Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Haromhonapos kisfiam ejszaka ket orankent kezdett szopizni, nem lenne eleg tej? fórum

Haromhonapos kisfiam ejszaka ket orankent kezdett szopizni, nem lenne eleg tej? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. márc. 5. 11:25
Tévedés ne essen, nem az éjszakai nyugalmamat búsulum(amúgy a kislányom 4 éves és a mai napig neki is odadadoma teát hajnalba), hanem hogy nem eszik eleget a fiam, nem lakik jól, fogom tudni még szoptatni stb. Csupán ez aggaszt de szerintem ez most elég is
28. 14775640c4 (válaszként erre: 27. - Win)
2008. márc. 5. 11:03

nekem is a kicsi három hónaposan állandóan a mellemen volt

amugy egy mozgékony kölök

sosem feküdt mindig ment ment

aztán ahogy jött az ugrás és hirtelen állandóan cicit kért és kezdett fárasztani a cipelése

az egyik ismerősöm ajánlotta a babahordozó kendőt

bele tettem a kicsit és egész idő alatt ott lógott a cicin

igy föztem mostam stb...

aztán kinőtte.sokan hülyének néztem mert elkényeztetem

pedig nem

a nagynál is volt ilyen periódus nála nem kellett kendő de igy is fél óránként cici cici

27. win (válaszként erre: 24. - Tiduj30)
2008. márc. 5. 10:58

Nem fejni kell ilyenkor, hanem szoptatni. Ha tápszert adsz és azzal jóllakik, nem akar annyit szopni. Ha nem éri annyi inger a mellet, akkor az agyad azt érzékeli,: "nem kell ennyit (sem) termelni". És csökken a termelődő tejmennyiség. Így fog "szépen" elfogyni a tej és abbamaradni a szoptatás.


Még egyetlen gyerek sem halt éhen attól, hogy két napig nem ette degeszre magát. Nem arról van szó, hogy éhezik, hanem nem lakik jól annyira. A gyakorlatban ez abban nyilvánul meg, hogy nem pl. 3 óránként ébred és kér enni, hanem mondjuk 1 óra 20 percenként. Ha pár nap alatt a sok szoptatástól visszaáll a kívánt tejmennyiség, újra aludni fog, mint annak előtte. Nem az éjszakai nyugalmunk ilyenkor az elsődleges szempont, azt hiszem.


Szerintem nem szabad egyből tápszerhez nyúlni, pár napig, 1 hétig próbálkozni kell. Ha nincs addigra sem eredmény, akkor kell elgondolkodni a kiegészítésen.

26. Icus
2008. márc. 5. 10:38

Nekem is ez volt sajna:( De, nekem csak cicizni akart. Ha visszatettem az ágyába, űvöltött, mint a sakál:( A végén már annyira fáradt voltam, hogy magam mellé vettem az ágyba. 1 éves korág csinálta ezt:( Akkor szépen magától abba hagyta.

Nekem sok tejem volt, nagyon nehezen tudtam átállítani kajára, nem akart a cicizésen kívűl mást. Én örültem neki:) De, aztán már egy idő után nagyon terhes lett a dolog. :( Végül 3 évesen az apja segítségével sikerült csak leszoktatnom a ciciről:( Még napjába 3-5 cicizett. Féldisznó ebédre utána cici:))

25. Danica16 (válaszként erre: 21. - 8063d44440)
2008. márc. 5. 10:27

nálunk is ez volt/van és sajna már a lefejt tejet se fogadja el...

tápszerrel sem alussza át az éjszakát pedig van hogy 200at is befal egyszerre, de akkor is felkel legkésőbb fél egykor...

2008. márc. 5. 10:24
Szerintem egy babánál, aki 1-2 óránként ébred, nem tudsz fejni:( Én is szeretnék sokáig szoptatni, de ha látnám, hogy éhes, akkor adnék neki mellé! Attól még szopizhat akár 2 éves koráig is, csak ha nem olyan éhes, akkor ritkábban kel fel éjjel!
23. 14775640c4 (válaszként erre: 22. - Kostyi79)
2008. márc. 5. 10:16

tényleg!

most hogy igy mondod :))))

eszembe jut hogy a lánymnak a bal cici volt a kedvenc a fiamnak a jobb

hihetetlen

hogy igy elfelejtem:(((

látszik hogy már nagyok

2008. márc. 5. 10:14
Egyet értek az előttem szólókkal. Annyit tennék még hozzá, hogy a legtöbb babának van egy kedvenc oldala (ált. bal), amihez meglehetősen tudnak ragaszkodni. Ettől függetlenül mindkét oldalról szoptasd, különben a másikban csökken a tejtermelés. Könyvek szerint bejön az a trükk, hogy a hónod alatt tartod, így ugyan azon az oldalán fekszik, mintha a kedvenc oldalon lenne. Nekem az jött be, ha mindig előbb a kedvenc oldalra raktam, aztán mikor már kicsit megnyugodott, félálomban volt, akkor gyorsan átraktam a másikra. Most egy ideje már mindkettőt szívesen fogadja. (4 hónapos)
2008. márc. 5. 10:11
Hogy mindenki milyen sokáig szoptatat, bárcsak énis tudnék, a lányom 4 éves ő is csak három hónapig szopott, de nem azért mert nem volt tej, hanem nem fogadta el, masfél hónapig még fejtem magam és úgy adtam oda neki, de lassan elapadt mivel egyre kevesebbet voltam képes kifejni
20. lily3
2008. márc. 5. 09:48
Nálunk is 3 hónaposan bizonyult kevésnek a tej,és először éjjel volt kevés.Előbb megijjedtem hisz sokáig akartam szoptatni.Aztán befeküdtünk az ágyba csak szopott,szopott utána fejtem,fejtem ezt csináltam szinte egész nap és 1-2 nap beállt.(Végül 3 évig szopott)
2008. márc. 5. 09:39
Nekem rengeteg tejem volt, és a gyerekem is óránként kért. Belefáradtam, szörnyű volt... Ez ment egy éves koráig. Aztán már egy nap csak egyszer adtam neki tizennyolc hónapos koráig.
18. 14775640c4 (válaszként erre: 17. - 14775640c4)
2008. márc. 5. 09:18

ja és fejjed szopi fejés szopi fejés

beáll majd

2008. márc. 5. 09:17

3 hónapos korban ún. fejlődési ugrás van

ami azt jelenti hogy többet akar cicizni

ne táplálj hozzá ne adj tápot csak ciciztesd mindig amig kéri

amint tul jut rajta visszamegy minden a rendes kerékvágásba

nálam mindkét gyereknél volt ilyen és bizony volt olyan hogy a kicsi nappal egész nap a cicin lógott

még főzni is ugy főztem

hogy ott lógott a mellkasomon.két hét után kinőtték és ennyi :)))

2008. márc. 5. 09:04
Szerintem ne aggódj. 3 hónapos kor körül előfordul ilyesmi, hisz ekkor ugrásszerűen növekednek. 6 hetesen, 3 hónaposan, 6 hónaposan van egy ilyen kiugró szakasz. Ha igény szerint szoptatod, beáll a tejtermelés, és megoldódik a probléma. Ha hízik nincs gond.
2008. márc. 5. 09:04

Én is csak azt tudom mondani, hogy szoptasd!

Nálunk is volt ilyen időszak, elég hamar átvészeltük. Nekem sem voltak már kemények a melleim, elég hamar beálltak, az első időben fejtem csak, és akkor amikor szaporítani kellett a tejet. Májusban lesz két éves a kicsikém, és még mindig szopizik napi 3-szor :) Én nagyon sok tanácsot kaptam jót is, rosszat is, de ha bizonytalan vagy, azt tudom neked tanácsolni, hogy keress meg egy szoptatási tanácsadót. Nekem ő segített áthidalni, a depi (nincs elég tejem, nem szopik eleget) időszakot, szerintem ha ő nincs, már nem is szoptatnék. :)

14. 8063d44440 (válaszként erre: 11. - Jucika69)
2008. márc. 5. 08:26
Bárcsak énis sokáig szoptathatnék
13. 8063d44440 (válaszként erre: 10. - Win)
2008. márc. 5. 08:24
A fiam is szépen gyarapodik azzal nincs gond csak most én pánikolok a felbomlott rend miatt, marmint ami Őt illeti
12. Jucika69 (válaszként erre: 8. - 8063d44440)
2008. márc. 5. 08:21
Az idegesség az egyik legnagyobb ellensége a tejtermelésnek, ne idegeskedj mert akkor tényleg elapad a tejcsi, próbáld kicsit nyugodtabban kezelni a dolgot, TÜRELEM!
11. Jucika69 (válaszként erre: 2. - 8063d44440)
2008. márc. 5. 08:19

Szia. Vszinű kevés neki, tudod a babák hullámzóan étkeznek, van mikor elég nekik ami van, de mikor fejlődésnek indulnak, akkor több kell. Aztán megint jön egy időszak amikor megint kevesebbel beérik, aztán megint nagyobb az igényük. Azért ilyenkor érdemes fejni és tejtermelést serkentő teákat fogyasztani. Kitartás és egy-két héten belül rendeződik a dolog. Ha lehet próbáld a tápszert mellőzni, türelem kell hozzá, sok munka, néha féléjszakás sírás, de megéri. Én az első fiamat másféléves koráig, a másikat - épp most hagytuk abba - 2 éves koráig szoptattam :-)

Tápszert 1x-1x adtam nekik, mikor először jelentkeztek nálam is a "tünetek", de mivel egyiknek se ízlett, így gyorsan el is felejtettem a dolgot és belehúztunk. Egy-két nap utána rendeződött mind a 2-nél a dolog és hát olvastad, egész sokáig kihúztuk, aminek nagyon örültem.

Sok sikert és KITARTÁST! érdemes és sokkal kényelmesebb, mint a tápszerezés.

10. win (válaszként erre: 6. - 8063d44440)
2008. márc. 5. 08:15

A legtöbb babánál 3 hónapos korban fejlődési ugrás zajlik. Ilyenkor hirtelen gyors fejlődésnek indulnak, amihez több tápanyagra van szükségük. Az anyatej a baba igényeinek megfelelő mennyiségben termelődik, de a gyors kereslet-növekedést nem tudja azonnal követni. Ilyenkor pár napig a babának nem elég a szopott mennyiség, hamarabb megéhezik, gyakrabban szeretne enni.

Ha ilyenkor mindig mellre teszed, és akár fél- egyóránként is megszoptatod (már persze, ha ő ezt így igényli), akkor a szervezeted érzékeli, hogy több tejet kell termelnie, és néhány napon belül újra annyi tej lesz, amennyire szükség van.


A mellek feszességére nem érdemes figyelni, mert a kezdeti "bedurranás" után lassanként nem lesznek olyan kemények. Szerencsére. :))

Az én melleim már 2 héttel ezelőtt sem voltak különösebben feszesek, de a lányom szépen hízik, sokszor már az éjszakát is átalussza, tehát biztosan elég neki.

9. 8063d44440 (válaszként erre: 7. - HViki)
2008. márc. 5. 08:12
ket napja csinalja, de csak egyik mellemet szopja ki, aztan elfordul,de azt tapasztaltam ha nem megfelelo kemeny a mellem nem falja be, ugyanis egyik mindig puhabb es azt nem akarja ehesen sem elfogadni
8. 8063d44440 (válaszként erre: 5. - Teleki_2007)
2008. márc. 5. 08:09
Ugyanez nalam is, ugyanis a lanyom 4 eves ugyhogy nekem sincs semmi eselyem a pihenesre, de most inkabb a tej mennyisege idegesit
2008. márc. 5. 08:08
Mennyi ideje csinálja. Lehet, hogy megnőtt az igénye, de ha kitartóan szoptatod megnő a tejtermelés és újra elegendő lesz a tejed. Mindkét melledből adsz neki, vagy egy szoptatás egy mell? Ilyenkor, ha félsz, hogy kevés volt kínáld meg a másikból is. Ha kér még, akkor eszik belőle, ha meg elég volt úgyis elfordul. A következő szoptatást a második mellel kezd. Nem baj ha pár napig kétoránként szopizik, akár mindkét mellből is. Minnél többet szopik, annál több termelődik, igy a szervezeted érzi, hogy nagyobb a kereslet, mint a kínálat és fokozza a termelést. Pár nap és már elegendő lesz a tej.
6. 8063d44440 (válaszként erre: 4. - Nagybeca)
2008. márc. 5. 08:07
Egyaltalan nem tudom hogy van-e megfelelo mennyisegu tej, mert a melleim nem olyan feszesek mint korabban, aggodom, viszont nem sir, igaz az este a tapszert elokeszitettem de nem adtam oda
2008. márc. 5. 08:06
A kisebbik fiammal nálunk is volt ilyen, éjszaka is sokszor 2-3 óránként de volt,hogy óránként szopott.Nagyon fárasztó és megeröltető volt, mert ugye nappal sem alhattam, mert ott volt a nagyobbik akit el kellett látni és foglalkozni vele.Nálunk sokáig eltartott a dolog és tápszert meg nem evett, cumisüveget nem fogadta el, úgyhogy maradt a kitartás.Mostmár 3 éves a kicsi.
2008. márc. 5. 08:02
Az a jó, ha rendszeresen szopizik.Az én elsőm 2 óránként szopizott 5 hónapos koráig; volt is tejem bőven. A két kisebb végigaludtta az éjszakát. Hiába keltem fel fejni a tej egy idő után elapadtt. Úgyhogy kitartást!
2008. márc. 5. 08:02
Nekem 6 hónapos a kisifiam. Sajnos nemigazán akar megenni semmit anyatejen kívül. De már nem elég neki, így mi is nagyon sűrűn kelünk éjjel! Szerintem , ha megissza a tápszert mindenképpen adj neki! Az alavás meg majd beáll, nálunk legalábbis így van! 2-szer alszik 1,5-2 órát.
2008. márc. 5. 07:59
Napkozben meg 3x alszik 20-20 percet, korabban nem igy volt, 4 orat is aludt, de ket szopizas kozott 3at mindenkepp :((
2008. márc. 5. 07:58
Haromhonapos kisfiam ejszaka ket orankent kezdett szopizni, nem lenne eleg tej?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook