Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
4212. Guba77 (válaszként erre: 4210. - Buschne)
2011. márc. 2. 08:01
Szió, moost mintha abbahagyná:-) és hajnali 4 kor se kelt fel:-) remélem, igy is marad:-)nálunk az ágyból van kitiltva, vagyis fel se akar jönni.. szóval ezzel nincs gond:-)de ha lesz még, akkor irok:-)
4211. buschne (válaszként erre: 4209. - Guba77)
2011. febr. 23. 09:51
Mennyi idős a képeken?
4210. buschne (válaszként erre: 4209. - Guba77)
2011. febr. 23. 09:49

Szia!

Hogy alakult az ágyra pisilés?

Az enyém még csak 3 és fél hónapos, de bizony mi kcsukjuk a szobákból, ill. a gyerekek szobájára felszereltük a régen kinőtt bébirácsot, így aztán kinn is van, de be tud kukucskálni:)

Tudomásul veszi, hogy a szobákba éjjel nem jöhet be, ill. ha nem vagyunk otthon, akkor sem.

Rájöttél, hogy miért csinálta? Leszokott?

4209. Guba77
2011. febr. 18. 17:36

Sziasztok! Már elég rég voltam itt Én is:-))

Ki tud segiteni?? egy nagyon tapasztalt emberke kellene:-) Pedro már fél éves, és mostanában elkezdte azt csinálni, hogy sunyiban az ágyra pisil.. egyébként a pelusra, vagy lent sétánál végzi, de egy hete mint akit kicseréltek, mintha féltékeny lenne, vagy nem tudom, pedig minden este játszunk vele, és este egy nagy séta is van közösen...valakinek van ötlete? próbáltuk kicsukni, ezt az első nap megértette,de most már nem.. légysziiiii:-)) előre is köszi:-)

4208. vibanita (válaszként erre: 4207. - F979700a86)
2011. jan. 28. 14:38

Megnéztem a kutyusokat, nagyon tüneményesek. Az egyik teljesen olyan, mint az én Mollykám.

Az én kutyusomnak is ki van vágva a szőre a szeménél, mert amikor hosszabb volt, akkor zavarta, sokat pislogott.

4207. f979700a86 (válaszként erre: 4206. - Buschne)
2011. jan. 28. 13:52

Szia!

Nézd meg a képeimet,az én kutyusaimnak le van vágva a szőrük,a szemüknél is.Jobban látnak,és nem könnyezik annyira a szemük.

4206. buschne
2011. jan. 27. 20:32

Sziasztok!

Friss havanese gazdi vagyok.

Azt szeretném kérdezni, hogy a kutyus szeménél a szőrt ki kell-e vágni, zavarja-e, vagy pont hogy nem szabad kivágni? Sajnos ezt is, azt is hallottam már, így tanácstalan vagyok.

4205. vibanita
2011. jan. 26. 11:32

Sziasztok!

Szerintem minden kutyusnak jó a társ, úgy gondolom, hogy nagyon jól ellene a két lány.

3 hónaposan Mollykám, ha jól emlékszem 1,5 kg körül volt.

Üdv: Anita

4204. Bigibabba
2011. jan. 25. 12:32

Sziasztok!!

Az én kiskutyám is kaparózoztt és kiderült,hogy allergiás a csirkére:)

Ugyhogy mostantól nem kap pipis hamit:)

Azóta sokkal kevesebet kaparózik:)

Én is azon gondolkodom,hogy hozok egy kis társat a kutyimnak,hogy ne legyen egyedül,egyik ismerösömnek született kisorkia...szerintetek jól ellenének?

Mind a 2ö kislány:)

Elöre is köszi:)

Üdv:Brigi

4203. Casperia (válaszként erre: 4197. - Vibanita)
2011. jan. 24. 16:17

Szia, elnézést, hogy ilyen sokáig nem jeleztem vissza semmit:még akkor voltunk állatorvosnál, kapott ExSpot cseppet, bolha nincs a kicsiben, és a vakarózás elsősorban akkor jön elő, ha a csirkés pedigree juniort eszi... Szóval maradunk a nem csirkés kaják és a száraztáp mellett :)

Nekem most 3 hónapos Maszat Pannim, eleven, játszik, aztán mint akiben átvált a kapcsoló, egy rohanással be a helyére és horkol egy jót :D Megpróbálok feltenni majd képet róla az újabbakból.

Arra mennyire emlékeztek, hogy mennyi volt a súly a kutyusaitoknak, amikor 3 hónapos körül voltak?

4202. Casperia (válaszként erre: 4201. - Kiara9)
2011. jan. 24. 16:11

Szia :)

Tündéri a kutyusod, most néztem a képek között. Nálunk is van 2 nagyobb kutyus, ők igazi kertben lakó kutyák, a kicsi most barátkozik velük. Elgondolkodtam azon, amit írtál. Ha még nincs ivartalanítva a lány kutyusod, szerintem gondold meg, nekem az állatorvos kifejezetten javasolta. Attól még hozhatsz mellé fiú kutyust társnak, de ha tényleg el akarod kerülni a baleseteket, a véletlenül lett kölyköket, akkor ez a megoldás. Alternatíva lehet, hogy a fiú kutyust ivartalaníttatod majd, főleg ha az anyagiak miatt kellene olcsóbban megúszni a dolgot (azt hiszem a fiú kutyusokat 10-12e-ért, a lány kutyikákat 20e körül ivartalanítják felénk). Egészség szempontjából a lány kutyusnak teszel több jót az ivartalanítással szerintem. Ezt igazán át kell gondolnotok, aztán döntsetek legjobb belátás és lehetőségeitek szerint :)

4201. Kiara9 (válaszként erre: 4200. - 6f1338ca88)
2011. jan. 9. 20:07

Köszi a választ, a dupla költség nem gond, már így is két kutya van, a másik egy sarplaninac, akinek a kajájához képest a kicsié elhanyagolható. Azt viszont bevallom, hogy magam nyírom szegényt, hát néha elég muris, de olyankor olyan boldog, majd kiugrik a bőréből. A nagy kutyával is nagyon nagy a barátság, de azért mégsem olyan, mivel az kint, a kicsi pedig bent van egész nap, legalábbis télen. A lányom már most be van sózva az ajánlatod miatt, de azért átgondolandó még pár dolog.

Pl: kutyusunk nincs ivartalanítva, én igazából fiú társat szeretnék neki, viszont nem szaporítás céljából. Ezzel kapcsolatban mi a véleményed?

4200. 6f1338ca88 (válaszként erre: 4199. - Kiara9)
2011. jan. 9. 17:25

szia ,

inkább yorki-bichon mix a kutyusotok:)

szerintem nagyon cuki.

két kutyával néha könnyebb, és tuti imádni fogja az állandó társat, csak gondold át a velük járó költségek is duplák-oltás,etetés,kozmi.

ha még mindig ugy gondolod nálunk lehet lesz alom tavsszal adok szívesen egy fajtatiszta havanese-t.

csak jól gondold át

4199. Kiara9
2011. jan. 9. 16:49

Sziasztok! Van egy apró termetű lány kutyusom, akitől kaptuk azt mondta, hogy mindkét szülője havanese, de nekem kétségeim vannak.

Azon gondolkodtunk lányommal, hogy társra lenne szüksége, szeretném megtudni, hogy mi erről a véleményetek. Nézegettük is az állatmenhelyek honlapjait, mert venni nem tudunk, de nem találtunk hasonló kiskutyát.

Pár hetes korától velünk él, családtag, a gyerekekkel alszik, tévézik, remekül érzi magát, csak néha kissé bánatosnak látjuk. Gondoltunk már arra is, hogy esetleg pároztatni kellene.

4198. Dorotka
2011. jan. 7. 23:08
BUÉK Mindenkinek! Szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata a "QuickFinder deluxe" szenzoros körömvágóval kapcsolatban. Ez egy nagyon drága készülék, de nem tudom, hogy lehet-e valóban biztonságosan levágni a kutyus körmeit vele.
4197. vibanita (válaszként erre: 4194. - Casperia)
2011. jan. 4. 09:18

Nekem is nagyon vakaródzott a kuty, ezért vittem el az állatorvoshoz. Ekkor derült ki, hogy allergiás. Akkor ott helyben a nyakára csepentett valamit, ami kifelyzetten élősködők ellen van, kb. 2000 forint körül volt. Szerintem vidd el minnél hamarabb az orvoshoz, hogy ki ne vakarja magát.

Nagyon aranyosak, amikor ilyen picikék, használd ki az időt, mert nagyon hamar megnőnek.

Valaki meg tudja írni, hogy 5-6 hónapos korban mekkora marmagassága volt a kutyijának?

4196. Casperia (válaszként erre: 4195. - Teodora196)
2011. jan. 3. 20:11
Köszi az ötletet, holnap körülnézek a kisállatos boltban, hátha találok valamit, ami jó Maszatnak.
2011. jan. 3. 18:45

Kaja ügyben még annyit hogy előszőr az enyém se akartam enni, mindent kipróbáltam már, májkrém, tej, tejfől, meg szószt, húslét, de nem. Aztán megláttam a nagyobb kutyát hogy azt eszi és már sportot űz abból hogy egy egy darab szárazkaját eldugjon a lakás tetszés szerinti bármely helyén.


Bolha ügyben szerintem fres naps vagy valami állateledelesnél keress rá, van babáknak is ilyen befujós ami ártalmatlan, meg talán samponok is vannak. Egész jó termékek vannak már.

A kutyusok győnyőrüek, imádni valók.

4194. Casperia (válaszként erre: 4193. - Vibanita)
2011. jan. 3. 18:12

Szia :)

Megnéztem Mollykádat: édes nagyon!!!

Az én Maszatkám most 9 hetes :). Napi 4-5 alkalommal eszik ő is, de mindig csak annyit adok neki akár a konzervből, akár a főtt husiból, amennyit jóízűen elfogyaszt egyszerre: ha már csak kerülgeti, vagy játszik közben, akkor elveszem előle, akkor már csak a száraz tápot tudja csipegetni, mert azt előtte hagyom friss vízzel együtt odakészítve. Az almát, sárgarépa falatkát, narancsot megkóstolta, ízlett neki nagyon :) Egyébként tényleg nagyon tanulékonyak: jópárszor megmutattuk neki, hogy hova szabad pisilni, és tegnap és ma már az esetek 80 százalékában elér a kijelölt helyre, de ha nagyon belemerül a játékba, akkor csak közelíti :D

Egyébként azt szeretném kérdezni, hogy bolha ellen mit lehet alkalmazni ilyen kicsi kutyusnál? Időnként nagyon vakarja magát, és már fogtam is bolhát a szőrében, pedig ahonnan hoztuk, ott is lakásban tartották a kicsiket. Az a bajom, hogy amiket néztem eddig, azokat a szereket nem lehet 12 hetes kor alatt alkalmazni.... Addig akkor 3 hetet küszködjön még a kicsi kutyó??? Állatorvoshoz 8.-án megyünk majd, de addig is valamit kellene csináljak vele, mert küszködik vele ...

4193. vibanita (válaszként erre: 4191. - Casperia)
2011. jan. 3. 14:04

Sziasztok! Mindenkinek Boldog Új Évet kívánok! Persze a kutyoknak is!

Casperia! Nagyon édes a kutyusod! Az én Mollykám (karácsonykor volt 5 hónapos) amikor ilyen kicsi volt, akkor 1 karika párizsival is üzemelt néhány órát és jól érezte magát tőle. Szárazeledelből egy kb. 6 cm átmérőjű tálka aljára szórtam neki (úgy, hogy nem látszott a tálka,de csak 1 rétegben volt benne a táp) és az is bőven elég volt. Konzervből kb. 2 teáskanál elég volt. Napjában 4-5 alkalommal adtam neki enni, váltogatva a dolgokat. Először sajnos allergiás lett valamire és elkezdett kiperegni a szőre a lábán, ezért csak bárány, nyúl és vadból készült konzervet kapott, de szerencsére kinőtte. Most majdnem mindenevő, csak a húst nem nagyon szereti, azzal csak játszik (dobálja, vadászik rá). Imádja a zöldségeket, az almát, mandarint, ropit és a mogyorót. Megeszi a csemegeuborkát is:). Amíg vidám és játszik, addig nagy gond nem lehet a tápanyag mennyiségével szerintem.

Minket is megrágott, amikor kisebb volt, úgy nézett ki a kezünk, mintha macskánk lenne, de most már óvatosabb. Molly is sokat morog és vadászik játék közben.

Nagyon szereti a csipogós labdát, nagy találmány. Tanítgattuk dolgokra, nagyon okos, könnyen tanul, de a behívással nem boldogultunk. Most az a labda az aduász. Ha végképp nem akar visszajönni lent az udvaron, akkor megcsipogtatjuk és már ott is van. Ezt egy kiképző tanácsolta, mert tisztán látszott, hogy eledelel őt nem lehet motíválni. Egyébként könnyen taníthatók, már 11 hetesen ült, lefeküdt, pacsit adott, néhány hét múlva már helyben maradt. 3 hete teljesen szobatiszta. Szóval nagyon okos kiskutyák, rettenetesen tudnak ragaszkodni és imádják az embereket (bár a kutyáktól először tart Mollykám).

4192. Teodora196 (válaszként erre: 4191. - Casperia)
2010. dec. 30. 18:32

Üdv itt a fórumon nálunk. Az etetéssel talán jó úton jársz ha megeszi a szárazkaját. Majd kialakul melyik lesz a megfelelő a kisasszonynak. Sajnos ilyenek vagyunk hogy mindent kipróbálunk csak jó legyen nekik.Nem ismerem a lehetőségeidet, de nekem a legjobban a Hils táp jőtt be , azt elfogadta azonnal. Kérünk fotót a picurról.


Minden gazdinak boldog újévet kívánok, a kutyusoknak sok játékot, pocisimit, és minent amit szeret.

Az én kiskutyám nagyon fél a petárdától, remeg szegény, úgyhogy beszereztünk nyugtatót neki, remélem nem lesz semmi gond.

4191. Casperia
2010. dec. 29. 21:12

Sziasztok!

Én néhány napja lettem egy 8 hetes havanese kislány, kicsi Maszat gazdija. Tiszta pánikban voltam, hogy mit adhatok neki enni, mert ahonnan hoztuk, ott a házi koszt mellett junior konzervet kapott, de én akármit tettem neki, nem volt jó egyik sem, hozzájuk sem nyúlt. Most száraz táppal próbálkozom, és úgy néz ki, hogy a Friskies junior tápját szívesen csipegeti, szemezgeti a csirkehusi mellett.

Esetleg van valami tapasztalatotok abban, hogy mennyiségre mit eszik egy 8 hetes kutyus? Én nagyon aggódom, mert szerintem nagyon keveset eszik, bár kaja után jókat hancúrozik, játszik és jó nagyokat alszik.

A játék még gond nálunk is, mert kicsit durván játszik, ha nagyon belelendül a kisasszony: morog, fut, letámad és jó alaposan megrág. (Már beszereztem a figyelemelterelő játékot neki, kicsi csipogó kutyajáték, emészthető anyagból, hátha kiharap belőle, és úgy néz ki, hogy beválik).

Még olvasom a fórumot, és látom nagyon sok hasznos tapasztalatot osztottatok meg egymással, remélem, én is hasonló sok jóról számolhatok be nektek majd :)

Üdv mindenkinek!!!

4190. Juli68
2010. dec. 8. 12:57

Sziasztok!

Chana, képzeld Kira lány 5 kg! Gondolom, most már e körül lesz a végleges súlya. Mérd már meg a kutyusod, hány kiló? Köszi!

4189. Maruszja
2010. dec. 7. 14:37

Sziasztok havanese tulajdonosok!

Már nagyon régen nem írtam a fórumra.


Annak idején jeleztem, hogy Picúr nevű havanese kutyusunknak született 3 kiskutyája. Picúr az apuka egyébként. Nos a lánykutya gazdija kiskutyával fizetett nekünk a fedeztetésért.

Azt hittük, hogy a kiskutyát majd sikerül eladnunk. Azonban ez nem sikerült. Telt az idő és mi egyre inkább megszerettük a kiskutyát, de főleg én. Már holnap lesz féléves a kis Fickó, mert így hívják.


Én annyira megszerettem, hogy nincs az a pénz, amennyiért odaadnám.

Itt, ahol lakunk egy helyi honlap meghirdetett egy versenyt a kutyák körében. Én beneveztem mind a két kutyusunkat. Ha van közöttetek olyan, aki szívesen segítene nekünk abban, hogy minél több szavazatot kapjanak a kutyáink az írjon priviben és leírok mindent. Nem írok ide semmit, mert nem szeretném, ha "rosszat" tennék és emiatt Hoxáék megbüntetnének. Köszönöm szépen mindenkinek!

4188. Guba77 (válaszként erre: 4187. - Guba77)
2010. dec. 4. 21:43
a földre, ez lemaradt:-)))
4187. Guba77 (válaszként erre: 4183. - Bigibabba)
2010. dec. 4. 20:05
szia, első nap nekem is sirogatott, amikor mentünk aludni, én annyit csináltam, hogy lefeküdtem, de a kezemet lelógattam neki, és az megnyugvás volt számára, és 2 nap utána befészkelte magát a fejünkhöz az ágy szélére.. szóval nem volt igy gond vele,próbáld ki, mert ha megszokja, akkor nehezebb lesz kitenni őt az ágyból... :-))
4186. Juli68 (válaszként erre: 4183. - Bigibabba)
2010. dec. 3. 21:58
Hát, én úgy tudom, amit egyszer megengedsz azt nem vered ki a buksijából! legyél következetes. Nálunk tegnap voltak olyan vendégek akiktől tartottam, és el voltak képedve milyen okos, értelmes, jólnevelt kuty. (Én is így gondolom, de ugye elfogult vagyok) Kiküldtük a szobából, mert ők nem igazán kutya-barátok, a nyitott ajtóban pihent, nagyon jól viselkedett. De egy szóra pattan ha hívom, repül az ölembe. Mi rendszeresítettünk a nappaliba az ágyra egy kisplédet, az a helye, csak oda jön fel, a hálóba én nem engedem-persze ez ízlés dolga. Megnyomni nem fogod, az biztos, attól ne tarts. Nálunk van kutyaágy az előszobában, és érdekes, 9 óra felé kivonul a szobából és ott alszik.(persze kiskorában kicsuktuk oda, így szokta meg)
2010. dec. 3. 14:47
Sziasztok,szerintem nem jó ötlet másfél napra magára hagyni egy kiskutyát.Az hogy ránéz majd valaki,az kevés.Olyan hosszú egy nap(egy kiskutyának)a gazdi nélkül.Próbáld úgy megoldani,hogy valaki legyen vele egész nap.Vagy nem lesz egyedül,csak te nem leszel otthon?
4184. Bigibabba
2010. dec. 1. 23:04
jajj még azt is akartam,hogy ha 1napot 1,5napot el kell mennem,de jönnek enni adni meg ránézni a kutyira,akkor nem lesz depis,ugye?
4183. Bigibabba
2010. dec. 1. 22:55
Köszönöm a segítséget.Már itt van a kis manóm velem.És egész jól viselkedik.Első nap egyhelyre pisilt,utánna belepisilt az ágyba meg a szőnyegre.És most a pelusra meg nem pisil..:( meg az a másik problémám h csak ugy alszik el,ha bebújik mellém,és így félek h alvás közbe megnyomom..Erről lehet szoktatni?Előre is köszönöm a segítséget!
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook