIN kódot kell adni.

Ez a vásárlóknak kellemetlen, az üzletnek kellene a gagyi terminálokat lecserélni. Ez előtt nem volt ilyen gondom, csak néhány napja volt 2x is.

5. levarosbukta (válaszként erre: 3. - Bichi)
2023. júl. 20. 13:13
Mindig annyit ír ki a gép hogy elutasítva. Pontosan azért mert kinek mi köze hozzá hogy a kártya zárolva lett vagy azért mert nincs fedezet a kártyán. Ezért nem tudta megmondani a postás hölgy sem hogy mi a probléma.
2023. júl. 20. 12:26
A postás hölgy semmit nem mondott. Ennyit:"Nem tudom, mi lehet"
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 20. 12:09
Ehhez picit sem kell banki szakember, csak tudni, kell, hogy mit jelzett a gép, amit jellemzően megmondanak, ahol visszautasítja a fizetést...
2023. júl. 20. 11:49
Nem vagyok szakember, de nincs rajta valami napi limit beállítva, ami miatt elutasította? A postán nem mondták milyen hibakódot jelzett a terminál?
2023. júl. 20. 11:42
Nemrég igényeltem OTP hitelkártyát. Ma az történt, hogy a benzinkúton azzal fizettem, probléma nélkül. Ezután a postán akartam vele kifizetni a csekkeket, ott már elutasította a terminál. Mi ennek az oka? Pin-kód rendben volt, és fedezet is van rajta. Van közöttetek banki szakember? Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook