Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hét éves fiam nem akar szótfogadni, rendet rakni. Mit tegyek? fórum

Hét éves fiam nem akar szótfogadni, rendet rakni. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. szept. 23. 20:43
Állandó odafigyelést az általad elvárt dolgok állandó számonkérését. Ha nem leszel a sarkában nem fogja megcsinálni-bolond lenne-az nem élvezet. A gerek megpróbál kibújni a szabályok alól, ez normális, a te dolgod, hogy ne engedd.Ha mindig ugyanazok a szabályok, akkor előbb-utóbb rájön, hogy jobb, ha betartja!
11. f5302bda64 (válaszként erre: 3. - Ae12cc5be5)
2008. szept. 23. 20:40

Sziasztok!

16,7 és 3 éves gyermekeim vannak tapasztalatból mondom,hogy a légyszíves nagyon nem elég a neveléshez!

Kicsit megkell érzelmileg zsarolni ne durva dolgokra gondoljatok hanem pl.:Ha nem rakod rendbe a szobádat nem mehetsz el focira,vagy nem játhatsz ma a számítógéppel!Ezeket tartsuk is be,mert egy idő után rájönnek,hogy tényleg beváltottuk amit mondtunk!

Mondjátok el nektek sem mindig füllik a fogatok mosogatni,de senki nem csinálja meg helyetettek és nekik is van feladatuk amit csak ők csinálhatnak meg!

Jutalommal is lehet próbálkozni,meg dícsérő szavakkal vagy mosolymatricával minden nap mikor valamit elvégzett kap egy matricát amit felragaszthat az ő kis falára,ajtójára tetszik mjd nekik és egy idő után már matrica nélkül is menni fog!

Sok sikert és kitartást!

10. ae12cc5be5 (válaszként erre: 5. - Spinneli)
2008. szept. 23. 20:40

Ez igaz, de ezen már túl voltunk többször is, valahogy úgy, ahogy a Jancsi és Juliskában Jancsi a banyát a lapátra ültette. Tök hülyének nézett a gyerek, és állandóan elvárta, hogy én csináljak rendet. És nem csitti-fitti rendet várok tőle.

Emlékszem, mekkora voltam én 9 évesen, sajnos nem rám ütött, én magamtól utáltam a rendetlenséget.

9. spinneli (válaszként erre: 7. - Gyöngyi)
2008. szept. 23. 20:39
és mit javasolsz?
8. spinneli (válaszként erre: 6. - Pircsi24)
2008. szept. 23. 20:38
igen, szerintem is ez a megfelelő, addig nem tudja megtanulni, míg nem tudja mit ért rend alatt a szülő.
2008. szept. 23. 20:38

Persze, hogy nem akar!!De azért muszáj legyen neki megcsinálni!

Nekem is mondják a hétévesek rajz órán, hogy most nincs kedvem.Szoktam nekik mondani, hogy jó, akkor kedv nélkül csinálod!

2008. szept. 23. 20:37

Eddig akart pakolni? Vagy eddig sem? Ez most valami új hóbort csak nála? vagy eddig nem kellett, mert Te megcsináltad helyette?


Mi úgy kezdtük hogy együtt pakoltunk el mindent, aztán lassanként észre sem vette és egyre többmindenre kértem meg hogy rakja ő a helyére miközben ott voltam vele én is. Ha nem volt kedve akkor mentem vele és együtt elraktuk. Lassanként megszokta és már csinálja önállóan is. Tud mindent hogy kell, természetessé vált neki. Elég időigényes és türelemjáték, de szerintem bármilyen korban nem késő elkezdeni rávezetni.

5. spinneli (válaszként erre: 3. - Ae12cc5be5)
2008. szept. 23. 20:34
abban szerintem van igazság, hogy elősször meg kell mutatni mit is értünk rend alatt, és ezt milyen tematika szerint érdemes csinálni.
2008. szept. 23. 20:34

Mi az hogy , nem akar ???

Vagy esetleg eddig azt csinalt amit akart ? !

Es csak most jutott eszedbe hogy , esetleg szot is kene neki fogadni ! ?

2008. szept. 23. 20:32

Szia!


Erre én is kíváncsi vagyok.

Egy gyermekpszichológus ismerősöm azt felelte nekem (9 éves volt a lányom), hogy kicsi még, ne vicceljek már, hogy vele akarok rendet csináltatni a szobájában. Mondjam neki:

-Légy szíves, rakd el ezt a pólót.

-Légy szíves tedd el ezt a ceruzát.

-Légy szíves dobd ki ezt a ...-t, és mindenre így egyesével kérjem meg.

Szerinted?

2008. szept. 23. 20:27

s.o.s!

nagyon!!!

2008. szept. 23. 20:26
Hétéves fiam nem akar szotfogadni? rendetrakni mittegyek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook