Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
3252. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3219. - Szopran)
2010. jún. 29. 13:31
Szia szopran, most nézem mit írtál. Kis tünemény, de hát melyik nem az? Igen vicces képek születnek róla, ez tény, vagy nem látni a szemét, vagy zölden világít a vaku fényében.
2010. jún. 29. 13:02
Most olvasom vissza, hogy kétszer írtam le ugyanazt, szóval fáj a hasija a Darlingtól.
2010. jún. 29. 13:01
SZiasztok, ha már az evésről van szó: Jázmin gyomra nem bírja a Darlingot. Ha azt adok neki, megy a hasija,és nem jó a széklete sem! Száraztápot RC-t kap, vagy Eukanuba-t. nekünk bevált. Mi mindenben a Millan módszert alkalmazzuk, és eddig bevált.
3249. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3236. - Heni86)
2010. jún. 29. 12:52

Egy nap 4-szer adj enni neki, ne tömd tele szegényt, mert azért viselkedik igy ha sokat kakil túl etetted.

Számold ki mennyi kajára van szüksége annyit adj neki egy nap.

3248. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3236. - Heni86)
2010. jún. 29. 12:49
Heni a kutyásboltokban sok mindent mondanak mi a jó. én fressi-ben dolgoztam,a SG azért ajánlotta mert saját márkájuk muszáj nekik,ált-ban hánynak a kutyuk tőle, meg ,megy a hasuk, RN meg jó lenne de van hogy bekukacosodik én azért nem azt adom. A RC jó csak sokszor allergiát vált ki,Acana is jó lenne de magas a fehérje tartalma amire ugyancsak allergiás lehet, Hill's-et kellett volna venned bárányosat mert az rendbe tette volna, ne etess vele minden -félét,pici a gyomra és csak terheled.
3247. 12ff3eb628 (válaszként erre: 3242. - D11354fb1f)
2010. jún. 29. 12:43
Nyakörvet használj sétánál és egy kb 15 m hosszúkötelet engedd hadd menjen majd hívd vissza és fütyents egy rövidet és adj neki juti falatot ha visszajön meg dicsérd meg.be fog válni szerintem.
3246. szopran (válaszként erre: 3239. - Marci Mama)
2010. jún. 29. 09:16

Jó reggelt!

Azt figyeltem meg, hogy nagyon hat rá az időjárás.Ilyen lelassulást nem produkált, sőt azon csodálkoztam mennyire jól tűri a meleget is, a hideget is. Ellenben a változáskor kifejezetten olyan kedvetlen tud lenni, mint mi emberek. A szelet meg nem szereti.

3245. Marci Mama (válaszként erre: 3244. - D11354fb1f)
2010. jún. 29. 08:50

A nyakörves az egy hosszú folyamat, folyamatos kis sikerekkel!

De majd számolj be, hogy tetszett neki! :)

3244. d11354fb1f (válaszként erre: 3243. - Marci Mama)
2010. jún. 29. 08:47

Jaj de jó lenne ha mi is letudnánk tenni a pelust. Ő még telepisili egy fél nap alatt. Nálunk a probléma, hogy akitől tud tanulni az kint van, mert ő kinti kutya, tehát senki nem mutatja meg neki a jót. Bezzeg azt eltanulta, hogy hogyan kell hemperegni a porban:D.


Ma kipróbálom a nyakörves megoldást.

köszönöm mégegyszer!

3243. Marci Mama (válaszként erre: 3242. - D11354fb1f)
2010. jún. 29. 08:42

A könyvet én csak a neten tudtam megrendelni, boltban nem találtam...

Mi a pelust akkor tettük el végleg, amikor már mindig száraz volt.. egy idő után tudta, hogy kintre kell pisilni, mert a kutya alapvetően nem piszkít az életterébe, legyen ott akár pelus is..sőt, "eltanulta" a cicától (akinek van bent alom, mégis kikéredzkedik a terasz ajtó kaparásával, ahonnan le lehet menni a kertbe), hogyha a terasz ajtó kopogtatja, akkor kiengedjük, úgyhogy ha soron kívűl ki akar menni, akor kopog, és kimegy (ha meg hideg van, és becsukjuk utána az ajtót, akkor befelé is kopog :))

Marci egyébként 5 hónaposan, mikor eltettük a pelust, már kibírta kb 8-9-től 3-4-ig..

2010. jún. 29. 08:34

Köszönöm MM!

A könyvről még nem hallottam, de utánajárok, és beszerzem:) Már egy csomó részem megvan a Póráz két végén c dokumentum sorozatból-hátha segít. Mexi még csak 4 hónapos, és mostmár muszáj megszoknia hog ymi a rend, és a fegyelem:)

Akkor a hám sztornó, és kap egy nyakörvet, bár tuti félni fogok, hogy esetleg fáj neki.


mi a meleget nagyon jól viseljük. Próbálom nem kiengedni a legnagyobb melegben, de ő akkor is szívesen rohangálna. Persze hamarabb elfárad, de akkor biztos a nyugodt éjszaka:)


Ja, mégegy kérdés. Nagyon ügyes, 7 hetesen került hozzám, és csak egyszer egyszer pisilt be, akkor is véletlenül, mindig a pelusra járt. Mikor, és hogyan lehet teljesen leszoktatni a pelusról? Nagyközben egyedül van otthon, kb 9-13ig. gondolom azt az időt nem bírja ki pisi nélkül, amúgy meg sokszor ki van engedve.

3241. Marci Mama (válaszként erre: 3236. - Heni86)
2010. jún. 29. 08:11

A zihálás meg a bágyadtság lehet, hogy a melegtől van?!


De sztem tényleg mutasd meg ma dokinak, lehet h ajánlana valami gyógytápot!

3240. Marci Mama (válaszként erre: 3237. - D11354fb1f)
2010. jún. 29. 08:09
Ja, és ismét ajánlom Jan Fennel: Hallgassunk a kutyánkra című könyvét!
2010. jún. 29. 08:08

Jó reggelt!

Érdeklődnék, hogy a többi kutty hogy bírja a hirtelen meleget? Marcinál most már harmadszor figyeljük meg, hogy ahogy bejön az ilyen meleg, teljesen lelassul. Tegnap pl semmit nem evett, csak aludt (vasárnap este mondjuk későn jöttünk vele haza, és ott nyüzsi is volt, el is fáradhatott), de elmaradnak a szokásos ugrálós, törölköző kapkodós rituálék, most is lassan ébredt, és kiült az árnyékos terasz hideg kövére.

Az első ilyan alkalommal dokinál is voltunk, aki - utólag - sztem feleslegesen antibiotikumot írt fel, mert h picit piros volt a torka. Második alkalommal, mikor 2 hete hv-én a kánikula volt, már nem vittük el, ahogy lehült az idő hétfőre, feltámadt. Gyanítjuk, h most is ez van, de olyan furcsa. (semmi más tünete nincs, nem köhög, nem tüsszög, orra nedves, stb.) Elvégre ez egy kubai kutya! :)

Érdeklődnék, hogy Ti mit tapasztaltok??? Hogy viselkednek a kutyik?

3238. Marci Mama (válaszként erre: 3237. - D11354fb1f)
2010. jún. 29. 08:02

A kutyaiskolában azt mondták, hogy nem hám, hanem nyakörv. A hámban ugyanis nem érzi (nem fáj neki), ha vissza rántod. (más ugyan azt mondja, hogy a nyakörve meg sérti a nyakát - ha nem tud szépen sétálni, akkor igen!)

Szval suliban/oviban azt mondták: nyakörv, rövid póráz, és tartod magad mellett, és ha húz, mindig visszarántod, egy-egy hirtelen mozdulattal és közben mondogatod, hogy NEM! MELLETTEM JÖSSZ!...

Ez így elméletben nagyon szép, gyakorlatban meg mi 6 hónap után tartunk ott, hogy általában már nem húz. Marci sztem azért húzott, mert félt az idegen helyen. Valószínű előnyben vannak a lakótelepesek, mert ők mindig zajban, utcán sétálnak, és hamar megszokja a kutyi. Mi pl.a kertben vagyunk, és egy nagy dombon van a lakókert, ha nem megyünk el kb 1,5 km-t az egyik irányba, akkor forgalom sincs, csak erdő, meg mező, és ott nem riad meg semmitől (ezért általában "eljártunk" forgalmasabb helyre sétálni, hogy szokja)

2010. jún. 29. 06:54

Heni! Jól van Carlos? Remélem.


Valaki tudna segíteni, hog yhogyan szoktassam rá a kicsimet arra, hogy normálisan sétáljon? 4 hónapos, és már kb 5x voltunk. _Hiába húzom vissza és mondom neki hogy NEM, nem figyel rám. Pedig kerítésen belül eszméletlen szófogadó, de amint rákerül a hám, megőrül:(

3236. Heni86
2010. jún. 28. 22:56

Na most meg már zihál is alvás közben. :(


Csak holnap reggelig ne legyen baj!!!

3235. Heni86
2010. jún. 28. 22:47
Köszönöm, úgy tűnik a rizs diéta bevált egy kis szépséghibával. :( Most meg kő kemény a pocakja. Olyan nagy mint egy hordó és kemény. De kakál rendesen (sőőőt szerintem az se oké hogy napi 20 ajándékcsomagot gyárt) úgyhogy nem tudom mi lehet. Délután óta kicsit bágyadt is szegénykém. Remélem nem lesz baj! :((
3234. daroki
2010. jún. 27. 17:54
Ja!És reszelhetsz rá nyugodtan sárgarépát is,ezzel kicsit összekevered...az enyém falta:)
3233. daroki (válaszként erre: 3232. - Marci Mama)
2010. jún. 27. 17:54
Igen,ez a jól szétfőtt rizs jó ötlet,én is ezt adtam Mollynak amikor pici volt.
3232. Marci Mama (válaszként erre: 3231. - Heni86)
2010. jún. 27. 16:15

A hasmenés miatt lehet h meg kellene mutatnod dokinak Carlost. Az azért biztos nem normális, hogy már vagy 3-4 napja megy a hasa..

De a rizst szerintem főzd szét, amennyire tudod, emberi diétának is a rizsnyákot javasolják (én ha a gyerekeknek ment a hasa, nekik is jól szétfőztem a rizst, egész pépessé, és kis étcsokit reszeltem rá.. ezt legalább megették, és "fogott" is)

3231. Heni86
2010. jún. 27. 14:46

Helló!


Dmaria tényleg tüneményesek a babyk! :)) Nekem a fehér lett egyből a szerelem! Valami tündéri! El tudnám képzelni Carlos mellé játszópajtásnak az már biztos.


Azt mondták a csirke miatt nem ajánlják annyira mint a Selectet és sok kutyával jártak úgy hogy nem ette ha ilyen válogatós volt mint ő...


Ezt most eszegeti már szárazon is de megy a hasa. :( Főztem neki este rizst is bele hátha megfogja neki de még nem az igazi...


A kutyapelus nagyon nem szimpi neki. Amíg rárakom inkább visszatartja. :( Szerintem kintre hamarabb fog szokni csak legyen már meg az oltásunk. Még kb. 1 hónap addig átvészeljük ezt.

Úgyis non-stop kint vagyunk a gyerekkel nap közben ha jó idő van. Gondolom csak rájön majd...


Kellemes vasárnapot mindenkinek!!!

3230. daroki (válaszként erre: 3229. - F979700a86)
2010. jún. 27. 13:37
Nálam Molly ilyen,hogyha kivisszük,akkor két percig csak pisil:)Ő szerencsére a nagy dolgát is hamar elvégzi,ez azért jó,mert ha szakad az eső,akkor gyorsan túl esünk a sétán:)
3229. f979700a86 (válaszként erre: 3227. - Edó21)
2010. jún. 27. 09:01
Az egyik szukám ilyen,hogy ha kiviszem mindjárt pisil.A másikat hiába rakom ki este lefekvés előtt,az csak körül néz és visszajön.Parancsra nem megy neki a pisi.Ő dönti el,hogy mikor akar pisilni.Nem egyformák,mint ahogy a gyerekek sem egyformák.
3228. daroki (válaszként erre: 3227. - Edó21)
2010. jún. 26. 23:27
Ez rosszabb akkor mint egy csecsemőhöz való éccakai felkelés:D Én tuti nem bírnám csinálni,inkább akkor még pár hónappal tovább veszem neki a pelenkát,de az alvásomból nem engedek:)
3227. Edó21 (válaszként erre: 3226. - F979700a86)
2010. jún. 26. 16:11
Az én kutyusomat 7 hetesen hoztuk el, és 4 hét után már szobatiszta is volt. Igaz rengeteg munkába került. Játék, evés, alvás után mindig kivittem pisilni, és mondtam neki, hogy "pisi, pisi, ügyes vagy". Egy idő után mondhatom azt is, ha meghallotta a "pisi" szót, parancsra pisilt. Az ismerősök is nevettek rajta, hogy szóra pisiltatom. Éjfélkor, hajnal 4-kor, reggel 6-kor is felvettem és kivittem, ha megmozdult, felkelt. Este, mikor lefeküdni készültünk és netán ő már aludt, felvettem alvásból és kivittem, hogy minél később kelljen felkelnem pisiltatni. Így nagyon hamar szobatiszta lett. Ezt nem én találtam ki, hanem olvastam valahol.
3226. f979700a86 (válaszként erre: 3225. - Heni86)
2010. jún. 26. 14:18

Csodálom,hogy nem ajánlották a R.C.tápot.Pici aprószemü,az én picikéim egyből nekiestek.

Annak viszont nagyon örülök,hogy Carlos már szépen eszik.

Az ,hogy morog,durvul,valószínűleg azért van,mert korán elszakították a testvéreitől.

A szobatisztaság miatt ne aggódj.Majd megtanulja.Idő kell hozzá,és sok sok türelem,jutalmazás ha oda végezte el a dolgát,ahová szeretnéd.7-8 hónapos korára szobatiszta lesz.

3225. Heni86
2010. jún. 26. 11:13

Sziasztok!


Nekem nyírás terén nagyon nagy szerencsém van. Ha s.o.s. le kellene neki vágni valahonnan simán meg tudnám csinálni mert a spanimat nagyon sokáig én nyírtam. Szegénykémmel megjártunk 2 kozmetikust is aki megkínozta. :( Utána nem bírta se a kozmetika szagát se a gép hangját. :(

De szerencsére találtam egy olyan kozmetikust aki nagyon ügyes, kedves a kutyával és nem mellesleg házhoz jön. Úgy engedte. :))


Carloshoz is ő fog jönni. Már ha lesz akkora szőre valaha hogy nyírni kelljen... :(((


Kutyó egyébként nagyon jól van. Vettem neki tegnap tápot de nem ajánlották neki a RC-t mert válogatós inkább a Mini Junior Select Goldot. Ééés képzeljétek ezt már megeszi szárazon is!


Viszont megint bajban vagyok vele egy kicsit. Kezd bedurvulni. Ez lenne a szocializálódás kezdete vagy hogy is mondják?! Támad, harap, morog még akkor is ha csak simogatni szeretném. Valaki mondta már nem emlékszem hogy ki, hogy nem tudja a tesóitól megtanulni a szocializálódást és ha erősen harap meg kell harapni óvatosan a füle végét. :SSS Ez igaz??? Jesszus én ezt nem... :SS


Szobatisztaság is bukó eddig. :(


Bocsi hogy hosszú lettem! Mindenkinek szép hétvégét!!!

3224. Marci Mama (válaszként erre: 3222. - Szopran)
2010. jún. 26. 08:06

Nekem az egyik kozmetikus azt mondta, géppel nyírva megváltozik a szőr minősége. Nekünk még a feneke meg a kukaca mellett sincs géppel nyrva, mert azt meg nem bírja, utána 1 hétig radíroz..


Van egy kutyi felénk, akit kézzel nyír a gazdi, ő azt mondja, csak úgy "találomra" indul neki, és szed le a szőr hosszából, és közben folyamatosan fésüli visszafelé, hogy gombóc maradjon a fazon. Nem lesz egyszerű, az biztos!

Körömvágást, fül szőr, talpszőr kiszedést, nyírást azt meg tudod csinálni?

3223. Náíma (válaszként erre: 3222. - Szopran)
2010. jún. 25. 22:40
Szia!Köszönöm,majd benézek !Megnéztem a kutyusod,ő is tündéri!Az én képeim már régiek!Ha lesznek új képek majd rakok fel!
❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook