Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Használt cuccok vásárlása fórum

Használt cuccok vásárlása (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Használt cuccok vásárlása

1 2
31. liliom10 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2022. aug. 18. 16:20

Mikor mi eladtuk az örökölt családi házat a tesómmal, a vevővel megbeszéltük, hogy teljesen kiürített állapotban adjuk át. Nekünk ez természetes volt ! Mi kerestünk olyat, aki mindent elszállít, ami nekünk nem kell.

Nem is értem, miért mentetek így bele, hogy Ti pakoltok ki ???

2022. aug. 17. 15:32
Tv.-t vettem tegnap 66 cm képátló ,lcd tv .
29. mmacus (válaszként erre: 19. - Vizöntőlány)
2022. aug. 17. 15:24
Én az unokámnak utazóágyat vettem használt, új állapotút egy ismerőstől. Néhány alkalommal használtuk, pár év múlva ugyanannyiért adtam el, amennyiért vettem. Azóta már ki tudja, hányadik kis gazda használja:)
28. Channa* (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2022. jún. 27. 22:21

Igen, meg van, és a közelben (XV. kerület):D


Megy a ganézás. 15-e óta csak rázom a fejemet, sajnos nincs olyan szókincsem amivel ki tudnám fejezni, hogy mit gondolok a volt tulajdonosról....


Hétfőn már jönnek a szakik, addigra még ki kell lomiztatni a tárolókat, garázst és padlást.

Szerencsére a 400 literes hűtőládában tárolt húsoktól sikerült megszabadulnunk. Csak 2 kutya menhelyet kellett felhívnunk és a második már jött is érte boldogan, így a kutyusoknak jó sokáig lesz kajájuk;)


Július 31-re el kell készülnie legalább az egyik lakásnak, hogy be tudjunk költözni....

27. michelle.r (válaszként erre: 22. - Channa*)
2022. jún. 27. 22:07
Woooooow, megvan a ház? 🤗 Ugyanazon a környéken, ahol most is laktok?
26. Channa* (válaszként erre: 25. - Aszparagusz)
2022. jún. 24. 07:38

Tudom, már nem is számítok rá.

Az ügyvéd azt mondta, hogy felszólíthatom, hogy fizesse ki a lomtalanítás költségét.

Na de, ha nem fizet, akkor polgári per...


Egyeztettünk, egyébként. Kiürített ház. Szerinte a tárolókat, padlást és a garázst nem kell kiürítenie, mert csak a lakásra vonatkozik. Én meg mondtam, hogy egy háznál azt is.


Tehát, amit adott pénzt az elég volt a ház kiürítésére, de a többit már én fizetem, ha nem akarok ezekkel a lomokkal élni, és hát nem akarok...

25. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Channa*)
2022. jún. 23. 09:07

A szerződésben pontosan benne kell lennie, hogy milyen állapotban adják át a házat.

Csak ennek megléte után fizetem ki a teljes vételárat.

A lomok elszállításának költségét (amennyiben nincs benne a szerződésben) nem fogja kifizetni, és nem is tudsz ellene tenni semmit.

24. Ági0830 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2022. jún. 23. 09:01
Én is pont ezen csodálkozom, mint Zumba. Nem egyeztetek meg, hogy mi marad a házbaN, és mit kell elvinniük az előző tulajdonosoknak?
23. ,zumba (válaszként erre: 22. - Channa*)
2022. jún. 23. 08:48
Felénk a megegyezés tárgya az is ingatlan eladásakor, hogy kiürítve vagy berendezéssel együtt kerül az új tulajdonos tulajdonába a ház illetve lakás. Vagy mi az, ami esetleg marad. Minden lepapírozva.
2022. jún. 23. 07:07

Ha már ez a téma, akkor leírom....


Vettünk egy házat, amiből nem pakoltak ki. Ami szemét itt van! A lomosok már 5x fordultak és most hétvégén is jönnek vagy 3-4 kanyarra.


Igen, szemét minden, mert koszos és büdös minden. Az egy dolog, hogy nem az én ízlésem semmi, de mélységesen felháborít, hogy így élnek emberek.

Szinte a padlótól a plafonig összegyűjtöttek mindent, minden résben dugdosva van minden. A tulajdonosok 5 éve meghaltak és az örökösük azóta nem pakolta ki sem az azóta is működő hűtőt, de még a 400 literes hűtőládát, ami állítólag szintén tele van fagyasztott hússal és egyebekkel. Gusztustalan! Ezzel nem is tudom, hogy mi lesz...


Ettől a sok régi és dugdosott ruhától, tárgyaktól, stb. olyan szag van az egész házba, azaz volt, hogy ha átmentünk, akkor napokig az orromba volt az a szag.


Szerencsére, ahogy ürül és nyitva vannak az ablakok már jobb, illetve már letéptük a tapétát, lebontottuk a vackokat...


A volt tulajdonos pedig azt gondolja, hogy kincseket hagyott nekünk és vérig van sértve, hogy kifizettetem vele a lomok elszállításának egy részét.


Tudom, hogy a most hétvégit már nem fizeti ki és ez nekünk kb. 500 ezerbe fog kerülni, de felháborító, hogy ő van megsértődve, és azt gondolja, hogy szívességet tesz nekünk bármivel, holott én több tíz milliót fizettem neki a házért, azaz nem ajándékba kaptam és lomokat nem akartam vásárolni.


Eddig sem szerettem a használt cuccokat, de ezek után messzire elkerül minden olyan helyet, ahol ilyeneket árulnak...

2022. jún. 13. 22:30

Én is feltettem egy jó pár régi tárgyat az internetre, eddig elvitték egy I. világháborús katonai sterilizatort, és egy legalább száz éves, vendéglő I hamutartot, aminek gyufatartoja is van:) a többi holmi ott várakozik. Tartok tőle, kevés embernek lesz a jövőben annyi pénze, hogy hiábavalóságokat vegyen. Amiket jól sikerült eladni, régi bankjegyek, érmék. Néhány porcelán.

Én vettem felújított mosógépet, a járvány alatt, nem sikerült többet összehozni. Az eladót egy barátnőm ajánlotta, mosógép szerelő, tisztességes munkákat végez. A barátnőm is tőle vett, nem bántuk meg. Rendesen működik, és, bár az esetleges penésztől féltem, nem volt ilyen probléma. Korábban mindig csak új mosógépet vettem, most nem sikerült.

20. Fáradt* (válaszként erre: 17. - Globus)
2022. jún. 12. 19:27
Vintage bútorokat hírdetek,(saját festés!) semmit,de semmit nem tudok eladni a Marcetplaccen.Áll a vásár úgy érződik.
19. vizöntőlány (válaszként erre: 18. - Vizöntőlány)
2022. jún. 11. 19:09
Mindkét unokámnak használt rollert vettem,de vettem szenes vasalót is.
2022. jún. 11. 18:40

Pólókat,régi tárgyakat pl.petróleumlámpát,kakukkos órát,mécsestartót,fa faragott mozsarat.

De vettem már edényt is.

17. globus (válaszként erre: 15. - Martini64)
2022. jún. 11. 17:52
Hát ez érdekes. Marketplace-t próbáltad? Minden csekmetet megvettek 😁 Rozsdás tetőcsomagtartót, katlant, üstöt, olajradiátort, műanyag vödröt, csak lestem.
2022. jún. 11. 17:38
Ja és porcelánt és kristályt is.
2022. jún. 11. 17:37
Cipőt, ruhát, edényeket, kreatív hobbis dolgokat, hűtőt, szőnyeget, lámpákat. Nekem az a bajom, hogy eladni nem igazan sikerül semmit.
2022. jún. 11. 05:20
Nekem a vágyam egy szép vintage gyertyatartó, de sehol nem bukkanok rá olcsón. 😊
2022. jún. 10. 05:38
"porcelán" feltartott kezet vennék,ami vagy váza,vagy ékszertartó.Pipere asztalkámra kellene,hogy a gyöngyeimet ráakasszam,rátegyem..dísznek.
12. reset
2022. jún. 8. 19:28
Autót, telefont, laptopot, tabletet, ruhát, könyvet
11. aszparagusz (válaszként erre: 2. - Mavanaholnaptegnapja)
2022. jún. 8. 18:46

Semmit.

Csak az utolsó autómat vettem használtan.

Ha cserélem, valószínű az is használt lesz, csak egy fiatalabb évjárat.

10. 4fbfa6d69c (válaszként erre: 9. - 4fbfa6d69c)
2022. jún. 8. 17:56
És ruhát is veszünk, használtan.
9. 4fbfa6d69c (válaszként erre: 2. - Mavanaholnaptegnapja)
2022. jún. 8. 17:55
Fagyasztót vettünk használtan, sok éve 15 ezer forintért. Tökéletesen működik, nem zabálja az áramot.
2022. jún. 8. 17:49

"Vannak dolgok, amiket SOHA nem vennék használtan. Például matracot, ágyneműt, párnát. Hiába látszik tisztának, hiába mondják alig használtnak, szerezhetünk magunknak például egy kis ágyi poloskát velük, amitől aztán állítólag nagyon nehéz megszabadulni"


Ágyneműt kilehet mosni magas hőfokon. Kórházba sem viszünk magunkkal ágyneműt, pedig ott aztán van minden.

Sokan hangoztatják, hogy ők biza nem.....de a hajléktalanok után simán leülnek a járműveken. Én meg ott undorodom, mert azt tuti nem tudom fertőtleníteni.


"Edényeket, serpenyőket és konyhai eszközöket sem vásárolnék."


Egy normális, nem műanyag edény nem tud magába szívni semmit. Arra is ott van a mosogatógép, vagy ki lehet forrázni.

Éttermekben is gondolom előfordul, hogy eszel, na abban nem vagyok biztos, hogy úgy vannak elmosva, ahogy elvárható lenne. De azért én is ettem már étteremben többször, vagy üzemi konyhán.

Gyerekülést is nyugodtan lehet vásárolni. Ha nem karamboloztak vele, nem törött, mi baja lehetne a gyereknek tőle? Huzatot, biztonsági övét lehet mosni. Műanyag részét áttörölni, és ha a huzat lekerül, látszik is nem sérült-e?

Ha valakinek nincs 10-12 ezer Ft-ja egy melltartóra, azt is lehet mosni, amikor újonnan vásárol valaki, akkor is más után próbálhatja fel. Igazán kevés helyen van kihelyezve fertőtlenítő, azt sem tudhatjuk használták-e előttünk,mielőtt mi próbáljuk fel?

Cipőkhöz is lehet kapni fertőtlenítőt. Az újakat is felpróbálják előttünk, gyakran látom még zoknit sem követelnek olyan helyen sem, ahol bizony nem 10-20 ezer Ft-nál kezdődnek az árak. Használt cipőnél inkább az nem mindegy, hogy tapossák. Azt gyereknek sosem vennék. Akinek nem futja rá, annak meg muszáj. azt vesz, amire a kerete futja.

Nem ördögtől való a használt cucc sem, csak tudni kell, mit mivel tudunk tisztítani.

2022. jún. 8. 16:22
Autót. Másra nem emlékszem.
2022. jún. 8. 13:14

Rendszeres látogatója vagyok,egy általam lomosnak nevezett árúsnak.Németországból hozza a műszaki,bútor,konyhai eszközöket.Legutóbb napernyőt,de porcelánokat,két kuktát is vettem.

Ebben az a lényeg szerintem,hogy nem akkor veszem amikor kell,hanem ha találok,és tudom hogy ilyen nekem kell.

Több éve kerestem 0,5 literes teáskannát, mindenhol. Itt a kezembe ugrott egy Inox.Mindent jól megnézek,semmivel nem volt gondom.Most éppen áruért van,alig várom mikor jön.

5. tien
2022. jún. 8. 11:07

Németországban nagyon jó ,és klassz Sozialkaufhaus -ok működnek.Szinte új cuccokat lehet venni fillérekért ,és tényleg fillérekért.

Ott vettem a férjemnek új kabátot ,amin még a pótgomb is rajta volt.Szintén vannak újszerű állapotú bútorok is.

Egy ,két kincsesboltban is állandó vevő voltam.Vintige cuccok , csetreszek stb..

Itthon bútorokat újítok és festek .

Azt hiszem kihasználom a kreativitásomat ,nem mellesleg pénztárcabarát módon.

2022. jún. 8. 10:34

Ruhát nem. Nem azért, mert idegenkedem tőle, egyszerűen nincs időm órákat tölteni azzal, hátha találok valamit, aztán mégse. Inkább újat veszek, de azt addig hordom, míg tényleg kertinek lehet jó 😁

Könyvet kölcsönzök. Autónk még sosem volt új, családon belúl szerezzük. Bútorokat, ajtókat festjük és újra festjük, nem cseréljük. Még a fürdőkádat is felújíttattuk.

Amit írtam, nem éppen a használt cucc vásárlásáról szól, talán még annál is kímélőbb módszer.

Használtakat nagyon jól meg kell nézni, mert egy részük valóban nem jó már semmire.

2022. jún. 8. 09:48

Használt ruhát turkálóban rendszeresen veszek, ruháim 80 %-a onnan van. Könyveket is szoktam néha venni, hiszen könyvtárba is járok, nem idegenkedek attól, hogy valaki más is fogta már a kezében azt a könyvet. Autót is vettünk már használtan. Bútort is, egy szekrényt, de a kanapét, pont mert a kárpitja miatt nekem nem tetszett, azt nem akartam.


Szerintem sokkal jobban ki kellene, ki lehetne aknázni a használt cikkek vásárlását, mivel ahogy a cikkben is áll, sokszor olyanra van szükségünk, ami a másiknak már nem kell, de még jó állapotban van, néha szinte nem is használták, ne menjen már a kukába.

2022. jún. 8. 09:37
Ti mit szoktatok használtan venni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook