Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Használt ruha nagyker TAPASZTALATOK (A fórumban tilos az árusítás!) fórum

Használt ruha nagyker TAPASZTALATOK (A fórumban tilos az árusítás!) (beszélgetős fórum)

742. maria27 (válaszként erre: 739. - Ttunde72)
2012. nov. 8. 15:41
köszi a segítséget
741. Liliemma (válaszként erre: 728. - Ttunde72)
2012. nov. 8. 14:55
A Spanyol téli az mondjuk úgy hogy leginkább kabátok pulóverek. Nincs síruha, hszen egy déli országról beszélünk. Jó esetben a képeken látnak havat! Azt is tudni kell hogy a begyűjtés is inkább a lenti vidékről származik, hisz ott jobban dobálják ki a ruhákat és rengeteg butik is zár be szozon végén!
2012. nov. 8. 14:54
Sziasztok? Baba overall nem érdekel valakit?Ha igen,írjon privát!Megvettem az overallokat,de az én falumban nincs rá kereslet sajnos.Nagyon szépek."
739. ttunde72 (válaszként erre: 738. - Maria27)
2012. nov. 8. 14:03
Csajok, ahova én járok egy (illetve elég sok) turkáló. Nagykereskedéseknek (rongyosokanak) a turkálója, ahol ha épp szezon van, nincs jó áru, mivel már hetekkel előre le van kötve a jó minőség...adják tovább. Odacsődíthetnék bárkit, de üres kézzel mennétek el, mert ősszel ott már téli ruha nincs. Ráadásul elég kis mennyiséget tesznek ki, amire ráveti magát 15-20 kereskedő és megy a harc.
738. maria27 (válaszként erre: 734. - Ttunde72)
2012. nov. 8. 12:51
Megadnád nekem is az elérhetőséget, ahol válogatsz? Illetve milyen áron tudsz így vásárolni?
737. móka_miki (válaszként erre: 732. - Csilla200709)
2012. nov. 8. 09:24
Ja és még annyi, hogy a zsákok 80%-át még ki sem bontottam, de rajtam most egy olyan Springfield kabát van, amit megtaláltam újonnan 26.000-ért. Nem mondom, hogy ez a jellemző, de nyilvánvalóan nincs teljesen leválogatva (a gyerek overállok miatt is ezt gondolom, mert a fele kis hibás/kuka, a másik fel meg "azt a mindenit, de jó" kategória.
2012. nov. 8. 09:13

Sziasztok,


Szeretnék pár dolgot kérdezni tapasztaltabb használt ruha kereskedőktől. Szert tettem kb. 5 tonna használt ruhára. Valószínűleg több üzlet felszámolásából kerültek hozzám.70%-ka a ruháknak hibátlan (nálam a koszos is hibásnak számít, mert nem tudok mosni)20% márkás. Szó szerint minden van, de szerintem a gyerekholmik nagy része norvég. (pl. van benne egy csomó hibátlan kályha meleg norvég gyerek overáll és kabát...) Rengeteg nadrág, szoknya, télikabát és még több kötött pulóver. Munkaruha, szövetnadrág, farmernadrág, több köbméter zakó, ing, blúz, kosztüm, stb. Mindegyik sok-sok zsákkal. 160 m2-es házban lakunk, de jelenleg alig férek el, több szoba plafonig van rakva ruhával. Szégyen - nem szégyen, nem állok túl jól anyagilag, ezért szeretném ezt a lehetőséget a lehető legjobban kihasználni.


Kérdéseim:


1., Hogyan állapíthatom meg, hogy mi a krém, az extra és a első osztályú ruha? A hibásokkal nincs gond, mert azokat karácsony előtt kiosztom, a maradék megy géprongynak. Pl. a nagyon kicsit bolyhos kötött pulcsi az géprongy kategória?


2., Szeretnék próbát tenni egy (nagy) piacon, hogyan határozhatom meg az árakat? (hibátlan farmer, szoknya, pulcsi, kabát stb. Kérlek mondjatok árakat példával, ha van piacos tapasztalatotok.


3., esetleg partnert keresek az értékesítéshez, olyat aki nagy, vagy több üzlettel rendelkezik.

Vasalni sem tudok sima vasalóval, ez elképesztő mennyiség...:(


Tudnotok kell, hogy soha nem foglalkoztam használt ruhával, de felvetődött bennem, hogy elviszem közeli faluba és behirdetem 2000 Ft felnőtt, és 3000 gyerek/ kg áron. (Cégem van) Természetesen csak a hibátlan ruhákat. Ez reális? - ezt is úgy, hogy fordulok személyautóval 10-et, mert nincs dobozosom. Gyakran ránézek egy ruhára, és azt sem tudom mi az, főleg nem, hogy milyen anyagból készült. (Ha valamelyik kötött pulcsin nincs címke még a méretét sem tudom megállapítani:() Maximum érzésre tudom megkülönböztetni, hogy "na" ez minőségi ruha. Pl. a farmerok 90%-ka vastag és igazi farmer, nem ez a teszkós vékony vacak. Meg sem tudom állapítani mennyi van, talán 500 és 1000 db között valahol és szövet is annyi legalább...


Remélem tudtok segíteni, vagy bármilyen tanácsot adni. A vaterát kiszámoltam, hogy napi 50 ruhát rakhatnék fel, így nekem az sem megoldás (vasalás, mérés, fényképezés, stb.)


Láttam, hogy ttunde72 tapasztalt a kérdésben, ezért tőle kérdezek, de bárkitől szívesen veszek bármilyen tanácsot:)


Üdv:


Miki

735. manyamama (válaszként erre: 734. - Ttunde72)
2012. nov. 7. 23:22
megírnád privibe,hogy hol van ez a holland német bála amit lehet válogatni köszi
734. ttunde72 (válaszként erre: 733. - Erika827)
2012. nov. 7. 19:39
Bálabontásra megyek és válogatok.
733. erika827 (válaszként erre: 731. - Ttunde72)
2012. nov. 7. 19:29
Szia!Ez a holland-német bála ez 500 kilós?Vagy kisebb?
732. csilla200709 (válaszként erre: 718. - Maria27)
2012. nov. 7. 18:58

Szia.

Bocsi kicsit elhamarkodottan válaszoltam multkor

Nem volt szándékomban az eladót rossz képben beállitani!

Tölle még nem vásároltam,

De mindent meg kell próbálni sosem lehet tudni.

Nagyon sokan kínálnak használtruhát eladásra és vannak becsületes eladók is!!!!!!!!!!!

De azt szeretném ajánlani vásárlás elött az eladóval mindent tisztázzatok le ,pl. ha baj van esetleg az áruval akkor van e megoldás.

A jó eladó aki azt szeretné hogy ne csak egyszer vásárolj tőlle azzal mindent meglehet beszélni.

Sok sikert

731. ttunde72 (válaszként erre: 726. - Liliemma)
2012. nov. 7. 07:07
Az igaz, hogy jobb több féle árut tartani. Én pl a holland-német bálákból szerzem be a síruházatot. Abban vannak méregrága síkabátok, melyek bolti ára 100E körül van...ami már nem az angol bálás C&A-s minőség. Bár az is igaz, hogy én nem a plázacuccokat (Zara, Bershka...) vásárolom, mert igaz, hogy sokan ezeket ismerik leginkább, de tele van vele a Vatera meg az összes internetes piactér. Bár neten árulok, de nálunk a kis turisok is ráálltak bizonyos terméktípusokra, amire bejönnek a vevők. A speciális ruházatra (túra, kerékpáros, sí...) is rá lehet szoktatni őket, csak ahhoz már tényleg folyamatos utánpótlás kell, mert 1-2 lukrafutás után nem jün többet a vevő.
730. Anitha68 (válaszként erre: 726. - Liliemma)
2012. nov. 6. 21:25
Nálad a pont !
729. csilla200709 (válaszként erre: 727. - Liliemma)
2012. nov. 6. 19:49

Szia.

Mit árultok?

Hol lehet meg találni esetleg árat írsz.

Előre is kösz a választ.

728. ttunde72 (válaszként erre: 727. - Liliemma)
2012. nov. 6. 18:34
A spanyol téli ruházat miből áll? Síruha, síkabát van pl? Külön. Üdv.:
727. Liliemma (válaszként erre: 723. - Tercsibe)
2012. nov. 6. 08:56
Nálunk minden bálát meg lehet nézni vásárlás előtt és magad döntheted el melyiket viszed! A gyakorlatban csak az első körben teszik ezt meg az emberek, mivel a minőség állandó és nem igazán lehet válogatni a jóból jobbat elven. Egyedül azt szokták kérni, hogy milyen típusú ruha legyen. Fiatalos vagy nem, évszakok,, stb! Spanyolruha nagyker, nézd meg, nem kell vásárolni, de saját szemeddel láthatod, a minőséggel nem lesz kifogásod!
726. Liliemma (válaszként erre: 725. - Petrikek)
2012. nov. 6. 08:52
Szia!! Mihez képest? Az angol ruhának 3000 bft/kg az ára! Viszont elég kevés benne a márkás termék, gondolok ilyenre mint Zara, vagy Berskha, vagy Desigual és még sorolhatnám! Arról nem is beszélve, hogy az angolruhával foglalkozik szinte mindenki. Gondolkozzál, hogy vajon mennyire lehet tartani a minőséget? Egy darab ország látná el egész kelet-európát jó minőségű ruhával??? Ugye te sem gondolod ezt komolyan! Igen, drágább, de mi minden darabot javítás nélkül értékesítünk, magasabb áron, mint az angolból tettük, mellékessen megjegyezném, az angolt állandóan javítottuk. Tehát itt a drágább árért jobb minőséget is kapsz! Ebből nem lehet kilós turit nyitni, itt viszont darabra adod, jobban keresel.
2012. nov. 6. 03:51
upsz, az nem olcsó, krém?
2012. nov. 4. 05:52
ez te lennél? gyerekruha árakat tudsz mondani?
2012. nov. 3. 16:52
Olyantól kérdeznék, aki vett már originál bálát: lehet olyat kérni, hogy ha kihozzák a bálát, kinyitja és megnézhetem, mi van benne? Egy ilyet felhívtam nemrég, de ő azt mondta, már nagyon sok mindenkinek szállít, és nem férek be a körbe.
722. csilla200709 (válaszként erre: 719. - Lilus11)
2012. nov. 2. 15:48

Szia.

Ö árul a teszen is.Elég jók a ruhái csak jó drága.

721. lilus11 (válaszként erre: 710. - 22eva22)
2012. nov. 2. 12:16
őt hol lehet megtalálni?
720. lilus11 (válaszként erre: 697. - Dina3)
2012. nov. 2. 12:15
kitől?
719. lilus11
2012. nov. 2. 12:14
innen vásárolt valaki? [link]
718. maria27
2012. nov. 2. 05:53
Köszi
717. petrikek (válaszként erre: 714. - Ttunde72)
2012. nov. 1. 04:23
like
716. Krisztike2 (válaszként erre: 715. - 22eva22)
2012. okt. 31. 08:19

Igen,ebben igazad van,korrekt volt és meg tudtunk egyezni árengedményben. Tehát megígérte,hogy a vételár egy részét visszautalja.

De itt most nem a személyéről szólt a hozzászólás,hanem az áru minőségéről.

Írtad,hogy pár Ft-ért szeretnék krémet,de ez nem így van. Én nem krém ruhákat árulok,és nem az első bálám.

715. 22eva22 (válaszként erre: 712. - Krisztike2)
2012. okt. 31. 07:57
Szia! Ha valóban lefényképezted neki,akkor én ismerem őt olyan korrektnek hogy biztosan talált rá valamilyen megoldást.
714. ttunde72 (válaszként erre: 713. - Dolorex)
2012. okt. 31. 06:16

Háááát, nem mondhatnám. :-) Én neten árulom, számlát adok róla, hivatalosan nem fű alatt, ahogy sokan mások. Csakis minőségi darabos árut veszek, válogatva, sok termék bolti ára 50-100.000.-ft-os luxus cucc. Persze ennek csak a töredékéért mennek el, de szeptembertől februárig az üzlet nagyon is jól megy!

Persze mindent lehet jól és rosszul is csinálni. Viszont. Ugyanezzel foglalkozott az ismerősöm is, ugyanott vette az árut, ugyanazokra a termékekre vadászott és abbahagyta, mert nem ment neki.

Nekem az a véleményem, hogy nem lehet mindent a nagykereskedőkre fogni, meg arra, hogy nem fizetik meg a vevők a jót....ez is egy szakma, amit ki kell tanulni sőt üzleti érzék és nem kevés fifika, farináltság kell hozzá.

Na meg kitartás. Szinte éjjel-nappal hajtani kell az árut. Folyamatosan tartani a kapcsolatot a nagykerrel, kimenni hozzá, mert könnyen azt mondja, hogy nincs áru, amikor meg kimész hozzá kiderül, hogy ott áll zsákokban csak épp másnak. Ha szimpi vagy kapsz belőle egy kis alamizsnát, amiből megint kiárulhatsz 30-40.000.- ft-ot.

Másnap pedig kezdheted előről.

Szóval ne fodjuk másra, lehet, hogy néha "mi" nem csináltunk valamit jól!!!

713. Dolorex
2012. okt. 31. 00:42

Sziasztok!


Hát hogy mennyire nem megy szerintem a ruhaeladás, kb. 500 kg eladható (2 család 6 éves ruhamennyiségét tettük össze a barátunkkal), hónapokig árultuk... Először újságba hirdettük 200Ft/db áron a ruhákat a végén 60Ft/db áron szabadultunk meg tőlük. Ráadásul 1 db szakadt se volt benne! 20-30 db régiesebb stílusú volt a több százból... Na mindegy, az én véleményem, hogy nagyon veszteséges üzlet a turizás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook