Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Henna hajfestéket használ valaki? fórum

Henna hajfestéket használ valaki? (beszélgetős fórum)


15. Lilibeth59 (válaszként erre: 14. - Mucka05)
2020. jún. 2. 20:07
Milyen Hennát használsz? Csak azért kérdezem, mert többféle is van, sajnos nem mindegyik kifogástalan minőségű.
2020. máj. 2. 16:58

Kedves tapasztalt hennázók!

Legalább hatszor futottam neki a hennázásnak, de sajnos mindegyik alkalommal erős hábyingerem, rosszullétem lett. Amikor 3 hete az egész hajzatomat bekentem vele, gondolkodtam, hogyorvoshoz megyek, de a koronajárvány miatt inkább vártam. Lassan másnapra elmúlt a rosszullét. Valaki járt-e így a hennával?

Nem merem használni, tegnap is mwgpróbáltam egy tincsen, de jött a hányinger.

13. semleges (válaszként erre: 12. - Lilibeth59)
2019. okt. 18. 07:34
Köszönöm:)
12. Lilibeth59 (válaszként erre: 9. - Semleges)
2019. okt. 16. 17:28
Ki kell keverni a Henna port (esetleg más tiszta növényi port is keverhetsz hozzá, ami tompítja a vörös szint), aztán a tiszta, de száraz hajra felkenni tincsenként. Rá Folpack, majd törülköző vagy egy régi kötött sapka. 2-3 óra múlva sima vízzel kimosni a Hennát, legjobb, ha hagyod magától megszáradni. Neked is ajánlom a "Hajfestés hennával" csoportot, ott lehet kérdezni, okosodni, tanulni, ill. nagyon jó még a "Hajmosás sampon nélkül" csoport is.
11. Lilibeth59 (válaszként erre: 8. - 4477403e12)
2019. okt. 16. 17:21
Bocs, hogy csak most írok, igen, ott.
10. Irma2
2019. okt. 3. 08:23
Köszönöm a hozzászólásokat,régóta használom a hennát,vagy 10 éve!Elég ősz a hajam, indigóval,anélkül is!Ami viszont kellemetlen,hogy friss festés után nyomot hagy a ruháimon!Főleg a fehér pólókon,amit viszont a munkámhoz szükséges!Tud valaki esetleg ebben segíteni!
9. semleges (válaszként erre: 7. - Lilibeth59)
2019. szept. 25. 13:30
Az nem macerás? Egyébként igazad van.
8. 4477403e12 (válaszként erre: 6. - Lilibeth59)
2019. szept. 24. 20:43

Köszönöm a részletes választ.

A Logonat hosszas keresés után választottam,mert a csomagoláson nincs semmi már a henna,indigo és valami növény neven kívül feltüntetve.

Most rendes organikus henna és indigo pórt vettem,ez 100% növény por,remélem ezúttal beválik.

A csoport a facén van?

Itt nem adott ki ilyen találatot.

7. Lilibeth59 (válaszként erre: 5. - Semleges)
2019. szept. 24. 20:15
Az nem Henna. Ránéztem az összetevőire, telis-tele van tisztítószerekkel (felületaktív anyagok), adalékanyagokkal, enzimekkel, erős mesterséges antioxidánssal, szilikonnal, tartósítószerrel stb. Használj tiszta növényi port/porokat, azokban nem fogsz csalódni.
6. Lilibeth59 (válaszként erre: 4. - 4477403e12)
2019. szept. 24. 20:07
Van egy csoport - én is tagja vagyok - "Hajfestés hennával" Ha ide belépsz, mindent megtudsz a hennás hasfestésről. Sajnos a Logona hajfestékporok nem csak Hennát tartalmaznak, hanem egyéb mással is keverik, amivel nem kéne. Ha fekete hajszínt szeretnél, akkor elsőként be kell a hajad festeni Vörös hennaporral (tiszta legyen, semmivel nem kevert), aztán csak tiszta vízzel mosd le pár óra elteltével. Hogy meddig maradjon a hajon, az egyénfüggő, nekem elég 2-3 óra, de van, aki éjszaka a pakolással a haján alszik, majd reggel mossa ki. Három nap - ezt ki kell bírni - viheted fel az Indigót a hennázott hajadra. Minél tovább hagyod a hajadon az Indigót, annál sötétebb lesz a hajad, 3-4 óra múlva - ezt csak úgy tippelem, mert én nem festettem még sosem feketére a hajam - szerintem kimoshatod szintén tiszta vízzel. Ami még fontos, a Vörös hennához kell citrom facsart leve, hogy jól kioldódjon a szín a növényből, hagyd állni órákig, akár egy éjszakán át is, az Indigót inkább langyos, kézmeleg, kb. 30C fokos vízzel kell összekeverni ahhoz, hogy az indigó kellően festeni tudja a hajat, ehhez nem szabad citromlét keverni. A Vörös henna nem kopik, csak lenő, az Indigó viszont igen. Ezért az Indigót többször is felviheted a hajadra, ha már látod, hogy kopik hennázás nélkül is, mert a henna rajt van a hajadon, mint írtam, az nem kopik le.
2019. szept. 24. 19:12

Henna colort használok, nem lenő hanem lekopik és elég hamar.


[link]

4. 4477403e12 (válaszként erre: 3. - Lilibeth59)
2019. szept. 24. 19:05

Mennyi ideig kellene a hajon hagyni?

Anhand weboldal,annyifele időt olvastam eddig.

Középbarna hajam van,henna,majd indigo festéssel szeretnék feketét.

Az első növényi festékkel való festés után /Logona fekete/sötétbarna lett,de nagyon gyorsan kikopott,két hajmosás után már vörös volt.

Na most vörös semmiképp nem akarok lenni.Max nagyon sötét barna.

Kétségtelen,hogy gyönyörű fényes a hajtovem,a vegyi festékkel sosem volt ilyen,csak mégis kéne egy kis szín is.

2019. szept. 24. 18:57
Igen, a valódi Vörös hennát is, és a "Barna hennát (dió külső husos burkának a szárított őrleménye) Cassiát is rendszeresen (semleges hennának hívják), nem színez, viszont kitűnően ápolja a hajat. Hajmosó növényi porokat (is) használok hajmosásra (Shikakai por, Reetha por), ill. agyagot (Marokkói vörös agyag, Rhassoul vagy Ghassoul néven ismert. A valódi Vörös henna egyébként nem csak színez, de kitűnően ápolja is a hajat, mert nem csak színező, de gyógynövény is egyben. Ha nincs órákig a hajon, akkor nem színez, viszont mint írtam, kitűnően ápol. Szeretem a növényi porokat, semmi vegyszer/kemikália, csak egészséges haj természetesen.
2. pteri (válaszként erre: 1. - Irma2)
2019. szept. 17. 19:56
Én nemrég vettem, egyszer már használtam. És? Mi a kérdésed?
2019. szept. 15. 07:31
Sziasztok!Henna hajfestéket használtok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook