Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hiányzik egy testvér fórum

Hiányzik egy testvér (beszélgetős fórum)


1 2 3
53. Hold3 (válaszként erre: 46. - Fincsi5)
2023. júl. 29. 20:12
Miután Téged a legjobban a pénz érdekel, nyilván igazad van, hogy minden örökséget Te tehettél zsebre, minek kellett volna egy vagy több tesó akivel osztozni kellett volna.Körülötted mindemki haragban van a testvérével.Ne felejtsd el, nincs olyan emberi kapcsolat ami felhőtlen.Emberek vagyunk, de e miatt nem mindenki szeret elzárkózni .Nem biztos, hogy a fiad és unokád is olyan boldog mint Te, hogy egyke lett.Kérdezd meg őket.Lehet hogy meg fogsz lepődni.
52. fincsi5 (válaszként erre: 49. - Epresturmix)
2023. júl. 29. 19:25

Csakis a kérdés miatt. Amilyen testvéreket felsoroltam, no ilyenek nekem nem hiányoznak.


Azért ne mondd már, hogy 700 ezer semmire nem elég, ez ugyanaz, mintha valaki azt mondja; 30 ezret fizetett és semmit nem vett.


Ha 700 ezret keresnék, akkor sem dolgoznék 3 műszakban, inkább tanulnék, hogy legalább 500-at megkeressek.


Ez a testvérség dolog ahogy az utánad következő írta, intelligencián múlik. Nem gondoltam, hogy olvasod az ilyen fórumokat.

51. timycat (válaszként erre: 49. - Epresturmix)
2023. júl. 29. 18:35
Mi 3-an bőven beleférünk 700kilóba havonta, szerintem még 500ba is bőven, pedig nem spórolunk semmin.
2023. júl. 29. 18:31

Van testvérem, intelligencián múlik a viszony, nemcsak a szülőkön. Ha a szüleinken múlott volna tesómmal meg sem ismernénk egymást az utcán, ehhez képest nagyon sokat járunk össze, van hogy együtt is nyaralunk.


Mondjuk örökségen sem fogunk összeveszni soha, örülünk ha nem mínusz lesz az örökség.

49. Epresturmix (válaszként erre: 46. - Fincsi5)
2023. júl. 29. 17:44

Megkérdezhetem miért osztod ezt meg másokkal az interneten? Persze te dolgod, csak hű…😩

700 ezer forint amúgy lófax még két személynek is. Hidd el. Kivéve ha az ember csak enni meg aludni jár haza. De ha nem, akkor semmire nem elég. Gyerekkel ennyiből ki se jönnénk.

48. semleges (válaszként erre: 17. - L.luiselotte)
2023. júl. 29. 17:43
Még bőven találhat magának párt és lehetnek unokák és akkor nem hal ki a család.
2023. júl. 29. 17:40
Ketten vagyunk és jó a kapcsolatunk, jó testvérek vagyunk.
46. fincsi5 (válaszként erre: 33. - Channa*)
2023. júl. 29. 17:25

Gyerekem él a családdal, kb. 700 ezret keresnek, 1 6. éves gyerek van.

A felesége testvérééknél a férj havi 2 millát keres, 2 gyerekük van, de mikor az apukájuk meghalt, a menyem testvére kérte a Romániában gyártott autó felét.:((


Férjemnek is van testvére, soha nem hívják fel egymást csak úgy, vagy megkérdezzék, mi újság, hogy vagytok? Ez 44 éve így van.


Barátnőmnek is van testvére, de az a kapcsolat sem szerettette meg velem a testvért. 80 és 85 évesek, de 52 éve látom, hogy nem felhőtlen a viszonyuk. Ott nem a pénz, egyszerűen más természetűek, ahogy férjemék is.


Lehet, csúnya dolog, de mikor szüleim után örököltem, kifejezetten örültem, hogy nincs testvérem. Gyerekkoromban néha eszembe jutott, hogy egy báty jó lenne, de ugye ez csak az elgondolás szintjén.


Fiam is egyke, unoka is.

45. Channa* (válaszként erre: 44. - Tien)
2023. júl. 29. 16:45

Pontosan!

A házastárs még véletlenül sem mond olyat, hogy ne, mert tudja, hogy a testvér szent;)

44. tien (válaszként erre: 43. - Channa*)
2023. júl. 29. 16:03

Pont így ,mi is.


Anya arra tanított,hogy csak mi vagyunk egymásnak.

Most a kicsinek(40 éves😁),lett némi pénzügyi problémája.

Kérni sem kellett összezártunk és felajánlottuk a segítséget.És ezt nem kell a házastárssal sem megbeszélni ,mert a testvér szent.


Hiába nem találkozunk sokáig ,mert más országban élünk ,de ha baj van ott vannak abban a pillanatban.


Nem tudom,de ez így természetes szerintem.

43. Channa* (válaszként erre: 42. - Hold3)
2023. júl. 29. 08:21

Sosem veszekedünk a tesóimmal.

Nem értünk egyet bizonyos témákban, de elmerjük mondani a véleményünket, amit nem azért teszünk, hogy egymásnak feszüljünk és leüvöltsük egymás fejét. Nem sértegetjük egymást.


Van, hogy ritkábban beszélünk vagy találkozunk a különböző életritmusunk miatt, de ha bármi olyan esemény van, akkor ismét "megfogjuk" egymás kezét és nem engedjük el, ahogy annak idején tanították a szüleink, hogyan kell egymásra vigyázni;)

42. Hold3 (válaszként erre: 41. - Tumbo2)
2023. júl. 29. 06:20
Néha jobb veszekedni, mint semmit sem tenni.Ilyenkor tisztázódnak a sérelmek.
41. tumbo2 (válaszként erre: 40. - Hold3)
2023. júl. 28. 08:30
én utálok veszekedni.inkább a tájára sem megyek,mint az anyámnak.ki is bírjuk egy-két napig.mikor még élt,ott mentem el mindennap,de nem mentem be.aztán ott várt a kapu előtt.
40. Hold3 (válaszként erre: 30. - Pteri)
2023. júl. 28. 02:25
Igaz vannak rossz testvérek, de mi van olyan a földön ami csak jó.De ha van testvéred, a lehetőség is meg van, hogy jóba legyél vele.Ha nincs, nincs eseélyed még egy jó kis veszekedésre sem.
39. tumbo2 (válaszként erre: 38. - Channa*)
2023. júl. 27. 17:29
nem is szúrtunk ki.de talán azért tudott félretenni annyi pénzt,mert nem szinte semmire nem költött , a szüleim nyugdíjából éltek.
38. Channa* (válaszként erre: 36. - Aszparagusz)
2023. júl. 27. 16:19

Igen, tudom, hogy nem ez a jellemző, de mi így működünk;)

Annak kell, akinek nincs. Nem halmozunk. Azért nem "szúrunk" ki a másikkal, hogy nekünk több legyen.


Végül is, egyikünk sem lett volna sokkal gazdagabb, ha harmadolunk egy lakás árat, bár nekünk több pénzünk lett volna, de a bátyánk továbbra is albérletben lakott volna, mert a harmada nem lett volna elég egy lakásra.

37. tumbo2 (válaszként erre: 36. - Aszparagusz)
2023. júl. 27. 16:09
én egy pici szoba konyhás régi házban lakom,amire ugyancsak ráférne a felújítás.azt hiszem egy emeletes nagy ház csak többet ér.
36. aszparagusz (válaszként erre: 33. - Channa*)
2023. júl. 27. 16:02

Ez egy szép, nagyvonalú gesztus.

Az esetek nagy részében nem ez a jellemző.

35. tumbo2 (válaszként erre: 33. - Channa*)
2023. júl. 27. 15:58
az anyám mindig attól félt,hogy az övé lesz a ház,a szavaival élve,minket kisemmiz.mivel mindig ott élt,a költségekbe nemigen szált be,mondhatni,kihasználta őket.
34. tumbo2 (válaszként erre: 33. - Channa*)
2023. júl. 27. 15:44
akkor szerencsés volt.
33. Channa* (válaszként erre: 29. - Tumbo2)
2023. júl. 27. 15:32

Nálunk nem volt kifizetés. Nálunk nem volt érdekes a pénz.

Bármelyikünké lett volna, nem kellett volna kifizetnie a másik kettőt.

Mi az alapján döntöttünk, hogy kinek van szüksége rá.

Nekem és a húgunknak is volt már lakásunk, a tesómnak még nem, így az övé lett, és nem kellett kifizetnie minket.

32. tumbo2
2023. júl. 27. 09:45
viszont az öcsém gyerekei az utcán sem köszönnek,igaz senkinek sem.a sógornőm élettársa nézegetett egy darabig,aztán leesett neki a tantusz,köszönt.
31. tumbo2
2023. júl. 27. 09:37
most volt itt az unokaöcsém is kislányával.okos,szép lány,mondja erzsi jól vagy,én szívesen kapálnék itt.
30. pteri (válaszként erre: 1. - Hold3)
2023. júl. 27. 09:02
Nekem van, de évek óta nem beszélünk. Azóta a teljes családdal megszakította a kapcsolatot. Nekem kicsit sem hiányzik, előtte sem okozott soha semmi örömöt, csak kárt a családban.
29. tumbo2 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2023. júl. 27. 08:24
meg nem értem,akik egy váza,stb civódnak. természetes volt,hogy a húgomék maradnak a házban,a híd alá mégsem mehetnek.mi megegyeztünk,az idősebb öcsém gyerekeit is kifizette,de a fiatalabb gyerekeinél a gyámhivatal szívózik.
28. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Charlize)
2023. júl. 27. 08:19
én egyetlen alkalomra emlékszem mikor a nagyanyáméknál voltunk,persze azok nem,akik messze laktak.az anyám is egyke volt,pedig a nagyanyám szeretett volna többet,de nem lett.az anyám mindig emlegette,hogy az unokatestvéreivel játszott,mondjuk volt belőlük tizenhárom,plusz még egy,aki nálam is fiatalabb volt.aztán mindenki szétszéledt,az öregek meghaltak,a fiatalok,mint én a 71 évemmel nem tartjuk a kapcsolatot.ha én meghalok,a lányomnak marad két unokatestvére,meg persze a férje,ha szerencséjük lesz,egy gyereke.a férje húga Amerikában él,nem valószínű,hogy hazajön.a két féltestvérével néha találkoznak,ezzel a kör bezárul.
27. b9e097a9f6 (válaszként erre: 25. - Hold3)
2023. júl. 27. 08:19

Van rá esély. De sajnos arra is van esély, hogy ellenségeket gyűjtesz be általuk, esetleg ugyanúgy elmagányosodásra ítélnek. Szerencsére én jó viszonyt ápolok a testvéreimmel, de ismerek olyat is, akinek az életét keseríti meg. Nyilván az sem mindennapos, de ő meg egykeként járt volna jobban.

Ilyen helyzetben mindig csak az egyik oldalt ismerjük. Én meg azt nem tudom elképzelni, hogy milyen lett volna egykeként felnőni, vagy egy rossz testvéri kapcsolatot.

26. Channa* (válaszként erre: 25. - Hold3)
2023. júl. 27. 08:07

Az én fiam is egyke, de vannak unokatesói, illetve az unokatesóim gyerekei.

Valahol tudatosan úgy irányítgattam mindig, hogy jó viszony legyen velük, mert így lesznek rokonai.

A bátyám fiaival nagyon szoros a kapcsolatuk, mintha testvérek lennének. Közel is laknak, sokat találkoznak, szoktak együtt szórakozni, segítenek egymásnak.

Jó, ehhez az is kellett, hogy az én bátyám is így nevelje a gyerekeit.

25. Hold3 (válaszként erre: 16. - L.luiselotte)
2023. júl. 27. 07:21
Neked ott van a fiad amíg élsz, de ha Te elmész Neki ki marad? Hát ez az ami sok embernek, nekem is fájó .Ha van testvér, nagynéni nagybácsi és annak gyerekei, meg van az esély, hogy jó kapcsolatot ápolva ott legyenek egymásnak.De ha nincs elmagányosodhat az ember.
24. Hold3 (válaszként erre: 14. - Charlize)
2023. júl. 27. 07:15
Én ugyan ezt érzem.Tudom, hogy vannak jó testvérek és vannak rosszak.De nekem nem adatott meg, hogy lehetőségem legyen valamelyikhez tartozni.Könnyű azt mondani, hogy ne törődjek vele, ha érzem hiányát.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook