Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2010. szept. 11. 21:17

Teo, az expresszt érdemes nézegetni, illetve én a topapróban is keresgettem. (bocsi, ha reklám volt)

A törzskönyv -véleményem szerint- semmit sem számít manapság. Futószalagon "gyártják" a kiskutyákat, semmi sem szent a "tenyésztőknek".

Én Lencsikémet 3 hónapig kerestem. Barna-bocitarka kölyköt szerettem volna, lehetőleg a környékről, de már akkor erről is letettem, mikor hónapok óta nézelődtem. Bizony nagyon sok szomorú dologgal találkoztam. Volt, hogy tízezerért gyönyörű, TK nélküli kölyköket hirdettek meg. Korrekt ár, és 30 km-re volt tőlem. 7 (!) kölyök, a hidretés után egyből hívtam, de már 10 perccel utána elkeltek EGYSZERRE! Gyanítom, hogy kutyakareskedő vásárolta fel őket. Adja az ég, hogy életben vannak még, és nem Olaszország felé pusztultak el egy kamionon.

Találkoztam én is hibás fogsorú törzskönyvezett blökivel, olyan volt a szemfoga, mint egy vadkannak. Igaz, imádja a családja, de szomorúak nagyon, hogy a kutyus élete végéig hordozni fogja ezeket a szörnyű testi adottságokat.

Summa summárum: egy kutya nem tehet az emberek baromságairól.


Majd én is nézegetem a hirdetéseket, szólok, ha egy ilyennel találkozom. Egyszer talán valami érdekes néven hirdettek egy ilyen színű kiskutyát, arra most nem emlékszem, de meglepő nevet adtak a színének. A másik amire emlékszem az a barack-bézs volt.

A tenyésztőnél, akit írtatok van macibarna kutyus is, az meg chocolate néven futott:-) Naaaagyon édes a barna nózija:D

Szóval kitartás, biztos fogsz találni Neked megfelelő, tetsző színű havaneset:-)

3941. Teodora196 (válaszként erre: 3940. - 6af0f873f5)
2010. szept. 11. 18:52

Jaj, ne ttedd ezt velem Chana. Már vagy másfélhónapja nézegetem a hírdetéseket, és semmi.

Ráadásul ismétlésekkel találkozom, azaz megujitják a régi hírdetéseiket. Ami meglep hogy sok felnőtt, illetve nővendék kutyát adnak el, vagy szabadulnak meg tőle. Alig van már T.K.-es kutyus, bár az se jelent semmit. jázmint aki már azóta eltávozott Tőrzskőnyves volt, annak idején hatvanezer ft volt, és bizony a fogai nem voltak valami szépek. De kárpotólt az a sok szeretet amit kaptam tőle. Mostmár Gipsykém a fény az éjszakában.

3940. 6af0f873f5 (válaszként erre: 3938. - Teodora196)
2010. szept. 11. 16:55
Mikor Lencsit kerestem a neten, én találkoztam vörös kiskutyákkal. Érdemes nézelődni, nem olyan sokan voltak, de 100-ból 1-2 található az oldalakon.
2010. szept. 11. 16:49

Na megnéztem ezt a kefét, pontosabban az oldalt ahol árulják. Van videó is fent. Az ár nyolcezer ft. Ráadásul, nekünk van egy leonbergink is, neki már tizenezer. Bármennyire is imádom őket egyenlőre jó a sima kutyafésű is.

A Fressapf-ba is van állítólag.

3938. Teodora196 (válaszként erre: 3936. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. szept. 11. 16:37

Én is olvastam már kutyás fórumokon erről a furminátor keféről. Igazából nem ismerem, de ha már ennyien mondják csak jó.

Gipsykém ma volt kutyakozmetikusnál, kissé sértődőtt, de majd felenged.

Ma nézegettem a havanese Galériát, és láttam vőrős havanese-t itt m.o.-on. Beke Anikó tenyészti

a massivius angel kennelnévnél lehet megtalálni.

A baj csak az hogy ugy tudom kizárólag külfőldre ad el kutyát.

3937. 6af0f873f5 (válaszként erre: 3936. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. szept. 11. 14:38
Egy barátnőm, aki Írországban kutyakozmetikus ajánlotta nagyon nekem. Szóval bátran használhatjuk mi is szerintem. Én még csak neten láttam, érdemes most beszerezni, mielőtt elindul a kínai tömeggyártása...
2010. szept. 11. 11:36
Sziasztok,a kozmetikával kapcsolatban,használta valaki már a FURMINATOR kefét?Egy ismerösöm nagyon dicséri , de neki labradorjai vannak.Nem tudom havanese szőrre is olyan jó? Állítólag kiszedi az elhalt szőr 90%át.
3935. Marci Mama (válaszként erre: 3934. - V.Wiky)
2010. szept. 11. 09:07

Mi voltunk egyszer Zuglóban (előtte máshoz vittem Marcit, de az messze volt, és sokat beszélt a csaj, 3 órát tartott egy kozmi,+út, 4 óra.. durva).. szóval találtam egy zuglóit, szimpi fiatal lány, egy állatorvosi rendelő mellett, még ajándékot is kapott Marci.


Mondjuk nagyon egyértelműen mond el, hogy mennyit akarsz vágatni, mi sztem nem definiáltuk pontosan, és a valahol lejjebb található győztes képen lévő hossz lett belőle (a távirányítós plüsskutya:)). Én nehezen barátkoztam meg azzal a hosszal, a párom imádta. (most se sokkal hosszabb)

Azóta 1x a balcsin is voltunk kozminál, és rájöttünk, hogy a zuglói csaj szépen pontosan nyírta, szabályosan, jó fazonra, és nagyon szépen beszárította. Neki az volt a kérése, hogy hagyjuk ott Marcit (állítólag így jobb, mert nem akar mindig a gazdi nyakába mászni), de nem is volt semmi gond belőle.

Mi is készülünk lassan, de hozzá visszük újra!

zuglokutyakozmetika-pont-hu

(na, ez egy nagy reklám volt, pont kitartott eddig a kávém:))

Szép napot mindenkinek!

3934. v.Wiky
2010. szept. 10. 19:43
Igazából a X. kerbe lakok, de ha arról van szó tudunk utazni :)
3933. Marci Mama (válaszként erre: 3932. - Heni86)
2010. szept. 10. 15:09

Én még fürdetés után a Héry balzsamot használom, és az nagyon jó.

És mindig visszafelé fésülöm a szőrét (farkától a fejéig.. :))


És jelentem kérem, nem vagyunk bolhásak, tüzetes vizsgálat alá vettem Marcit.. :)

3932. Heni86
2010. szept. 10. 12:33

Sziasztok!


Köszönöm szépen a tippeket. Nekem Panzi nercolajos permet van itthon de nagyon gáz. :( Akkor veszek majd Bobit és kipróbálom. Egyébként én is eddig a saját (GlissKur olajos permet) kifélülőmet fújtam rá de az se az igazi...


Köszi Jázmin! :) Tényleg jól megnőtt már és ahhoz képest mint mikor elhoztuk rengeteget változott. Pont most néztem a képeket. :)


Sajnos Carlosról most nem tudok semmi újat. Szoktam nézegetni a gazdi iwiw-ét de azóta nem tett fel újakat. Majd írok neki hogy küldjön pár képet. Én is kíváncsi vagyok már rá.


Szép napot mindenkinek!

3931. v.Wiky
2010. szept. 10. 08:49

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy Pesten hol van jó kutyakozmetikus, és mennyiért dolgoznak. Ladykémre már ráférne, én már kezdek nem bírni a bundijával.

Előre is köszönöm a válaszokat!


A bolha témához: Ladynek is volt pár hete... Elképzelni se tudom honnan. Biztos séta közben egyik kutyus akivel ismerkedett... Én nyakörvet adtam rá, azóta nincs benne, úgy szoktam, hogy csak séta időre adom rá, utána kicsit fésülködünk.


A Ti kutyusaitok szeretnek ismerkedni? Ladyke nagyon boldogan összeszimatol, de ha elengedjük őket játszani, akkor egy kis idő után hozzám menekül, hogy vegyem fel, és menjünk.


Szép napot mindenkinek!

3930. szopran (válaszként erre: 3920. - Marci Mama)
2010. szept. 9. 16:34
Ez a "bolhás-kutyás" vakarózás allergiától szokott lenni.Nekünk is volt ilyen és akkor gyógytápot evett egy darabig. A vakarózás megszűnt, de az allergia sajnos nem:(
2010. szept. 9. 16:13

Heni, tudsz valamit Carlos-ról?

Kaptál képet róla, milyen most?

3928. 6af0f873f5 (válaszként erre: 3924. - Heni86)
2010. szept. 9. 14:39
Szia Heni! Lehet, meg kell kérdezni ezt mástól is, de én sima hajkondicionálót használok higított változatban. Egy havaneses oldalon olvastam, de már forrást nem tudok megjelölni sajnos, nem tudom, hol. Én ezt használom, nekem bejött, ill. nercolaj vagy nercolaj tartalmú sampon is jól jön ilyenkor.
2010. szept. 9. 13:46

Szia Heni!


Nagyon szép nagylány lett Bellából! Egy kis tünemény!

3926. Marci Mama (válaszként erre: 3925. - F979700a86)
2010. szept. 9. 13:39
Azt mi is használjuk, és olyan Marci szőre, mint a pihe.. :)
3925. f979700a86 (válaszként erre: 3924. - Heni86)
2010. szept. 9. 12:50
Fürdés után balzsam.A száraz szőrre én bobi nercolajos permetet használok.Szépen lehet fésülni a bundájukat.
3924. Heni86
2010. szept. 9. 12:03

Sziasztok!


Tudna esetleg ajánlani valaki olyan szőrápolót amivel könnyebb lenne Bellát kifésülni és puha maradna tőle???


Napról napra nő és keményedik a szőre és egyre nehezebb fésülni. :( Levágatni pedig nem szeretném még véletlenül se. Olyan szép így. :)

3923. Marci Mama (válaszként erre: 3921. - 6af0f873f5)
2010. szept. 9. 09:59
Na, majd ma este tüzetesen átnézem Marcit.. az elmúlt napokban 12-13 órát "seggeltem" a munkahelyemen, ilyenkor a pasik (fiaim, párom) kutyáznak, ami persze nem foglalja magába az intenzív, Anya szintű ápolást (örülök, hogy a séta, kaja, lábmosás meg van), persze játék az van dögivel.. meg ebből kifolyólag kupi :))
2010. szept. 8. 22:39
Én Lencsi szemére borkősavat használok, patikában egy fél liter 600 Ft körül van, de nekem ki is mérték kisebb adagra. De a sima víz is jó, azzal is tudom szépen tisztítani a szemét. (Mi persze nem fehérek vagyunk, így egyszerűbb a dolog)
2010. szept. 8. 22:37

Marci Mama, remélem, nem az Marci! Nekem már alapos a gyanúm, mert lencsiben találtam bogarat. Kinevettem a párom, mikor folyton azt mondogatta, hogy bolhás a kutya, "úrikutya" lévén kikértem a nevében is ezt a feltételezést, hiszen nem igazán érintkezik bolhás "dögökkel", meg amúgy is az én kis hercegnőm... na, persze... akkora úribolha szökellt benne (azaz tekert a szőrszálai közt), hogy ilyet még sosem láttam pedig nagy állatbarát vagyok. Aztán még "kijött" belőle 6 db a Frontline-nak köszönhetően a kezelés után. És azóta semmit sem változott a vakarózási szokása.

Hiába nézem, nem látom a bolhát. Az elsőt is véletlenül vettem észre, éjszaka álmomban simogattam, és hopppp... ott volt benne valami... amiről eleinte azt sejtettem, hogy kullancs. A kezemet rajta tartva egyből villany, majd megláttam az ellenséget az én szent kutyám szent bundájában.(:D) Na, azóta vagyunk "papíron" is bolhásak.

De ne légy hipochonder, nem biztos, hogy Marcinak ez a baja, lehet, egyszerűen csak vakarózik, mint ahogy mi is szoktunk (és milyen jól is esik:D)

3920. Marci Mama (válaszként erre: 3919. - 6af0f873f5)
2010. szept. 8. 19:14

És mennyit vakarja?? Marci is ott vakarja..

De nem sokat, nem vakarja véresre.. csak néha, de akkor tényleg olyan "bolhás kutyásan"..


Beletettétek a fülembe a bogarat (bolhát:)), eddig nem gondoltam volna, hogy az!

2010. szept. 8. 18:52

Lencsi a nyakát, a füle tövét vakarja. Holnap nekiállok és kitépem a füléből a szőrt (nekem jobban fog a ledlkem fájni szerintem). Viszont biztosan nem a füle miatt vakarózik, a pulikámnak is kitéptem mindig, már ismerem ennek a jeleit.

Lencsi olyan "bolhás kutya vakarózást" művel, de én sem találok bolhát. Bár olyan sűrű és hosszú a szőre, hogy azon sem csodálkoznék, ha lenne benne. A pulimmal találkozik néha, de ő soha nem volt bolhás még (tudtommal). Lehet, a szőnyegben maradt pete és onnan fertőződhet újra, mindenképp kellene egy nagytakarítás ezek szerint.

Bolhaekcémás kutyánk volt már, a malamutunkat majdnem el kellett emiatt altatni, Neki körömvirágkrémmel kezeltük ki. Tesóm beagle-jei is elkapták, de őket bolhairtó samponnal mosták, így elmúltak a sebek.

Holnap nézek valami újabb készítményt, megpróbálom az advantixot.

Köszönöm a segítséget!

3918. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3915. - Juli68)
2010. szept. 8. 14:04
A héry fülzseléhez van egy kis pipetta, amit a tubusra tudsz tekerni, azt kell a kutus fülébe dugni -nekem is a doki mutatta meg, hova dugjam - kicsit belenyomsz a zseléből, majd a fül alatti részt a füllel összefogva, dörzsölni kezded, amíg azt nem hallod, hogy cuppog. Egy percig hagyhato, hogy fellazítsa a fülzsírt, koszt, stb, majd fültisztító pálcikával kitörlöda fülét, a maradék zselét pedig vattakoronggal letörlöd. Illatos lesz és tiszta :D
2010. szept. 8. 14:03

Szerintem ha tele van neki a bűzmirigy, akkor húzza a fenekét.. (Marci legalábbis azt csinálta)

Annak elvileg magától kell ürülnie, nem jó, ha folyamatosan ki van nyomva, mert akkor nem tisztul/ürül magától..

2010. szept. 8. 13:56
Gondolod, hogy bűzmirígy? Elég keményet kakil, bár utoljára valamikor júliusban lett kinyomva neki. Lehet felszaladok vele a kozmihoz
3915. Juli68
2010. szept. 8. 12:58
Sziasztok, az én kutyusom is vakaródzik, de nem találok a szőrében semmit. Most fülcseppet használok, a tenyésztő javaslatára, és ki lett tépve a szőre. A fülzselét hogy kell használni? Chana, irigy vagyok, gratula a szobatisztaságért!
3914. Jázminhercegnő (válaszként erre: 3912. - Marci Mama)
2010. szept. 8. 11:21

Az is Héry, fültisztító zselé!

Én a szemtisztítót úgy szoktam, hogy egy-két cseppet teszek egy vattakorongra, és azzal átdörzsölöm a szemét, majd lehúzom egy tiszta vattakoronggal. Jázmin szereti édesen odatartja a kis fejét :D

3913. Marci Mama (válaszként erre: 3911. - Jázminhercegnő)
2010. szept. 8. 11:12
Valaki azt mondta nekem, hogy a Frontline spray sokkal hatásosabb, mint a csepp.. (de mi nem próbáltuk).. és azzal be tudod többször fújni..
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook