Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hiányzik egy testvér fórum

Hiányzik egy testvér (beszélgetős fórum)


1 2 3
23. tien
2023. júl. 26. 22:50

Négyen vagyunk testvérek.

Két öcsém és egy húgom van.

Ha valaki bajban van azonnal összezárunk.

Büszke vagyok rájuk ,mert sikeresek,jó emberek és nagyon szeretjük egymást.

Holott én ,,csak,, féltestvérük vagyok.

Soha nem éreztették velem.

2023. júl. 26. 20:09
Hárman vagyunk testvèrek. A bátyám autista, otthonban èl, kèthetente látogatjuk. Hogy mit gondol èppen, nem tudhatjuk, mert csak ismètlő beszède van, vagyis elismètli amit mi mondunk. A húgom 11 èvvel fiatalabb nálam,ami mostanra már nem okoz gondot, mert ő 30 èves èn meg 41, így már jól megèrtjük egymást ès nem veszekszünk. Ő másik városban lakik, kb havonta találkozunk.
2023. júl. 26. 19:40

Egyébként a húgunkkal nem azért nem vagyunk jóban, mert vitázunk, hanem azért, mert a húgunk csak akkor keres minket, ha bajban van.

Ilyenkor jön, hogy segítsünk, és mi segítünk.


Ha minden oké, akkor nem keres minket;)


De hát a testvérünk, így ha bajban van, akkor segítünk és kész.

És úm. örülünk, ha nem keres minket, mert így tudjuk, hogy minden a legnagyobb rendben van:DDDD

20. Channa* (válaszként erre: 7. - Morcika22)
2023. júl. 26. 19:37

Mi, annak ellenére, hogy a húgunkkal nem vagyunk annyira jóban, nem civódtunk az örökségeken. Jó testvérek módjára ami olyan volt három felé osztottuk, ami meg olyan, azt megbeszéltük, hogy kinek van rá szüksége.

Pl. a lakásra, akkor a bátyánknak volt szüksége, így az övé lett. Nekünk már volt sajátunk, így miért adtuk volna el?

Ingóság, akinek kellett az vitte.

Pénz, három felé.


De tudom, hogy vannak akik mindenen is vitáznak, még egy ilyen eseménykor is...

19. Channa* (válaszként erre: 17. - L.luiselotte)
2023. júl. 26. 19:34
Egy jó kapcsolat, nem kötöttség. Sosem éreztem ilyet az elmúlt 35 évben.
18. Channa* (válaszként erre: 16. - L.luiselotte)
2023. júl. 26. 19:33

Szerintem bármikor jöhet egy megfelelő;)

Azt hiszem, hogy a fiad fiatalabb az enyémnél.

Az én fiam, úgy tűnik, hogy 33 évesen botlott bele egy olyan lányba, aki megfelel neki minden téren, és ő is a lánynak. Pedig az én fiam is azt mondta, hogy ő már berendezkedett arra, hogy nem lesz családja.


Jó, még a gyerek téma kicsit ingoványos, mert pont egy olyan lányt sikerült kifognia, aki eddig nem akart gyerek. Csak bízunk benne, hogy meggondolja magát. Ismeri már az egész családunkat, ahol szinte csak jó példákat lát, azaz ahol a gyereket szeretik, van segítség, stb.

17. l.luiselotte (válaszként erre: 16. - L.luiselotte)
2023. júl. 26. 18:15

utolsó mondattól :

egy kicsit sajnálom, mert jófelfogású viszonylag jó megjelenésű emberekből álló család fog megszűnni.


Sose céloztam arra hogy alapitson családot, azt hiszem, a kötöttség neki sem lenne jó, nem lenne boldog. ( ahogy nekem sem, özvegy vagyok és szeretek partner nélkül élni

16. l.luiselotte (válaszként erre: 14. - Charlize)
2023. júl. 26. 18:12

1851 óta, a családnak az az ága, amiből -én is születtem, egyke. Nagyszüleim, szüleim a két vh közti szemléletnek megfelelően az egykéket tartották normálisnak, ezt vettem át én is. Nekem is egy fiam van. Nem tudok olyan felmenőmról ill. saját magam és gyerekemet is beleértve, akinek hiányzott volna a testvér. 2010 óta mi is ketten maradtunk a fiammal. Tanult szakmánkból jól megélünk, Kényelmes, szórakoztató jó életünk van.

Engem egy kicsit az aggaszt, hogy mi lesz a fiammal, ha én meghalok, senkink nincs egymáson kivül az égvilágon.

Fiatalember még, de az idő múlásával egyre kisebb a valószinűsége, hogy családot alapit, éppen ma délután fejtette ki, hogy milyen elégedett az életével a jelenélegi körülmények között.

Egy kicsit sajnálom,hogy vele valósjófelfogásúzinűleg kihal a család, kár érte, mert

15. Hattori (válaszként erre: 14. - Charlize)
2023. júl. 26. 17:02
Egy volt osztálytárs kiment Amerikába, a huga FRanciaországban él. Az ex-osztárs férjének huga Londonban.
14. Charlize (válaszként erre: 1. - Hold3)
2023. júl. 26. 16:57

Genetációkon keresztül egykeség átok sújt minket. Anyu, én, gyerekem is egyke. Apu testvérével és annak családjával nincs kapcsolat, mintha nem is lennének.

Elfogyunk lassan, a gyerekem késői gyerek, senkije sem lesz utánam, hacsak nem nősül korán.

Nem jó így. Alig páran vagyunk ünnepekkor. Sajnálom, hogy így alakult és jó értelemben irigykedem azokra, ahol nagy a család.

13. tumbo2 (válaszként erre: 12. - Hattori)
2023. júl. 26. 16:41
fél órát még kibírok vele,többet nem tudnék.természetre is teljesen eltérőek vagyunk,én hallgatok,neki be nem áll a szája,mondjuk a becsületességről is eltérő fogalmaink vannak,én mástól egy szem gyümölcsöt sem szednék le engedély nélkül,hát ő kicsit lazábban áll a dolgokhoz.
12. Hattori (válaszként erre: 9. - Jozsi.38)
2023. júl. 26. 15:46
Tesók között is vannak olyanok, hogy egyszerúen nem kompatibilisek egymással.
11. tumbo2 (válaszként erre: 7. - Morcika22)
2023. júl. 26. 15:42
ne sajnáld.nálunk ünnep,vagy ilyesmi sosem volt.a karácsonyra is mint bolondokházára gondolok vissza.egy színésznő mondta.
10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Hold3)
2023. júl. 26. 15:28
Jó.
2023. júl. 26. 15:17
ez leginkább a szülőkön múlik, hogy milyen testvéreket nevelnek a gyerekeiből. Volt főnököm felesége állandó haragban áll a nővérével, mert a nővére mindent megkapott, feneke alá toltak mindent, neki meg ugyanazokért a dolgokért magának kellett megküzdeni
8. Hattori (válaszként erre: 1. - Hold3)
2023. júl. 26. 15:16
Utóbbi 1 évben három ismerős veszett össze halálosan a tesóival az örökösödés miatt. Na meg most már egyik elhúz Rómába, másik Madridba, aztán ott maradsz egyedül.
7. Morcika22 (válaszként erre: 1. - Hold3)
2023. júl. 26. 14:36

Én is irigykedve szoktam nézni, hallgatni a testvérpárokat, nagy családi ünnepléseket, már ahol jó is a hangulat.


Van testvérem, de nem tartjuk a kapcsolatot igazán. Az ő élete az enyémmel egyáltalán nem összeegyeztethető és akkor finoman fogalmaztam. Fogalmam sincs, hogy mi lesz, ha nem lesz már anyu, mi lesz vele, meg az egész élete hogyan lesz.


De azt mondom ne sajnáld, nem tudhatod, h milyen viszony lett volna vele, milyen lenne az ő élete, családja, stb...


Nekem anyumék is 4en testvérek, a nagyszüleim halálakor az örökségen összevitáztak, azóta szinte örök harag a családban. Nekem ez nem hiányzik.

6. Sütikee (válaszként erre: 1. - Hold3)
2023. júl. 26. 14:32
Semmilyen, mert nekem sincs testvérem. Nem is hiányzik.
5. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Hold3)
2023. júl. 26. 14:20
Megint mások meg halálos ellenségek a testvéreikkel, és egymás felé se néznek soha. Igaz, nekem sincs testvérem, és nem is vágyok rá, de szerintem ezen tökre kár bánkódni, változtatni úgysem tudunk rajta. Csak direkt elszomorítod magad ezzel, hogy másokat irigyelsz. Legalábbis szerintem jobb arra koncentrálni, amink van, meg amin tudunk változtatni.
4. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Hold3)
2023. júl. 26. 14:16
Érdekes. Én is egyke vagyok és mivel nem tudom hogy milyen amikor van, így igazán nem is hiányzott soha. 🤷‍♀️
2023. júl. 26. 14:16

Mi is hárman vagyunk testvérek, de a húgunk nem bír minket:DDDD

A bátyámmal néhány naponta találkozunk, illetve a fiaival is, ahogy ők az enyémmel.

Mindenben számíthatunk egymásra. Ez így van, amióta megszülettem.;)


A bátyámat én sem cserélném el, de a húgomat szemrebbenés nélkül:DDDD

2023. júl. 26. 13:56
Hárman vagyunk, jó. Nem ideális, de jó, hogy vagyunk egymásnak. El nem cserélném őket semmire.
2023. júl. 26. 12:58
Sajnos nekem nincs testvérem, de sokszor irigykedve látom, hogy másoknak milyen jó, hogy összejönnek a testvérükkel, annak családjával.Kinek milyen a kapcsolata a testvérével?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook