Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Három hónapos kisbabád van? fórum

Három hónapos kisbabád van? (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 6. 17:11
Ja, a brutál sárga betűket majd helyesbítem! :)
2010. ápr. 6. 17:10

:)

Köszike! :)

Édes vagy! :)

Folyamatosan írok bele ezt-azt...hosszú a szakácskönyv! :)

Majd jövök, csak dolgom van... :)

Pusza

2010. ápr. 6. 15:10

Petra-anya főzős naplóját elolvastam!Bár MAJD KIESETT A SZEMEM A BRUTÁL SÁRGA BETŰKTŐL!!! nagyon tetszik, tanultam belőle ezt-azt:)el is mentettem kedvencemnek.

de csak azért ez a kedvencem, mert nincs más naplóm:):):))



viiiiiicccceleeeeeeek:)

2010. ápr. 6. 14:45
Pont úgy, mint ma:)
2010. ápr. 6. 14:44

Petra, füled érjen bokáig!!

Elmondjam hogy érzed majd magad négy év múlva?:)

2010. ápr. 6. 14:43

na hello!


Minden rendben velünk, fog, forgás, még sehol. tejem még van, de kb 120-150ml tápszer is lecsúszik már:)


Szerintem lassan átlendülünk a 8kg-on(én meg annyi vagyokk egy híjján, mint szülés előtt:)és 70cm a Minike hossza:)Szóval NEM mini:)


Nagyon ügyesen nevetgél, sok buta mondókát mondok neki, szereti most a kerekecske dombocskát:)


Még mindig nagyon szépen alszik, este 8-9 körül leteszem, reggel 6-8 között kel. Ez amint kijelentem, h 6 vagy 8, másnapra tuti megváltozik, szóval óramű ponotsságú napirendünk még nincs.Nálatok hogy van ez??


Holnap már 5 hónapos!!:) és:(

Nagyon telik az idő!!Már nem is icipicibaba, henem csak kis baba....Pedig szóltam neki, h ne nőjjön ilyen gyorsan:)

Aki kéri, megírom privát, a linket, ahol 3457888db kép van róla, rólunk.


Hogy vagytok??


Múlt héten voltam aerobikozni a művházban. NAgyon jól esett, megállapítottam, h még gyerekszülés után is nagyon jó csaj vagyok:)

Ez ám nem általános nálam, általában egy napot is végig tudnék bőgni, annyi bajom van magammal:) de ott, akkor, nagyon meg voltam elégedve, és azért is, mert nem haltam bele a 60 percbe, simán megcsináltam, és még nem is bénáztam.


Tápszeres-tejesek!!Ti adtok pluszban vizet a babáknak?Engem ezzel fáraszt a szülő-nagyszülő generáció......A saját generációm szerint nem kell, csak ha már majd eszünk mást is.Az ősök szerint a gyerek kiszárad, szomjas, veseproblémái lesznek...stb, stb. Szerintem meg a gyerek tök jól van, nem száradt ki, nem száraz semmi porcikája, ergo gondolom nem kell neki több víz!ÁÁÁÁÁÁÁ!Help!

2010. ápr. 5. 22:19

Sziasztok!


Majd leszek, csak nem jó a gépem:(

pusz

215. 3232b7bb0b (válaszként erre: 214. - E27d5a6391)
2010. ápr. 4. 09:59

Ja, holnap! :)

Vagyis ma! :)

Hajnal 4kor...a drágám is megérezte, mert akkor keltünk enni. :)

214. e27d5a6391 (válaszként erre: 213. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 3. 19:57
de öreg vagy.... :) holnap születtél?
2010. ápr. 3. 19:36

Csajok! Ma van az utolsó nap, hogy 24 éves vagyok! :)

Kellemes ünnepeket Nektek!

2010. ápr. 2. 21:47

Ma adtam először almát a kislányomnak. Hát édes volt a reakciója :)! Olyanokat fintorgott, olyan édes volt, ahogy nyammogott rajta. Nem kapott sokat, csak keveset...azért vettem pár üveges kajcsit is, bizti, ami tuti. Arra gondoltam, hogy most még mondjuk 2 napon át adok neki egy keveset almát, aztán szünet és majd a többit. Szépen light-osan! :)

Jó éjt!

Puszi

211. e27d5a6391 (válaszként erre: 209. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 2. 14:05
már nem emlékszem mennyi idős a babád...szégyenlem is magam :(,én a mirának már elkezdtem adni mást is babaételt (üvegeset) kb. 2 hete történt hogy adtam neki főtt burgonyát,almát,sárgarépa. nos ezek mind fognap,nekünk a heim pálba kellett menni hogy a kakát kiszedjék belőle azóta adok üveges bébiételt,most már 2* naponta,néha többször is,nagyon kínlódott szegénykém én meg olyan tehetetlen voltam :( mivel ő csak anyatejes most is alig bírom itatni szinte csak az őszi levet (szentkirályi)issza. már kint van 2 foga,nagyon jól viselte :)már utánozza a hangokat,énekel :) olyan édes....
2010. ápr. 2. 13:02
De rég voltam itt! már senkit nem ismerek :( Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok Nektek! Pusy mindenkinek!!! :)
2010. ápr. 1. 22:09

No, csajok, mindenki eltűnt? Én szedek egyedül Béres-cseppet? :D

Nagyon sz@rul alszik a drágám óraátállítás óta...tegnap éjjel 2x fent volt, ráadásul az egyik fentlét 2 órán át tartott...kicsit kivagyok..ugye nekem Petra már jó ideje végigaludta eddig az éjszakát...nem kellemes ismét többször kelni éjjel. Nappal 2x alszik kint a babakocsiban a friss levegőn. Növöget a pici foga, olyan édes.

Ma átrendeztük a szobát és behoztuk neki a járókát, úgyhogy már van egy 1m x 1m-es kis birodalma a nappaliban! :) Igaz sokat nincs benne, mert mostanában igényli a közelséget, szeret kézben lenni és nézelődni.

Ma fürdés előtt simiztem a hónalját és csikis volt, olyanokat rötyögött! :) Kis falatom!


Ja, nyitottam neki start számlát is! :) Számlatulajdonos lett a nagylányom! :)


Babaszakácskönyv:

[link]


Nem tudom, melyikőtök ad már a babának mást is a tejen kívül, nekem van egy 92-es babaszakácskönyvem, amiből a recepteket egy napló keretein belül le fogom írni (ha bárkit érdekel).

Én még mindig nem adok semmit, de már nagyon erős a belső kényszer, hogy adjak neki valami gyümit. Lehet holnap almát fogok...már sterilizáltam neki a reszelőt... :)

Lassan, megfontoltan haladok! :)

Na megyek, majd jelentkezem, de azért írhat más is! :)

Ha nem jönnék addig (de fogok), akkor kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk minden anyának és babának! :)

208. 3232b7bb0b (válaszként erre: 207. - Nexike)
2010. márc. 29. 20:54

Köszönjük szépen! :)

Ma elég nyűgi volt, egyfolytában piszkálja a nyelvével a fogát és már sikerült egyszer megharapnia az ujját. Viszont ma megnyitottam neki a start számlát, úgyhogy a lányom számlatulajdonos lett! :)

Nemsokára 25 éves leszek...fúúúúú...öreg Sam. :)

Megyek nézem a BK-t...Petrus fél9-től alukál.

Puszi

207. nexike (válaszként erre: 206. - 3232b7bb0b)
2010. márc. 28. 22:41

Sziasztok!


Gratulálok Petra első fogacskájához!!!!! Jó hogy ilyen észrevétlenül kibújt, akkor biztos nem viselte meg annyira!



Üveggolyó: Köszi a tippet. Úgy szoktam általában ahogy írtad, nem zsúfolom túl a kiságyat, mert én magam sem csípem a zsúfoltságot magam körül. Csak a védőnő jegyezte meg hogy próbáljam játékokkal motíválni oldalt, hátha... Amúgy tök mindegy neki mit csinálok, már rájöttem. Nagyon sokára fog megfordulni mert valahogy azt érzem, hogy nem érdekli a dolog. Ellenben ülni nagyon hamar fog.


Jó éjt csajok

2010. márc. 28. 22:15

Sziasztok!


Na, gyorsan: vettem egy licitálós oldalon 36 db rucit Petrusnak 3990 ft-ért postaköltséggel együtt. .) Meg találtam cukika kis napozószéket napernyővel és hűtőtáskával neki...1250 ft-ért. :)


Ügyesen hazaértünk mamiéktól, majdnem bepuszilta a biztonsági övének teljes hosszát, mire hazaértünk. Szerencsére nem raplizott, nagyon szépen utazott...(reméltem, hogy nem kell majd megállnom) úgyhogy tapasztalatszerzés volt...mehetek majd barátnőzni is vele, kocsival. :)


És este vettem észre,hogy kijött az első fogacskánk! Ép bekapta a lányom az ujjam, mondom valami nagyon furi, olyan kis helyes egy ponton...mondtam is apának, hogy hozzon gyorsan egy kiskanalat és megkocogtattam, ott a fogacska. Apa nem érezte (érzéketlen kis virsli ujjai vannak:)), csak amikor "szétfeszítettük" a száját a jánynak és látta. :)

Olyan jó, tiszta happy vagyok, hogy kint van az első foga a lányomnak! :)Hát csajok, mára ennyi. Baromi fáradt vagyok, mert 3/4 5-től-6-tól, vagy hány órától fent vagyok...


Puszi minden babának és anyának! :)

205. Üveggolyó (válaszként erre: 203. - Nexike)
2010. márc. 28. 18:20

hello!


Próbáld ki azt, h nem aggatod körbe a babát mindenfélével, csak egy dologgal, max kettő...Mert a sok cucctól csak megzavarodik, és minden nap tegyél ki neki újat, mert pl Minike is , nem értettem, miért nem kapkod a boci után....Aztán rájöttem, h unka: ezért lecseréltetm pipire:)És azt rögtön lökdösni kezdte.Másik nap, megint más...


Aztán ez azért is jó, mert fölösleges 1567 db játékot venni neki, és úgy körbepakokolni, h moccanni se bír....Inkább helye legyen, meg motiváció.nekünk bejött.

Én ki nem állhatom, ha jön vki, és lépten-nyomon hoznak vmi kacatot....Minek?inkább kérdezzék meg mire van szükség!


Én nem akarok olyan gyyerekszobát se, ahol lesz egy láda, és napi 60-szor pakolom bele lapáttal majd a kis kacat-játékokat....úgyse foglalkozik annyival, egyszererre főleg nem, külön se...szerintem.


Még épp a teraszon lustálkodik, nem laszik már, mert a szomszédok itt óbégattak át egymásnak....hogy elég hosszú-e a slag.....Én hiába néztembele párszor nyomatékosan a babakocisba, SEMMI. Ha öreg leszek én is hülye leszek?


jók legyetek!

204. nexike
2010. márc. 28. 11:03
csőrös poharat, na :)
203. nexike
2010. márc. 28. 11:03

Sziasztok! Egy hétig mi is a nagyszülőknél nyomulunk. Luca tegnap az előnyúltól (aki nem bírta bevárni a többi nyulat) kapott egy győrös poharat így már kipróbáltuk a teázást több kevesebb sikerrel. De úgy néz ki a pohár jobban bejön neki mint a cumisüveg. Meg kapott még egy csomó tök szuper színes dolgot, fürdős játékot a nagykádba mert ő már az apukájával a nagykádban úszik ám esténként :) . Jobb is hogy egyelőre még nehezen mozdulok ki vásárolni, különben legszívesebben mindent megvennék neki.


Ő sem forgólódik még, de próbálom minél érdekesebb dolgokkal körberakni hogy mozgolódjon és féloldara teszem hogy kicsit segítsek neki... Hát meglátjuk...

2010. márc. 28. 10:20

Hahó!


:) Csak benéztem. Még mamáéknál vagyunk...tegnap én hoztam a lányom kocsival, ott figyelt az anyósülésen. Apa meg a másik kocsival...de Petra nagyon jól viselte az utat (eddig úgy mentünk, hogy én ültem vele hátul és csörögtem neki). Már majdnem ideértünk mamiékhoz és akkor aludt be. Kb 40 perc az út, abból 35-öt nézelődött, 5-öt aludt a végén, pedig már indulás előtti etetésnél is majd elaludt már. :)

Nagyon szépen viselte a tegnapot. Büszke is voltam rá (eddig az első nap üvöltéssel telt - új környezet, emberek, kézről-kézre, stb), most kialudta magát délelőtt és tök jól elvolt...Este már marha fáradt volt, nagyon nehezen aludt el, aztán fent volt 3/4 1-kor, majd régi idő szerint 3/4 5-től...nemrég sikerült üvöltések közepette elaltatnom kint...kivagyok rendesen. :)

És még haza is kell szállítsam magunkat! :(

Puszi csajok és babák! Majd jövök!

201. Üveggolyó (válaszként erre: 200. - Édesmandula)
2010. márc. 27. 12:52

Igen?Mi igen? Neked is három hónapos? én voltam a béna, mikor agy nélkül ezt a fórumcímet találtam ki mer'ugye azóta már lassan az 5 hónap felé közelítünk:)


De itt úgyis csak az irkál, aki érti az alapszabályokat;)(olvasd el az elejét a fórumnak)

Szóval welcome itt:)



Mit csinál a többi bandatag?én nokedlit készülök csinálni....Minimanó meg 700decibellel it visítozik, koncertezik, apukája meg aludna, mert éjszakás volt!de hát ilyen egy kanári:):)

2010. márc. 26. 21:09
igen :)
199. szaboneg (válaszként erre: 197. - Üveggolyó)
2010. márc. 26. 21:08

Szépen tartja a fejecskéjét, meg eddig nem mondtak semmi "rosszat", akárhányszor látták, mindig inkább dícsérik, milyen szép fejlett,meg hogy mekkora, és milyen jó, hogynem "felhízlalt", dagadt baba :)

Csak ha nincs probléma, én csinálok magamnak... Tök hülye vagyok, mindent túlaggódok...

Oldalra fordul, de azt se mindkettőre :) Meg állandóan ülne :) (kis "bólogatóskutyusos") :O

2010. márc. 26. 20:56

Sziasztok! :)


:D

Üveggolyó, jókat röhögök itt magamban az irományaidon! :) Tök jó, csak apa közben hülyének néz, hogy magamban rötyögök a gép előtt.

:D

Gyors leszek csak...

nekünk nincs fogunk....még...de nekünk is van legalább annyi nyálunk, mint Minikének...lehet meg fogjuk tudni tölteni vele neki a medencét nyáron! :)


szaboneg:

majd megfordul, semmit nem kell se sürgetni, se erőltetni!


Mi még kizárólag csak anyatejen élünk, de már kacérkodom a gondolattal, hogy kapjon gyümit...csak még nem tudom, mikor jutok el odáig, hogy felpattintsak egy üveggel.


Oh, daganat...sajnálom az ismerősöd. Nagybátyámnak agydaganata volt. A Szent István kórházban műtötték meg (az van a heim pállal szemben?), nem tudom kinél, de szerintem az megbízható hely ilyen szempontból... A helyzet iróniája, hogy nem volt áttét, helyrejött volna, aztán autóbalesetben halt meg. Mintha kijátszotta volna a halált, de aztán a halál visszavágott volna. Olyan gáz! Szerettem nagyon!


Mit akartam még?

Ja, Petra is csak este alszik a kiságyban, nap közben a babakocsiban alszik kint a levegőn. De lassan ha tényleg jobb idő lesz (még ennél is), akkor már a járókába rakom ki játszani is. :)


Én is cerelmes vagyok apába! :) Kaptam végre egy palacsintasütőt (újat)...a régibe folyamatosan belevert ököllel, hogy ne folyjon le a tükörtojás a közepéről a szélére... :) de így a palacsinta folyton felfújódott. :) Ja, és már a tűzhelyen sem állt meg. :)

Megtartom, mert mutogatni való példány lett. :)


Na, most megyek, aztán majd jövök. :)


Írjatok, majd olvasok...

Ja, holnap utazunk anyósékhoz. Két kocsival. Apa megy a kisteherrel, mert dolgozni akar délelőtt, meg fát hozni, én meg megyek a drágámmal a kicsi kocsival...érdekes lesz! :)


Na puszi Nektek!

2010. márc. 26. 20:42

hello!


nem kell őket siettetni, majd fordulnak mikor akarnak sztem. Ha ügyesen tarja a fejét, hátát, és nem látsz rajta se te, se doki, se védőnő semmi extrát, akkor csak várj:)örülj neki, h ott marad, ahov letetted:)ezt a szomszédom szokta mondogatni;)


Mi se jószántunkból eszünk kiskanállal, hanem mert őfelsége nem hajlandó most üvegből enni:elfelejtette, hogy hogy kell....De olyan édes, ahogy nyitja a száját:)Viszont néha beleénekel a kanálba, aztán megy minden a nyakába:)

Minike sokat alszik most, mert egész nap kinn van, min. kétszer ott alszik napközben.teljesen ki van dőlve olyankor.


2 fog? neknk még csak két liter nyálunk van!vki kéri?:)

2010. márc. 26. 18:01

Ja!

És van 2 fogunk :))

Nektek?

2010. márc. 26. 17:55

Sziasztok!

Csak egy kérdés erejéig kukkantottam be... (időm szinte semmi):))

Anyucik!

Csak az én pici Lányom ilyen lusti, hogy nem fordul még meg? Vagy más is "kűzd" ezzel a"problémával"?

Szerdán voltunk amúgy oltáson (betegség miatt 2 hetet csúszunk)69 cm és7,5 kg volt Prücsök.

Nekünk a kanál nem barátunk... Kineveti...és nem nyitja a száját:( Majd csak belejövünk, én nem adom fel,minden nap "próbálkozom" :)

Jaaa...és napközben alig-alig alszunk:)

2010. márc. 26. 17:53

jah , és bár nem ide vág, de ismerősömnél sajnos rosszindulatú daganatot találtak, de állítólag gyógyítható.


Ha van ismerősötök, aki hasonló cipőben jár, járt, és használ vmi jó étrendkieget, vitamint csodaszert, bármit, tudtok jó dokit, Pest közelség előny, írjatok meg nekem mindent!!!De mindent ám!!keresem nekik én is neten az infót, reméelm majd vki tényleg mond, ír vmi hasznos, ügyes okos, szert, teát, bármit, ami segítet!5 éves kisfia van......nem magyarázom miért kellene neki még élni!!és ÉLNI IS FOG, kész, punktum!!!:)

2010. márc. 26. 17:46

Sziasztok!


Helló régi-újak:)


Én megmondtam, h ez egy jó fórm lesz!!:)gyeretek, gyertek!!


A legújabb történés, h nem hajlandó Minike üvegől enni, cici meg lassna kong az ürességtől(és lóg...pedig picike:( )Így ma délután KISKANÁLLAL etettem!!!szerintetek mennyi megy mellé? és mennyi ideig tart?


de az viszont nagyon aranyos, ahogy nyitja a száját a kaná előtt:)kis ügyesmanóóóóóóóm!


Épp itt aludt mellettem a teraszon, de jött egy vonat, a kert végében, álistennel dudált egy fél percig folyamatosan, erre most felébredt. Aztán meg szemben nyerít egy ló!!

nem halucinálok!!nálunk ez megy:)


Mi is állandóan kinn vagyunk!a saját ágyaában már csak éjzska alszik:)

tiszta boldog, beszélgetve ébred, ha már kezd hes lenni, hangosabban beszélget, és akkor én is felkelek:)

olyan 6-7 felé eszik először, naponta 5-ször általában, lecsúszik neki 180ml is;)nem csenevész, sztem simán 8 kg már, és csa 5 hónapos lesz.Aztn este eszik 7-8 körül,és húzza reggelig. egy angyal.

Anyukája most boldog, szerelmes megint apába, kapott virágot is, meg gyrost:)szerelemből:)


MA, csajnap révén akartam venni egy cipőt a deichm-ban, de asszem elszoktam a magastól, és gy egyáltalán a cipőtől(itthon papucs)és így nem vettem semmit:S

pedig úúúúúúúgy akartam.


na, jelentkezzetek be, majd olvasom!



puszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook