Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasfájás - bukás fórum

Hasfájás - bukás (beszélgetős fórum)


1 2
2011. dec. 13. 17:26
Anika, egy anyuka írta le valahol. Orvosilag sehol se olvastam, de a mi dokink azt mondta, hogy a picik érzékenyek a frontra és minden panaszt felerősíthet náluk.
26. Anika70 (válaszként erre: 24. - Juttino)
2011. dec. 13. 17:09

Én nem találok a neten ilyet, ahol leírják ezeket a dolgokat. Minden cikk csak magával a reflux-al foglalkozik.


Te melyik oldalon olvastál erről? Ha esetleg emlékszel, add meg légyszives a link nevét.

25. Anika70 (válaszként erre: 24. - Juttino)
2011. dec. 13. 17:06
Ezt én is észrevettem, mármint a teliholdat, csak már nem is mertem írni, hátha tényleg dilis vagyok:-(
2011. dec. 12. 23:06
Anika, én is olvastam kitől neten, így megnyugodtam, hogy nem csak meghibbantam. Nyáron a vacak időben ultra gáz volt a helyzet, de mostmár jobb! (sőt halkan megsúgom, hogy a telihold se tesz jót - most pénteken volt)
23. Anika70 (válaszként erre: 22. - Juttino)
2011. dec. 9. 16:55

Szia!


Végre valaki más is észrevette rajtam kívül, hogy a szeles idő és a front ront a helyzeten.

Már kezdtem azt hinni, hogy én vagyok idióta és bebeszélek mindent magamnak.


Örülök, hogy nálatok már sokkal jobb a helyzet!

Remélem hamarosan én is ezt írhatom!

2011. dec. 9. 16:39

Sziasztok!


Mindenkinek kitartás!! Nálunk sokat javult a helyzet, pedig folyton mozog-forog Fanni. És igen a szeles idő és a front ront a dolgon, de ezek sem vészesek már nálunk!

21. Anika70 (válaszként erre: 20. - Mira81)
2011. nov. 29. 14:29

Szia!


Hát akkor csak a türelem marad, mert bizony néha már én sem tudom mit adjak a gyerekre, mert néha 3-4x öltöztetem át:-(


Tudom másnak is van ilyen problémája, én azt hittem a tápszer sűrítés megoldás lesz...de nem :-(

20. Mira81
2011. nov. 28. 20:06

Sziasztok!


Az én kisfiam 9 hónapos és ő is nagyon sokat bukó, hasfájós baba volt, de mivel havonta 1- másfél kilót hízott, ezért a mi dokink se törődött ezzel a dologgal, bár már volt olyan nap, hogy alig tudtam rá új ruhát adni. Nyáron már hányásig fajult a dolog, de gyarapodott a súlya, ismét nem vették komolyan. Mi is jártunk gasztros orvosnál, ő is a tejallergiát említette, de gyógyszert nem javasolt, hozzátenném, a gyerek akkor még közelről sem látott tejet, se tejalapú ételt/tápszert. Én azért kivártam és csak 5 hete kap tejes kajákat, tejpépet, de semmi összefüggést nem látok közte, azóta tizedannyit se bukik, talán egy héten egyszer, ha sokat eszik. Őt már nehéz ültetni, feláll, mászik, szóval ez is hozzájárul néha-néha ahhoz, hogy egy pár ml kijön belőle.

Azóta maradt abba egyébként a dolog, hogy darabos ételeket kap, szinte azt eszi, amit mi is.

A tejallergia valóban lehet alapja a dolognak, de kísérletezni kell, másképp sajnos nem jön rá az ember, ilyen pici babáknál pedig nem csinálnak allergia tesztet sem, csak 3 éves kortól.

2011. nov. 28. 15:55
Még csak annyit szeretnék kérdezni, hogy nálatok is van olyan, hogy ha időváltozás lesz, akkor többet bukik a baba? Nálunk van amikor alig-alig, ha pl. szeles az idő, akkor egész nap minden étkezés után át kell öltöztetnem :-(
2011. nov. 28. 15:48

Sziasztok!


Sajnos az én kislányom is sokat bukik, de szépen fejlődik, rendes adagot eszik.


Mi a kórházban (ébredéskor néha feljött az étel és ettől nem vett szegény levegőt, elvörösödött, megfeszítette magát) NEOCATE tápszert kaptunk. Állítólag a bukások 90%-ában a tejérzékenység áll.

Hozzá NUTRITON sűrítőt használok.


Kaptunk még por formájában motilium-ot, napi 5 mg-ot kell adnom belőle.

Ez állítólag hányingerre,visszabüfizésre jó.

Azóta nem fuldoklott, de a bukás megmaradt, tehát a nutriton sem 100%-os, de anélkül szerintem az egész kaja visszajönne:-(

17. manócskaah (válaszként erre: 16. - Juttino)
2011. okt. 7. 21:34

Én nem veszem észre hogy nőtt volna,de szerintem ez még korai is lenne,ha baba is van a dologban akkoris még csak mostanában ágyazódhatott be(a mindjárt megfog jönni érzéskor gondoltam arra hogy akkor ágyazódik be,ugyanis igy mensi elött több mint egy héttel kétlem hogy megjönne mivel mindig pontosan jön meg és középidő után ilyet én még nem éreztem.

Az biztos hogy megvannak duzzadva a melleim,és fájnak is.Meg néha bele belenyílal a hüvelyembe ilyen szúrós érzés,az nem tudom mitől lehet:/

Köszönöm hogy válaszoltál:)

2011. okt. 7. 21:30
A mellem nekem is érzékeny volt és nőtt is, és puffadt a hasam. Mi tervezgettük a babát, de még nem voltuk ezerrel rápörögve így a nagyon korai jeleket nem figyeltem ennyire, de elég baba-gyanús amit írsz.
2011. okt. 7. 21:13

Köszönöm :)


A párommal 3hónapja vagyunk rajta a baba projecten. Na most, 30. -a körül lehetett peteérésem(ovulációs kalkulátor szerint) de lehetséges hogy valamivel előbb volt. Körülbelül 2napja furcsa szurkát érzek a hasam jobb oldalán, a petefészek körül, és két napja olyan érzésem volt mintha megakarna jönni. Ami ugye lehetetlen, több mint egy hét még a nemvárt mensi-ig. A melleim majd leszakadnak ugy fájnak, és az ébredési hőm 37, 0.

Szerintetek lehet terhesség,beágyazódás jele/tünetei?

Szerintetek lehetnek ezek baba(terhességi) tünetek? Vagy beágyazódás jelei? A peteérés elötti 3napban peteérés napján és az azt követö 1napban is együtt voltunk a párommal.

2011. okt. 7. 21:02
:-O Ez elvileg nem az a fórum, de írd csak... szerintem lesz ki segítsen. :-D
2011. okt. 7. 20:49
sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni?Nagyon szeretnék már kisbabát és a tüneteimet irnám le,hátha valakinek ismerős,vagy tud olyanrol hogy ez utalhat terhességre:)
2011. okt. 7. 20:42
Köszi minndenkinek a segítséget!
11. emi75 (válaszként erre: 6. - Juttino)
2011. okt. 7. 20:11
akkor meg a korábbi hozzászólók praktikái lehetnek. Velünk a doki az ágy fejét is megemeltette, hogy ha bukna éjjel, ne az orrába/légutaiba folyjon. Ismerősöknél volt nagyon komoly bukás, elég jól nyomon követtem, mert egyidősek, úgy 9-10 hónapos kora körül kezdett csillapodni és végül kinőtte. ott két étkezés között folyamatosan csorgott az anyag a szájából vissza. ott pl. anyuka nem is böfiztetett, hanem várt egy félórát mielőtt egyáltalán felvette a gyereket. de ez sem szüntette meg, csak talán a mennyiség kevesebb volt, amit kibukott.
2011. okt. 7. 17:33
Köszönöm a segítséget!
9. e705905164 (válaszként erre: 1. - Juttino)
2011. okt. 7. 17:17
van speciálisan erre tápszer ami sűrűbb és így kevesebbet vagy egyáltalán nem fog bukni a baba
8. esztike1978 (válaszként erre: 1. - Juttino)
2011. okt. 7. 10:33
Szia, a dr. Hummel Mikrorostos gélnek nézzetek utána. Segíteni fog.
2011. okt. 6. 22:45
az én kisfiam is sokat bukott, most 17 hónapos 9 hósan kinőtte szerencsére...a refluxos tápszerek semmit nem érnek , mi voltunk gasztroenterologusnál és ő irta fel a pregomin nevű tápszert azt nem bukta vissza...
2011. okt. 6. 22:19

emi, az almát is képes visszabukni és a sűrítős tápszert is...

Szépen fejlődik így a doki nem csinál belőle "ügyet".

5. emi75 (válaszként erre: 1. - Juttino)
2011. okt. 6. 22:18
ja és vannak ennyi idős kortól már adható, tápszer értékű tejpépek, azok sűrűbbek, esetleg ilyesmivel is lehet próbálkozni.
2011. okt. 6. 22:16
A doki tud írni megfelelő, bukós babáknak való tápszert, illetve léteznek sűrítő anyagok is, amik a gyomrában sűrítenek, és nehezebben bukik tőle. Mindenképp orvossal, védőnővel tanácskozz szerintem.
3. B.Marcell (válaszként erre: 1. - Juttino)
2011. okt. 6. 22:16
GRAPE VATER hasfajasra ,kivalo!!!!!mi azt hasznaltuk,csak az segitett.es orajarassal megegyezoen maszir a pocakjat!!!!
2011. okt. 6. 22:15

Detto. De elkezdtem hozzátáplálni. Előbb üveges bébiételeket. A pihiszékben eszik, utána vártunk fél órát, majd ezt követően tettem vízszintesbe. De így is jött kevés vissza, de kevesebb mint tápszerből.


Pár napja főzök neki, azóta szinte semmi sem jön vissza.

2011. okt. 6. 22:13

Sziasztok!


Kislányom kicsit hasfájós és nagyon sokat bukik. 4,5 hónapos és tápszeres.


Tippek? Akár tápszer, akár cumisüveg...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook