Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Használt már valaki búzakorpa tablettát? Fogytatok tőle? Mik a tapasztalatok? fórum

Használt már valaki búzakorpa tablettát? Fogytatok tőle? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 5. 20:21
Én 3-napja eszem a búzakorpát joghurtba kefirbe kenyeret csak korpást eszem és kisebb már az étvágyam szerintem hatásos lesz.próbáljátok ki.
2011. ápr. 6. 17:16
Nekem orvos javasolta emésztési gondok miatt a búzakorpa tablettát, eszem néhány hete és azóta rendszeresen látogatom a mellékhelyiséget. A telítettséget én nem nagyon érzem tőle, de egészséges legalább.
28. *Pillango* (válaszként erre: 27. - Marleine)
2010. jan. 5. 16:39
én hagyom állni legalább fél órát, ugy felpuhul és ehető, egyébként túl kemény:)
27. Marleine (válaszként erre: 19. - *Pillango*)
2010. jan. 4. 20:25
Szerintem ugyanolyan íze van a korpának is mint a zabpehelynek, csak az állaga fura egy kicsit, de ha beáztatom akkor megduzzad és egész jó:)
2010. jan. 3. 23:38
En ma buzafu tablettat vettem.Napi 7 db-ot lehet bevenni.Remelem hasznal.
2010. jan. 3. 23:13
Gratulálok a babához!:)
24. 8c73a5832e (válaszként erre: 22. - *Pillango*)
2010. jan. 3. 23:12
Nálunk a CO-pba, elég drága a zabpehely,úgy emlékszem.(Itt csak az van,a t_ba még nem néztem)Viszont a búzakorpa valami 100 ft körül volt csak:)
2010. jan. 3. 23:08
En most vettem buzafu tablettat,napi 7 db-ot belehet venni.Nem tudom,hasznal-e a fogyasban,majd referalok rola.
22. *Pillango* (válaszként erre: 20. - 8c73a5832e)
2010. jan. 3. 16:10
szerintem ugyanolyan áron van mindkettő kb.
21. *Pillango* (válaszként erre: 20. - 8c73a5832e)
2010. jan. 3. 16:10
kb 100 Ft a Tscban. de herbáriában is van, nagyon olcsó. én február óta nem vettem, most szültem két hete, 25 kilótól kell megszabadulnom, úgyhogy amint lehet visszaállok rá, csak a tej rovására nem mehet, úgy kell csinálnom:)
20. 8c73a5832e (válaszként erre: 19. - *Pillango*)
2010. jan. 3. 14:52
Lehet,azt még nem kóstoltam.:)De az azért jóval drágább,nem? Vagy Te mennyiért,és hol veszed?
19. *Pillango* (válaszként erre: 15. - 8c73a5832e)
2010. jan. 3. 13:11
ezért jó a zabpehely, annak azért van valami minimális íze. de legalábbis nem fűrészpor.
18. *Pillango* (válaszként erre: 14. - Kelenia)
2010. jan. 3. 13:10

egyetértek veled teljesen.

szerintem azért szeretik az emberek a tablettákat, porokat, mert az olyan "hiteles", "orvosi",attól aztán lehet csodát várni:D a sima zacskós zabkorpa túl egyszerű és semmiképp sem trendi:D

én a sima zabpehelyre esküszöm egyébként, szénsavmentes ásványvízbe áztatva (tejjel nem bír a pocim ha nem muszáj).

17. 8c73a5832e (válaszként erre: 16. - Marleine)
2010. jan. 3. 08:40
Örülök,hogy neked bejön:),de én inkább nem rontom vele el a finom joghurtot...:)
2010. jan. 2. 23:12

Én is vettem, de szerintem gyümölcsjoghurtba téve teljesen jó.

Várom a hatását:)

2009. dec. 26. 22:07
Vettem egy co..-ba búzakorpát,100ft körül volt, úgyhogy sokkal olcsóbb mint a tablettás kiszerelés. Viszont: (nekem legalábbis) borzalmas az íze, hiába tettem joghurtba ,kefírbe, csak elrontotta....( fűrészporszerű az állaga,és az íze...)
2009. nov. 17. 09:08

Oszinten lanyok, miert nem eszitek a zabkorpat??? Sokkal egeszsegesebb es joval olcsobb, mint tablettaban beszedni... En pl uzsonnara egy natur joghurtba belerakok lenmagot, zabkorpat es zabpelyhet, hagyom, hogy duzzadjon egy orat, megeszem, iszom ra jo sok vizet es garantaltan nem vagyok ehes... Mellesleg a tabletta arabol tobb kg buzakorpat vagy zabkorpat vehettek... Amit fel tudtok hasznalni masra is: en evvel csinalom a nokedlit, a palacsintat, sutemenyeket es igy vacsorara is ehetem es fogyok..

Elnezest, hogy igy belekontarkodok, de nem ertem, miert jo a tabletta, ha meg lehet enni termeszetes formajaban is a sok adalekanyag nelkul?

2009. nov. 11. 09:59
Köszönöm mindenkinek :)
2009. nov. 10. 22:35
Több gyártónak is van többféle kiszerelésben búzakorpa tablettája.
2009. nov. 10. 22:25

Sziasztok!

Dorka: Én kb. 20 éve ettem először jó ideig a búzakorpa tablettát. Segített a fogyásban.

Aztán mostanság is ettem. Ebéd előtt fél - egy órával 5 db-ot sok folyadékkal. Garantálom, hogy csak a fele ebédet fogod megenni. :) De szerintem nézd meg több helyen is a 150 db-ost, mert szerintem olcsóbban is megkapod.

10. Marleine (válaszként erre: 9. - Dorka_20)
2009. nov. 9. 20:35

Igyál sokat, főleg evés előtt, és nem fér beléd annyi kaja az tuti:)

A pu erh kapszula amúgy nekem csökkentette az étvágyam, csak a bélpucoló hatása a legrosszabb helyzetekben ért utol, szóval most egy kicsit abbahagytam a szedését:)

2009. nov. 3. 10:06

Még nem kezdtem el szedni :)

még gondolkozom azon h.mi lenne a jobb,ez vagy vmi étvágycsökkentő szer,v.nem tom.

kéne vmi h.ne egyek mindig sokat,meg h.ne jöjjön rám az éhségroham,de olyan sok ilyen szer van hogy nem tudok dönteni köztük.

azért is kérdeztem hogy ez bevállt e már valakinek.

de ezek szerint nem sok mindenki próbálkozott ezzel.

8. Marleine (válaszként erre: 7. - Dorka_20)
2009. nov. 2. 21:35
Na mesélj, eddig milyen volt a kapszula?
2009. okt. 31. 12:34
Naponta 3X 2-3 tablettát kell étkezések előtt bevenni.
6. Marleine (válaszként erre: 5. - Dorka_20)
2009. okt. 31. 12:21

Az tényleg nem sok.

Naponta hányt kell beszedni?

Én most pu erh kapszulát szedek, de majd ezt is szeretném kipróbálni.

2009. okt. 31. 12:09

Köszönöm a választ :)

Amugy nem kerül sokba,a 150 db-os tablettát én 1350Ft-ért láttam.

2009. okt. 31. 10:57

A búzakorpának az a lényege, hogy magas a rost tartalma, ami a hasban megduzzad, és teltség érzetet kelt így amíg ott van.


A másik dolog, hogy a rostokkal együtt az ételmasszából egyenletesen szívódnak fel a tápanyagok, és az inzulingörbe egyenletesebb. Ha a vércukorszint hirtelen ugrik fel,akkor hirtelen is esik le, és már ott is van a jel az agyadban, hogy újratölteni, enni kell.


A kitartást nem helyettesíti, de segíthet. Szerintem mielőtt megvennéd a tablettát, vedd fontolóra, hogy kell-e neked az a segédanyag, ami pl. összetartja. DM-ben, bio boltokban lehet kapni tiszta búzakorpát is.



Ízre lehet, hogy elsőre furcsa, de szerintem ez az aternatíva jobb. Alapvetően ez is szárazanyag, jobban sűríteni nem lehet, és a mennyiség a fent leírtakból adódóan lényeges.

Ezt egy kis vízzel, tejjel vagy pár kanál joghurttal összekeverve lehet fogyasztani, étkezés előtt 1-2 kanállal. Vagy ha reggalire műzlit eszel akkor abba is keverheted.


Sok iskert ;)

2009. okt. 31. 10:46

Én még nem használtam.

Sokba kerül?

2009. okt. 31. 10:40
Szeretnék leadni 10 kg-ot,és gondoltam kipróbálom ezt a tablettát,de nem tudom h.tényleg hatásos e,én úgy tudom hogy ez természetes étvágycsökkentö. jo lenne ha vki leírná a tapasztalatát ha használt már ilyet. Előre is köszike!
2009. okt. 31. 10:37
Használt már vki búzakorpa tablettát? Fogytatok tőle? Mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook