Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hétköznapi mérgeink...hogyan induljunk el a tudatos vásárlás felé? fórum

Hétköznapi mérgeink...hogyan induljunk el a tudatos vásárlás felé? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
12. csilla80 (válaszként erre: 10. - 35491a860f)
2010. aug. 27. 10:20
En 550 ft-os deot hasznalok,es 1000 ft-os szappant hajmosasra es mosdasra az arckremem 3000 ft korul van,ami fel evre eleg... regen 50 fele dolog volt a furdoszobamban,de rajottem,hogy folosleges...
11. Johannia (válaszként erre: 6. - 35491a860f)
2010. aug. 27. 10:18

Az én szüleim is dettó :( Hiába magyarázom nekik, hogy ne mérgezzék magukat fölöslegesen, heccelődnek rajta meg engem figuráznak ki. Ők is azt hiszik, hogy valami trendet követek, divatmajmolok vagy nem is tudom. Pusztán azért, mert odafigyelek, mit eszek, hol veszem, mennyire ártalmas, mert érdekel, hogy mit kenek magamra nap mint nap. Ugye a bőr a legnagyobb felület a testünkön, ami közvetlenül érintkezik elég sokmindennel, és a bőrön keresztül beszívódik sokminden...


Aztán meg megjegyzéseket tesznek, hogy mi a bajom az xy márkájú tusfürdővel és dezodorral (minden karácsonykor azt kapom, pedig már vagy 4 éve megmondtam, hogy nekem ilyet ne vegyenek, mert kidobom!)....


:(

10. 35491a860f (válaszként erre: 8. - Vikucka)
2010. aug. 27. 10:18
Na igen. Az emberek többsége pont azért vásárolja a mégis mérgező anyagokat tartalmazó kozmetikumokat, mert nincs arra pénze, hogy kifizessen egy golyós deóért mondjuk 2000 Ft-ot havonta, egy arckrémért 6000 Ft-ot vagy egy tusfürdőért is többezer forintokat.
9. csilla80 (válaszként erre: 7. - Johannia)
2010. aug. 27. 10:16
Akkor nem tudom,hogy mi lehetett a baj,de vmi nem tetszett a moderatoroknak... :-(((
2010. aug. 27. 10:16
hallottam már erről az "új utas" dologról. Ez is pénz kérdése sajnos... MLM rendszerben működik, szóval, ha valami jó, akkor a rozman,déemben is lehetne vásárolni. Elmentem egy ilyen bemutatóra és csak azt magyarázták, hogy tudom triplázni a jövedelmem.
2010. aug. 27. 10:14
én nem írtam semmi ilyet.
2010. aug. 27. 10:14

Sziasztok! Engem is érdekel a dolog. Én nyitottam nemrég azt a fórumot, ahol az Aluminium C. mentes izzadsággátlókról érdeklődtem, mert én is elolvastam egy olyan cikket róla a neten, ami enyhén szólva is "fejbevert". És nem akarok sem mellrákot, sem más daganatos megbetegedéseket.


Egy dologban viszont szeretnék tanácsot kérni. Nekem pl: anyukám is az Alumíniumos golyó deókat használja és hiába mondtam el neki, hogy mi a hátránya és mennyire mérgező és ajánlottam neki AC mentes deókat, ő csak legyint egyet, mint legtöbben azzal a címszóval, hogy: "manapság már a levegő is mérgező". És sokan vannak ezzel így az egész rokonságomban. Valamiféle agyabugyált humbug dolognak és egy új divathóbortnak tekintik azt, amiről mi itt fórumon belül már tudatában vagyunk, hogy mennyire káros az egészségünkre.


Hogyan lehetne az embereket könnyedén és vitamentesen rávezetni arra, hogy nem nekem tesznek kárt azzal, ha tovább használják a mérgező anyagokat tartalmazó kozmetikumokat, hanem saját maguk életét rövidítik meg ezzel????

2010. aug. 27. 09:58

Isten hozott a koreinkben!

Orulok,hogy egyre tobben leszunk... :-)))

2010. aug. 27. 09:55

Feltéve, ha nincs semmi beszervezős hátsó szándékod, s tényleg csak a jobbító szándék vezet. :)


mamcili: beírod keresőbe hogy káros összetevők kozmetikumok vagy hasonló, egyből többszáz oldalnyi cuccot kidob. Nekem van egy többtíz oldalas listám a káros anyagokról, plusz van egy honlap is, ahol beírom a márkaterméket meg hogy milyen típus (pl mézes hajápoló gél xy márka), akkor kidobja, hogy mik benne a károsak vagy hogy okés. és minden egyes összetevő le van írva, hogy mit csinál a szervezettel. egy hátulütője van: németül van. viszont olyan szempontból jó, hogy oda hétköznapi emberek is beírhatják a tapasztalatukat.

2010. aug. 27. 09:51
Tegnap kitörölték a fórumodat. Remélem ez most megmarad.
2010. aug. 27. 09:49

ez engem is érdekel

ennek a cdnek az anyagát megkaphatom?

én már rég ezen vagyok, de rengetetg a szintetik és E-s adalék :(

2010. aug. 27. 09:44

Sziasztok!

Pár héttel ezelőtt meghívtak egy előadásra és ott vettem egy CD-t, Hétköznapi mérgeink címmel.

Azt már korábban olvastam, hogy az izzadásgátlókben lévő alumínium eltömíti a verejtékmirigyeket, melyek aztán nem tudják kiüríteni azokat a méreganyagokat melyek nem tudnak a vizelettel és a széklettel kiürülni a szervezetből. És mivel nem tudják kiüríteni, ezért elkezdenek vándorolni. Merre? Hát a mellizom felé. Kimutatták, hogy a mellrákos nők szervezetében alumínium származékot találtak és az orvosok joggal vetették fel a kédést, hogy mit keres egy ilyen anyag az emberi szervezetben. Persze kiderült, hogy mindegyik dezodor használó...és innentől kezdve az alumínium származékokat olyat gyanúsan rákkeltő anyagnak minősítettek. És azt tudtátok, hogy ma minden 4. mellrákos ember férfi?! Miért csak most? Mert később kezdték el használni a jó kis szintetikus izzadásgátló dezododorokat...

Na szóval, meghallgattuk a CD-t a Balatonra lefelé menet a férjemmel, aki elég szkeptikus ilyen téren, de a következőket tudta csak mondani: anyám! Te jó ég! Döbbenet!, stb. A CD-n a 10 legveszélyesebb szintetikus szert mutatják be, melyek a kozmetikumainkban (tusfürdő, testápoló, arckrém, öblítő, stb.stb.) megtalálható. Haza érve aztán kidobtam a fürdőszobám tartalmának 3/4 részét, mert végig olvasva az összetevőket jöttem rá, hogy miért is nem volt semmi haszna a több ezer(!!) forintos tusfürdőknek, melyeket a folyamatosan száraz bőrömre vettem. És ezen még a babáknak gyártott tusfürdő sem segített. Miért?? Mert általában a második helyen a Sodium Laureth Sulfate hatóanyag állt, mely egy olyan erős habképző tenzid, amely agresszív módon mossa le a bőr természetes lipid rétegét, így keltve a "tiszta" vagyok érzést...és ezzel okozva a száraz, viszkető bőr érzését.

Szóval megváltam MINDEN(!) tusfürdőtől és testápolótól, mert úgy döntöttem, hogy nem mérgezem tovább magamat. Elkezdtem tehát keresni olyan tusfürdőket, melyekben nincsenek benne ezek a mérgek. Hááááát, nem egyszerű feladat, azt kell mondjam. Legtöbbször inkább bioboltban lehet ilyet találni, bár a DM-ben kapható Alverde termékek is jónak tűnnek. Egy biztos terméket találtam, ami 100%-is természetes összetevőkből áll, most éppen ezt tesztelem...



Szóval ez egy gondolatébresztő fórum azoknak, akikben már megérett a gondolat a tudatos vásárlásra és várom azokat is, akik már régóta ezen az úton járnak, hogy a tapasztalatokból tudjunk tanulni.

Szép napot! :-)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook