Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitelkártya esetén hogyan lehet kevesebb a törlesztőrészlet? fórum

Hitelkártya esetén hogyan lehet kevesebb a törlesztőrészlet? (tudásbázis kérdés)


17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Amaunet)
febr. 18. 16:15
Köszönöm szépen! Akkor megpróbálom ezt az utat.
16. Amaunet (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 18. 11:09

Én a helyedben annyit vennék fel, hogy kifizetném a teljes hitelkártya tartozás és lemondanék róla.

Egy 30ezres havi törlesztésű személyi kölcsönt fogsz nyögni 4-5 éven át, de az legalább kiszámítható.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Amaunet)
febr. 18. 10:36
820 ezer. Én is gondoltam már személyi kölcsönre. Szerintetek melyik a jobb? Igényelni a teljes összeget, és az egészet kifizetni, vagy valamennyit felvenni, és azt beletenni a tartozásba?
14. Amaunet (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 18. 10:14

Mennyi a teljes tartozásod a hitelkártyán?


Talán kiválthatod egy másik banknál, ha ott nem kell a bért számlára utalni.


[link]

13. jozsi.38 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 18. 10:03
egy idő után csökkenni fog. Ahogy a tőke csökken, a kamat összege is csökkenni fog, de csak apránként.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Channa*)
febr. 17. 19:31
Igen, én vagyok a hibás, tudom, vagyis félreértelmeztem a lényeget. Amikor megkaptam a lakáshitel mellé, azt gondoltam, olyan, mint egy "rendes" hitel. Igazad van, én sem értem meg erre, és jött a pofon. Világéletemben mindig, mindent betartottam, ezért vagyok elkeseredett. Ha kifizetem a 46 ezret, megint nullára kerülök. Ez valamikor csökkenni fog? Vagy egyáltalán, meddig kell fizetni?
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 17. 16:30

Ha 46 ezret kell fizetned, de csak 25-öt fizetsz, akkor a kamat egy részét fizeted vissza, és mivel nem időben fizetsz, ezért késedelmi kamatot is felszámolnak.


Amit írtál a termékről még mindig kevés.

Mennyi a hitelkereted? Gondolom ilyen magas törlesztőnél több, mint 1 millió.


Értem én, hogy be kell rendezni a lakást, stb., de amikor ezt a terméket választottad, akkor nem gondoltál arra, hogy nem hitelkártyát kellene?


Tudom, késő már erre gondolni. Nem is szeretnélek sem oktatni, se mást tenni veled, csak sokszor elgondolkodok az emberekre, hogy amikor akarnak valamit, mindent elkövetnek azért, hogy hitelt kapjanak a banktól, majd a bankot köpködik, hogy de szemét, mert vissza kell fizetni.


A magyarok nagy része nem ért meg a hitelkártya használatára. Ezt a terméket én simán betiltanám.


Ezt az ördögi kört te teremtetted!

Beszélj a bankkal, hogy futamidő hosszabbításra van e lehetőség. Egyedi kérelemként add be a kérelmet, hivatkozz mindenre, de azért fizess is, hogy lássák a fizetési szándékot!

febr. 17. 13:54
Ha pl átutalok 25 ezret, a most fennálló 46 ezerből, mi fog történni?
febr. 17. 13:54
Ameddig a tőke összege nem csökken, addig ekkora marad a törlesztő. Beszélj a bankkal, kérj hitelkiváltást, kérdezd meg, mik a lehetőségek
febr. 17. 13:37
Nagyon köszönöm az ötletet! Az az igazság, hogy én nagyon becsületes szeretek lenni, és ez nem is jutott eszembe. Rettegek a végrehajtástól, ilyesmiktől.
febr. 17. 12:21

Fizess amennyit tudsz, es beszelj veluk! En nem voltam ilyen helyzetben csak irogattam a leveleket mas helyett. Ha a fizetesi szandek es bizonyitek van, nem adjak tovabb. Es kisebb torlesztest is adhatnak, ha latjak, hogy fizetsz rendszeresen.

Atmegy az egyeni elbiralasba, ami hosszu ido, de addig fizetni, mint a katonatiszt.

Nem lehetetlen. 2 ember atvittem laikuskent.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Channa*)
febr. 17. 12:06
OTP, Otthon hitelkártya. Havonta 50 ezer körül lett a tartozásom, nem tudom, lehet-e módosítani a futamidőt, így kevesebb lenne a részlet. Másik opció, hogy személyi kölcsönt veszek fel, abból az egészet kifizetném, de elutasítottak, pont a tartozás miatt. Ördögi kör, nem tudom, mit tegyek. A jövedelmem alapján simán beleférne a JTM-be egy 30 ezres havi törlesztés.
5. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 17. 09:53

Menj be a bankba és kérdezd meg, hogy lehet e bármit is tenni. Ott fognak tudni válaszolni a kérdésedre.


Elvileg minden hitelt át lehet alakítani, de ez bank függő.


Elég nehéz úgy bármit is mondani a helyzetedre, hogy nem tudjuk melyik bank, milyen termék pontosan, stb.

febr. 16. 21:16

En az elveket tudom.



Az elet szep a felhok folott!

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 16. 20:11

A hitelkártya az egy szabott keretek közt működő konstrukció. Nem tudják majd az ott felhalmozott tartozás törlesztőjét ütemezni.

Szerintem kölcsönt kell felvenned olyan törlesztővel, amit tudsz majd rendesen fizetni és abból megfizetned a hitelkártya tartozásod.

febr. 16. 19:23
Igyekezz minél előbb visszafizetni a felvett hitelt. Sajnos, a férjem is túlköltekezett, mi is igyekszünk mielőbb rendezni a tartozást.
febr. 16. 19:09
Túlköltekeztem, nem jól értelmeztem a hitelkártya lényegét. Nem töltöttem vissza rendszeresen. Lehet megoldást találni arra, hogy kevesebb legyen a törlesztés havonta? Pl. lehet-e kérelmezni a futamidő növelését? Ne kövezzetek, kérlek, elváltam, el kellett költöznöm, lakhatóvá kellett tennem a lakást, meghatározott időn belül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook