Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Három hónapos kisbabád van? fórum

Három hónapos kisbabád van? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 11. 20:06
ne idegeskedj semmi baj mostantól próbálj odafigyelni kicsit :)))))
101. e27d5a6391 (válaszként erre: 100. - Üveggolyó)
2010. febr. 11. 20:03
próbáltad kitámasztani a hordozó alját? sztem úgy tök jó! pusz-pusz!
2010. febr. 11. 19:48

na hello!


Úgy idegesít most ez a hordozós dolog, mert én eddig azért mertem beletenni, abban hagyni nézelődni, mert senki nem mondta, nem is gondoltam, h nem jó nekik, mert végülis félig fekve van benne...én meg ugye rengeteg dolgot olvastam, de ilyen témával nem találkoztam, tudta a fene....na megyek, ébred, fürdés!!

szép estét lányok!


igen, Mira hetedikén volt 3 hónapos


réka dvd-m van, nem nehéz, de csuklósúllyal már nem olyan vicces;)


pusz

99. 51cb72b771 (válaszként erre: 94. - Üveggolyó)
2010. febr. 11. 16:00

HAlihó!


Szóval babaúszásra nem szívesen vinném Petrát, merthát mégiscsak klórozott medence, plusz bacik, stb. de felénk erre nem is nagyon van lehetőség, úgyhogy meg is van oldva! :)

Kutya, macska nem házba való, a közelébe nem engedek egy állatot sem a picimnek. Szerintem nem egészséges. Most még nagyon allergizálhatja is a szőr az ilyen korú babákat...majd ha ellenállóbb lesz, akkor találkozhat kutyusokkal, de nem közvetlenül (nyalogatás, stb), csak a közelükben lehet pl.

Most értünk haza sétából, jól átázott a cipőm, mert mindenhol áll a víz. Teljesen kivagyok!

Hordozó...hát nekünk az nincs, csak autósülés és abban nem nagyon lenne szabad ülnie, de megkérdeztem barátosnémat, aki védőnő, azt mondta rövid ideig nem gáz ha benne van (pl. mi 40km-re vittük benne Petrát 1 hónapja, annyira volt benne oda-vissza), de nem tesz jót a gerincének...szóval...de oltásra is abban vittük és a dokibácsi nem szólt semmit.

Ilyen rövid időktől nem lesz baja szerintem, pláne, ha ritkán kerül rá sor...de ugye tudjuk, hogy a gyerekülés nem annyira vízszintes, mint a hordozó, úgyhogy...

2010. febr. 11. 14:16
mit tornázol, én is néha de olyan lusti vagyok (néha)
2010. febr. 11. 14:15
JA.....én sem bírom az álatokat a gyerek körül nekem is van olyan ismerös ahol macsek van....
96. e27d5a6391 (válaszként erre: 94. - Üveggolyó)
2010. febr. 11. 14:13
nos előszőr is nincs kocsim volt de nincs :((( 2* a te Mirácskád 3 hós.? a Mira 4-hós de még mindig nem hagyom hogy sokáig üljön,ami a hordozót illeti én úgy szoktam hogy kicsit kitámasztom alul hogy inkább háton feküdjön,hát.....anyóssal egyet értek....pár hónapot kibirunk nem? tudom hogy erőszekosak a picik de az ő érdekük hogy nem hadjuk ülni na ezt jól megmondtam :))))
95. Üveggolyó (válaszként erre: 94. - Üveggolyó)
2010. febr. 11. 14:07
Megyek, tornázok kicsit, mielőtt ebédelnék:)
2010. febr. 11. 13:59

Na jó napot!


Mira kinn alszik a teraszon, én meg itt növesztem a se..em:)


Hú, lehet hülye vagyok, de olyan volt, mintha egy macska lejött volna a falról a teraszon, futni láttam, de honnan a picsából jött LE?öcsém!utálom a macskákat, még majd bemászik Mira mellé. nem tudom ti hogy vagytok vele, de nem engedném, h pl kutya, macska éljen Mira mellett, idebenn. Ismerősömnek meg két kutyája is van benn apanle lakásban!!!na, nem is mentünk még oda látogatóba, mióta Mira megszületett;)


Ti mit tudtok arról, h mennyi időt szabad a kicsiknek ebben a korban a hordozóban ülni? mert anyós most rámhozta a frászt, h jajaj, amíg nem tud ülni nem szabad, mert így meg úgy a gerince....Pedig Mira volt h abban alukált egyet délután , mert ha már beájult, nem volt zsívem kivenni, és jókat tudott benne rotyogtatni:)


Mentek babaúszásra?


Mirásbetti!te hol laksz, h ennyire meg kéne, h látogassalak?:)Mi Maglódon lakunk, gyere te ide:)

93. 51cb72b771 (válaszként erre: 91. - E27d5a6391)
2010. febr. 11. 09:53
Ma még mindenképp benézek! (Délutáni alváskor)
92. 51cb72b771 (válaszként erre: 89. - E27d5a6391)
2010. febr. 11. 09:53
Oh, köszi! Nem, csak ritkán veszem észre, védőnőt is kérdeztem, meg mindenkit, mind azt mondta, hogy pillanatnyi folyadékhiány vagy akkor jelenhet még meg, amikor bőgicsél, mert ugye az jár....szóval azért nyugodt vagyok, mégis olyan idegesítő! De köszi
91. e27d5a6391 (válaszként erre: 88. - 51cb72b771)
2010. febr. 11. 09:52
A Mira is mindig maga alá gyüri a kis párnát (fél centis csak) na pusy mert nem leszek kész remélem még lesztek
2010. febr. 11. 09:52
ma? nem is tudom...apával le kellene mennünk az OTP-be, aztán lehet egy kicsi pókhálózás, meg egy kis mosogatás...én tegnap előtt csináltam nagymosást. Most majd a vasalás jön, ha törik, ha szakad! :)
89. e27d5a6391 (válaszként erre: 85. - 51cb72b771)
2010. febr. 11. 09:51
csak akkor tapasztalom amikor folyadék hiánya van,remélem tényleg nincs semmi komoly
2010. febr. 11. 09:50

Petra beszél a kiságyba. Olyan édes, néha olyanokat szokott kacagni, hogy legszívesebben megzabálnám! Kicsit taknyos a drága, de mind azok vagyunk és sztem nem nátha (bár apa szarabbul néz ki), hanem szimplán száraz a levegő, szóval nyomatom a párásítót kamillával ezerrel.

Jaj, de szeretem, amikor magyaráz! :)

MEg átrendezi a kiságyat, mert neki sokkal jobb olyan peluson feküdni, ami nem sima, hanem felgyűri az arca alá! :) IMÁDOM!!!

2010. febr. 11. 09:49
A Mira nagyon bukós volt ezért mértem az elején mégis mi marad benne,nem is tudom párszor mértem aztán abba maradt,első szuri után már nem....
2010. febr. 11. 09:47
egy kis pórtorlés,pórszivózás,felmosás és kész,persze megy a mosógép. ti mit csináltok? :)
85. 51cb72b771 (válaszként erre: 76. - Üveggolyó)
2010. febr. 11. 09:46

Néha amikor furán kajcsizik, héba-hóba megmérem....van, hogy egy napot arra szánok, hogy evés előtt-után megmérem, csak hogy lássam mi van. Ez azért volt jó most, mert 2hete csak 90 gr-ot hízott egy hét alatt. Utána 230-at. Néha rá szoktam parázni erre a dologra...én bérlem a mérleget, még magamnál tartom kicsit, mert azért kivi vagyok...Mondjuk 4 vagy 6 hós koráig! :) VAgy ez túlzás?


Csajok, már jó ideje néha Petra kutacsa besüllyed. Tudom nem komoly, csak olyankor van, amikor mondjuk szomjas vagy ha sokat sírdogál...azt mondták, ez normális, csak azt nem szabad, hogy huzamos ideig (mondjuk egy napig folyamatosan) besüllyedve maradjon. Szóval semmi komoly, de olyan sz@r néha úgy simogatni a buksiját, hogy van rajta egy lyuk! :) Nektek nem szokott ilyen lenni?

2010. febr. 11. 09:41
Ja, ilyen cicifájás nekem is szokott lenni, de ez nem állandó,nem? Nekem legalábbis nem. ÉS akkor tele van a cicim tejjel és ha tapogatom, olyan, mintha csomók lennének benne. És fáj is. Ilyenre gondolsz? Ez szoptatás után megszűnik, ahogy kiürül a cici...
83. 51cb72b771 (válaszként erre: 78. - Üveggolyó)
2010. febr. 11. 09:38

Sziasztok!


Szóval Petra 8kor elaludt, kelt 4-kor, 5-ig kukorékolt, aztán fél9-kor kelt újra, szóval büszke vagyok rá! :)

A vasalnivaló bedobása szekrénybe nálam is így van, de sajna, mikor lefogynak a ruhák és nem tudok mit felvenni, meg a Petra textilpelusai ugye, akkor ciki kinyitni és szembesülni a dolgokkal és akkor már úgy vagyok vele, hogy ha már hozzányúlok, akkor eltüntetem a kupacot! És ilyenkor már sírni tudnék, mire a vége felé járok, hogy sose bírom befejezni! :)


Örülök, hogy szebb a lába a bébidnek!


Nekünk 26 éves a védőnénink. Nálam még mondjuk annyira nem gáz, igaz jó sokmindennel nagyon nincs tisztában, dehát már lesz@rom...mi van ha mondjuk egy 35 éves anyukának lesz a védőnője? Az nagyon gáz. Pláne ennyire "tudatlanul".


Tejci: fejéssel jobban termelődik...nekem ez lenne a cél. Igaz elég Petrának ami most van, de én szeretnék jó adagokat lefagyasztani neki a későbbiekre! Ezért tegnap vettem egy avent kézi mellszívót, hát majd meglátjuk, remélem az nem fogja kisebesíteni a cicim!? Szóval én is küzdöttem ilyen problémákkal, valamelyik nap, mire hazaértem a városból, teljesen elázott a pólóm is. Nagyon komoly, sokszor én is eláztam este és a betét mit sem ér. Dehát nap közben se bírok meglenni nélküle, mert lépten-nyomon megindul a tej. :( Mit nem adnék, ha kicsit melltartó nélkül lehetnék (de persze lenne tejem, csak ne indulna meg folyton)!


Itt is esett a hó, de nem olyan vészes, szóval azért majd kimegyünk, remélem nem akkor kezd majd el szakadni a hó...

82. e27d5a6391 (válaszként erre: 78. - Üveggolyó)
2010. febr. 11. 09:28
nekem is szokot fájni a mellem remélem semmi komoly talán a tejmirigyektől,na tényleg lépek :)
2010. febr. 11. 09:26
megyek ágyneműt cserélni a Mira még alszik később jövök Pusy :)))
80. e27d5a6391 (válaszként erre: 78. - Üveggolyó)
2010. febr. 11. 09:19
szerintem elég járhatóak az útak meg is látogathatnál... :)))))))
79. e27d5a6391 (válaszként erre: 78. - Üveggolyó)
2010. febr. 11. 09:12
szia,jó reggelt :)))) ne legyél elkeseredve,én is szoptatok de nekem beállt,már nem folyik de lehet hogy nekem nem volt annyi,úgy tudom hogy ha fejed akkor mégjobban termelődik hagyni kell hogy a baba meg a cici egymásra hangolodjanak :)
2010. febr. 11. 07:15

Jó reggelt!

Minimanó fél hatkor evett, nem ő kelt, én keltem arra, h csurm tej a ruhám, ágyam...:S

Annyire elegem van ebbeől, nem tudom hogy kéne?Keljek fel kb háromkor és fejjek, aztán feküdjek vissza? ti nem kínlódtok ezzel? egy éjszaka-egy pizsoma, és kb naponta húzhatnék így ágyat.A melltartóbetét-megoldás nem jött be, tegnap egy nagy textilpelekába csavarva aludtam, eredmény ugyanaz.


Na, megyek, lecserélem a fejem(hajatmosok).


Megint esett ez a ku... hó!!!!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!így autóval teljesen, babakocsival is félig el vagyok zárva a világtól, és már kész vagyok, h a legnagyobb távolság amit megteszek falon kívül az a bejárati ajtó-kukatároló oda-vissza:S


Valaki lőjjön le.köszi

77. Üveggolyó (válaszként erre: 74. - 51cb72b771)
2010. febr. 10. 22:12

nekem medela mellszívóm van, kézi, tök jó. ha tudom, h ez jó, akkor használtan is ezt vettem volna, de hát akkor még nem értettem a lovakhoz...



Nem tudom nektek van-e hasonló bibitek, de nekem egy hete kb nagyon fáj a jobb cicim, de nem úgy mint az első hetekben, nem csak a bimbi, hanem az egész, meg olyan mintha a fájdalom igazából felülről egy csomóból indulna ki..Hmmm. remélem semmi rossz.nem tudom hogy megy ez, még nem voltam, mammográfián, de vszínű nem szoptatás alatti vizsgálatnál fognak engem ott , megviszgálni, nem? ti tudjátok hogy megy ez?köszi


na mentem, megpróbálok sunyian lefekdni aludni, hátha már csak reggel kelünk cicizni, szegénykém annyira kifáradt a sok sírásban, remélem most már tud pihenni kicsit.

jó éjszakát!!!

76. Üveggolyó (válaszként erre: 74. - 51cb72b771)
2010. febr. 10. 22:07

na hello!


mindjárt vége a napnak....kész vagyok.

A mai napi mérleg:egy bableves, egy édes csípős csirke, inimálvasalás, ezer adag mosás,torna az új súlyzóimmal röcögös hájak ellen;) Éljen Bridget Jones:)

Továbbá egy félig elájult, egy órája!!!!!sikítva síró angyalmanó, kiságyban, vörösre sírt szemmel, tiszta könny, annyit büfizett, mint máskor egész nap összesen, de még nem vagyok benne biztos, h nem fog újra felsírni, sztem túl gyorsan evett.

Majd meghasadt a szívem, úgy sírt!egyzser picit abbahagyta, rám mosolygott, tiszta könnyes arccal, na erre meg én kezdtem el sírni, örömömben, eztán láttam ő meg meglepődött, h én sírok:)


Suncika!ezt a vasalási trükköt, h na majd frissibe'...én már ezerszer megfogadtam, de nem megy:) a legújabb trükköm, h az egész kupacot bedobom a gardróbba és rácsukom az ajtót, hne is lássam.

köszi a piros csík ügyben nyomozást, a hintőrportól jobb lett a lába, holnap megyünk a mi idióta védőnőnkhöz, majd biztos mondja a kis baromságait megint, de nem érdekel.



ti méritek még, h mennyiket esznek a babák etetésenként? én most készülök visszaadnia kölcsönmérleget, meg nem is mérem mindig már. nem lesz egyszerű mérleg nélkül, de hát nem tarthatom itt örökre.Az tuti, h a gyarapodással nincs gondunk, legutóbb 6270volt:)é olyan 63cm kb.

2010. febr. 10. 20:58
Sziasztok! Csak benéztem! Puszi nektek! Jó éjt!
2010. febr. 10. 14:41

Sziasztok, csak gyors leszek...

Petra is vagy 1 hete hagyta abba a bukást, bár sose büfizett vissza egyszerre sokat és azért elég ritka volt. Hát én sem szeretem ezt a nagy hideget, de a röcögő kis hájacskáim miatt (azok eltakarása végett) jobban szeretem, mint a nyarat! :)

Most jöttem meg a városból Petrával, nálunk épp +3 fok van! :) Szóval vettem mellszívót a neten (egy újabbat, ez most kézi, hátha nem sérti a mellem), befizettem a pénzt érte, vettem husit és minnyá neki is állok a pöri főzésnek, mert Petrus még alszik, bár nem hagytam kint, betoltam. Ilyenkor jókat durmol még vagy 3-4 órán át. Mi sacc per kb egy órát szoktunk kint lenni, persze amint jobb idő lesz rengeteget leszünk majd kint!

Volt itt a védőnéni, nagyon megdícsért minket. :) Mondta hogy 1 hónappal előrébb vagyunk súlyban, de ez azért babafüggő no.

Üveggolyó:rákérdeztem a kis piros csíkocskákra a hurkák közt, azt mondta az természetes jelenség, hisz összeér a bőr, stb, de nyugodtan hintőporozhatod. Jövő szerda oltás.

Ti isztok szoptatós teát?

Én már átküzdöttem magam a vasalnivaló hegyemen.:) De most is tele a szárító...ilyenkor mindig elhatározom, hogy azonnal kivasalom őket, amint megszáradnak, hátha így könnyebb,mint egyszerre órákat vasalással tölteni...majd meglátjuk, sikerül-e! :) NA puszi, ha tudok még benézek!

73. e27d5a6391 (válaszként erre: 71. - Panda40)
2010. febr. 10. 13:31
csak egy percre, a Mira kb. 2 hónapos koráig bukott de rengeteget el sem hiszem hogy vége annak a korszaknak,hajnalba volt hogy 5* kellett átöltöztetni de most minden rendben ...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook