Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hétköznapi mérgeink...hogyan induljunk el a tudatos vásárlás felé? fórum

Hétköznapi mérgeink...hogyan induljunk el a tudatos vásárlás felé? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
72. csilla80 (válaszként erre: 71. - BioCica)
2010. aug. 29. 00:21
En mososzodat hasznalok mosasra,ecetet oblitesre vizko ellen es illoolajat illatositani,DE miota abbahagytam a sok mu illatu dolgot,azota a kellemes "csak" termeszetes illat a nyero,mert az orrom "kielesedett" ,ezert nem hasznalok semmit az illatositasra.
2010. aug. 28. 22:20
Van itt olyan, aki mosószódát, vagy mosódiót használ a mosáshoz? Akik használják, attól kérdezném, hogy mivel illatosítjátok a ruhákat?
70. BioCica (válaszként erre: 69. - Hoxa)
2010. aug. 28. 22:11
Senkit nem szervezek be és nem nyomulok, csak kikérem a véleményüket. Egyébként pedig magáról a termékről van csak szó és arról, hogy hogyan lehet megvenni. Ez ugyanolyan, mintha arról beszélnénk, hogy ha megrendeli az xy könyvet a bookline-on, akkor kap kedvezményt, ha pedig bemegy a könyvesboltba akkor nem.
69. Hoxa
2010. aug. 28. 21:12
BioCica, ha mlm-eztek, akkor törölni fogom a topikot. Megint.
68. Veronika27 (válaszként erre: 67. - BioCica)
2010. aug. 28. 20:32
Vevőként 20%-kal drágább, nem?
67. BioCica (válaszként erre: 66. - Veronika27)
2010. aug. 28. 19:46

Nem kell befizetni a 7e forintot, ha nem akarsz foglalkozni Vele.

Ha csak magadnak akarsz rendelni és nem akarsz jutalékot kapni, akkor egy fillér plusz pénzt sem kell befizetned és 20 %-kal olcsóbban megkapod a terméket.

Csak akkor kell a 7e forintot pluszként befizetned, ha szeretnél jutalékot kapni a vásárlásaid után.

Szerintem ez így korrekt, mert nem kötelezik az embereket arra, hogy ha akarsz, ha nem, mindenképpen fizesd be a 7e forintot.

Ilyen szemszögből mi a véleményed? :-)

66. Veronika27 (válaszként erre: 65. - Csilla80)
2010. aug. 28. 17:06

Hát síma vevőként 20%-kal drágábbak a cuccok, partnerként pedig be kell fizetni majdnem 7000Ft-ot...Útálom az ilyeneket...

De én sem élek Magyarországon.

65. csilla80 (válaszként erre: 62. - Veronika27)
2010. aug. 28. 17:01
Ebbe megeri belemenni -szerintem-,mert olcsobban kapod a termekeket... en sajnos nem elek ott,kulonben tuti,hogy beallnek...
64. csilla80 (válaszként erre: 63. - 35491a860f)
2010. aug. 28. 16:56
Mind mergezo!!!
2010. aug. 28. 15:17
Az Oriflame és Avon termékeiről mit tudtok? Azok mind mérgezőek?
2010. aug. 28. 15:12

Ez is ilyen MLM rendszer?

Áh, nem szeretem az ilyeneket, bár pár termékük tényleg jónak tűnik!

2010. aug. 28. 15:07
Akinek kell a lista, az küldjön nekem privit, amiben leírja az emil címét és küldöm! :-)
60. BioCica (válaszként erre: 59. - Veronika27)
2010. aug. 28. 15:05
Küldtem privit...
59. Veronika27 (válaszként erre: 58. - BioCica)
2010. aug. 28. 15:00

Köszi!

Én nem igazán szeretek a netről rendelni, de majd utánanézek ennek az OMI-nak.

58. BioCica (válaszként erre: 55. - Veronika27)
2010. aug. 28. 14:56

A Weleda és Logona termékeket általában bioboltban lehet kapni, Alverde és Babydream termékeket pedig a DM-ben lehet vásárolni.

Viszont Csillának igaza volt abban, hogy mindig változik a termék összetétele, tehát nincs mese, nézni kell, az a biztos.

Ahogy Csilla is említette az OMI-s termékek 100%-os tisztaságúak és nincs szükség nézegetni a termékek összetevőjét még akkor sem, ha esetleg változik a csomagolás.

57. Veronika27 (válaszként erre: 56. - Csilla80)
2010. aug. 28. 14:51

Ja értem!

Én sem ott lakom.

56. csilla80 (válaszként erre: 55. - Veronika27)
2010. aug. 28. 14:43

Sajnos nem,mert nem Magyarorszag-i vagyok... :-(((


En netrol rendeltem.

55. Veronika27 (válaszként erre: 49. - Csilla80)
2010. aug. 28. 14:39

Köszi, ez nagyon hasznos lista!

Meg tudnád írni (akár priviben), hogy melyiket hol lehet beszerezni?

54. csilla80 (válaszként erre: 53. - Tempest)
2010. aug. 28. 13:26
Privat...
53. Tempest (válaszként erre: 51. - Csilla80)
2010. aug. 28. 13:21
Illetve még az is, hogy az OMI termékeket honnan lehet beszerezni?
52. Tempest (válaszként erre: 51. - Csilla80)
2010. aug. 28. 13:20
Engem is érdekelne a lista, ha lehet. Köszi
51. csilla80 (válaszként erre: 50. - Kiscsibe79)
2010. aug. 28. 12:47
Irok privit,hogy ne legyen reklam.
50. Kiscsibe79 (válaszként erre: 48. - Csilla80)
2010. aug. 28. 11:28
Szia! Honnan tudom letölteni a teljes méreganyag listát,amiről írtál?
2010. aug. 28. 11:02

Par ellenorzott tiszta termek,remelem nem lesz baj belole...



Sante növényi hajfesték:: Hydrolyzed wheat protein, Algin +/- Lawsonia Inermis(Henna CI75480), Cassia Auriculata(Cassia), Jugeans Regia(walnut shell powder), indigofera tinctoria(indigo leaves), indigofera argentea(indigo leaves), rheum undulatum(rhubarb root), krameria triandra(rhatany root), coffea arabica(coffee), curcuma longa(curcuma root), beta vulgaris(beet root).



Sanoll sampon hajfestés előtt: Aqua, Alcohol Denat*, Coco Glucoside, Kaolin, Montmorillonite, Xantan Gum, Glycerin, Juniperus Oxycedrus Wood Oil*, Betula Alba Leaf Exract*, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Citric Acid, Parfum (Essential Oils)



Sanoll festés utáni öblítő: Aqua, Alcohol, Cetaryl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Betula Alba Leaf Exract*, Arctium Lappa Root Extract, Panthenol, Sodyum Cetearyl Sulfate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Glycerin, Sodyum Lactate, Lactic Acid, Parfum (Essential Oils).



Logona növényi hajfesték: Algia, Hydrolyzet Whedt Protein, Buxus Chinensis, Parfum +/- Lawsonia inernus, Cassia auriculuta, Ramnus Frangula, Juglans regia, Indigofera Argentea, Hibiscus sabdariffa, Rheum undulatam, Krameria trianda, Coffea arabica, Curcuma longa, Beta vulgaris.



Sanoll szappan: elszappanosított pálmazsír*-, kókusz*-, és olivaolaj*, víz, természetes glicerin*, kecsketej*, konyhasó***, segédanyag, levendulaolaj, természetes ételszínezék

* ellenőrzött biominőség, ** Demeter, *** vadontermő



Babylove Pflegeöl: Glycine Soja Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetaryl Isononanoate, Chamomilla Recutita Flower Extract (CO2), Tocopheryl Acetate, Lecithin, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Parfum.



Tiszta növényi olaj tartalmú szappan:Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Simmondsia Chinensis Oil, Coconut Acid, Glycine Soja Oil, Chamomilla Recutita Flower Extract, Bisabolol, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Phytic acid, Parfum.



Weleda iriszes arctisztito tej: water, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Glycerin, Alcohol, Hamamelis Virginiana Distillate, Fragance*, Glyceryl Linoleate, Magnesium Aluminium Silicate, Sodium Beeswax, Iris Germanica Root Extract, Xanthan Gum, Limonene*,Linalool*, Citronellol*, Geraniol*, Citral*.

*from natural essential oils



Alverde testápoló. Grapefruittal és bambusszal: : Aqua, Glycine Soja Oil, Alcohol, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Citrus Grandis Extract, Bambusa Arundinacea Extract, Xanthan Gum, Squalane, Lecithin, Butyrospermum Parkii Butter, Prunus Amygdalus, Dulcis Oil, Olea Europaea Oil, Citrus Limonum Oil, Lysolecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides, Tocopheryl Acetatate, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Lecithin, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Parfum, Limonene, Citral, Linalool.



Apeiron AUROMÉRE fogkrémj: CALCIUM CARBONATE, AQUA, GLYCERINE, GLYZYRRHIZA GLABRA, SORBITOL, MELIA AZADIRACHTA, SALVADORA PERSICA, PUNICA GRANATUM, ZIZYPHUS JUJUBA, SYZYGIUM JAMBOLANA, EUGENIA CARYOPHYLLUS, JUGLANS REGIA, BARLERIA PRIONITIS, PRUNUS AMYGDALUS, TERMINALIA SERICEA, QUERCUS, ZANTHOXYLUM AMERICANUM, ZANTHOXYLUM ALATUM, CAESALPINIA SAPPANS, RUBIA CORDIFOLIA, ACACIA CATECHU, SMILAX ARISTOLOCHIAEFOLIA, CINNAMOMUM CEYLANICUM, MIMUSOPS ELANGI, ANACYCLUS PYRETHRUM, CARUM COPTICUM, GERANIUM, THYMUS VULGARIS, SILICEA, MENTHA PIPERITA, MENTHA VIRIDIS, EUCALYPTUS GLOBULUS, PIMPINELLA ANISUM, SODIUM BENZOATE, CHONDRUS CRISPUS



Lavera basis sensitive ajakír: shea butter, olive fruit oil, cera alba(minhárom ingredients from certified organic agriculture), candelilla wax, squalane, soybean glycerides, jojoba seed oil,lysolecithin, tocopheryl acetate, sweet almond oil, mango seed butter, brassica campestris sterols, oryzanol, anatto(CI 75120), calendula officinalis flower oil, carrot root extract, tocopherol, ascorbyl palmitate, alcohol



Babydream szappan: sodium palmate, sodium cocoate, aqua, glycerin, parfum, buxus chinensis, glycine soja, chamomilla, recutita, bisabolol, lanolin, sodium chloride, phytic acid, C.I. 77891.



Babydream sampon: aqua, lauryl glucoside, cocoamidopropyl betaine, coco glycoside, glyceryl oleate, triticum vulgare, sodium lactate, panthenol, glyceril caprylate, lactic acid, chamomilla recutita, bisabolol, parfum.



Babydream testápoló tej: aqua, caprylic/capric tryglyceride, heliantus annuus, glyceril stearate, glyceryn, glyceryl stearate citrate, cetyl alcohol, parfum, buxus chinensis, persea gratissima, chamomilla recutita, bisabolol, tocopheryl acetate, lecithin, tocopherol, ascorbyl palmitate, hidrogenated palm glycerides citrate, sodium hydroxide.



Sante arctisztító kendő: aqua, aloe barb., glycerin, sodium PCA, essential oils, polyglyceril 10 laurate, hydrolyzed silk, hamamelis virginiana, potassium sorbate, sodium lactate, lactic acid, kaliumsorbat



Fitne sóterápiás tusfürdő: aqua, sodium chloride. bio-alkohol, coco glucosida, glycerin, disodium cocoyl glutamáte,sodium cocoyl glutamate, sodium PCA, hydrolyzed silk, glyceryl oleate, xanthan gum, parfum, linalool, limonene, triticum vulgare, phytic acid, citric acid.



Logona Pur testápolótej: aqua, prunus dulcis, glycerin, alcohol denat, simmondsia chinensis, cetaryl alcohol, arctium lappa, cera alba, butyrospermum parkii, hidrogenated lecithin, xanthan gum, sodium lactate, lactic acid, tocopherol



Almawin szappan: sodium palmate, sodium cocoate, aqua, glycerin, parfum, sodium gluconate, trisodium, dicarboxymethyl alaninate, sodium chloride, sodium hydroxide.



Dalli szappan: sodium tallowate, aqua, sodium cocoate, parfum, glycerin, sodium chloride, coconut acid, tetrasodium edta, tetrasodium etidronate, limonen.



(citrom-mandarin fürdősó)

Maris Sal, Citrus Aurantigolia*, Maris Sal \"Flor de Sal\"*, Prunus Dulcis*, Tocopheryl Acetate, Parfum**, Limonene** *ingedeients from certified organic agriculture, **from natural essential oils


2./ (Ylang.mate krémtusfürdő)



(Ylang.mate krémtusfürdő)

Aqua, Glycine Soja Oil*, Sodium Cocoyl Glutamate, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Citric Acid, Tocopherol, Simmondsia Chinensis, Silica, Camellia Sinensis Leaf Extract, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Cananga Odorata Flower Oil Parfum**, Limonene**,Linalool** *ingredients from certified organic agriculture **from natural essential oils



(nyírfa-zsálya sampon)

Aqua, Lauryl Glucoside, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosine, Betula Alba, Salvia Officinalis, Parfum*, Cocoyl Glutamate, Disodium Cocoyl Glutamate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Alcohol, Lactic Acid, Limonene, Linalool*, *from naturall essential oils



./ Inhaltsstoffe / tech. Angaben: (körömvirág deo)

Aqua, Cellulose, Glyceryl Caprylate, Zinc Ricinoleate, Zinc Oxide, Glycerin, Xanthan Gum, Simmondsia Chinensis Oil, Hydrogenated Palm Gycerides, Calendula Officinalis Extract, Hammelis Virginiana Ater, Hydrogenated Lecithin, Caprylic/Capric Triglyceride, Parfum, Cictral, Citronellol, Eugenol, Farnesol, Geranial. Limonene, Linalool



Weleda havasi gyopár naptej 12 faktoros: Aqua, Glycine Soja Oil*, Titanium Dioxide, Alcohol*, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Lysolecithin, Sodium Lactate, Helianthus Annuus Seed Oil*, Dipotassium Glycyrrhizate, Oenothera Biennis Oil*, Hippophae Rhamnoides Extract*, Xanthan Gum, Hydrogenated Palm Glycerides, Hydrogenated Lecithin, Betaglucan, Tocopherol, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Alumina, Ascorbyl Palmitate, Stearic Acid

* Ingredients from Certified Organic Agriculture

Oil in Water Emulsion, ph 5.0 -5.5 BDIH Certified Vegan



Weleda….Salt Toothpaste: Sodium Bicarbonate, Water (Aqua), Glycerin, Silica, Mentha Piperita (Peppermint), Prunus Spinosa, Commiphora Myrrha, Krameria Triandra, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut), Arum Maculatum**, Sodium Chloride, Cyanopsis Tetragonoloba (Guar), Simmondsia Chinensis (Jojoba), Alcohol, Esculin, Flavor (Aroma)*, Limonene*, Linalool*.

 from natural essential oils

 ** in highly diluted form



Weleda Plant Gel Toothpaste Glycerin, Water (Aqua), Hydrated Silica, Chamomilla Recutita (Matricaria), Krameria Triandra, Commiphora Myrrha, Mentha Viridis (Spearmint), Mentha Piperita (Peppermint), Foeniculum Vulgare (Fennel), Algin, Alcohol, Esculin, Limonene*.

2010. aug. 28. 10:44

Es meg vmi,ha vkit erdekel a teljes mereganyaglista,Vali oldalan bejelentkezhet es ingyen letoltheti.

Ez a lista a legmegbizhatobb,mert sok biobolt a sajat markait reklamozva hamis listakat gyart,es sok mergezo anyagrol kijelentik,hogy artalmatlan.

47. csilla80 (válaszként erre: 46. - 35491a860f)
2010. aug. 28. 10:40

Milyen egyszeru is lenne,ha igy mukodne a dolog,az jo,az meg nem... de sajnos nem igy mukodik.


Eddig a Weledabol amit leelenoriztem,es utana leelenoriztettem,azok nagyon jok voltak,de nem biztos,hogy mind jok... :-(((

Az Alverdenel is sok termek jo,de nem mindenik,a tusfurdokbol,ha jol tudom csak ketfele megbizhato,de ahogy minden valtozik,igy a termekek es osszetevojuk is valtozik... hidd el,ha megszokod megnezni az osszetevoket,par pillanat alatt felfedezed a mergeket es nem kell orakig ott allnod,legkozelebb csak ossze kell hasonlitanod a regi dobozat az uj dobozaval es kesz.Ugy tudom,hogy a zsele es a hab is tiszta,ha nem valtoztak,nekem lakkom van.


Amelyik termek BDIH-al femjelzett,az valoszinu tiszta termek,de nem 100%-os... :-(((


Az OMI termekek mind tiszta es a Dr. Hauschka is.

2010. aug. 28. 10:19

Abban tud valaki segíteni, hogy a DM-ben kapható Alverde márkájú termékek mindegyike tiszta és nem mérgező? Bátran használható? Gondolok itt arra, hogy tegnap néztem van, tusfürdőjük, hajzselé, hajhab, hidratáló arckrémek, arcmaszk, testápoló stb?


Ezek mind méregmentesek vagy állandó jelleggel, amikor vásárolok nézegetnem kell, hogy van-e benne mérgező összetevő vagy sem?


Mert azért az is elég fárasztó, ha állandóan ellenőrizgetni kell az összetevőket.


Nekem olyan megbízható márkájú termékekre van szükségem, amit ha nem ellenőrzök is a boltban, mert sietnem kell és nincs időm órákig "olvasgatni" minden egyes termék összetevőjét, akkor is megbízhassam benne és tudjam, hogy tiszta, méregmentes termék.


Az Averde és a Weleda szerintetek mind ilyen?


Előre is köszönök minden infót.

45. nehita4 (válaszként erre: 42. - 35491a860f)
2010. aug. 27. 16:56
Inkább bioboltokban vagy bio kereskedésekben. Láttam már a biopiacon is.
44. Johannia (válaszként erre: 40. - BioCica)
2010. aug. 27. 16:49

Na igen, vannak, akik inkább behunyják a szemüket. Csak az a baj, hogy attól, hogy nem vesz tudomást róluk, még vannak, sőt nap mint nap megeszi, magára keni.

Ennyi allergiás, meddő/terméketlen embert! Ez sem véletlenül van, hanem attól, hogy enyhén, de folyamatosan mérgezzük a szervezetünket...


Örülök, hogy most nem törölték a fórumodat. :)

43. csilla80 (válaszként erre: 39. - BioCica)
2010. aug. 27. 15:39

A BIonsen termekek mergezoek!!!

Amelyik nem aluminiumos az propylen glykolos ... :-(((

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook